اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. اسپانیا یکی از بهترین کشور های جهان می باشد. این کشور زیبا در جنوب غربی اروپا در همسایگی فرانسه و پرتغال قرار گرفته است. اسپانیا یکی از بی نظیر ترین کشور های جهان است که با دو دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس مرز ساحلی دارد. اسپانیا کشوری است که از یک اقتصاد با ثبات و روبه رشدی بهره مند است و در سالهای اخیر این کشور به یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی در سراسر جهان تبدیل شده است. شما این امکان را خواهید داشت که برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری، تمکن مالی، تحصیلی، ثبت شرکت، کاری و ازدواج و تولد اقدام کنید و اقامت این کشور را نیز دریافت کنید. 

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

اقامت-اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

از طریق تمکن مالی شما امکان دریافت و اخذ اقامت اسپانیا را خواهید داشت. این در واقع یکی از ارزان‌ترین، آسان ترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت دائم اروپا است. اقامت اسپانیا برای آندسته از افرادی که بتوانند با احراز درآمد ماهانه چیزی در حدود 2500 یورو نشان دهند که توانایی مالی لازم را دارند می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. اگر شما همسر دارید لازم است که درآمد شما به ازای همسرتان در حدود 1000 و اگر دارای فرزند هستید نیز به ازای هر کدام از آنها حدود 500 یورو نیز ارائه کنید.

 

اخذ ویزای تمکن مالی در کشور اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارد. در این روش مهاجرتی لازم نیست که شما مجوز کار استخدامی داشته باشید ولی لازم است که در این کشور خود بیزینسی را به راه انداخته باشید. در حال حاضر این روش مهاجرتی را می توانیم یکی از بهترین روش های مهاجرتی برای دریافت اقامت اروپا بدانیم. این روش مهاجرتی تنها در 4 کشور به نام های اسپانیا، اتریش، یونان و فرانسه  انجام می پذیرد.

 

منابع اثبات درآمد اسپانیا از طریق تمکن مالی

شما لازم است که برای مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق درآمد، ثابت کنید که شرایط لازم را از منابع معتبری فراهم کرده اید. مهمترین منابع برای اثبات درآمد شما عبارتند از:

 

 • سود سهام های شرکت بورسی
 • اجاره نامه های ملکی
 • حقوق بازنشستگی
 • سود سپرده بانکی
 

لازم به ذکر است که شما لازم است مبلغی که به عنوان درآمد ماهیانه جهت احراز مالی خود برای اقامت اسپانیا ارائه می کنید برای یک سال در حساب بانکی شما وجود داشته باشد. شما می‌توانید پس از گذشت 5 سال از زمانی که اقامت خود را دریافت کردید برای دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام کنید. شما این امکان را نیز خواهید داشت که پاسپورت دوم خود را نیز طبق قوانین مهاجرتی این کشور دریافت نمایید.

 

شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

از مهمترین شرایطی که موجب می شود شما اقامت اسپانیا را دریافت کنید می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • باید حداقل 6 ماه در کشور اسپانیا در سال زندگی کنید تا بتوانید تابعیت اسپانیایی را دریافت کنید.
 • فرزندان شما در سن 6 الی 18 سال وقتی قرار دارند لازم است که حتما در اسپانیا با داشتن اقامت اسپانیا به مدرسه بروند.
 • متقاضی لازم است که پس از دریافت اقامت اسپانیا ملک مستقل در اسپانیا اجاره کرده و یا خریداری کند.

 

مدت اعتبار اقامت تمکن مالی اسپانیا از طریق تمکن مالی

مدت اولیه کارت اقامت شما از طریق تمکن مالی در کشور اسپانیا، چیزی در حدود یک سال است. این امکان نیز وجود دارد که شما برای دو دوره دو ساله اقامت خود را نیز تمدید کنید. برای دریافت اقامت دائم اسپانیا نیز شما این امکان را خواهید داشت که پس از زندگی در اسپانیا به مدت پنج سال اقامت داشته باشید. توجه داشته باشید شما برای آنکه بتوانید مجوز اقامت اسپانیا را دریافت کنید لازم است که 183 روز در سال در کشور اسپانیا اقامت داشته باشید. در صورت رعایت شرایط اقامت در کشور اسپانیا شما این امکان را خواهید داشت که در انتهای پنج سال دوم، پاسپورت کشور اسپانیا را اخذ نماید.

 

مدارک لازم جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

مهمترین مدارکی که لازم است شما برای مهاجرت به اسپانیا ارائه کنید عبارتند از:

 

 • مدارک مالی. مهمترین مدارکی که شما می توانید به عنوان مدرک ارائه کنید عبارتند از اجاره نامه رسمی، گواهی سود سپرده بانکی، گواهی سود سهام بورس، حکم بازنشستگی و فیش حقوقی.
 • پاسپورت که 6 ماه پس از حضور در اسپانیا معتبر باشد
 • مدارک شغلی
 • چهار قطعه عکس که به تازگی انداخته شده است
 • شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 

لازم به ذکر است که شما می توانید با دریافت اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی، تنها این حق را داشته باشید که مجوز کار داشته باشید اما از طریق ثبت شرکت حق کار استخدامی‌ در اسپانیا را نخواهید داشت. مدت زمانی که شما می توانید اقامت اسپانیا را دریافت کنید بسته به روش تمکن مالی شما می تواند چیزی بین 6 ماه ‌باشد.

 

مزایای اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی

از مهمترین مواردی که موجب می شود شما اقامت اسپانیا را دریافت کنید شامل موارد زیر می شود:

 

 • شما از پرداخت مالیات سالانه در اسپانیا معاف باشید.
 • عدم محدودیت سنی برای مهاجرت داشته باشید.
 • بتوانید به تمدید مجوز اقامت اسپانیا را دریافت کنید.
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت
 • امکان استفاده از بیمه های پزشکی
 • دریافت ویزای دیگر کشور های جهان از جمله آمریکا، کانادا و انگلستان
تمکن مالی در اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

با سرمایه گذاری در کشور اسپانیا نیز شما امکان دریافت اقامت اسپانیا را خواهید داشت. شما می توانید در اسپانیا با خرید ملکی که ارزش 500 هزار یورویی دارد اقامت این کشور را دریافت کنید. به شما در این کشور از طریق این روش مهاجرتی ویزای طلایی 5 ساله اسپانیا اهدا می شود. برای دولت کشور اسپانیا موقعیت ملک و متراژ آن و همچنین نوع کاربری آن اهمیتی ندارد. تنها نکته مهمی را که لازم است در نظر داشته باشید خرید ملکی به ارزش 500 هزار یورو است.

 

 

 

 

 

 

 

 

لازم است که در مورد سرمایه گذاری در کشور اسپانیا توجه داشته باشید که برخی منابع اخذ اقامت اسپانیا را از طریق خرید ملک با مبالغ بسیار پایین در نظر گرفته اند. شما می توانید ملک های ارزان‌تر را نیز در کشور اسپانیا خریداری کنید. ، اما این سرمایه گذاری کمتر از 500 هزار یورویی شما همراه با دریافت ویزای طلایی و اقامت بدون شرط نمی باشد. اقامت یک ساله اسپانیا را شما می توانید از طریق سرمایه گذاری 100 تا 500 هزار یورویی در این کشور دریافت کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

شما این امکان را خواهید داشت که با رعایت قوانین تمدید اقامت اسپانیا خود را هر دو سال یک انجام دهید و همچنین در پایان ۵ سال نیز با سپری کردن مراحل قانونی اقامت دائم و قانونی کشور اسپانیا را دریافت کنید. شما همچنین این امکان را نیز خواهید داشت که برای دریافت پاسپورت اسپانیایی خود درخواست دهید.

 

 

 

 

 

 

خرید ملک در کشور اسپانیا مبحثی بسیار تخصصی و حساس است. در صورتی که شما بدون تجربه کافی باشید این امکان وجود دارد که شما آسیب جبران ناپذیری را به سرمایه خود وارد کرده و زمانی را که صرف کردید هدر دهید. برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با کارشناسان ما در موسسه کاریابی کاربین به صورت تلفنی و رایگان در تماس باشید.

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت اسپانیا از طریق تاسیس و ثبت شرکت در کشور اسپانیا است. شما می توانید از طریق کار آفرینی خلاقانه و نوآورانه و همچنین با اجرای پروژه های تجاری در این کشور تابعیت کشور اسپانیا را اخذ کنید. لازم است که کسب و کار شما در کشور اسپانیا ثابت کند که توانسته اید که کارآفرینی داشته باشید و در کشور اسپانیا اشتغال زایی کنید. شما باید ثابت کنید که سرمایه گذاری شما در کشور اسپانیا تاثیر اقتصادی دارد. همچنین لازم است که سرمایه گذاری شما در کشور اسپانیا منافع عمومی و یا نوآوری را برای کشور اسپانیا داشته باشد و لازم است که سرمایه گذار حداقل یک فرد اسپانیایی را در کسب و کار خود استخدام کرده باشد.

 

 

 

 

 

 

بنابراین نکته بسیار مهم و کلیدی را که لازم است در نظر داشته باشید این است که دریافت اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت، لازم است که شما یک برنامه تجاری قوی را به مقامات اسپانیایی ارائه کنید. شما می توانید از طریق موسسه مهاجرتی کاربین با وکلای رسمی و مجرب ما در مورد مهاجرت به اسپانیا در تماس باشید.

اقامت-با-ثبت-شرکت-در-اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق کار

یکی دیگر از مهمترین روش های مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق دریافت ویزای کار این کشور است. برای اخذ اقامت اسپانیا لازم است که شما از یک کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشید. شما با دریافت دعوت نامه کاری می توانید وارد کشور اسپانیا شده و در این کشور نیز مشغول به کار شوید. پس از ۳ الی ۵ سال کار و پرداخت مالیات، شما این امکان را خواهید داشت که برای اقامت دائم اسپانیا درخواست خود را به مقامات اسپانیایی ارائه کنید.


البته ممکن است که این امر در نگاه اول سخت به نظر برسد اما شما به راحتی می توانید با داشتن شرایط لازم به کشور اسپانیا مهاجرت کرده و در این کشور اقامت نیز داشته باشید. کارفرما لازم است که ۳ ماه آگهی کاری شما را در کشور اسپانیا ارائه کرده باشد تا این امکان وجود داشته باشد. همچنین لازم است که کارفرمای شما ثابت کند که نتوانسته شخص مورد نظر خود را در کشور اسپانیا پیدا کند. در همین راستا لازم است که ۳ ماه نیز وی در اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد.


اگر در بازه ی زمانی ۶ ماهه کارفرمای شما نتوانست که فرد مورد نظر خود را برای شغل پیدا نکند این امکان را خواهد داشت که برای افراد غیر اروپایی دعوت نامه کاری را ارسال کند  و شما را نیز استخدام نماید.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق تحصیل در این کشور است. در تمامی مقاطع امکان تحصیل در اسپانیا برای تمام اشخاص وجود دارد. هم به زبان انگلیسی  و هم به زبان اسپانیایی شما این امکان را خواهید داشت که در کشور اسپانیا تحصیل کنید. در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا شما می توانید با داشتن شرایط لازم برای تحصیل در اسپانیا اقدام کنید. شما می توانید در دو نوع دانشگاه خصوصی و دولتی تحصیل کنید. تسلط به زبان اسپانیایی از مهمترین شرایطی است که شما از طریق آن می توانید در دانشگاه های دولتی اسپانیا تحصیل کنید.

 

دریافت ویزای تحصیلی برای دانشجویانی که در کشور اسپانیا اقامت دارند لازم است. شما در صورتی که پس از تحصیل در کشور اسپانیا و کاری را در این کشور پیدا کنید و مالیات خود را به خوبی در مدت زمان مشخص پرداخت کرده باشید می توانید تابعیت اسپانیا را نیز دریافت نمایید.

اقامت-تحصیلی-اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

شما از طریق ازدواج این امکان را خواهید داشت که به کشور اسپانیا مهاجرت کنید. در این روش لازم است که شخص متقاضی که قصد ازدواج را دارد با فردی ازدواج کرده باشد که تبعه اسپانیایی را داشته باشد. شما لازم است که به سفارت اسپانیا به خوبی نشان دهید که هدف شما از مهاجرت به اسپانیا ازدواج است. در همین راستا لازم است که شما مدارکی ارائه کنید که دال بر روابط شما با یکدیگر است. در همین رابطه لازم است که همسر شما نشان دهد که می تواند از شما در اسپانیا حمایت مالی داشته باشد. لازم است همچنین پس از آنکه دو متقاضی با یکدیگر ازدواج کردند، مدارک هویتی، سند ازدواج و سایر مدارک را به سفارت اسپانیا ارائه کنند.

اقامت اسپانیا از طریق تولد

در تمام کشور های جهان شما می توانید بر اساس سیستم خون و یا خاک تابعیت کشور های دیگر را دریافت کنید. با توجه به این قاعده لازم است که بدانید اسپانیایی ها از تابعیت خون تبعیت می کنند. از همین رو کودکانی که در اسپانیا به دنیا آمده اند در صورتی می توانند اقامت اسپانیا را دریافت کنند که یکی از والدینش تابعیت اسپانیایی را داشته باشند. اما در صورتی که  از والدینی ناشناخته در کشور اسپانیا متولد شده باشد این امکان را خواهد داشت که اقامت اسپانیا را دریافت کند.

شرایط دریافت اقامت دائم اسپانیا

با داشتن مجوز  اقامت قانونی، شخص خارجی که چیزی در حدود 5 سال در اسپانیا سکونت داشته باشد می تواند اقامت اسپانیا را دریافت کند. در این صورت وی در اسپانیا حق سکونت نامحدود را کسب خواهد کرد، همچنین متقاضی این حق را خواهد داشت که در شرایط مساوی و بدون محدودیت مانند شهروندان اسپانیایی در این کشور اشتغال داشته باشد و اقامت دائم اسپانیا را نیز دریافت کند. برای مدت 5 سال لازم است که به منظور کسب اقامت دائم اسپانیا، شخص خارجی در این کشور سکونت داشته باشد. همچنین لازم است که وی به طور یکجا بیش از 6 ماه خارج از کشور اسپانیا نبوده باشد؛ و در مجموع نیز بیش از یکسال کل دوره های غیبتش نباشد.

 

دارندگان اقامت دائم لازم است که هر 5 سال یکبار، 60 روز زودتر از تاریخ انقضای اقامت نسبت به پرداخت مالیاتهای مربوط که از سوی دولت اسپانیا وعظ شده است برای تمدید اقدام کنند.

اقامت-دائم-اسپانیا

ابطال اقامت اسپانیا

یکی از مواردی که شما لازم است در نظر داشته باشید شرایطی است که ممکن است منجر به ابطال اقامت شما در کشور اسپانیا شود. شرایطی که منجر به ابطال مجوز اقامت شما خواهد شد شامل موارد زیر است:

 • تاریخ اعتبار اقامت شما در اسپانیا به پایان رسیده باشد.
 • هنگامی که شما به عنوان دارنده مجوز اقامت بیشتر از شش ماه خارج از اسپانیا زندگی کرده باشید.
 • شما اگر عدم دریافت پشتیبانی مالی کافی، مسکن و مساعدت بهداشتی داشته باشید.
 • برای اعطای اقامت شما شرایط مطلوب از بین برود.
 • توسط شما اطلاعات کذب داده شده باشد.
 • شما گذرنامه معتبر نداشته باشید.
 

توجه داشته باشید که زن یا شوهر یا هر کدام از اعضای خانواده که به واسطه دیگری اجازه اقامت داشته باشد اقامت وی حفظ خواهد شد. این در حالی است که ارتباطات خانوادگی وی از بین رفته باشد. برای اطلاع از جزئیات روند اخذ تابعیت اسپانیا با تلفن های موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

شرایط دریافت تابعیت اسپانیایی

اخذ تابعیت در کشور اسپانیا راههای بسیار مختلفی را دارد. شما پس از مهاجرت به اسپانیا پس از حدود 10 سال این امکان را خواهید داشت که برای دریافت پاسپورت اسپانیا  نیز درخواست خود را ارائه کنید. در این مرحله، قبول شدن در امتحان شهروندی و همچنین آشنایی با زبان اسپانیایی  ضروری می باشد. پاسپورت اسپانیا یکی از معتبر ترین پاسپورت های جهان است و طبق معتبر ترین رده بندی ها، این پاسپورت در رتبه 2 و بالاتر از آمریکا و سوئیس در جهان قرار گرفته است.

 

 شما همچنین می توانید با متخصصان و کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین به صورت مستقیم با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 -021 برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت به اسپانیا در ارتباط باشید.

مقاله پیشنهادی : 

ویزای کار اسپانیا

سوالات متداول

بله با روش های مختلف، ایرانیان می توانند اقامت دائم را دریافت کنند. اما لازم است که ابتدا اقامت موقت را دریافت کرده باشند. در نهایت شما این امکان را خواهید داشت که پاسپورت اسپانیایی را نیز دریافت کنید. موسسه مهاجرتی کاربین یکی از مهمترین موسساتی است که برای دریافت اقامت اسپانیا می تواند به شما کمک کند.

بله، شما این امکان را خواهید داشت که از طریق خرید ملک با حداقل چیزی در حدود 500 هزار یورو به کشور اسپانیا مهاجرت کنید. از این طریق شما می توانید اقامت دائم اسپانیا را نیز دریافت نمایید.

به شما توصیه می شود در اولین قدم خود در مورد انواع روش های مهاجرتی اطلاعات کافی را دریافت کرده باشید. ما در کاربین اطلاعات کاملی را برای شما فراهم کرده ایم. به شما پیشنهاد میکنیم که با کارشناسان و وکیلان مهاجرتی ما در تماس باشید.

از مهمترین شرایطی که شما می توانید به اسپانیا مهاجرت کنید می توانیم به ویزای خود حمایتی، تحصیلی، سرمایه گذاری، خرید ملک و کار اشاره داشته باشیم.

اخذ اقامت دائم اسپانیا به روش و شرایطی که شما برای مهاجرت انتخاب کرده اید بستگی دارد. مثلا می توانید اقامت دائم اسپانیا را پس از 5 سال زندگی در این کشور بدست آورید.

چیزی بین 600 تا 1،000 یورو هزینه زندگی در اسپانیا برای یک نفر به صورت ماهیانه می باشد.

داشتن تمکن مالی بالا یکی از مهمترین شرایطی است که شما می توانید از طریق آن اقامت اسپانیا را کسب کنید. در این روش مهاجرتی شما نیازی به سرمایه گذاری و انتقال سرمایه، از طریق خود حمایتی نخواهید داشت.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر