دلایل ریجکتی ویزا

دلایل ریجکتی ویزا

یکی از دغدغه های اصلی مهاجران اخذ ویزا و دریافت مجوز ورود به کشور مقصد است. اینکه فردی ویزا بگیرد و در یک کشور اقامت داشته باشد کاملا به سفارت و مقاماتی که ویزا را ارائه می دهند بستگی دارد. اما چه چیزی باعث ریجکت ویزا توسط سفارت یا کنسولگری می شود؟ دلایل ریجکت ویزا چیست؟ اینها سوالاتی است که بسیاری از افراد هنگام مهاجرت و گرفتن ویزا از خود می پرسند.

واقعیت این است که وقتی ویزای هر کشوری ریجکت می شود، متقاضیان از این امر ممکن است که ناراحت شوند. بسیاری از این متقاضیان از این شرایط سردرگم شده و از دلایل دقیق ریجکت ویزای خود چیزی نمی دانند. بنابراین، این مقاله به ارائه علل رایج شناخته شده چنین شرایطی می پردازد. موسسه مهاجرتی کاربین می تواند در خصوص توضیح دلایل ریجکت ویزا به شما مشاوره رایگان بدهد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد دلایل ریجکتی ویزا، ریجکتی یعنی چه، دلایل ریجکتی ویزای کانادا و دلایل ریجکتی ویزای آمریکا این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

ویزا

ریجکتی یعنی چه

زمانی که شخصی برای ویزای توریستی، اقامت کوتاه مدت یا طولانی مدت درخواست خود را ارائه می کند و تصمیم سفارت و یا کنسولگری برای اعطای ویزا یا اقامت منفی است، به آن ریجکت ویزا گفته می شود. ریجکت ویزا چندین سال در پاسپورت متقاضی باقی می ماند و افسر ویزا می تواند آن را مشاهده کند.

موسسه مهاجرتی کاربین به بررسی دلایل ریجکت شدن انواع روادید در این مقاله پرداخته است. یکی از مهم ترین نکاتی که در این قسمت باید به آن اشاره کرد این است که ریجکت ویزا با ریفیوز شدن آیا متفاوت است؟

اگر فردی تمام مدارک را همراه داشته و به موقع و به صورت منظم به سفارت ارائه دهد اما افسر ویزا معتقد باشد که فرد نمی تواند وارد کشور مقصد شود، ویزای فرد ریجکت خواهد شد. اما زمانی که پرونده متقاضی معیوب بوده و دارای نواقصی باشد، پرونده متقاضی ریفیوز می شود. در مورد دوم، فرد می تواند در زمان دیگری برای ویزا و دریافت اجازه اقامت در سفارت اقدام کند.

پس از ریجکت ویزا چه باید کرد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، تفاوت بین ویزا ریجکت شده و ویزا ریفیوز شده را مورد بحث قرار دادیم. اما در مواقعی که فرد از ویزا ریجکت می شود چه تصمیمی باید گرفت و چه باید کرد؟ این یکی از چیزهایی است که مردم پس از ریجکت شدن ویزای خود به آن فکر نمی کنند و اغلب ممکن است ناامید شوند. با این حال باید گفت که نباید اینطور باشد. زیرا وکلای مهاجرت برای دریافت ویزا یا اجازه اقامت و تصحیح آن با شما همراه هستند. در ادامه این موضوع با جزئیات بیشتری این مورد را بررسی خواهیم کرد.

 

همیشه دلیلی برای ریجکت ویزا وجود دارد. متقاضی باید دلیل ریجکت ویزا را بیابد. زیرا در صورت ارائه عدم شواهد کافی برای ریجکت ویزا، متقاضی می تواند با مراجعه به دادگاه های کشوری که به آن درخواست خود را ارائه کرده با کمک موسسات معتبر قضایی، ریجکتی ویزای خود را برطرف کند.

 

موسسه مهاجرتی کاربین می تواند در این زمینه به شما کمک کند و حتی از ریجکت شدن ویزای شما جلوگیری نماید. کاری که فرد باید انجام دهد این است که با انجام مراحل اصلی از دلایل ریجکت شدن ویزای خود آگاه شود.

ویزا-ریجکت

دلایل ریجکت ویزا

اگر سفارت یا کنسولگری تمام اطلاعات لازم در مورد متقاضی ویزا را دریافت نکند، درخواست ویزا نپذیرفته تلقی می شود. بدون این اطلاعات، سفارت نمی تواند تعیین کند که آیا ویزا برای کاندید مناسب است یا خیر و ویزا مستقیما ریجکت می شود.

از سوی دیگر، کنسولگری ها ممکن است گاهی اطلاعاتی را از متقاضیان دریافت کنند که غیرقابل قبول یا خارج از رویه های تعیین شده باشد. گاهی هم ممکن است که متقاضیان تمایل به انجام فعالیت های غیرقانونی یا غیر صادقانه باشند. در تمامی موارد فوق افسر درخواست ویزا را ریجکت می کند.

 

در زیر به دلایل ریجکت ویزا می پردازیم.

 

فعالیت مجرمانه گذشته یا فعلی

شرایط و رفتار گذشته و حال متقاضی برای تصمیم کنسولگری برای صدور ویزای فردی بسیار مهم است. در چنین مواردی، ویزا ممکن است که ریجکت شود. زیرا متقاضی تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت داخلی، یا دارایی عمومی کشور (به عنوان مثال، تروریسم، کودک آزاری، اعتیاد مصرف مواد مخدر و سایر جرایم جدی) تلقی می شود.

 

مدارک جعلی سفر

سرنوشت مشترکی برای همه متقاضیانی که اقدام به ارائه مدارک جعلی سفر به سفارت یا کنسولگری می کنند وجود دارد. آنها هویت خود را نادرست معرفی می کنند و از هویت جعلی استفاده می کنند. این همراه با ریجکت شدن مطلق ویزا است و پیامدهای نامطلوب دیگری نیز دارد.

اگر هدف و شرایط اقامت در نظر گرفته نشده باشد

یکی دیگر از دلایلی که کنسولگری ها ویزا را ریجکت می کنند، عدم توجیه هدف و شرایط سفر و برنامه ریزی اقامت است. این نکات عبارتند از:

 

 • عدم ارائه صلاحیت های حرفه ای و مشاغل متناسب با وضعیت مالی ارائه شده.
 • در صورتی که مدارکی دال بر هدف سفر و اقامت ارائه نشود.
 • بسته به برنامه سفر، تعطیلات یا وضعیت درآمد نیازی به درخواست ویزا ندارید.
 • اگر برای مقاصد مسافرتی و اقامتی اظهارنامه های تغییر ناپذیر ارائه نشده باشد.
 

ارائه پاسپورت جعلی و یا مخدوش

یکی دیگر از دلایل عدم پذیرش ویزا ممکن است ارائه پاسپورت نامناسب باشد. ممکن است صفحات گذرنامه پاره یا گم شده، جلدهای گذرنامه آسیب دیده و یا غیره رخ داده باشد.

گذرنامه منقضی شده باشد

یکی دیگر از انگیزه های سفارت برای ریجکت درخواست ویزا، ارائه پاسپورتی است که توسط سفارت یا کنسولگری پذیرفته نشده باشد. این موقعیت به شرح زیر دسته بندی می شوند:

 

 • لطفا پس از ورود به کشور پاسپورتی با مدت اعتبار 3 ماه یا کمتر ارائه دهید.
 • لطفاً پاسپورتی ارائه دهید که شامل دو صفحه خالی ویزا باشد.
 • لطفا دفترچه سفر ارائه دهید به جای گذرنامه معتبر.
 • لطفا یک پاسپورت معتبر با حداقل قدیمی تر از ده سال ارائه کنید.
 

فقدان ابزارهای مالی کافی

یکی از دلایلی که سفارتخانه ها یا کنسولگری ها در کشور مقصد از صدور ویزا امتناع می ورزند، کمبود یا ناکافی بودن تمکن مالی موجود در طول مدت اقامت یا بازگشت به کشور مقصد است. این شرایط ممکن است به علت موارد زیر باشد:

 

 • در صورتی که صورت های مالی بیش از یک ماه از تاریخ ارائه درخواست ارائه نشده باشد.
 • از حساب جاری استفاده نکرده باشید (یا اظهارنامه کارت اعتباری ارائه نکنید).
 • بودجه ارائه شده فاقد منابع کافی باشد.
 • ارائه چک مسافرتی که حاوی نام متقاضی نباشد.
 

گواهی تولد یا ازدواج پذیرفته نشده

یکی دیگر از دلایل اصلی عدم موفقیت دریافت ویزا، ارائه نکردن گواهی تولد یا ازدواج معتبر به سفارت یا کنسولگری است. این موقعیت ها عبارتند از:

 

 • عدم ارائه مدارک مورد تایید مقامات رسمی وزارت کشور.
 • ارائه گواهی ترجمه شده توسط مترجم به زبانی غیر از انگلیسی.
 • عدم وجود گواهی ازدواج قانونی (ارائه شده به جای سند ازدواج موقت).
 • اگر گواهی تولد قانونی ارائه نکنید.
 • ناتوانی در ارائه مدارک قانونی برای حضانت از کودک (در صورت مجرد بودن والدین).
 • ناتوانی در ارائه مدارک قانونی برای فرزندخواندگی (اگر فرزند خوانده ای داشته باشید).
 

بیمه مسافرتی نامعتبر

دلیل دیگری که ممکن است واجد شرایط ریجکتی ویزا باشید این است که بیمه برای اقامت خود در مقصد ارائه نکرده اید. این شرایط ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

 • عدم ارائه پوشش بیمه طبق برنامه
 • عدم ارائه بیمه مسافرتی که بازگشت متقاضی به کشور خود را تضمین نکند
 • عدم ارائه بیمه نامه یک شرکت تامین کننده معتبر در کشور هدف
 

اگر مدرکی مبنی بر اقامت ارائه نکنید

یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به ریجکت ویزا شود، عدم نشان دادن صحیح مکان اقامت خود است. این موقعیت ها عبارتند از:

 

 • شما نمی توانید مدرکی مبنی بر رزرو یا اجاره هتل ارائه دهید
 • عدم ارائه مدارک اقامتی
 

 دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی

البته موسسه مهاجرتی کاربین برای اخذ ویزای توریستی بسیاری از کشورها خدمات خاصی به دوستان عزیز ارائه نمی دهد اما توضیح دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی برای شما خالی از لطف نیست. در زیر دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی را برای شما بررسی خواهیم کرد.

 

شرایط نامطلوب اقامت قبلی

آنچه می تواند برنامه ویزای شینگن را خراب کند، سابقه قبلی ویزای شینگن است. این موقعیت ها عبارتند از:

 • عدم رعایت محدودیت های ویزای شینگن (مثلا اقامت طولانی مدت در منطقه شینگن، عدم رعایت برنامه های سفر توصیه شده و غیره).
 • داشتن پاسپورت با ویزای شینگن معتبر و فعال
 

اظهارنامه نامعتبر

یکی دیگر از دلایل واضح شکست خوردن در دریافت ویزا، ارائه نکردن نامه مرجع رسمی است که توسط نویسنده تایید نشده باشد. این شامل:

 

 • عدم ارائه نامه رسمی در سربرگ اصلی با آدرس و اطلاعات تماس شرکت ناشر یا نویسنده.
 • اگر ظرف 3 ماه از تاریخ درخواست نامه رسمی ارسال نکنید.
 • سند رسمی دارای مهر یا امضای نویسنده نباشد.
 

نداشتن اسناد سفر

یکی دیگر از دلایل شکست ویزا این است که برنامه مناسب سفر را ارائه نکرده باشید. این موقعیت ها عبارتند از:

 

 • مراجعه با سفارت شینگن اشتباه (مقصد اصلی بازدید خود از منطقه شینگن را مشخص نکنید).
 • امکان رزرو برای هر مقصد و هر شب محل اقامت در منطقه شنگن وجود نداشته باشد.
 • امکان صدور بلیط هواپیمای رزرو شده برای هر متقاضی وجود نداشته باشد.
 • برای بازدید از منطقه شنگن بلیط سفر به هر مقصدی را ارائه نکرده باشید.
ویزا-ریفیوز

ریجکت ویزای آمریکا

دلایل زیادی برای ریجکت شدن ویزای آمریکا در سال های اخیر وجود داشته است. این به این دلیل است که اختلافات سیاسی بین دو کشور در سال های اخیر افزایش یافته است. بیشتر ایرانیان رویای سفر به آمریکا یا اقدامی در این رابطه را در سر می پرورانند. همچنین کسانی هستند که در برنامه اقامت آمریکا از طریق لاتاری قبول شده اند اما به دلایلی ویزای آنها ریجکت شده است.

 

از آنجایی که سیستم اعطای ویزای ایالات متحده سلیقه ای یا داخلی است، ممکن است قانون در این رابطه هنگام صدور ویزا رعایت نشود و شما بی دلیل از افسر ویزا پاسخ منفی دریافت کنید. بر خلاف این سیستم ویزا، کشورهایی مانند کانادا و استرالیا کشورهایی عینی و واقع بینانه (عینی) هستند که افسر ویزا فقط طبق قوانین ویزا را اعطا می کند.

 

به دوستان عزیز متقاضی سفر یا مهاجرت به آمریکا توصیه می شود قبل از تصمیم گیری نهایی با یک وکیل مهاجرتی در موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشید و آگاهی خود را از روش های مهاجرت یا سفر در رابطه با آمریکا افزایش دهید. زیرا داشتن سابقه ریجکتی ویزای آمریکا برای مهاجرت یا سفر به کشورهای دیگر خیلی می تواند موثر باشد.

ریجکت ویزای کانادا

عوامل متعددی وجود دارد که به طور کلی بر رد ویزای کانادا تأثیر می گذارد. این عوامل باعث می شود که مقامات مهاجرت در صورت مشکوک شدن به انگیزه ها و اهداف متقاضی از سفر به کانادا یا عدم بازگشت به کشور پس از انقضای ویزا، درخواست ویزای کانادا را رد کنند. عواملی که موجب می شود که ویزای کانادا رد شود عبارتند از:

 

 

 • کارکنان سفارت مشکوک هستند که متقاضیان ویزا پس از پایان اعتبار ویزا به کشور خود بازنگردند.
 • تردید داشتن در مورد انگیزه و دلایل سفر به کانادا.
 • سابقه کم سفرهای خارجی متقاضی (به ویژه به کشورهای شنگن).
 • فقدان اسناد مالی و دارایی های مناسب.
 • وجود روابط خانوادگی ضعیف در کشور مبدا متقاضی.
 

شک و تردید افسران مهاجرتی در هر یک از این موارد و همچنین عوامل دیگری مانند مدت و شرایط اقامت در کانادا، اقامت در کشور مبدأ، وضعیت شغلی متقاضی و سابقه کیفری در کانادا همگی از عواملی هستند که منجر به رد ویزای کانادا می شوند.

 

 

دلایل رد ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا که ویزای مولتی کانادا یا به ویزای پنج ساله کانادا شناخته می شود، به متقاضیان این امکان را می دهد که به طور مکرر و بدون محدودیت پس از تایید ویزا وارد کانادا شده و به راحتی یک بار در این کشور به مدت 6 ماه اقامت داشته باشند. متقاضیان ویزای چندگانه کانادا می توانند به یکی از دو روش ثبت نام آنلاین یا حضوری با مراجعه به یکی از دفاتر اثر انگشت سفارت کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

 

 

لازم به ذکر است که سوء ظن مراجع مهاجرتی به متقاضیان ویزای توریستی یکی از مهمترین عوامل رد این ویزا می باشد. بنابراین اگر متقاضی برای خود و خانواده اش در حالی که کارمند تمام وقت در کشور مبدا نباشد، درخواست ویزای توریستی بدهد، مسئول آن را بررسی کرده و با احتمال رد ویزا روبرو خواهد شد.

عوامل مهم در رد ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 

 

 • نداشتن سابقه سفر کافی
 • شما در کانادا روابط خانوادگی متعددی دارید و در کشور مبدأ خویشاوندی ندارید.
 • مدت زمان پیشنهادی اقامت در کانادا با اهداف متقاضی مناسب نباشد.
 • هیچ هدف شخصی قوی برای بازدید از کانادا وجود ندارد.
 • فقدان وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدا.
 • موجودی حساب و مالکیت ناکافی.
 • هرگونه سابقه و رفتار مخاطره آمیز متقاضی که می تواند به دیگران آسیب برساند.
 • عدم ارائه شواهد کافی برای حمایت از درآمد و منابع مالی واجد شرایط اسپانسر.
 • ارائه اطلاعات نامعتبر یا نادرست.

 

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

یکی از بزرگترین چالش ها در اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ارائه مدارکی به افسر مهاجرت مبنی بر اینکه پس از اتمام تحصیلات خود قصد بازگشت به کشور خود را نداشته باشید، می باشد.

در اینجا مهمترین دلایل امتناع مقامات مهاجرت از درخواست ویزای تحصیلی کانادا آمده است:

 

 

 • مدارک مالی ارائه شده توسط متقاضی، بودجه کافی برای ادامه تحصیل در کانادا را نشان نمی دهد.
 • ناتوانی در متقاعد کردن افسران پلیس برای ترک کانادا پس از فارغ التحصیلی
 • برنامه درسی شما مناسب و قانع کننده نیست
 • هیچ مدرکی در رابطه با تحصیلات خود ارائه نداده اید.
 • متقاضی همه موارد را صادقانه و دقیق ارائه نکرده باشد.
 • پیوندهای خانوادگی در کشور مبدأ قوی نباشد.
 •  

متقاضیان ویزای دانشجویی باید بتوانند افسر را متقاعد کنند که الزامات مقررات روادید طبق ماده 12 قانون را برآورده کرده اند و باید بتوانند هدف تحصیل خود و منابع مالی مورد استفاده در طول تحصیل خود را با ارائه اطلاعات مناسب به وضوح بیان کنند.

کانادا-ریجکت

نتیجه گیری

دلایل رد ویزا، نحوه امتناع ویزا و نحوه برخورد با ردی ویزا در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. داشتن یک وکیل معتبر برای رسیدگی به رد درخواست ها و شکایات سفارت یکی از مهمترین ملاحظات متقاضیان در هنگام بررسی مهاجرت است. زیرا اگر سابقه گذرنامه شما حاوی گزارش ریجکتی باشد، قطعاً برای مهاجرت بعدی یا سفر شما مشکل ایجاد خواهد شد.

به همین دلیل موسسه مهاجرتی کاربین می تواند بهترین وکلای اروپایی، کانادایی و استرالیایی را در اختیار شما قرار دهد. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد دلیل رد ویزای خود، از قبل شرایط خود را بررسی کنید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

همانطور که در بالا در مورد اقدامات پس از رد ویزا ذکر شد، متقاضیان باید برای دریافت ویزا با وکلای معتبر مهاجرت و شرکت های حقوقی بین المللی در تماس باشند.

به همین دلیل موسسه مهاجرتی کاربین خدماتی را برای دفاع از حقوق شما در دادگاه های کشورهایی مانند کانادا و کشورهای اتحادیه اروپا ارائه می دهد و در صورت داشتن ایراد از پرونده های شما محافظت می کند.

موسسه مهاجرتی کاربین می تواند در مورد دلایل رد ویزا در آلمان، کانادا، استرالیا، فرانسه و … در صورت امتناع مکرر با ارائه اسناد و مدارک کافی به محاکم قضایی از شما دفاع کند.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد دلایل ریجکتی ویزا از وکیلان و کارشناسان ما در امور مهاجرت به کشورهای اروپایی در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 در تماس باشید.

سوالات متداول

خیر اگر برای ویزا درخواست می دهید و ویزای شما رد می شود، دلیل رد ویزای خود را چه به صورت کتبی یا الکترونیکی باید دریافت کنید.

بله مطمئنا – هر گونه داشتن ریجکتی ویزا در پاسپورت شما می تواند برای مهاجرت شما به هر کشوری از جمله هلند تاثیر گذار باشد.

بله، البته موسسه مهاجرتی کاربین هم مورد مشابهی داشته است که توانسته است رفع ریجکتی کند.

سفارت از طریق ایمیل یا پست این امر را به شما اطلاع می دهد.

با توجه به محدودیت های سفر ایرانیان در آمریکا، عموماً مردم باید در این راه احتیاط بیشتری به خرج دهند. در ایالات متحده، دارندگان ویزا تصمیم می گیرند که ویزا داشته باشید یا خیر. در این زمینه بهتر است که از مشاوره های رایگان با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین بهره مند شوید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر