پادفک چیست

پادفک چیست؟

دوره پادفک را می توانیم یکی از مهمترین دوره های آموزشی در کشور های روسی زبان از جمله روسیه بدانیم. پادفک به نوعی پیش نیاز ورود به دانشگاه در کشور های روسی زبان از جمله روسیه است. دانشجویان غیر روسی زبان برای آنکه به دانشگاه مورد نظر خود وارد شوند باید دروس دانشگاهی مورد نیاز را در دوره پادفک سپری کرده باشند. دوره پادفک را می توانیم به نوعی اختصار عبارت روسی подготовительный факультет بدانیم که به معنای دانشکده مقدماتی می باشد.


 دوره پادفک دوره بسیار مهمی برای دانشجویان خارجی برای ورود به دانشگاه های روسیه می باشد. پادفک همان دوره آموزشی زبان روسی است که همراه آن مقدماتی برخی دروس پایه نیز آموزش داده می شود. شما در دوره پادفک، دروس مهمی چون شیمی و زیست شناسی را خواهید آموخت و اگر رشته شما مهندسی باشد باید در دروس فنی مهندسی نیز از قبیل ریاضی و فیزیک شرکت کنید. در مجموع دوره پادفک را می توانیم دوره ای الزامی بدانیم که دانشجویان خارجی برای تحصیل در روسیه باید در آزمون شرکت کرده و نمره قبولی نیز دریافت کنند.


ما در این مقاله به بررسی پادفک پرداخته ایم و به سوالات شما مانند پادفک چیست؟ ، هزینه دوره پادفک چقدر است؟ و مدارک لازم برای دوره پادفک کدام است؟ پاسخ داده ایم. برای کسب اطلاع از نحوه ثبت نام در دوره پادفک، بورسیه دوره پادفک و شرایط شرکت در دوره پادفک این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

تحصیل-پادفک-در-روسیه

تحصیل در روسیه

یکی از بهترین کشور های جهان برای تحصیل بی شک روسیه می باشد که از سیستم آموزشی بسیار قوی برخوردار گردیده است.

کشور روسیه دارای فرهنگ بسیار غنی بوده و طبق آمار و ارقام رسمی در حدود 95 درصد از مردم این کشور دارای سواد و تحصیلات عالی دانشگاهی هستند.

 

روسیه را می توان یکی از باسوادترین کشور های جهان دانست که دانشمندان، نام آوران و نویسندگان بسیار مشهوری را به جهان هدیه داده است. از بزرگانی که در سیستم آموزشی روسیه پرورش یافته اند می توان به نویسندگانی همچون تولستوی، داستایوفسکی و غیره اشاره داشت.

 

تمام این موارد موجب شده است که روسیه به یکی از جذاب ترین مقاصد برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل شود.

 

اهمیتی که دوره های روسی دارد این است که شما در این دوره ها می توانید زبان روسی را از استاتید بومی فرا بگیرید. در جهان امروز ما نیز یادگیری زبان روسی از اهمیت بالایی برخوردار است و بیش از 260 میلیون نفر در سراسر جهان به این زبان تکلم می کنند. از این حیث می توان زبان روسی را پنجمین زبان مهم دنیا به شمار آورد.

 

یادگیری زبان روسی برای تحصیل در روسیه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا دروس دانشگاهی که شما در دانشگاه های دولتی روسیه خواهید آموخت به زبان روسی می باشد

 

دانشجویانی که خواستار اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه هستند باید مدرک پادفک این کشور را هر چه سریعتر اخذ کنند. دوره های پادفک روسیه نیز خود از دروس ریاضی و فیزیک تشکیل شده است که موجب می شود شما با این دروس نیز به صورت کلی آشنا شوید.

 

 

تحصیل در روسیه مزایای فراوانی دارد. از مزایای تحصیل در روسیه می توان به هزینه بسیار کم و کیفیت بالای تحصیل در این کشور اشاره کرد. تحصیل در روسیه نسبت تحصیل در دیگر کشور های جهان مانند ترکیه، انگلیس یا فرانسه و به طور کلی بسیاری از کشور ها جهان مقرون به صرفه است…

دوره پادفک روسیه

پادفک دوره ای است که شما باید برای ورود به دانشگاه در روسیه در آن شرکت کرده باشید. تنها گذراندن این کافی نیست و متقاضیان تحصیل در روسیه باید در این دوره نمره خوبی نیز کسب کرده باشند.

در دوره های پادفک، پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به غیر از زبان روسی، دروس شیمی و زیست شناسی آموزش داده می شود. برای دوره های پادفک غیر پزشکی نیز شما باید در دروس تخصصی خود اشراف لازم را پیدا کرده باشید.

در دوره های پادفک غیر پزشکی، دروس فیزیک و ریاضی و همچنین دروس پایه رشته های هنر و غیره به شما آموزش داده خواهد شد.

در دوره پادفک روسیه باید به‌صورت میانگین 6 الی 10 ماه در کلاس های مورد نظر شرکت کنید. مدت زمان و شرایط گذراندن دوره پادفک شما نیز به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظرتان بستگی خواهد داشت.

 

محتوای دوره پادفک روسیه

مدت زمانی دوره های پادفک نیز بسته دانشگاه و طول دوره شما متفاوت می باشد. این در حالی است که در برخی دانشگاه ها دوره پادفک چیزی در حدود 200 ساعت است. در دیگر دانشگاه های برتر و مطرح روسیه مانند دانشگاه ملی سنت پترزبورگ طول دوره های پادفک نیز بیش از 900 ساعت است. دوره ای که شما باید برای پادفک سپری کنید بسته به شرایط شما در طول دوره و طول سال نیز تقسیم می گردد.

اگر قصد دارید که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنید لازم است که شما در این دوره زبان روسی، شیمی و زیست شناسی را نیز آموخته باشید.

 

اگر هم قصد دارید که در رشته های غیر علوم پزشکی تحصیل کنید باید دروس ریاضی، فیزیک و … را نیز سپری کرده باشید.

شما برای تحصیل در رشته مهندسی باید در پادفک مهندسی ثبت نام کنید و برای تحصیل در رشته‌های عمومی به شما پادفک علوم پزشکی ارائه خواهد شد.

بر اساس قوانین آموزشی در بسیاری از کشورهای روسی زبان در جهان شما باید برای تحصیل در این کشور ها در دوره های پادفک شرکت کرده باشید و مدرک و نمره قبولی را نیز دریافت کرده باشید.

چیزی که لازم به ذکر است این است که دوره پادفک تنها در کشور های روسی زبان برگزار می شود و دوره های پادفک در ایران برگزار نمی شود.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق در مورد دوره های پادفک با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کاربین در تماس باشید.

دوره-های-پادفک-روسیه

زمان و نحوه ی ثبت نام دوره پادفک روسیه

بسته به دانشگاه شما در روسیه زمان ثبت نام شما متفاوت خواهد بود. اما به صورت کلی شما برای تحصیل در روسیه باید از اواسط فروردین تا اوایل مرداد برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه اقدام کنید.

مهمترین دلیلی که به موجب آن متقاضیان بسیاری از ایران تحصیل در روسیه را انتخاب می کنند این است که بسیاری از دانشگاه‌های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران می باشند. از این رو برای ثبت نام در دوره های پادفک در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت از اوایل فروردین اقدام فرمایید.

 

مدارک لازم برای ثبت‌نام در دوره پادفک روسیه

از مهمترین مدارکی که شما برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه برای تحصیل در دوره های پادفک نیاز دارید عبارتند از:

 

 • ارائه اصل گذرنامه به همراه ترجمه رسمی آن به زبان روسی؛
 • ارائه مدارک و ریزنمرات دبیرستانی و پیش‌دانشگاهی به همراه ترجمه آن‌ها؛
 • ارائه مدارکی که شما در رزومه خود گنجانده اید؛
 • عکس 3 در 4 بیومتریک در استاندارد و سایز گذرنامه.
 

برای کسب اطلاع از جزئیات مدارک مورد نیاز در هر دانشگاه روسیه برای شرکت در دوره های پادفک با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

نحوه ثبت‌نام در دوره پادفک روسیه

اگر شما قصد تحصیل در دوره های پادفک روسیه را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که از طریق موسسه مهاجرتی کاربین برای تحصیل در روسیه اقدام کنید.

شما برای ثبت نام در دوره های پادفک روسیه می توانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تحصیلی روسیه در تماس باشید. کارشناسان ما با توجه به بودجه و شرایط به شما بهترین مسیر برای تحصیل در روسیه را معرفی خواهند کرد.

ما در موسسه مهاجرتی کاربین تمامی مراحل مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های روسیه در دوره پادفک را برای شما انجام خواهیم داد.

ما برای شما دعوتنامه تحصیل در دانشگاه را دریافت خواهیم کرد و پس از ورود به کشور روسیه نیز در کنار شما خواهیم بود.

 

 

توصیه می شود برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان برای تحصیل در روسیه با کارشناسان ما در امور مهاجرت به روسیه در موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشید.

چرا باید در دوره پادفک شرکت کنم؟

مهمترین هدف برگزاری دوره های پادفک روسیه این است شما پیش از ورود به دانشگاه به زبان رسمی در این کشور آشنا شده باشید. دوره پادفک می تواند دارای مزایای متعددی برای شما برای تحصیل در روسیه باشد.

شما این را باید در نظر داشته باشید بدون اینکه شما دانشی در زبان روسی داشته باشید و یا با فرهنگ و مردم این کشور آشنا شده باشید، تحصیل در روسیه برای شما سخت خواهد بود. شما بدون این که به زبان روسی مسلط شده باشید نمی توانید به صورت آسوده در این کشور زندگی کنید.

از این رو شرکت در دوره های پادفک با مزایای بی شماری همراه است که از آنها می توان به این موارد اشاره داشت:

 

 • آشنا شدن با فرهنگ، آداب و رسوم و سبک زندگی مردم در کشور روسیه؛

 • تسلط یافتن بر زبان روسی در چهار مهارت اصلی شامل گفت‌و‌گو، شنیدن، خواندن و نوشتن؛

 • دریافت گواهینامه معتبر تعیین سطح در زبان روسی؛

 • افزایش سطح دانش دانشجویان در بخش علوم پایه مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی؛

 • تضمین آینده شغلی درخشان.

اموزش-زبان-روسی

تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه

ما تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه را به شما پیشنهاد نمی کنیم. همچنین در روسیه بیشتر دانشگاه‌های این کشور تحصیل به زبان انگلیسی را در رشته‌های دندانپزشکی ارائه نمی کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان نیز خیلی بیشتر از دانشگاه های روسی زبان می باشد. شما برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان باید معادل ۱۰ هزار دلار در سال هزینه کنید.

اما این در صورتی است که شما برای تحصیل در دانشگاه های روسی زبان تنها چیزی در حدود ۵ هزار دلار در سال هزینه کرده باشید.

 

لازم به ذکر است که تنها آندسته از دانشجویانی این امکان را خواهند داشت که از دولت روسیه، بورسیه تحصیلی دریافت کنند که در دوره های پادفک شرکت کرده و نمره قبولی را نیز دریافت کرده باشند.

از این لحاظ اهمیت شرکت در دوره های زبان روسی می تواند بیشتر باشد زیرا شما با تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان بورسیه تحصیلی نیز دریافت نخواهید کرد.

 

اخذ مدرک پادفک برای ورود به دانشگاه‌های انگلیسی زبان ضروری نیست؛ ولی این را باید در نظر بگیرید که پس از اتمام تحصیل و ورود به بازار کار شما باید دانش خوبی در زبان روسی داشته باشید.

از مهمترین دلایل دیگری که تحصیل به زبان روسی به شما پیشنهاد می شود این است که در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران تحصیل خواهید کرد. این بدین دلیل است که دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران نمی باشند.

هزینه دوره پادفک روسیه

هزینه ی پادفک

بسته به شرایط و دانشگاه مورد نظر شما هزینه ای را باید برای تحصیل در دوره های پادفک پرداخت کنید. دوره پادفک روسیه با هدف آماده‌سازی دانشجویانی ارائه می شود که قصد دارند برای ورود به دانشگاه‌ اقدام کنند. در دوره های پادفک متقاضیان ضمن آنکه زبان روسی را آموزش خواهند دید، باید درس‌های دیگری همچون فیزیک، شیمی، زیست و ریاضی به خوبی تقویت شده باشند.

 

 

دوره های پادفک را شما می توانید علاوه بر دانشگاه مورد نظر خود در کالج‌ها و دانشگاه‌های دیگر نیز پشت سر بگذرانید. هزینه دوره های پادفک همچنین می تواند با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر شما در روسیه نیز متفاوت باشد. اما به صورت کلی شما باید برای تحصیل در دوره های پادفک چیزی بین 1500 تا 4000 دلار در سال هزینه پرداخت کنید.

 

 

شما می توانید در پادفک پزشکی روسیه در بسیاری از شهرهای این کشور شرکت کنید. پادفک روسیه در دانشگاه پزشکی مسکو، دانشگاه لومونسف و سماشکو که مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز هستند برگزار می شوند. البته دانشگاه های دیگری که مورد تایید ایران نیستند نیز دوره های پادفک را برگزار می کنند.

همانطور که گفته شد شهریه ای که شما باید برای دوره های پادفک روسیه بپردازید در دانشگاه های مختلف این کشور کاملا متفاوت است.

 

هزینه دوره پادفک در دانشگاه های روسیه

شما برای تحصیل در پادفک پزشکی روسیه حداقل چیزی در حدود ۱۵۰۰ دلار باید بپردازید. شهریه شرکت در دوره های پادفک در دانشگاه و موسسات آموزشی روسیه به این صورت می باشند:

 

 

 • پادفک پزشکی دانشگاه لومونوسف                          ۶ هزار دلار
 • پادفک پزشکی دانشگاه سماشکو                             ۴ هزار دلار
 • پادفک پزشکی دانشگاه مسکو                               ۲٫۵ تا ۶ هزار دلار
 • پادفک پزشکی دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ         حدودا ۲٫۵ هزار دلار
 • پادفک دانشگاه ملی سنت پترزبورگ                       حدود 4.5 هزار دلار
 • پادفک پزشکیSPbGASU   تخصصی                      ۲٫۵ هزار دلار
 

هزینه ای که شما باید برای دوره های غیر پزشکی پادفک بپردازید تفاوت چندانی با پادفک پزشکی در روسیه نخواهد داشت.

علاوه بر این دانشگاه های معتبری خصوصی بسیاری نیز در روسیه وجود دارند که دوره های زبان روسی پادفک را نیز برگزار می کنند.

شهریه ای که شما ممکن است در دوره زبان روسی در دانشگاه های خصوصی بپردازید ممکن است که با دانشگاه های دولتی متفاوت باشد. دوره زبان روسی در این دانشگاه ها چیزی بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در سال خواهد بود.

هزینه-پادفک-روسیه

پادفک ارزان روسیه

یکی از مزایای تحصیل پادفک در روسیه این است که شما می توانید به صورت رایگان در روسیه در دوره های پادفک نیز شرکت کرده باشید.

تنها آندسته از افرادی که موفق به دریافت بورسیه شده باشند این امکان را خواهند داشت که یه صورت رایگان در این دوره ها شرکت کنند.

کسانی که شرایط لازم را نداشته باشند باید برای تحصیل در روسیه هزینه شهریه آن را نیز بپردازند. اما آندسته از دانشجویانی که بتوانند نمره مورد نظر را دریافت کنند این امکان را خواهند داشت تا به صورت مستقیم وارد دانشگاه شوند.

اگر شما که قصد دریافت بورسیه های تحصیلی روسیه را دارید نتوانید نمره قبولی را اخذ کنید باید برای ثبت نام مجدد هزینه کلاس‌ها را پرداخت کنید.

سوالات آزمون پادفک روسیه

معروف ترین دانشگاه های روسیه

شما اگر در روسیه در دوره های پادفک ثبت نام کنید لازم است که در آزمون پادفک نیز شرکت کرده باشید. سوالات آزمون پادفک بسیار ساده است و تنها لازم است که شما به سوالاتی در سطح دبیرستان پاسخ دهید. متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره پادفک روسیه را دارند، نباید به هیچ وجه نگرانی از قبولی در آزمون پادفک داشته باشند. آزمون پادفک شامل سوالاتی ساده از شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ریاضی خواهد بود که تنها سختی آن به زبان روسی بودن آن می تواند باشد.

در واقع این گونه می توان گفت که افرادی که متقاضی تحصیل در رشته‌های تخصصی پزشکی و مهندسی هستند و در آینده باید واحدهای دانشگاهی دشوارتری را بگذرانند در مورد گذراندن آزمون پادفک نباید استرسی داشته باشند.

 

 

برای آشنایی بیشتر در مورد شرکت در دوره های پادفک و نمونه سوالات آزمون پادفک با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

معروف ترین دانشگاه های روسیه برگزار کننده دوره پادفک

از مهمترین دانشگاه های روسیه که دوره های پادفک را برگزار می کنند می توان به این دانشگاه و موسسات آموزشی اشاره داشته باشیم:

 

 

 • دانشگاه ریاست جمهوری (رانخیگس)
 • دانشگاه لومونوسوف مسکو
 • دانشگاه ملی سنت پترزبورگ
 • دانشگاه پزشکی مچنیکوف سنت پترزبورگ
 • دانشگاه سچینوا مسکو
 • دانشگاه سماشکو مسکو
 • دانشگاه نووسیبیرسک سیبری
 • دانشگاه پزشکی پاولوف
 • دانشگاه پزشکی فدرال اوفا
مدارک-مورد-نیاز-پادفک

نتیجه گیری

سیستم آموزشی روسیه یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان می باشد و شما برای تحصیل در این کشور در ابتدا باید چیزی در حدود 200 ساعت در دوره های پادفک سپری کرده باشید. پادفک را می توان یکی از مهمترین دوره های آموزشی برای دانشجویان خارجی دانست که قصد تحصیل در کشور های روسی زبان را دارند.

 

برای تمام متقاضیانی که قصد دارند در دوره های تحصیلی در روسیه شرکت کنند باید در ابتدا تسلط خود را به زبان روسی و مباحثی مانند زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک در دوره های پادفک نشان دهند.

از این رو کسانی که قصد تحصیل در روسیه را دارند شرکت در دوره پادفک و قبولی در آن الزامی است. بسته یه دانشگاه و موسسه آموزشی مورد نظر شما باید هزینه ای را برای تحصیل در دوره های پادفک بپردازید.

برای ثبت نام در دوره های پادفک شما به گذرنامه، عکس بیومتریک و مدارک دبیرستان خود نیاز خواهید داشت. زمان مناسب برای ثبت نام در دوره های پادفک نیز از اوایل فروردین تا اواسط مرداد می باشد.

 

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت به روسیه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کاربین با شماره تلفن های 22654650 021 و یا 28111107 021 ارتباط برقرار کنید.

 

مقاله پیشنهادی :

مهاجرت به روسیه

سوالات متداول

پادفک یک دوره آموزشی پیش از ورود به دانشگاه در کشور های روسی زبان است که برای دانشجویانی که قصد تحصیل دارند در نظر گرفته شده است.

بله امکان تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی وجود دارد. اما تحصیل در دانشگاه های روسی زبان مزایای بیشتری را برای شما دارد. اول اینکه دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه در لیست وزارت بهداشت قرار ندارند و دوم اینکه شهریه دانشگاه های روسی زبان بسیار کمتر از دانشگاه های انگلیسی زبان می باشد.

خیر دوره های پادفک تنها در کشور های روسی زبان برگزار می شود و شما امکان تحصیل در دوره های پادفک را در ایران نخواهید داشت.

خیر شما با در هر رده سنی که باشید می توانید در دوره های پادفک شرکت کنید.

پادفک را در واقع می توان یک دوره پیش آموزشی برای تحصیل در دانشگاه های کشور های روسی زبان دانست. اهمیت پادفک به این علت می باشد که دانشگاه های معتبر روسیه که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند باید تسلط شما را به زبان روسی و مباحث پایه دیده باشند.

دوره ثبت نام پادفک از فروردین تا مرداد می باشد و شما باید در این مدت در پادفک ثبت نام کنید. کلاس های پادفک نیز در شهریور آغاز می گردد.

بله شما می توانید با دریافت بورسیه تحصیلی در دوره های پادفک به صورت رایگان تحصیل کنید.

شما برای ثبت نام در دوره های پادفک به مدارک شناسایی مانند گذرنامه، عکس بیومتریک که به تازگی انداخته شده است و مدارک دبیرستان نیاز خواهید داشت.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر