اقامت دائم اسپانیا

اقامت دائم اسپانیا

اسپانیا یکی از بهترین کشور های اروپا است و از لحاظ اقتصادی و کیفیت زندگی در میان چند کشور برتر اروپا قرار دارد. اسپانیا کشوری زیبا است و مقصد توریستی بسیاری از اروپایی ها می باشد. این کشور با داشتن نرخ بالای تولید و صادرات و همچنین پایین بودن نرخ بیکاری به عنوان یکی از بهترین کشور های اروپا برای مهاجرت است. شما نیز این امکان را خواهید داشت که با داشتن شرایط لازم به این کشور مهاجرت کرده و اقامت دائم اسپانیا را نیز اخذ کنید.

 

از همین رو ما در این مقاله به بررسی شرایط لازم برای مهاجرت به اسپانیا پرداخته ایم و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را برای شما شرح داده ایم. اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید به کشور اسپانیا مهاجرت کنید و در این کشور اقامت دائم داشته باشید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ما در این مقاله به تمام سوالات شما در مورد اقامت دائم اسپانیا از جمله دریافت تابعیت اسپانیا، دریافت اقامت دائم اسپانیا از طریق تولد، ازدواج، کار، سرمایه گذاری و تمکن مالی خواهیم پرداخت.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

اقامت-اسپانیا

شرایط اخذ اقامت دائم اسپانیا

ما در ادامه قصد داریم که شما را در جریان اخذ اقامت دائم اسپانیا قرار دهیم و این موضوع را به خوبی بررسی کنیم. درخواست اقامت دائم اسپانیا برای تمام کسانی که قصد دارند اقامت بلند مدت در اسپانیا داشته باشند لازم است. یکی از مهمترین شرایط برای دریافت اقامت دائم اسپانیا این است که شما برای مدت پنج سال در این کشور اقامت مستمر داشته باشید. پس از دریافت اقامت دائم اسپانیا شما می توانید برای دریافت تابعیت اسپانیایی پس از 10 سال اقامت در این کشور درخواست خود را ارائه کنید.

 

همچنین شرایطی در کشور اسپانیا وجود دارد که شما می توانید بسیار سریعتر برای دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام کنید. به طور مثال اگر شما از یک فرد اسپانیایی متولد شده باشید یا حاصل ازدواج پدر و مادر اسپانیایی بوده باشید این امکان برای شما وجود خواهد داشت که اقامت دائم و تابعیت اسپانیایی را دریافت کنید. شما این امکان را خواهد داشت که از طریق این روش مهاجرتی مجوز اقامت و زندگی در اسپانیا را به صورت مادام العمر دریافت کنید.

مزایای اخذ اقامت دائم اسپانیا

یکی از مهمترین سوالاتی که متقاضیان ممکن است که بپرسند این است که دریافت اقامت دائم و تابعیت اسپانیایی چه مزایایی را می تواند داشته باشد.  شما می توانید با اخذ اقامت دائم اسپانیا با اقامت بلند مدت این کشور در اتحادیه اروپا مجوز اقامت خود را دریافت کنید. از دیگر مزایای اقامت اسپانیا این است که شما این امکان را خواهید داشت که ملیت و پاسپورت های پیشین خود را همچنان حفظ کنید. کسی که اقامت دائمی اسپانیا را دارد می تواند از بسیاری از مزایای اجتماعی این کشور مانند دیگر شهروندان اسپانیایی برخوردار شود.

شما پس از آنکه اقامت دائم اسپانیا را دریافت کردید، به سختی این اقامت از شما گرفته خواهد شد مگر اینکه شما نشان دهید که قادر به تمکن مالی زندگی خود در این کشور نیستید. شما می توانید با دریافت اقامت دائم اسپانیا از تمام حقوق برابر با دیگر شهروندان این کشور برخوردار شوید و از زندگی در این کشور همراه با خانواده خود لذت ببرید. شما با دریافت اقامت دائم اسپانیا تبدیل به شهروند این اتحادیه خواهید شد و این امکان را خواهید داشت که به صورت آزادانه در سراسر این قاره (اتحادیه اروپا) سفر کنید.

مزایای-اقامت-دائم-اسپانیا

نحوه درخواست اقامت دائم اسپانیا

شما به عنوان یکی از اتباعی که از خارج اتحادیه اروپا به این کشور مهاجرت کرده اید از نظر قانونی این امکان را خواهید داشت که پس از آنکه پنج سال بدون وقفه در اسپانیا زندگی کرده باشید، برای دریافت مجوز اقامت بلند مدت اسپانیا که همان اقامت دائم نام دارد اقدام کنید. مجوز اقامت بلند مدت اسپانیا به شما این امکان را خواهد داد که به صورت نامحدود در این کشور اقامت داشته و زندگی کنید. شما برای دریافت اقامت دائم اسپانیا لازم است که اثبات کنید که از تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های خود و خانواده خود در این کشور برخوردار هستید.

 

مدارکی که شما باید ارائه کند تا نشان دهد شما از تمکن مالی مناسبی برای زندگی در اسپانیا برخوردار هستید شامل حقوق بازنشستگی، کمک هزینه تحصیل، فیش حقوقی، گردش مالی و بیمه نامه شما می باشد.

مدارک مورد نیاز اقامت دائم اسپانیا

شما باید برای دریافت اقامت دائم اسپانیا شرایط لازم را باید داشته باشید و مدارک مورد نیاز را جمع آوری و ارائه کنید. مهمترین مدارکی که شما لازم است برای دریافت اقامت دائم به مراجع ذی الربط ارائه کنید شامل موارد زیر می باشد:

 

 

 • گذرنامه معتبر که 6 ماه پس از حضور در اسپانیا اعتبار داشته باشد.
 • مدارک و اسناد اقامت قانونی در اسپانیا.
 • گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری صادر شده توسط مقامات کشوری؛
 • گواهی سلامت پزشکی (medico certificado)؛
 • اثبات تمکن مالی برای خود و خانوادتان برای مدت زمان حضور در اسپانیا.
 • گواهی نامه های ازدواج و طلاق در صورت وجود.
 

لازم به ذکر است که تمام مدارک مورد نیاز باید به صورت رسمی ترجمه شوند. آزادانه شما این امکان را خواهید داشت که پس از دریافت اقامت دائم اسپانیا در این کشور به کار و زندگی مشغول شوید. خانواده شما این امکان را خواهند داشت که اقامت دائم اسپانیا را نیز دریافت کنند و از مزایای خدمات اجتماعی اسپانیا بهره مند شوند. از دیگر مزایای بسیار مهم اقامت اسپانیا این است که شما تا سه ماه می توانید به صورت آزادانه در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت داشته باشید.

 

 

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا و اسپانیا اگر شما کارت آبی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نیز داشته باشید می توانید برای دریافت اقامت دائم اسپانیا درخواست خود را ارائه کنید. اگر توسط یکی دیگر از کشورهایی که در اتحادیه اروپا قرار داشته باشد به شما مجوز اقامت بلند مدت اتحادیه اروپا اعطا شود و همچنین شما قصد داشته باشید که در کشور اسپانیا اقامت داشته باشید این امکان را خواهید داشت که با داشتن شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم اسپانیا نیز درخواست خود را ارائه کنید. در این راستا شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

مدارک اقامت دائم اسپانیا

شرایط دریافت تابعیت اسپانیایی

شما این امکان را نیز خواهید داشت که پس از 10 سال اقامت و زندگی در کشور اسپانیا برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنید. از روش های بسیار آسان برای دریافت تابعیت اسپانیایی می توانیم یه دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج یا تولد اشاره داشته باشیم. شما برای دریافت تابعیت اسپانیایی باید نشان دهید که سوء پیشینه نداشته و از نظر مالی نیز سابقه کیفری ندارید. همچنین شاید باید نشان دهید که می توانید به خوبی به زبان اسپانیایی تکلم کنید و در فعالیت های اجتماعی این کشور شرکت کنید.


شما لازم است که بک رجیستری مدنی نیز در این کشور دریافت کنید. یکی دیگر از شرایط دریافت تابعیت اسپانیایی این است که سن شما  بالاتر از 18 سال باشد. همچنین این امکان نیز وجود دارد که شما یا داشتن سرپرست قانونی با سن زیر 18 سال برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید.

اقامت اسپانیا از طریق تولد فرزند

تمام کشور های دنیا به کودکانی که در خاک کشور خود متولد شده اند اقامت دائم و یا تابعیت را یا بر اساس خون و یا خاک اعطا می کنند. در اسپانیا قانون اعطا تابعیت به کودکانی که در این کشور متولد شده اند بر اساس سیستم خونی می باشد. به طور مثال اگر شما در کشور اسپانیا به دنیا آمده باشید در صورتی می توانید که اقامت اسپانیا را دریافت کنید که خانواده شما منشاء اسپانیایی داشته باشند.

 

در مجموع می توانیم بگوییم کسی که در کشور اسپانیا متولد شده باشد اگر شرایط زیر را داشته باشد می تواند اقامت اسپانیا را دریافت کند:

 

 • فرد متولد شده یک مادر و یا پدر اسپانیایی داشته باشد.
 • اگر حداقل یکی از والدین فرد متولد شده در اسپانیا به دنیا آمده باشد.
 • فرد متقاضی زیر 18 سال به عنوان فرزند خوانده گرفته شود.
 • فرد متقاضی بیش از 18 سال طی دو سال گذشته به عنوان فرزند خوانده گرفته شده باشد.
 • فرد متقاضی از پدر و مادری که هویت آنها ناشناخته است متولد شده باشد
 • پدر و مادر فرد متولد شده هویت مشخصی را نداشته باشند.

 

همچنین شرایط دیگری نیز وجود دارد که شما از طریق آن می توانید اقامت اسپانیا را دریافت کنید. به طور مثال اگر پدر و مادر فرد متولد شده حتی اگر در خارج از این کشور به دنیا آمده باشد در صورتی که مدارک نشان دهد که پدربزرگ و مادربزرگ آنها در اصل اسپانیایی بوده اند این امکان را خواهند داشت که برای دریافت اقامت اسپانیا اقدام کنند.

اقامت-اسپانیا-با-تولد-فرزند

شرایط اقامت دائم اسپانیا از طریق ازدواج

اگر شما با یک شهروند و یا کسی که تابعیت اسپانیایی دارد ازدواج کنید این امکان برای شما وجود خواهد داشت که پس از یک دوره اقامت یک ساله اقامت اسپانیا را نیز دریافت کنید. از طریق این نوع روش مهاجرتی لازم نیست که شما 10 سال صبر کنید تا اقامت این کشور را دریافت کنید. شما از طریق این روش مهاجرتی بسیار سریع می توانید تابعیت اسپانیایی را نیز دریافت کنید. همچنین این امکان وجود دارد که شما تابعیت اسپانیایی را به عنوان یک بیوه پس از مرگ همسر خود دریافت کنید.

 

لطفا سوالات خود را در مورد اقامت دائم اسپانیا در پایان این متن در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا کارشناسان ما به سوالات شما پاسخ دهند.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

یکی دیگر از مهمترین روش های دریافت اقامت دائم اسپانیا از طریق تمکن مالی است. در واقع می توانیم بگوییم که این روش یکی از ارزان‌ترین، آسان ترین و بهترین روشهای موجود برای دریافت اقامت دائم می باشد. اقامت اسپانیا می تواند برای آندسته از افرادی که در حدود 2500 یورو درآمد ماهانه داشته باشند مناسب باشد. اگر شما قصد دارید که به همراه همسر خود به کشور اسپانیا مهاجرت کنید لازم است که برای تمکن مالی در حدود 1000 یورو برای وی و به ازای هر کدام از فرزندانتان 500 یورو ارائه کنید.

 

نیازی به مدرک زبان برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا نیست. در این روش مهاجرتی شما به مجوز کار استخدامی نیازی نخواهید داشت و بدون هیچ سرمایه گذاری می توانید اقامت اسپانیا را دریافت کنید. در حال حاضر این روش مهاجرتی برای دریافت اقامت اسپانیا یکی از بهترین روش های مهاجرتی موجود است.

اقامت دائم اسپانیا از طریق خرید ملک

با خرید ملک در اسپانیا شما می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. بدین منظور تنها لازم است که شما ملکی به ارزش 500 هزار یورو در این کشور خریداری کرده باشید. شما از طریق این روش مهاجرتی می توانید ویزای طلایی 5 ساله اسپانیا را نیز دریافت کنید. موقعیت ملک و متراژ خانه ای که شما قصد دارید خرید کنید و همچنین نوع کاربری آن برای دولت کشور اسپانیا اهمیتی ندارد. تنها لازم است که شما خانه ای را به ارزش 500 هزار یورو خریداری کرده باشید.

 

 

در کشور اسپانیا شما خانه و ملک های ارزان‌تر را نیز می توانید خریداری کنید، اما اگر سرمایه گذاری شما کمتر از 500 هزار یورو باشد نمی توانید ویزای طلایی و اقامت بدون شرط اسپانیا را دریافت کنید. شما این امکان را خواهید داشت که اقامت یک ساله اسپانیا را از طریق سرمایه گذاری بر روی ملک در کشور اسپانیا از 100 تا 500 هزار یورو دریافت کنید. 

 

شما از طریق خرید خانه در اسپانیا امکان تمدید اقامت اسپانیا را خواهید داشت و پس از ۵ سال نیز امکان دریافت اقامت دائم اسپانیا را نیز خواهید داشت. سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک مبحثی کاملا تخصصی و حساس است. در صورتی که در مورد سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک اطلاعات و تجربه کافی ندارید ممکن است که سرمایه خود را به خطر بیاندازید. برای مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک به شما پیشنهاد می کنیم که با وکیلان مهاجرتی ما در تماس باشید.

اقامت-اسپانیا-با-خرید-ملک

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

شما از طریق تاسیس و ثبت شرکت در کشور اسپانیا امکان دریافت اقامت این کشور را خواهید داشت. تابعیت کشور اسپانیا به کسانی که بتوانند در این کشور کارآفرینی خلاقانه و نوآورانه داشته باشند اهدا می شود. شما برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق کارآفرینی لازم است که نشان دهید که می توانید تاثیر اقتصادی مثبتی بر این کشور بگذارید. سرمایه گذاریتان در کشور اسپانیا لازم است که همراه با منافع عمومی و یا نوآوری باشد. شما در اسپانیا باید نشان دهید که حداقل یک فرد اسپانیایی را توسط سرمایه گذاری خود استخدام کرده اید.

 

برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت، لازم است که نشان دهید که یک برنامه تجاری و اقتصادی قوی دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط لازم برای سرمایه گذاری در اسپانیا به شما پیشنهاد می شود که با وکیلان ما در موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشید.

اقامت اسپانیا از طریق کار

از دیگر روش های مهاجرتی بسیار خوب برای دریافت اقامت اسپانیا کار در این کشور است. برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار لازم است که شما یک جاب آفر از یک کارفرمای اسپانیایی دریافت کنید. برای آنکه کارفرما شما را در کشور اسپانیا استخدام  لازم است که پیشتر ۳ ماه آگهی در شغل مورد نظر در کشور اسپانیا ارائه کرده باشد. کارفرمای شما باید ثابت کند که در کشور اسپانیا در شغل مورد نظر شما نتوانسته است که شخص مورد نظر خود را استخدام کند. همچنین پس از این لازم است که ۳ ماه کارفرمای شما همین آگهی را در اتحادیه اروپا نیز ارائه کرده باشد.

پس از آن است که می تواند برای استخدام شما دست به عمل شود. برای دریافت اقامت دائم اسپانیا از طریق کار لازم است که شما ۳ الی ۵ سال در اسپانیا اقامت داشته و مالیات خود را به خوبی پرداخت کرده باشید.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

دریافت ویزای تحصیلی یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور است. شما می توانید در تمامی مقاطع برای تحصیل در اسپانیا از طریق دریافت ویزا اقدام کنید. شما در اسپانیا این امکان را خواهید داشت که هم به زبان انگلیسی  و هم به زبان اسپانیایی تحصیل کنید. شما امکان تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی کشور اسپانیا را خواهید داشت. تحصیل در دانشگاه های دولتی نسبت به دانشگاه های خصوصی بسیار ارزانتر هستند اما لازم است که شما تسلط خوبی به زبان اسپانیایی داشته باشید.

 

شما می توانید زمانی که در حال تحصیل در کشور اسپانیا هستید به دنبال کار بگردید و پس از پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی، ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری تبدیل کنید. شما با ویزای کاری می توانید اقامت اسپانیا را دریافت کنید. پس از 5 سال نیز شما این امکان را خواهید داشت که اقامت دائم اسپانیا را اخذ کنید.

اقامت-اسپانیا-از-طریق-تحصیل

هزینه دریافت اقامت دائم اسپانیا

هزینه پردازش و درخواست اقامت دائم اسپانیا و تابعیت این کشور 60 تا 100 یورو می باشد. هزینه ای که شما پرداخت خواهید کرد غیر قابل استرداد است و حتی اگر پس از مدتی دوباره قصد داشته باشید که برای دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام کنید لازم است که هزینه های دریافت اقامت دائم اسپانیا را پرداخت کرده باشید. زمانی که شما موفق شدید که شهروندی اسپانیا را اخذ کنید لازم است که برای پادشاه و قانون اساسی اسپانیا سوگند وفاداری بخوانید.


برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان از وکیلان مهاجرتی موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 تماس برقرار کنید.

سوالات متداول

بله ایرانیان این امکان را خواهند داشت که اقامت دائم اسپانیا دریافت کنند. اما شما اول اقامت موقت را دریافت می کنید  و پس از 10 سال اقامت در اسپانیا امکان دریافت پاسپورت اسپانیایی را خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر با توجه به شرایط خود با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشید.

بله، شما می تواتید از طریق خرید ملک در اسپانیا با 500 هزار یورو اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنید.

روش های مختلفی برای دریافت اقامت دائم اسپانیا وجود دارد. به شما توصیه می کنیم که برای بررسی شرایط خود با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاریبن در تماس باشید.

از مهمترین شرایطی که شما این امکان را خواهید داشت که اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنیم به اقامت دائم از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک، خود حمایتی و کار اشاره داشته باشیم.

شما برای دریافت اقامت دائم اسپانیا باید 5 سال در کشور اسپانیا اقامت داشته باشید. در این مدت باید نشان دهید که سوء پیشینه نداشته و همچنین لازم است که ثابت کنید که مالیات خود را به خوبی پرداخت کرده و به زبان اسپانیایی نیز مسلط هستید. 

شما باید برای زندگی در اسپانیا چیزی بین 600 تا 1،000 یورو به صورت ماهیانه پرداخت کنید.

بسته به این که شرایط شما چگونه است ممکن است که انتخاب روش مهاجرتی برای شما متفاوت باشد. اما از بهترین روش های مهاجرت به اسپانیا می توانیم به داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی خود و خانوادتان اشاره داشته باشیم.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر