اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا و در غرب شبه جزیره ایبری می باشد. این کشور از مهمترین کشور های عضو اتحادیه اروپا و حوزه منطقه شنگن است. کشور پرتغال از سمت شرق با کشور اسپانیا و از سمت غرب نیز با اقیانوس آرام هم مرز است. موقعیت جغرافیایی بسیار فوق العاده کشور پرتغال موجب شده که این کشور از یک سیستم امنیتی بسیار بالا برخوردار بوده و نظام سلامتی بسیار خوبی در این کشور حکم فرما باشد. سیستم آموزشی در کشور پرتغال بسیار با کیفیت و زیرساخت های اجتماعی آن بسیار مدرن است. تمام این موارد به همراه آب و هوای بسیار مطبوع و مناسب پرتقال موجب شده تا این کشور به یکی از مهاجرخیز ترین کشور های اروپا تبدیل شود و مهاجران به دنبال اقامت پرتغال باشند.


بسیاری از مهاجرینی که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند به دنبال اخذ اقامت دائم آن و کسب شهروندی پرتغالی نیز می باشند. ما نیز در این مقاله به دلیل اهمیت دریافت اقامت پرتغال از طریق برنامه های مهاجرتی متنوعی که وجود دارد به بحث و بررسی علمی آن پرداخته ایم. اگر قصد دارید که اطلاعات کاملی را از اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، اقامت پرتغال از طریق تحصیل و اقامت پرتغال از طریق کار بدست آورید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

اقامت-پرتغال

درباره پرتغال

جمهوری پرتغال یکی از کشورهای بسیار پیشرفته و زیبای اروپایی است که در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است. این کشور بیشتر به خاطر سابقه بسیار دیرینی که در کشف سرزمین‌های جدید مانند قاره آمریکا و دریانوردی داشته است، شناخته می شود. پرتغال کشوری است که از شرق و شمال با کشور اسپانیا  و از غرب با اقیانوس اطلس مرز دارد. پرتغال همچنین در اقیانوس اطلس نیز مالکیت بسیاری از جزایر را بر عهده گرفته است.

 

ایجاد کشور پرتغال به دوران پیش از تاریخ برمی‌گردد و تاریخ این کشور بسیار غنی می باشد. کشور پرتغال در قرن 15 میلادی یکی از بزرگترین امپراتوری های جهانی را تشکیل داد. این کشور بسیاری از بخش‌های آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی را به عنوان کلنی های خود قرار داده بود. در کشور پرتغال چیزی در حدود ۱۱ میلیون نفر زندگی می کنند. زبان رسمی مردم کشور پرتغال، پرتغالی است. پرتغالی ها مسیحی هستند و واحد پول رایج این کشور نیز، یورو می باشد.

 

یکی از مهمترین دلایلی که موجب شده است که مردم کشور پرتغال را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند فرهنگ بسیار غنی پرتغالی ها می باشد. فرهنگ در کشور پرتغال حول محور خانواده و روابط گرم و دوستانه مردم محلی آن می گردد. مهاجرت به این کشور همراه با مزایای بی شماری از جمله درآمد بالا و آرامش در زندگی است. هزینه های زندگی در این کشور بسیار مناسب تر از دیگر کشورهای اروپایی می باشد.

 

بازار املاک نیز در کشور پرتغال در خارج از مناطقی که توریستی هستند قیمت منطقی دارند. نسبت به دیگر مقصدهای جهانی خرید ملک در پرتغال مقرون به صرفه بوده و همین امر موجب شده است که استقبال متقاضیان از این کشور بالا برود. پرتغالی ها رابطه بسیار خوبی با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و جهان دارند و در فرودگاه های این کشور شما می توانید خطوط هوایی بسیار زیادی را جهت جا به جایی مسافران به اغلب کشورهای دنیا ببینید.

 

پرتغال بسیار در چندین سال اخیر توانسته توسعه‌ بیاید و بر اساس آمارهای جهانی که اعلام شده است یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی نام گرفته است. کیفیت زندگی در کشور پرتغال بسیار بالا است. پرتغال کشوری است که در اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد عضو است و در پیمان آتلانتیک شمالی‌ (ناتو) نیز این کشور از اعضای اصلی آن به شما می رود.

 

آب و هوای پرتغال

 

پرتقال دارای آب و هوای بسیار خوبی است. دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس در آب و هوای این کشور تاثیر بسیاری دارند. میانگین دما در کشور پرتغال  به صورت سالانه در بخش شمالی آن 13 درجه و در بخش جنوبی آن نیز 18 درجه سانتیگراد می باشد. در شمال پرتغال نیز آب و هوا سردتر است و در فصل زمستان دمای آب و هوا در آن بخش به چیزی در حدود 16 درجه زیر صفر هم می رسد. اما در جنوب پرتغال آب و هوای گرمتری را تجربه خواهید کرد و این بخش از پرتغال تابستان‌هایی با دمای 46 درجه سانتیگراد را نیز ممکن است داشته باشد.

 

 

برای اقامت پرتغال فرم مشاوره مهاجرتی کاربین را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با بررسی پرونده شما جهت مشاوره با شما تماس برقرار نمایند.

 

 

اقتصاد پرتغال

 

در سال 1986 میلادی پرتغال به اتحادیه اروپا پیوست و پس از پیوستن به آن اقتصاد پرتغال بسیار رشد کرد. اقتصاد پرتغال در چند سال اخیر از کشاورزی به سمت خدمات پیش رفته است. به جهت خصوصی‌سازی در دو دهه گذشته دولتمردان کشور پرتغال تلاش های بسیار زیادی را کرده اند تا در این کشور بتواننند تاثیر بسیار خوبی را بتوانند بگذارند. خدمات، کشاورزی و صنعت نقش بسیار مهمی را در تولید ناخالص داخلی در کشور پرتغال داشته اند و موجب شده است که این‌ کشور به یکی از کشور های تاثیر گذار در قاره اروپا تبدیل شود.

 

مهمترین محصولات صادراتی کشور پرتغال نیز عبارتند از ماشین آلات، کفش، پوشاک، کاغذ و مواد شیمیایی. واردات به کشور پرتغال نیز شامل مواد شیمیایی، تجهیزات حمل‌ و‌ نقل، منسوجات، محصولات پتروشیمی و همچنین محصولات کشاورزی می شود.

 

 

مردم پرتغال

 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی اعلام شد جمعیت کشور پرتغال چیزی در حدود 10 میلیون و 700 هزار نفر است. میانگین سنی در کشور پرتغال چیزی در حدود 38.8 سال و امید به زندگی در این کشور نیز در حدود 80 سال است. پرتقال دارای دین رسمی نبوده اما مردم پرتغال اغلب از دین کاتولیک کلیسای رم پیروی می کنند. زبان رسمی این کشور نیز پرتغالی است و این زبان یکی از زبان های رسمی سازمان ملل بوده و چیزی در حدود 274 میلیون نفر در 9 کشور جهان نیز به این زبان تکلم می کنند.

اقامت پرتغال

انواع اقامت پرتغال

در سالهای اخیر پرتغال به یکی از مهاجر خیز ترین کشور های اروپا تبدیل شده و حتی بسیار خود اروپایی ها نیز برای تفریح و یا زندگی کشور پرتغال را انتخاب می کنند. از این میان بسیاری از کسانی که به این کشور مهاجرت می کنند به دنبال دریافت اقامت این کشور هستند. ما در ادامه به بررسی روش هایی که شما از طریق آن می توانید اقامت پرتغال را دریافت کنید خواهیم پرداخت. از مهمترین روش های دریافت اقامت پرتغال می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • سرمایه گذاری
 • خرید ملک
 • بازنشستگی
 • کار
 • ازدواج
 • تولد
 • تحصیل

 

ما در ادامه به معرفی این روش های مهاجرتی خواهیم پرداخت و اقامت پرتغال از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری را به شما معرفی خواهیم کرد.

اقامت پرتغال از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های بسیار مهم و محبوب برای مهاجرت به کشور پرتغال از طریق مهاجرت تحصیلی است. شما این امکان را دارید که از طریق ثبت نام در رشته های علوم فنی و مهندسی، علوم تجربی و یا علوم انسانی در موسسات آموزشی کشور پرتغال و تحصیل در این کشور ویزای دانشجویی پرتغال را نیز دریافت نمایید. هزینه تحصیل در موسسات آموزشی کشور پرتغال چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو در سال می باشد. پرتغال یکی از بهترین سیستم های آموزشی را در اروپا در اختیار داشته و مقصد بسیار مناسبی برای تحصیل و زندگی برای شما می تواند باشد.

 

 

شما با مهاجرت به پرتغال این امکان را نیز خواهید داشت که علاوه بر اینکه می توانید بدون محدودیت زمانی در پرتغال کار کنید، اقامت این کشور را نیز دریافت نمایید. در کشور پرتغال لازم به ذکر است تحصیل در بسیاری از موسسات آموزشی به زبان انگلیسی می باشد. حتی برای محصلینی که قصد دارند در مقاطع مختلف تحصیل کنند نیز به همین صورت است.

 

 

 

این امکان نیز در کشور پرتغال برای شما وجود دارد که اگر هزینه تحصیل شما در این کشور بالا است با داشتن شرایط لازم از بورسیه های تحصیلی در این کشور استفاده کنید. بورسیه های تحصیلی هزینه های شما را در کشور پرتغال به صفر می رساند. مزیت تحصیل در کشور پرتغال این است که شما می توانید در کل قاره اروپا نیز رفت و آمد داشته باشید. همچنین راه شما برای مهاجرت به کشور های آمریکا، برزیل و اسپانیا نیز بسیار آسان تر از قبل خواهد بود.

 

 

اگر قصد اقامت پرتغال از طریق تحصیل را دارید و میخواهید با روش مهاجرت به این کشور از طریق ویزای دانشجویی پرتغال آشنا شوید، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشید.

تحصیل-در-پرتغال

اقامت پرتغال از طریق کار

پرتغال اقتصاد بسیار با ثباتی دارد و در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین اقتصاد های منطقه اقتصادی اروپا می باشد. یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور پرتغال را می توانیم از طریق کار در این کشور بدانیم. شما می توانید از طریق دریافت دعوتنامه کاری به کشور پرتغال مهاجرت کنید و در این کشور نیز به کار مشغول شوید. لازم است که بیان کنیم که طبق قانونی که در اتحادیه اروپا وجود دارد شما برای مهاجرت به این کشور لازم است که کارفرمایی که قصد استخدام شما را دارد طرح توجیه اقتصادی قوی را ارائه کرده باشد.

 

 

از طریق این طرح است که کارفرمای شما می تواند برای استخدام کارمند و کارگرانی تا سقف مشخصی شروع به دریافت نیروی کار کند و شما را نیز استخدام نماید. کارفرمای شما لازم است که برای مدت ۳ ماه در کشور پرتغال آگهی های مورد نظر را ارائه کرده باشد و پس از این ۳ ماه است که می تواند برای استخدام شخص مورد نظر خود در صورتی که دلایل عدم استخدام را توضیح داد به جهت استخدام شما اقدام کند.

 

 

در صورتی که تمام شرایط مناسب و مساعد باشد آنها برای شما دعوتنامه همکاری ارسال خواهند کرد. در همین راستا لازم است که تمام مدارک و قرائن مورد نظر را به دولت پرتغال ارسال کنند. علاوه بر تمام این موارد لازم است که کارفرمای شما مدارکی را که لازم است نشان دهد که از شما حمایت مالی کاملی خواهد کرد.

 

 

کارفرمای شما همچنین لازم است که شرایط اقامتی شما را نیز مهیا ساخته باشد. در این نوع مهاجرت لازم به ذکر است که اجازه داشتن همراه تا مدتی که هنوز وضعیت خود شما روشن نشده است را نخواهید داشت. در این کشور برای دریافت یک جاب آفر لازم است که زبان انگلیسی یا پرتغالی را به خوبی بتوانید که حرف بزنید.  بعد از آنکه شما ۳ تا ۴ سال مالیات و بیمه را پرداخت کردید می توانید درخواست اقامت دائم پرتغال را نیز ارائه کنید.

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

یکی از مهمترین روش های مهاجرت به کشور پرتغال، سرمایه گذاری در این کشور است. شما برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری سه روش عمده را پیش روی خود دارید. این 3 دسته عبارتند از:

 • شغلی را از طریق کار آفرینی ایجاد کنید

شما برای مهاجرت از طریق این روش مهاجرتی لازم است که طرح توجیهی اقتصادی داشته و شرایط مالی لازم را نیز برای سرمایه گذاری داشته باشید. 

 • شما می توانید سرمایه خود را وارد بورس پرتغال کنید.
 • شرکت جدیدی را در پرتغال به ثبت برسانید.

این روش را می توانیم بهترین گزینه برای مهاجرت به این کشور بدانیم و گزینه ثبت شرکت در پرتغال می تواند گزینه خوبی برای شما به جهت مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری باشد. شما همچنین اگر شرایط سرمایه گذاری در کشور پرتغال را ندارید به شما پیشنهاد می کنیم که از طریق کاری و یا تحصیلی به پرتغال مهاجرت کنید و در این کشور زیبا با کیفیت بالا برای زندگی در کنار خانواده تان با آرامش زندگی کنید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت مشاوره در مورد مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری به پرتغال با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در ارتباط باشید.

انواع اقامت سرمایه گذاری پرتغال

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک از 8 اکتبر 2012 به نام برنامه ویزای طلایی پرتغال کار خود را شروع کرد. از آن زمان تا به امروز این برنامه مهاجرتی توانسته است که به یکی از برترین و محبوب ترین طرح های اقامتی در کشور پرتغال تبدیل شود. این طرح در میان تمام اروپایی ها به عنوان یکی از آسانترین و بهترین برنامه مهاجرتی در نظر گرفته شده است. آندسته از متقاضیانی که از طریق ویزای طلایی پرتغال به این کشور مهاجرت می کنند این  امکان را خواهند داشت که علاوه بر تمامی مزایای که  دریافت ویزای شنگن برای آنها خواهد داشت، مجوز اقامت در پرتغال را نیز دریافت کنند.

 

ویزای پرتغال از طریق خرید ملک یک ویزای یک ساله بوده و این امکان برای شما وجود دارد که آن را به مدت دو سال نیز تمدید کنید. شما همچنین لازم است که در طول یک سال اول حداقل 7 روز و سپس برای دوره های 2 ساله بعدی که شما از طریق خرید ملک مجوز را دریافت کرده اید حداقل 14 روز در این کشور حضور داشته باشید. از طریق این ویزا شما این امکان را خواهید داشت که تمامی اعضای خانواده و فرزندان وابسته خود را نیز به پرتغال بیاورید و حتی بعد از 5 سال نیز برای اقامت دائم اروپا  درخواست دهید و پاسپورت پرتغالی خود را نیز دریافت کنید.

 

پرتغال یکی از آسانترین کشورهایی است که شما می توانید به راحتی اقامت دائم خود را از طریق خرید ملک دریافت کنید. شما اگر قصد دارید که ویزای طلایی پرتغال را اخذ کنید لازم است که از یکی از شرایط روش های زیر را داشته باشید:

 

نوع سرمایه گذاری       

 

هزینه

 

 • خرید یک یا تعدادی واحد مسکونی در شهر های پرتغال                                                   500 هزار یورو
 • خرید یک یا تعدادی واحد مسکونی قدیمی در پرتغال                                                       350 هزار یورو
 • سرمایه گذاری نقدی یا از طریق انتقال سرمایه در پرتغال                                                    1 میلیون یورو
 • سرمایه گذاری نقدی با انتقال سرمایه در کشور پرتغال                                                       350 هزار یورو
 • سرمایه گذاری به منظور بازسازی میراث ملی کشور پرتغال                                                  250 هزار
 • سرمایه گذاری و یا خرید سهام در شرکت های کوچک                                                     500 هزار یورو

 

شما این امکان را نیز خواهید داشت که از طریق سرمایه گذاری در پروژه های تحقیقاتی که توسط ارگان های دولتی و خصوصی مورد اجرا قرار می گیرند نیز این ویزای طلایی خود را نیز دریافت کنید.

 

سوالات خود را در مورد شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق ملک در پایان این مقاله مطرح نمایید. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی

یکی از بهترین و رایج ترین روش هایی که شما از طریق آن به راحتی می توانید به کشور پرتغال مهاجرت کنید از طریق بازنشستگی می باشد که همراه با اخذ اقامت می باشد. در پرتغال شما این امکان را دارید که با دریافت معافیت از مالیات بر درآمد به مدت 10 سال با وجود آب و هوای بسیار خوب و معتدل، سواحل بکر و بی نظیر و فوق العاده و همچنین هزینه های پایین زندگی یک زندگی رویایی را داشته باشید.


شما برای درخواست این نوع اقامت لازم است که فردی بازنشسته باشید و همچنین لازم است که نشان دهید که توانایی مالی برای تامین مخارج 12 ماه زندگی خود در کشور پرتغال دارید. شما به عنوان فردی بازنشسته درآمد ماهیانه برابر با حداقل حق الزحمه ای را که یک شخصی که تابعیت پرتغال را دارد  باید داشته باشید یعنی معادل 557 یورو. لازم است که نصف این مقدار را که معادل 278.5 یورو می باشد در صورتی که همسرتان شما را همراهی می کند و 30% دیگر یعنی چیزی در حدود 167.1 یورو را برای هر فرزند در زیر سن قانونی خود پرداخت کنید.


شما برای اخذ کارت اقامت D7 پرتغال ابتدا باید درخواست خود را برای دریافت و اخذ ویزای کشور پرتغال ارائه کرده باشید. پس از آنکه ویزای پرتغال را اخذ  کردید می توانید به پرتغال وارد شوید. لازم است که شما پس از آنکه به کشور پرتغال وارد شدید برای دریافت مجوز اقامت خود نیز اقدام کنید. شما می توانید از طریق دریافت مجوز اقامت ترکیه از طریق برنامه D7 که دارای اعتبار یک ساله است را دریافت کردید این امکان برای شما وجود خواهد آمد که برای دو دوره 2 ساله نیز اقامت خود را نیز تمدید کنید.


پس از آنکه شما در پرتغال 5 سال اقامت قانونی داشته باشید می توانید که برای اخذ اقامت دائم پرتغال نیز درخواست خود را ارائه کنید. همچنین لازم به ذکر است که شما می توانید پس از گذشت یک سال و در سال ششم نیز برای دریافت شهروندی و پاسپورت پرتغالی نیز درخواست خود را ارائه کنید.

بازنشستگی-در-پرتغال

اقامت پرتغال از طریق تولد

اقامت از طریق تولد در پرتغال کمی متفاوت با آنچه که در کشور های دیگر دیده می شود می باشد. فرزند شما تنها به علت تولد در خاک پرتغال امکان دریافت اقامت این کشور را نخواهد داشت. قانون دریافت اقامت کشور پرتغال از قانون تابعیت اصل خون است. این بدین معنی خواهد بود که کودک شما تنها زمانی می تواند که اقامت پرتغال را دریافت کند که والدین وی تابعیت این کشور را داشته باشید. حداقل یکی از والدین کودک نیز اگر از اتباع پرتغال باشد وی می تواند اقامت پرتغال را دریافت نماید. پس در صورتی شما به عنوان پدر و مادر کودک از اتباع غیر پرتغالی باشید تنها به صرف تولد فرزندتان در خاک این کشور امکان دریافت تابعیت پرتغالی را نخواهید داشت.

اقامت پرتغال از طریق ازدواج

شما اگر همسرتان در پرتغال حضور دارد شانس این را دارید که به پرتغال مهاجرت کنید. شما از طریق روش مهاجرتی ازدواج با یک تبعه پرتغالی به طور مثال ازدواج با اتباع این کشور این امکان برای شما وجود خواهد داشت که اقامت پرتغال را نیز اخذ کنید. مهاجرت از طریق ازدواج دارای آثاری خوبی برای هر دو طرف می تواند داشته باشید و هر دو طرف از مزایای آن بهره مند شوند. معمولا در تمامی کشورها با ازدواج، تابعیت مرد به زن اعطا می گردد و زن تابعیت مضاعف بر کشور خود را نیز دریافت می نماید.

 

در برخی کشورها، از طریق ازدواج تابعیت از زن به مرد نیز اعطا میگردد، اما این تنها در شرایطی امکان پذیر است که فرد برای همسر خود پشتوانه مالی خوبی را نشان دهد. مهاجرت از طریق ازدواج در کشور پرتغال نیز این چنین است که بر طبق این قانون شخصی که در کشور پرتغال با اتباع این کشور ازدواج نموده است، می تواند در صورتی که حمایت مالی از وی بکند، برای وی دعوت نامه ارسال نماید. میزان تمکن مالی لازم به این صورت است که باید هزینه های یک سال شریک زندگی در حسابی برای وی ریخته شود و علاوه بر تمام این موارد می بایست ازدواج دو فرد متقاضی رسمی و ثبت شده باشد.

 

پس از اتمام این موارد با تکمیل فرم ها و تاییدیه ها پس از حدود یکسال این امکان وجود دارد که تبعه متقاضی همسر خود را به صورت قانونی برای مهاجرت به کشور پرتغال دعوت کند. از طریق این روش مهاجرتی پس از 3 سال نیز امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد. لازم به ذکر است که اگر شما هرگونه قصد تخلف و ازدواج صوری را داشته باشید و اگر دولت پرتغال این امر را شناسایی کند شما در بلک لیست قرار خواهید و دیگر امکان مهاجرت به پرتغال را هیچ وقت بدست نخواهید آورد.

افتتاح حساب بانکی در پرتغال

با توجه به آنکه رشد بسیار زیادی برای تقاضا همکاری با بانک های کشور های عضو اتحادیه اروپا به‌وجود آمده است، افتتاح حساب در بانک های اتحادیه اروپا نیازی ضروری برای شما خواهد بود. کشور پرتغال به عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته اتحادیه اروپا ضمانت بالایی برای سرمایه گذاری و سپرده گذاری فراهم کرده، و برای مهاجرت شما می تواند یکی از بهترین انتخاب های ممکن باشد.

 

افتتاح حساب در بانک های کشور پرتغال همراه با مزایای بی شماری است. شما در پرتغال امکان بانکداری آنلاین را خواهید داشت. بانکداری الکترونیکی یکی از مهمترین ویژگی های بانکی در کشور پرتغال است. شما همچنین این امکان را خواهید داشت که با باز کردن حساب بانکی در کشور پرتغال از مزایای دریافت کارت های اعتباری مانند مستر کارت، امریکن اکسپرس و ویزا کارت نیز بهره مند گردید. قابل ذکر است که در کشور پرتغال بانک های این کشور سقفی برای انتقال های حساب، قرار نداده اند.

افتتاح-حساب-بانکی-در-پرتغال

سخن پایانی

ما در این مقاله که اقامت پرتغال نام دارد، تمام راه ها و شرایطی که برای دریافت اقامت پرتغال نیاز است را مورد بررسی قرار دادیم. ما تمام مدارک مورد نیاز را برای دریافت اقامت پرتغال را نیز تحلیل کردیم. زندگی در کشور پرتغال این امکان را برای شما فراهم می سازد که در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از اخذ اقامت دائم نیز بتوانید کار و تحصیل کنید. در کشور پرتغال سطح رفاهی مناسب و کیفیت زندگی مطلوبی وجود دارد و هزینه های زندگی و تحصیلی نیز در این کشور بسیار مقرون به صرفه است. پرتغال مقصدی مناسب برای سرمایه گذاری است. شما از طریق خرید ملک در کشور پرتغال امکان اخذ اقامت دائم را نیز خواهید داشت.

 

جهت سرمایه گذاری، دولت پرتغال شرایط بسیار مناسبی را برای متقاضیان فراهم ساخته است. با موسسه مهاجرتی کاربین برای آگاهی از شرایط آن تماس حاصل فرمایید. اخذ اقامت کشور پرتغال از روش های بسیاری امکان پذیر است. شما این امکان را دارید که گرچه بازنشسته هستید با آرامش و امنیت مالی دوران بازنشستگی خود را در کشور پرتغال بگذرانید.

 

 

 شما می توانید به صورت مستقیم با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 -021 به جهت دریافت  مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد اقامت پرتغال با متخصصان و کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین به صورت رایگان در ارتباط باشید.

مقاله پیشنهادی : 

مهاجرت سرمایه گذاری

سوالات متداول

با توجه شرایطی که هر شخصی دارد دریافت اقامت پرتغال می تواند به علت ویژگی فردی متفاوت باشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای دریافت بهترین مشاوره در مورد بهترین روش دریافت اقامت پرتغال با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

برای دریافت اقامت پرتغال شما 6 راه را پیش رو دارید که عبارتند از:

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری ،کار، ازدواج، تولد و تحصیل.

به طور مثال تمام افرادی که قصد دارند در رشته های پزشکی تحصیل کنند لازم است که در ابتدا در آزمون mcat  پذیرفته شده باشند. اما آندسته از افرادی که قصد دارند در رشته های مهندسی یا رشته های علوم انسانی تحصیل کنند باید در آزمون مشخص به رشته خود نیز شرکت کرده باشند.

پرتقال دارای انواع اقامت متفاوتی است. این در حالی است که متقاضی لازم است که در همه انواع اقامت، مبلغی مشخصی را به عنوان تمکن مالی ارائه کند. برای دریافت اقامت تحصیلی نیز لازم است که شما مدارک تحصیلی و پذیرش خود را به نیز همراه داشته باشید. برای دریافت اقامت پرتغال از طریق برنامه مهاجرتی خود حمایتی نیز مبلغی در حدود 9000 یورو باید در حساب شما باشد. اقامت پرتغال از طریق خرید ملک نیز بسته به شهری که شما قصد دارید در آن ملک خود را خریداری کنید می تواند متفاوت باشد. این مبلغ به صورت کلی 280، 380 و 500 هزار یورو بسته به شرایط سرمایه گذاری شما ممکن است که متفاوت باشد.

بله! شما می توانید از طریق خرید ملک اقامت پرتغال را دریافت کرده باشید. خرید ملک در پایتخت پرتغال که نام آن لیسبون است تا سقف 500 هزار یورو امکان پذیر می باشد. در خارج از پایتخت نیز شما می توانید تا 280 و 350 هزار یورو نیز هزینه کنید. اقامت دائم اروپا با خرید ملک علاوه بر شما به همسر و فرزندانتان نیز اعطا می شود. اقامت دائم پرتغال از طریق خرید ملک برای پدر و مادر شما و همسرتان نیز میتواند اعطا شود.

برای اخذ اقامت پرتغال بهترین راه نسبت به سن و تحصیلات شما می تواند متفاوت باشد. در صورت کلی ما به شما برای مهاجرت به پرتغال خرید ملک را توصیه می کنیم. اگر هم سرمایه بالایی ندارید می توانید از طریق ویزای خود حمایتی به پرتغال مهاجرت کنید. اما اگر سن و وضعیت تحصیلی خوبی دارید بهترین راه برای مهاجرت همان اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل و کار می باشد.

اقامت این کشور اروپایی به مانند اقامت در دیگر کشورهای اتحادیه اروپاست. شما پس از خرید ملک در این کشور، می توانید همان ملک را نیز اجاره دهید و حتی با قیمت بهتر نیز بفروش برسانید. از طریق خود حمایتی نیز نسبت به دیگر کشورها چون اتریش و سوییس دریافت اقامت پرتغال بسیار بهتر است.

از مهمترین معایب زندگی در پرتغال می توانیم بگوییم که شاید یادگیری زبان پرتغالی برای شما کمی سخت است. اما لازم به ذکر است که در پرتغال نیز عموم جامعه انگلیسی را می فهمند. ممکن است که کاریابی برای شما نیز در این کشور سخت باشد. شما برای کاریابی بهتر است که از طریق موسسات کاریابی در داخل کشور پیش از مهاجرت به پرتغال اقدام فرمایید.

پرتغال کشوری اروپایی می باشد و بدون شک در حال پیشرفت بوده و از بسیاری از کشورهای اروپایی نیز جلوتر است. نظام بهداشتی، آموزشی، اجتماعی و دیگر امکانات رفاهی در پرتغال در بهترین شرایط خود قرار دارند. پرتغال را می توانیم کشوری نیرومند و مدرن بدانیم که دارای آب و هوا، آثار تاریخی و مکان های دیدنی بیشماری می باشد.

این یک ویزای سرمایه گذاری است که شما برای مهاجرت به پرتغال نیاز به انتقال سرمایه به این کشور را ندارید و محدودیت سنی نیز در این برنامه مهاجرتی وجود ندارد. تنها کافی است که نشان دهید که تمکن مالی کافی و لازم را برای مدت زمان حضور خود در این کشور برای امرار معاش و گذران زندگی به همراه خانواده خود فراهم کرده اید.

شرایط خاصی وجود ندارد و هیچ محدودیت سنی نیز برای ویزای خود حمایتی پرتغال در نظر گرفته نشده است. تنها شما لازم است که نشان دهید تمکن مالی لازم را دارید.

برای شرکت در برنامه خود حمایتی کشور پرتغال سرمایه اولیه مورد نیاز شما باید حدود ۹۰۰۰ یورو باشد. برای همسر شما نیز ۴۵۰۰ یورو و برای فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد نیز لازم است که ۳۰۰۰ یورو را به عنوان تمکن مالی ارائه کنید.

از مهمترین مزیت های برنامه تمکن مالی و یا همان خود حمایتی پرتغال این است که شما از طریق این برنامه مهاجرتی در کشور پرتغال مجوز کار نیز خواهید داشت.

این بسته به سلایق و شرایط شما می تواند متفاوت باشد اما در مجموع می توان گفت که اخذ اقامت بازنشستگی پرتغال یکی از بهترینها در نوع خود در جهان است. 

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر