اقامت ترکیه برای افراد فنی

اقامت ترکیه برای افراد فنی

ترکیه یکی از بهترین کشور های در حال توسعه است که در حال اجرای برنامه های اقتصادی گسترده است. به علت کمبود مسکن و یا عوامل محیطی شامل کمبود آب، دولت ترکیه پروژه های بسیاری را مرحله اجرا قرار داده است. از این رو مهاجرت به ترکیه از طریق مدرک تحصیلی فنی و حرفه ای یکی از بهترین شیوه های مهاجرت به ترکیه است. از این رو شما با داشتن مدرک فنی و حرفه ای از سازمان فنی و حرفه ای و یا تخصص فنی می توانید به ترکیه مهاجرت کنید. همچنین این امکان نیز وجود دارد که با مدرک فنی هنرستان و تحصیلات فوق دیپلم در رشته های فنی به ترکیه مهاجرت کرده و از درآمد بالا و دیگر مزایای مهاجرت به این کشور نیز بهره مند شوید.

 

متقاضیانی که قصد دارند با مدرک فنی و حرفه ای به ترکیه مهاجرت کنند باید حداقل سه سال سابقه کار در رشته های فنی و حرفه ای مرتبط پس از اخذ مدرک تحصیلی بوده باشند. هم اکنون بهترین زمان ممکن برای مهاجرت به ترکیه از طریق دریافت ویزای تخصص و مهارت ترکیه است و پیشنهاد می شود که این فرصت را از دست ندهید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-افراد-فنی-به-ترکیه

مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای به ترکیه

به علت شرایط اقتصادی بسیار خوب کشور ترکیه و اینکه این کشور به میهن عزیزمان نزدیک است، مهاجران ایرانی ترکیه را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند.

شاید این سؤال حتما برای شما دوستان نیز پیش آمده باشد که واقعا می توان با مدرک فنی و حرفه ای به ترکیه مهاجرت کرد. جواب به این سؤال بسیار کوتاه است؛ بله.

لازم است که به شما بگوییم که دولت ترکیه برنامه های مهاجرتی بسیاری دارد که هر ساله نیز در حال بهتر و آسان تر کردن مسیرهای مهاجرتی است. از این رو افرادی که توانمند و با مهارت هستند می توانند به سادگی به ترکیه مهاجرت کنند.

تمام ایرانیانی که دارای تخصص در رشته های فنی و حرفه ای هستند و دارای مدارک زبان ترکی و یا انگلیسی هستند می توانند به آسانی به ترکیه مهاجرت کنند. از مدارک معتبر زبان در ترکیه در زبان ترکی می توان به تومر و در زبان انگلیسی به آیلتس و تافل اشاره داشت.

 

شیوه‌های مهاجرت کاری به ترکیه

یکی از مهمترین شیوه مهاجرت به ترکیه از طریق مدرک فنی و حرفه ای این است که شما در ترکیه یک کارفرما را برای خود انتخاب کنید. شما می توانید با داشتن تخصص، مهارت و تجربه کاری، کارفرمایان در ترکیه را برای استخدام خود مجاب کنید.

 

تمام کسانی که قصد دارند در ترکیه کار کنند باید در مورد نرخ بیکاری در این کشور اطلاع کافی داشته و در مورد حقوق و دستمزد کارمندان نیز در ترکیه به خوبی آگاه باشند.

 

علاوه بر این، لازم است که شما از هزینه زندگی در ترکیه اطلاع کافی داشته باشید و بدانید که شما برای زندگی در ترکیه چقدر بودجه نیاز دارید. همچنین لازم است که شما در مورد هزینه خرید یا اجاره مسکن در ترکیه نیز اطلاع کافی بدست آورده باشید.

 

دانستن شرایط و کیفیت زندگی در ترکیه برای مهاجرین نیز امر دیگری است که باید به آن اهمیت بدهید. کسب اطلاع از قوانین کار در ترکیه نیز بسیار لازم است و باید اطلاعات خود را دراین زمنیه افزایش دهید. در همین راستا واضح است که شما حتی اگر تمام شرایط لازم را داشته باشید ممکن است که با عدم آگاهی از شرایط و قوانین کار در ترکیه به مشکل برخورید.

شرایط مهاجرت کاری با مدرک فنی حرفه ای به ترکیه

شما برای مهارجت به ترکیه از طریق مدارک فنی لازم است که این شرایط را نیز داشته باشید:

 

 • آشنایی با یکی از زبانهای ترکی و یا انگلیسی (داشتن سطح B در آزمون زبان تومر و یا 5 در آیلتس)؛
 • داشتن سه سال سابقه کار در پنج سال اخیر؛
 • داشتن مهارت کاری؛
 • داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در ترکیه؛
 • مدرک تحصیلی (پیشنهادی)

 

سطح زبان مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه

سطح زبان مورد نیاز برای کار در ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای بسته به این که شرایط شما و کارفرمایان برای کار چیست متفاوت می باشد. اما به طور کلی شما باید در یک آزمون تومر شرکت کرده و در آن نیز نمره خوبی را دریافت کرده باشید.

شما با شرکت در آزمون تومر ممکن است که از A1 تا C2 نمره ای را دریافت کنید. اما بیشتر کارفرمایان در ترکیه انتظار دارند که شما حداقل نمره B1 را دریافت کرده باشید.

 

اگر مدرک زبان ترکی ندارید، می توانید با مهارت در زبان انگلیسی نیز به ترکیه مهاجرت کنید. حداقل سطح زبان انگلیسی که شما باید برای کار در ترکیه ارائه کنید معادل آیلتس 5 است. شما برای مهاجرت به ترکیه از طریق مدرک زبان آیلتس باید در آزمون جنرال آن نیز شرکت کرده باشید.

از آنجا که ترکیه کشوری توریستی است، ممکن است که کارفرما در برخی از مشاغل از شما مدرک زبان فرانسوی و آلمانی نیز درخواست کند. داشتن مدارک زبان دیگر در ترکیه شانس شما را برای پیدا کردن کار مورد نظر خود افزایش می دهد.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مدارک معتبر مورد نیاز زبان برای کار در ترکیه با توجه به شرایطتان با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در امور مهاجرت به ترکیه در ارتباط باشید.

 

سابقه کاری مورد نیاز برای مهاجرت افراد فنی به ترکیه

سابقه کاری مورد نیاز برای مهاجرت کاری به ترکیه از طریق مدرک فنی و حرفه ای بسته به شرایط کارفرمایتان در ترکیه دارد. ممکن است که برای کارفرمای شما سابقه کاری اهمیت نداشته و تنها با داشتن مهارت و توانایی در شغل مورد نظر شما را استخدام کند. اما حداقل داشتن 1 سال سابقه کاری از 5 سال کار به صورت تمام وقت برای کار در ترکیه مورد نیاز است. بهترین حالت این است که شما دارای 3 سال سابقه کاری در 5 سال اخیر باشید که به صورت تمام وقت و یا معادل نیمه وقت آن بوده باشد.

 

معنای تمام وقت در ترکیه به معنای کار به صورت 30 ساعت کار در هفته در طول 12 ماه می باشد. همچنین اگر شما 15 ساعت در هفته در طول 24 ماه کار کرده باشید به صورت نیمه وقت در نظر گرفته می شود.

افراد-فنی-در-ترکیه

پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

از مهمترین و پرتقاضاترین مشاغل فنی و حرفه ای که شما در ترکیه می توانید در آن درآمد بالایی نیز داشته باشید به این موارد می توان اشاره داشت:

 

درآمد در سال

رشته

 

80 هزار لیر

تعمیر برق ساختمان و سازه

1

78 هزار لیر

تعمیر و نگهداری تجهیزات تجاری

2

75 هزار لیر

سوپروایزر و کارهای فنی در منابع طبیعی

3

69 هزار لیر

سوپروایزر فنی کارهای کشاورزی و تولیدات وابسته

4

69 هزار لیر

هوشمند سازی ساختمان

5

68 هزار لیر

برق خودرو

6

67 هزار لیر

برق صنعتی

7

64 هزار لیر

مکانیک خودرو

8

60 هزار لیر

تعمیرات لوازم الکتریکی

9

59 هزار لیر

سرپرست کنترل، تولید و پردازش

10

کاریابی در ترکیه برای ایرانیان

از مهمترین و پرتقاضاترین مشاغل فنی و حرفه ای که شما در ترکیه می توانید در آن درآمد بالایی نیز داشته باشید به این موارد می توان اشاره داشت:

 

درآمد در سال

رشته

 

80 هزار لیر

تعمیر برق ساختمان و سازه

1

78 هزار لیر

تعمیر و نگهداری تجهیزات تجاری

2

75 هزار لیر

سوپروایزر و کارهای فنی در منابع طبیعی

3

69 هزار لیر

سوپروایزر فنی کارهای کشاورزی و تولیدات وابسته

4

69 هزار لیر

هوشمند سازی ساختمان

5

68 هزار لیر

برق خودرو

6

67 هزار لیر

برق صنعتی

7

64 هزار لیر

مکانیک خودرو

8

60 هزار لیر

تعمیرات لوازم الکتریکی

9

59 هزار لیر

سرپرست کنترل، تولید و پردازش

10

کار-در-ترکیه

کار در آنتالیا برای ایرانیان

یکی از بهترین شهر های ترکیه برای کسانی که مدرک فنی وحرفه ای دارند شهر آنتالیا است. این شهر که یک شهر توریستی است برای کسانی که قصد دارند به این شهر مهاجرت کنند بهترین انتخاب برای کار می باشد.

برای کار در آنتالیا در مرحله اول شما باید یک کارفرما برای خود پیدا کرده باشید که از طریق ان بتوانید کار های مهاجرتی خود را انجام دهید.

انتخاب شغل شما در آنتالیا می تواند ارتباط مستقیمی با سابقه کاری و مدرک تحصیلی شما داشته باشد. پس لازم است که در این مورد دقت لازم را بکنید.

در آنتالیا در طیف وسیعی از مشاغل فنی حرفه ای به نیروی کاری با مهارت نیاز است. از مهمترین مشاغل فنی و حرفه ای که در آنتالیا به آنها نیاز می باشد می توانیم به ساخت و ساز، خودرو و فلز اشاره داشته باشیم.

 

شرایط کار در آنتالیا برای ایرانیان

شما برای کار در آنتالیا لازم است که این شرایط را نیز داشته باشید تا کارفرمایان این شهر را برای استخدام خود قانع کنید.

 

 • سن بین 25 تا 40 سال
 • تجربه کاری 3 سال در 5 سال گذشته در حرفه خود
 • نمره B1 در مدرک زبان تومر
 • داشتن تحصیلات در رشته های فنی و حرفه ای
 

در اینجا لازم به ذکر است که دولت ترکیه برای استخدام نیروی کار خارجی از طرف کارفرمایان شرایط خاصی را نیز در نظر گرفته است. از آنجا که دولت ترکیه از کارفرمایان می خواهد که اولویت کاری را به نیروی های بومی بدهد به همین دلیل ممکن است که تنها مانع شما برای مهاجرت به ترکیه این امر باشد.

کارفرمای شما برای استخدام شما باید مدارکی را ارائه کند که نشان دهد که از بومیان کسی که توانایی های شما را داشته باشد را نتوانسته است که پیدا کند و برای پیشبرد برنامه های خود به حضور شما نیاز دارد.

شرایط کار در انتالیا برای ایرانیان

اقامت دائم ترکیه برای افراد فنی

شما با پیدا کار در ترکیه و پس از آن دریافت ویزای ترکیه و مجوز کار در این کشور تنها می توانید به صورت موقت تا زمان قرارداد خود در این کشور اقامت داشته باشید.

ممکن است که بسته به شرایط برای اقامت در ترکیه اقامت خود را نیز تمدید کنید اما شما هیچگاه امکان اقامت دائم در ترکیه را با ویزای کاری پیدا نخواهید کرد. شما برای کار در ترکیه با ویزای کاری این کشور لازم است که 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید و در هر سال حداقل 6 ماه را نیز در ترکیه بوده باشید. 

شما برای دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق مدرک قنی و حرفه ای لازم است که این  شرایط را نیز داشته باشید:

 

 • عدم سوء پیشینه در ۳ سال گذشته در زمانی که در ترکیه ساکن بوده اید؛
 • عدم دریافت کمک‌های اجتماعی؛
 • تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های خود و خوانوادتان؛
 • داشتن سلامت کافی؛
 • دریافت بیمه سلامت؛
 • عدم تهدید برای جامعه ترکیه؛
 • ادغام شدن در جامعه ترکیه؛
 • اقامت ممتد ۵ سال و یا؛
 • اقامت غیر ممتد ۸ سال.

 

مدارک لازم برای دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق مدرک فنی و حرفه ای

شما با داشتن شرایط بالا برای دریافت اقامت دائم ترکیه لازم است که این مدارک را نیز ارائه کنید:

 • تکمیل فرم درخواست اقامت دائم ترکیه؛
 • ارائه اصل و کپی پاسپورت و دیگر اسناد سفر به ترکیه؛
 • ارائه مدارک اقامت‌های قبلی؛
 • ۴ قطعه در سایز پاسپورت که در 3 ماه اخیر گرفته شده است؛
 • اسناد تمکن مالی؛
 • گزارش پلیس محلی ترکیه که نشان دهد شما سوء پیشینه ندارید؛
 • ارائه بیمه درمانی که در ترکیه معتبر بوده باشد.

 

مزایای دریافت اقامت دائم ترکیه

دریافت اقامت دائم ترکیه برای افراد فنی دارای مزایای بی شماری است که از آنها می توان به این موارد نیز اشاره داشت:

 • امکان باز کردن حساب بانکی در ترکیه؛
 • دریافت وام با سود کم؛
 • دریافت آموزش رایگان زبان ترکی؛
 • اخذ شهروندی ترکیه؛
 • دریافت پاسپورت ترکیه؛
 • دریافت مجوز کسب و کار؛
 • اشتغال با درآمد بالا؛
 • امکان کار در هر نقطه ای از ترکیه؛
 • امکان دریافت کارت های بین المللی؛
 • سهولت دریافت ویزای دیگر کشور های جهان؛
 • تحصیل رایگان فرزندانتان در مدارس ترکیه؛
 • خرید خودرو به صورت اقساطی؛
اقامت-ترکیه-برای-افراد-فنی

نتیجه گیری

ترکیه یک از کشور های در حال توسعه است که دارای اقتصاد قوی بوده و نرخ مبادلات ارزی در این کشور بسیار بالا می باشد و از لحاظ تولید ناخالص داخلی نیز رتبه 10ام را در جهان در اختیار دارد.

ترکیه کشوری توریستی است که پروژه های عظیمی ساختمان سازی و سد سازی را نیز در دستور اجرا قرار داده است.

بهترین زمان برای مهاجرت کاری به ترکیه هم اکنون می باشد. یکی از بهترین روش های مهاجرت کاری به ترکیه از طریق رشته های فنی و حرفه ای است.

متقاضیان کار در ترکیه برای مهاجرت به این کشور باید سابقه کاری، مدرک زبان و مهارت فنی داشته باشند.


برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان مهاجرت کاری ترکیه با کارشناسان ما با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650- 021 در تماس باشید.

 

سوالات متداول

شما برای کار در ترکیه در اولین قدم لازم است که یک پیشنهاد کاری در ترکیه داشته باشید. پس از آن می توانید به همراه جاب آفر و یا قرارداد کاری خود به سفارت و یا کنسولگری ترکیه رفته و ویزای کاری این کشور را دریافت کرده و به ترکیه نیز مهاجرت کنید.

مشاغلی فنی که در ترکیه متقاضی بیشتری دارند، مشاغل مربوط برق ساختمان و سازه، تعمیر و نگهداری تجهیزات تجاری، سوپروایزر و کارهای فنی در منابع طبیعی، سوپروایزر فنی کشاورزی و تولیدات وابسته، هوشمند سازی ساختمان، برق خودرو، برق صنعتی، مکانیک خودرو، تعمیرات لوازم الکتریکی، سرپرست کنترل و تولید و پردازش است.

یک فرد مجرد در ترکیه می تواند با داشتن 300 دلار و یا 3500 لیر در ماه بدون اجاره منزل زندگی خوبی را داشته باشد. اما شاید برای داشتن یک زندگی راحت به همراه خانواده خود نیاز باشد که بین 7000 تا 10000 لیر در ماه نیز درآمد داشته باشید.

شما برای مهاجرت به ترکیه با مدرک فنی و حرفه حداقل باید در 5 سال گذشته دارای 3 سال سابقه کاری باشید. اما اگر دارای تحصیلات در رشته کاری خود هستید این می تواند به 1 سال نیز کاهش پیدا کند. البته همه این عوامل به شرایط کارفرمای شما در ترکیه وابسته است.

بسته به حجم پرونده های مهاجرتی در ترکیه و شرایط شما مدت زمانی که طول می کشد به درخواست شما رسیدگی شود چیزی بین دو هفته تا 90 روز می باشد.

شما برای مهاجرت به ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای لازم است که نمره B را در آزمون زبان تومر و یا نمره آیلتس 5 را کسب کرده باشید.

شما برای دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق مدرک فنی و حرفه ای باید 5 سال به صورت پیاپی در این کشور زندگی کرده و هر سال بیشتر از 6 ماه نیز ار ترکیه خارج نشده باشید. اما اگر این شرایط شامل حال شما نمی شود لازم است که 8 سال را در ترکیه زندگی کرده باشید تا بتوانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

شما برای مهاجرت به ترکیه از طریق مدرک فنی و حرفه ای لازم است که دارای سابقه کاری، مدرک زبان، عدم سوءپیشینه، مدرک تحصیلی، تمکن مالی، بیمه سلامت و مکانی برای سکونت در ترکیه را داشته باشید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. سلام خیر دوره های کاراموزی در ترکیه برای افراد خارجی وجود نداره . این امکان در کشور آلمان وجود داره که باید سنتون زیر 25 سال باشه

 2. سلام خسته نباشید اقامت ترکیه برای افراد فنی از طریق دوره کارآموزی هم امکانپذیره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی