آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان

این روزها افراد زیادی برای زندگی راحت‌تر، کسب درآمد بیشتر و تضمین آینده خود و اعضای خانواده از روش‌های مختلف مهاجرت کاری اقدام به خروج از کشور می‌کنند. یکی از کشورهای پر متقاضی برای مهاجرت کاری و زندگی به دلیل رفاه بالا و اقتصاد مناسب کشور آلمان است و یکی از روش‌هایی که برای رفتن به این کشور وجود دارد، شرکت در دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان است. این دوره یکی از دوره‌های فنی و کارآموزی برای یادگیری یک حرفه و ورود به بازار کار از طریق اخذ مدرک آن است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان؛ راهی برای ورود سریع به بازار کار

آنچه خواهید خواند:

معرفی دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان

آوسبیلدونگ (Ausbildung) نوعی دوره آموزشی در کشور آلمان و از انواع دوره‌های مهارت آموزی است. این دوره به صورت تخصصی برای رشته‌های مختلفی برگزار می‌شود که بعضی از آن‌ها صرفا آموزش تئوری و بعضی دیگر آموزش‌های تئوری در کنار عملی یا دوگانه دارند. افرادی که در این دوره شرکت می‌کنند امکان اخذ ویزای کاری آلمان را خواهند داشت و در نهایت می‌توانند اقامت اروپا را دریافت کنند.

 

یکی از رشته‌هایی که این دوره برای آن به صورت تئوری، عملی برگزار می‌شود، فیزیوتراپی است. شرکت در دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان تنها با داشتن مدرک دیپلم امکان‌پذیر است و در بیشتر مراکز بدون هزینه و رایگان یا با دریافت شهریه جزئی و کمتر از دانشگاه است. متقاضیان شرکت در این دوره بعد از دریافت مدرک، امکان کار به عنوان تکنسین فیزیوتراپی در آلمان ر دارند.

مزایای شرکت در دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

شرکت در دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به برخی از موارد زیر اشاره کرد.
• شرکت در دوره آوسبیلدونگ نیازی به مدرک دانشگاهی و تخصصی ندارد
• شرکت در این دوره تحصیلی بدون محدودیت و در هر سن و سالی امکان‌پذیر است
• افزایش شانس استخدام
• تقویت رزومه برای مهاجرت کاری به دیگر کشورها
• کسب درآمد بیشتر با تکمیل این دوره در کنار تحصیلات دانشگاهی

مزایای شرکت در دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

مراحل مهاجرت کاری از طریق آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان

مهاجرت کاری به آلمان با هدف تحصیل در یک دوره آموزشی، شرکت در رشته‌ای مشخص و هر اقدام دیگری نیاز به ویزای این کشور دارد. در حالت عادی برای شرکت در دوره‌های آموزشی کمتر از 6 ماه اخذ ویزای توریستی کافی است اما برای تحصیل در دانشگاه باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کرد. ویزای آوسبیلدونگ اما متفاوت با دیگر ویزاها است. برای اخذ ویزای مناسب شرکت در این دوره ابتدا باید تاییدیه Ausländerbehörde را دریافت کرد و سپس مراحل زیر را طی کرد. مراحل اخذ این ویزا به شرح زیر است:

مراحل مهاجرت از طریق آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان

انتخاب محل آموزش

در مرحله اول برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان باید محل برگزاری این دوره مانند شهر محل برگزاری، بیمارستان یا سازمان برگزاری را مشخص کرد. برای این کار کافی است به سایت ausbildung مراجعه کرده و در میان دوره‌های مختلف آن، دوره مورد نظر خود را جستجو کنید.

ارسال درخواست کارآموزی

در مرحله بعد باید درخواست خود مبنی بر پذیرش و شرکت در دوره کارآموزی را برای یکی از شرکت‌ها یا برگزار کننده‌های این دوره ارسال کنید. درخواست اولیه باید به زبان آلمانی، شامل رزومه تحصیلی یا کاری، انگیزه‌نامه و در صورت امکان توصیه‌نامه باشد. تمام مدارکی که برای درخواست کارآموزی ارسال می‌شوند باید به زبان آلمانی ترجمه شوند. همچنین مدارک باید شرایط زیر را داشته باشند:


• انگیزه‌نامه باید کامل و دقیق باشد و این نکته که چرا آن مرکز یا دانشگاه برای کارآموزی انتخاب شده، در آن مشخص باشد
• رزومه دیگر مدرکی است که برای شرکت در این دوره‌ها نیاز است و باید شامل جزئیاتی مانند مشخصات دقیق، سابقه تحصیلی، تجربیات کاری و… باشد
• گواهی دیپلم، گواهی دوره‌های مرتبط و حتی دوره‌های کارآموزی در دیگر کشورها هم برای شرکت در این دوره مورد نیاز است و باید به زبان آلمانی ترجمه شود

مهاجرت به آلمان با هدف تحصیل در یک دوره آموزشی، شرکت در رشته‌ای مشخص و هر اقدام دیگری نیاز به ویزای این کشور دارد.

دریافت رضایت نامه ZAV

اخذ رضایت نامه یا مجوز ZAV مرحله بعدی دریافت ویزای آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان است. این مدرک نوعی مجوز کاری است که توسط آژانس استخدامی بین‌المللی کشور آلمان صادر می‌شود و با دریافت آن اجازه کار در این کشور به دارنده داده خواهد شد.

ارائه مدارک نهایی

در آخرین مرحله باید مدارک اصلی دیگر مانند مدارک اثبات تمکن مالی، مدارک مربوط به اثبات محل اقامت و گواهی و مجوز تاییدیه آژانس کار فدرال کشور آلمان را در صورت نیاز برای رشته‌ مورد نظر به سفارت ارسال کرد تا فرآیند اخذ ویزا آغاز شود.

شرایط مهاجرت کاری با آوسبیلدونگ

متقاضیان مهاجرت کاری به کشور آلمان از طریق شرکت در دوره مخصوص آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان باید از شرایطی برخوردار باشند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:
• بهترین سن پذیرش حداکثر تا 25 سال است
• متقاضی باید تمکن مالی کافی داشته باشد که در حال حاضر معادل 600-700 یورو در ماه برای زندگی در آلمان است
• تسلط به زبان آلمانی شرط بعدی شرکت در این دوره است
• متقاضی باید مدرک دیپلم معتبر داشته باشد

پذیرش بدون دردسر در آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان با کاربین

پذیرش بدون دردسر در آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان با کاربین

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان یا کارآموزی حرفه‌ای در این رشته برای ورود به بازار کار یکی از روش‌های مهاجرت کاری به این کشور و دریافت اقامت آن است. این دوره کمک می‌کند که افراد تخصص لازم برای کار به عنوان یک فیزیوتراپ و انجام وظایف آن را داشته باشند. در این مطلب از کاربین تمام نکاتی که برای استفاده از این روش نیاز است را توضیح دادیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاوره برای مهاجرت کاری به آلمان با این روش، مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

مقاله پیشنهادی:

آوسبیلدونگ آلمان

سوالات متداول

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان دوره‌ای حرفه‌ای برای کارآموزی این رشته در یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز آموزشی آلمان، جهت کار در این کشور است.

شانس بیشتر کار در کشور آلمان، نداشتن هزینه زیاد برای تحصیل، امکان ورود به آن با مدرک دیپلم، اخذ اقامت موقت برای تحصیل در دوره و داشتن مدرکی معتبر برای مهاجرت به تمام کشورهای اروپایی از مهم‌ترین مزایای آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان است.

برای شرکت در این دوره ابتدا باید یکی از برگزارکننده‌ها آن را انتخاب کرد. سپس براساس محل انتخاب شده برای اخذ ویزای این دوره و سفر به آلمان اقدام کرد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی