ویزای کار قطر

ویزای کار قطر

به دلیل حقوق مناسب، در سال‌های اخیر ایرانیان زیادی تلاش کرده‌اند تا در قطر مشغول به کار شوند. برای این منظور، متقاضیان باید ویزای کاری این کشور را دریافت کنند. ویزای کاری کشور قطر تنها با شرایط خاصی مانند برخورداری از گواهی سلامت پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه ارائه می‌شود. سالانه لیستی از مشاغل مورد نیاز این کشور توسط دولت و موسسه‌های کاریابی فعال در قطر ارائه می‌شوند. اگر حرفه مورد نظر شما در این لیست قرار داشته باشد، شانس بالاتری برای اخذ پذیرش کشور قطر خواهید داشت. برای بررسی کامل شرایط و مراحل اخذ ویزای کار قطر، در این مطلب از کاربین با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

ویزای کار قطر؛ برخورداری از فرصت‌های کاری فراوان با اخذ این ویزا

آنچه خواهید خواند:

شرایط دریافت ویزای کار قطر چیست

اگر قصد اخذ ویزای کار قطر و اقامت در این کشور را دارید، باید حتما از شرایطی برخوردار باشید تا سفارت این کشور بخواهد این ویزا را به شما اعطا کند. یکی از مهم‌ترین شرایط برای کار در کشور قطر، داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای شاغل در قطر است. به عبارتی دیگر، اگر قصد دریافت ویزای کا‌ر قطر‌ را دارید اما هنوز هیچ پیشنهاد کاری دریافت نکرده‌اید، شانس بالایی برای دریافت این ویزا نخواهید داشت. همچنین باید به این نکته هم اشاره کنیم که برای پیدا کردن کار در قطر الزاما نباید در این حضور فیزیکی داشته باشید. شما می‌توانید این کار را از طریق مجموعه‌های کاریابی فعال در این کشور انجام دهید.

اخذ ویزای کار قطر و اقامت در این کشور

در صورتی که از شرایط لازم برای دریافت ویزای کار قطر برخوردار باشید، به شما اقامت دو ساله این کشور تعلق خواهد گرفت. البته بسته به نوع کار ممکن است ابتدا ویزای کاری شش ماهه را دریافت کنید. برای تمدید اقامت در این کشور، باید قبل از تاریخ انقضای ویزا برای تمدید آن اقدام کنید.

شرایط دریافت ویزای کار قطر

عدم برخورداری از سوء پیشینه

به عنوان یک ایرانی متقاضی اخذ ویزای کار قطر، نباید هیچ سوء پیشینه‌ای داشته باشید. برای اطمینان از این موضوع، لازم است که گواهی سوء پیشینه ایرانی خود را ترجمه رسمی کنید. این باعث می‌شود که سفارت قطر از مطیع قانون بودن شما اطمینان داشته باشد.

ارائه گواهی پزشکی

از جمله دیگر شرایط برای دریافت ویزای کا‌ر قطر‌، برخورداری از گواهی پزشکی است. برای اینکه در کشور قطر مشغول به کار شوید، باید از سلامت روانی و فیزیکی متناسب با کار برخوردار باشید. در غیر این صورت، شانس خود را برای دریافت این ویزا از دست خواهید داشت.

از جمله دیگر شرایط برای دریافت ویزای کا‌ر قطر‌، برخورداری از گواهی پزشکی است

تاییدیه کارفرما برای جذب شما

یک شرط دیگر برای دریافت ویزای کار قطر وجود دارد. به این صورت که کارفرمای مورد نظر باید اثبات کند که برای زمینه‌ای که به نیروی کار و متخصص نیاز دارد، هیچ فرد دیگری در قطر حضور نداشته است که واجد شرایط باشد و به همین خاطر او شما را برای کار انتخاب کرده است.

آیا می‌توان با دریافت ویزای کار قطر ویزای همراه را نیز دریافت کرد؟

برخی از کشورها به افرادی که ویزای کاری آن‌ها را دریافت کرده‌اند، امکان دریافت ویزای همراه را نیز فراهم کرده‌اند. قطر از جمله این کشورها است که شما می‌توانید با دریافت ویزای کار این کشور، ویزای همراهی را برای همسر و فرزندان زیر 25 سال خود نیز دریافت کنید. برای دریافت ویزای همراهی قطر برخی شرایط وجود دارند که باید برای برخورداری از آن‌ها از شرایط لازم برخوردار باشید. از جمله این شرایط می‌توان به حداقل میزان حقوق اشاره کرد. جهت دریافت این ویزا، شما باید از تمکن مالی لازم برخوردار باشید. برای این منظور، لازم است ماهانه حداقل 8000 ریال حقوق دریافت کنید. اما این تنها شرط برای دریافت ویزای همراهی نیست.

در بسیاری از مواقع، متقاضیان دریافت ویزای همراهی کشور قطر، باید حتما دارای اسپانسر باشند.

در بسیاری از مواقع، متقاضیان دریافت ویزای همراهی کشور قطر، باید حتما دارای اسپانسر باشند. در صورتی که همسر شما نمی‌تواند اسپانسر دریافت کند، می‌تواند به سراغ دریافت ویزای ویزیت خانوادگی برود که اعتبار شش ماهه دارد. در این مدت، همسر شما می‌تواند در قطر مشغول به کار شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کشور قطر

متقاضیان اخذ ویزای کار‌ قطر‌ باید حتما مدارکی را به سفارت این کشور برای دریافت ویزا ارائه دهند. این مدارک حتما باید کامل باشند و هیچ نقصی در آن‌ها مشاهده نشود. در غیر این صورت، سفارت این کشور به راحتی درخواست شما را برای دریافت ویزای کاری قطر رد می‌کند.


از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار قطر می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:
• گذرنامه و مدارک هویتی از جمله شناسنامه و کارت ملی
• گواهی سلامت پزشکی
• ارائه مدارکی بر مبنای برخورداری از اجازه کار (استعلام از اداره کار)
• برخورداری از گواهی عدم سوء پیشینه
• گواهی دعوت‌نامه کاری (پیشنهاد شغلی) که از سمت کارفرما باشد

ویزای کاری قطر چند روزه صادر می‌شود؟

یکی از سوالاتی که درباره دریافت ویزای کاری کشور قطر مطرح می‌شود این است که چقدر طول می‌کشد تا بتوانیم ویزای کاری قطر را دریافت کنیم و هزینه دریافت آن چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم شما برای اخذ ویزای کاری قطر به حداقل 5500 دلار نیاز دارید. هرچقدر که مدت زمان اقامت شما در این کشور طولانی‌تر باشد، هزینه دریافت ویزا نیز به مراتب بیشتر خواهد شد.

برخی از مشاغل مورد نیاز کشور قطر

برخی از مشاغل مورد نیاز کشور قطر

با توجه به اینکه کشور قطر یک کشور توریستی و تجاری است، فعالان در این دو زمینه شانس بالایی برای موفقیت در قطر خواهند داشت. در حال حاضر نیز به دلیل جمعیت کم مردم کشور قطر، در تمام زمینه‌ها شانس بالایی برای پذیرش کاری خواهید داشت. اما سالانه لیستی از برخی مشاغل ارائه می‌شود که اگر حرفه شما در این لیست قرار داشته باشد، ویزای کاری این کشور با شرایط بسیار آسان‌تری به شما اعطا می‌شود. از جمله مشاغل مورد نیاز قطر برای امسال می‌توان به مشاغل مربوط به مدیریت فروش و بازاریابی، هتل‌داری، مدیریت عملیات، مدیریت نیروهای انسانی، حسابداری، انواع رشته‌های مهندسی، مربی خدمات نرم‌افزاری و انواع زمینه‌های پزشکی و پرستاری اشاره کرد.

میزان حقوق در قطر چگونه است؟

زمانی که قصد دریافت ویزای کار قطر یا هر کشور دیگری را دارید، باید ابتدا نرخ درآمد را در این کشور با نسبت هزینه‌ها مقایسه کنید. با توجه به رواج تجارت و توریسم و نبود تحریم‌ها، شرایط زندگی در قطر نسبتا عالی است و با حداقل میزان حقوق هم می‌توان از پس هزینه‌های زندگی در این کشور برآمد. کمترین نرخ حقوق در کشور قطر 1200 ریال است. بالاترین میزان نرخ حقوق در این کشور نیز بیشتر از یک میلیون ریال در ماه برآورد شده است. این بستگی به سابقه و زمینه کاری شما دارد که چقدر در ماه حقوق دریافت کنید. به‌عنوان‌مثال، یک مدیر شعبه بانک می‌تواند ماهیانه به صورت میانه 35 هزار ریال درآمد داشته باشد. در عین حال، مهندسان به صورت میانگین حقوقی در حدود 18 هزار ریال دریافت می‌کنند.

کاریابی در قطر به چه شکل انجام می‌شود؟

همان‌طور که گفته شد، اگر می‌خواهید در کشور قطر مشغول به کار شوید و ویزای کاری آن را دریافت کنید، باید قبل از اقدام برای دریافت ویزا، در این کشور کار پیدا کرده باشید. برای این منظور می‌توانید به سراغ سایت‌های کاریابی مختلف بروید تا شغل مناسب را برای شما پیدا کنند.
از جمله بهترین سایت‌های کاریابی در قطر می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:
• سایت Qatarliving.com
• سایت کاریابی JobsinQatar.org
• مجموعه Bayt.com
• سایت Qa.indeed.com

امکان اخذ تابعیت قطر با کار در این کشور

کشور قطر برای ارائه اقامت دائم و تابعیت این کشور به متقاضیان کار شرایط بسیار پیچیده‌ای را در نظر گرفته است. به‌طوری‌که ممکن است حتی بعد از گذشت 10 الی 15 سال، همچنان واجد شرایط برای دریافت این اقامت نباشید. اما شما می‌توانید هر چند سال یک‌بار اقامت موقتی خود را تمدید کنید و تا زمانی که در این کشور کار داشته باشید، در قطر زندگی کنید.

امکان اخذ تابعیت قطر با کار در این کشور

کاربین؛ مرجعی برای اخذ آسان ویزای کار قطر

برای دریافت ویزای کار قطر نیاز به یک آژانس مهاجرتی دارید که با فرایند اخذ این ویزا آشنایی داشته باشد و بتواند این کار را برای شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد. ما در کاربین می‌توانیم با کمترین هزینه و زمان، ویزای کار قطر را برای شما دریافت کنیم. برای استفاده از خدمات مجموعه ما و کسب اطلاعات بیشتر، تنها کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقاله ی پیشنهادی : 

لیست مشاغل مورد نیاز در قطر

سوالات متداول

بله. در کشور قطر، نرخ بیکاری در پایین‌ترین حد خود قرار دارد. در نتیجه، شما با داشتن تخصصی لازم در هر زمینه‌ای، در این کشور می‌توانید مشغول به کار شوید و ویزای کاری قطر را به آسانی دریافت کنید.

برای کار کردن در قطر و اخذ ویزای کاری این کشور باید ابتدا از طریق مجموعه‌های کاریابی اقدام کنید. این مجموعه‌ها تلاش می‌کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بهترین کار را برای شما پیدا کنند.

قانونی وجود ندارد که برای کار در قطر بخواهید تسلط کامل به زبان انگلیسی یا عربی داشته باشید. اما طبیعتا اگر به یکی از این دو زبان تسلط داشته باشید، شرایط زندگی آسان‌تری خواهید داشت.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی