اقامت ترکیه با مدرک فنی حرفه ای

اقامت ترکیه با مدرک فنی حرفه ای

اقامت ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. ترکیه با داشتن نرخ بالای اشتغال و کیفیت زندگی کشوری پیشرفته و مرفه است که در همسایگی ایران قرار گرفته است. ترکیه با داشتن تولید ناخالص داخلی بالا رتبه 11ام را نیز در جهان در اختیار دارد. با داشتن امکانات بسیار خوب برای کار و زندگی، ترکیه با چیزی در حدود 4 میلیون مهاجر به یکی از مهاجر خیز ترین کشور های جهان تبدیل شده است.

 

یکی از روش های ساده برای مهاجرت به ترکیه از طریق دریافت ویزای کاری این کشور از طریق مدارک فنی و حرفه ای است. شما این امکان را دارید که با داشتن شرایط لازم به ترکیه مهاجرت کرده و اقامت این کشور را نیز دریافت کنند. شما می توانید با مهاجرت به ترکیه از این شیوه مهاجرتی درآمد بالایی را نیز در این کشور دریافت کرده و در حرفه خود ارتقا پیدا کنید. این شیوه مهاجرتی بسیار ساده، بی دردسر و قانونی است. شما تنها لازم است که مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت کرده و سابقه کاری و مهارت خوبی را در زبان ترکی داشته باشید.

 

 اگر قصد دارید که اطلاعات کاملی را برای اقامت ترکیه از طریق مدرک آرایشگری، شرایط مهاجرت به ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای و هزینه مهاجرت به ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای کسب کنید، این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

کار-در-ترکیه

اقامت کاری به ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای

شما برای مهاجرت به ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای باید حداقل دیپلم داشته و سابقه کاری سه ساله نیز داشته باشید. شخصی که قصد دارد با مدرک فنی و حرفه ای به ترکیه مهاجرت کند لازم است که از یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشد.

 

کسانی که در رشته های جوشکاری، مکانیکی، تاسیسات، برق، لوله کشی و نجاری مدرک فنی و حرفه ای دارند می توانند از بازار کار خوبی که در ترکیه برای آنها وجود دارد بهره مند شوند.

برای کار در ترکیه در برخی از رشته ها لازم است که شما علاوه بر ارائه مدرک تحصیلی خود و داشتن سابقه کاری در یک مصاحبه کاری نیز حضور داشته باشید.

تسلط کافی به زبان ترکی و انگلیسی از ملزومات مهاجرت به ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای است. برای این منظور بهتر است که شما مدرک زبان خود را گرفته باشید.

 

شما باید طی ۱۰ روز کاری پس از پیدا کردن کار در وبسایت وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه باید آن را به ثبت برسانید. شما همچنین لازم است که تا ۹۰ روز با درخواست کار خود به همراه کلیه مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری ترکیه مراجعه کرده و کارت اقامت خود را به همراه ویزای کاری دریافت کنید.

انواع مدارک فنی حرفه ای در ترکیه

شما این امکان را دارید که با داشتن مدارک مختلف فنی و حرفه ای به ترکیه مهاجرت کرده و در این کشور نیز اقامت داشته باشید. شما با داشتن مدارک فنی و حرفه ای رسمی در رشته های آرایشگری، مکانیکی و یا خیاطی می توانید در ترکیه کار پیدا کرده و درآمد بالایی نیز داشته باشید.

 

اقامت در ترکیه از طریق مدارک رسمی فنی و حرفه ای

مدارک رسمی فنی و حرفه ای ایران دارای اعتبار خوبی در سازمان فنی و حرفه ای ترکیه دارد. شما با مدارک رسمی فنی و حرفه ای نه تنها در ایران بلکه در ترکیه نیز می توانید درآمد خوبی را داشته باشید.

اگر مدرک رسمی فنی و حرفه ای ندارید می توانید با شرکت در کلاس های آن و قبولی در آزمون نهایی و دریافت نمره قبولی، این مدرک را دریافت کرده و به ترکیه مهاجرت کنید.

مدارک رسمی فنی و حرفه ای از آموزشگاه های مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای صادر می شوند. معمولا بر روی مدارک رسمی فنی و حرفه ای نام، نشان و همچنین نام مدیر موسسه ای که این مدرک را صادر کرده است نوشته شده است. این مدارک دارای نشان و مهر رسمی فنی و حرفه ای را دارند.

در این جا لازم به ذکر است که بگوییم مدارک مورد تایید فنی و حرفه ای چون مستقیما توسط این سازمان صادر نمی شوند این امکان برای شما وجود ندارد که آنها را ترجمه کنید.

 

مدارک گذر مهارتی فنی و حرفه ای

یکی دیگر از مدارکی که بسیار مهم است؛ مدارک گذر مهارتی فنی و حرفه ای می باشد. این مدارک به نوعی می توان گفت که برای مهاجرت به ترکیه غیررسمی می باشند و شما این امکان را ندارید که با آنها به ترکیه مهاجرت کنید. مدارک گذر مهارتی هزینه ای بوده و در یک جلسه دو ساعته شامل همایش، سمینار و کارگاه اهدا می شود.

پیدا کردن کار فنی و حرفه ای در ترکیه

شما می توانید بدون‌ دریافت ویزای ترکیه تا ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید و در این مدت نیز به صورت حضوری به کاریابی در ترکیه بپردازد.

شما در این مدت می توانید تا اقدام به جستجوی کار کرده و با پیدا کردن کارفرما برای ویزای کاری خود اقدام کنید.

شما از داخل ایران نیز می توانید با مراجعه به شرکت های کاریابی بین المللی به پیدا کردن کار در ترکیه بپردازید.

پیدا-کردن-کار-در-ترکیه

اقامت در مدرک فنی حرفه ای آرایشگری به ترکیه

مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای یکی از آسانترین روش های مهاجرت به ترکیه است. گرچه مهاجرت به یک کشور خارجی یکی از پیچیده‌ترین اتفاقاتی است که می تواند در زندگی هر کسی بیفتد. اما داشتن مهارت این امکان را به مهاجر می دهد تا در لحظه پس از اقامت در کشور جدید با چالش های بسیاری که در زندگی وی وجود دارد مقابله کند.

 

یکی از مهارت هایی که با آن می توانید به ترکیه مهاجرت کنید، از طریق مدرک فنی و حرفه ای در رشته آرایشگری است. با مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری شما این امکان را خواهید داشت که به آسانی به ترکیه مهاجرت کرده و در زمان کمی پس از اینکه شما در ترکیه اقامت دریافت کردید امکان امرار معاش نیز برای شما وجود داشته باشد.

 

مزایای اقامت در ترکیه با مدرک آرایشگری

یکی از مزایای مهاجرت به ترکیه با مدرک آرایشگری این است که شما این امکان را دارید که با هزینه ای بسیار کم در ترکیه درآمد خود را داشته باشید تنها ابزاری که یک آرایشگر در ترکیه نیاز دارد شامل یک آینه و یک کوله می باشد که در ان مواردی از جمله کلیپر قیچی و وسایل متفرقه قرار گرفته است.

 

در ترکیه شما در هر مکانی که این امکان را داشته باشید که به راحتی اصلاح انجام دهید می توانید درآمد خود را داشته باشید. در ترکیه حتی در دوران اپیدمی کرونا نیز درآمد خوبی داشتن و خدمات خود را به منزل مشتریان خود می بردند.

 

موقعیت کاری فراوان برای کار در ترکیه

از دیگر مزایای مهاجرت به ترکیه از طریق خدمات مراقبت و زیبایی این است که درخواست برای این شغل در ترکیه بسیار بالا است.

ترکیه کشوری است که مردم آن برای زیبایی و ظاهر خود ارزش زیادی قائل می شوند. مردم ترکیه برای داشتن ظاهر خود تا جایی که می توانند خرج می کنند. پس اگر قصد دارید به ترکیه مهاجرت کنید می توانید از طریق مدرک فنی و حرفه ای اقدام کنید.

 

درآمد بالا با آرایشگری در ترکیه

به نوعی می توان گفت که ترکیه مهد آرایشگران بوده و خدمات آرایشگری می تواند برای شما درآمد خوبی را در این کشور داشته باشد.

به غیر از اینکه شما با خود مهارت آرایشگری این امکان را دارید که در این کشور درآمد بالایی داشته باشید همچنین شما می توانید با گسترش مهارت های خود مانند گریم داماد، پاکسازی پوست و رنگ کردن مو نیز درآمد خود را بالا برده و موقعیت های کاری بیشتری را نیز برای خود فراهم کنید.

این در حالی است که شما در ترکیه هر چه مهارت و تجربه شما بیشتر می شود، موقعیت کاری و درآمد شما نیز بیشتر خواهد شد.

 

زبان برای اقامت ترکیه با مدرک آرایشگری

یکی از مهمترین معایبی که ممکن است که برای مهاجرت به ترکیه با آن مواجه شوید بیگانه بودن شما با زبان ترکی است.

آرایشگری شغلی است که شما باید از قدرت بالایی در ارتباطات اجتماعی برخوردار باشید. برای ارتباط با مردم ترکیه شما باید به زبان ترکی آشنا بوده و بتوانید به خوبی به این زبان تکلم کنید.

خوشبختانه آرایشگرانی که با مدرک فنی و حرفه ای به ترکیه مهاجرت می کنند می توانند با تکلم به زبان ترکی منظور خود را به مشتری برسانند و خدمات خود را به خوبی به ارائه کنند. درست است که این شغل به ارتباطات اجتماعی بالا نیاز دارد ولی نسبت به مهارت های علوم انسانی و مهندسی خیلی سخت‌تر نخواهد بود.

شما با داشتن یک مدرک زبان ترکی در حد B می توانید به راحتی به ترکیه مهاجرت کرده و در این کشور نیز با مردم این کشور ارتباط برقرار کنید.

 

شرایط اقامت در ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری

اگر شما قصد دارید که با مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری به ترکیه مهاجرت کنید باید با قوانین این کشور آشنا باشید. مهمترین چیزی که شما برای مهاجرت به آن توجه کنید داشتن جاب آفر و یا قرارداد کاری برای کار به عنوان آرایشگر در ترکیه است. شما با پیدا کردن کار در ترکیه می توانید به این کشور مهاجرت کرده و به حرفه آرایشگری نیز بپردازید.

 

خدمات آرایشگری در ترکیه از تقاضای بالایی برخوردار است و سالن های زیبایی بسیاری در این کشور وجود دارند که شما می توانید از طریق آنها مجوز اقامت خود را دریافت کنید.

کسانی که قصد دارند از طریق مدرک فنی و حرفه ای به ترکیه مهاجرت کنند، باید توجه ویژه ای به شرایطی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد بکنند.

به طور کلی شما برای اخذ ویزای کار ترکیه باید  تخصص و مهارت لازم در رشته های فنی و حرفه ای داشته باشید.

 

برای مهاجرت به ترکیه از طریق مدرک فنی و حرفه ای لازم است که شما مدرک تحصیلی فوق دیپلم مرتبط داشته و حداقل سه سال سابقه کاری در رشته مورد نظر نیز داشته باشید.

مدارکی که در ایران توسط سازمان فنی و حرفه ای ایران صادر می شود بسیار معتبر بوده و دارای اعتبار بین المللی است. دلیل این امر این است که ایران در سازمان های بین المللی کار عضویت دارد.

مهاجرت-ارایشگران-به-ترکیه

بهترین شهر ترکیه برای اقامت در مدرک فنی حرفه ای

بهترین شهر ترکیه برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای، بی شک آنکارا پایتخت این کشور می باشد. شما می توانید با ارائه مدرک فنی و حرفه ای خود به کارفرمایان در این شهر و اقامت ترکیه را دریافت کنید.

 

آنکارا موسسات آموزشی بسیاری را نیز دارد که شما این امکان را خواهید داشت که اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید و سپس با داشتن پیشنهاد کاری ویزای کاری خود را نیز دریافت کنید.

 

در شهرهای ازمیر، بورسا و آدانا نیز شما می توانید فرصت های شغلی بسیار مناسبی را در رشته های فنی و حرفه پیدا کنید. همچنین می توانید با داشتن شرایط مناسب، مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و 3 سال سابقه کاری با داشتن پیشنهاد کاری در این شهر ها نیز کار کرده و اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید.

شهر استانبول نیز با توجه به اینکه شهری مهاجر پذیر است نیاز به نیروی با مهارت فنی و متخصص دارد. شما در استانبول نیز می توانید با داشتن مدرک تحصیلی و یا مهارت در رشته های فنی و حرفه ای، مدرک زبان و همچنین سابقه کاری و پیشنهاد شغلی اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید.

هزینه اقامت ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای

شما برای مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور از طریق ویزای کار باید ۶۱۵ لیر را برای ویزای کار پرداخت کنید. همچنین لازم است که شما ۷۲ لیر نیز برای دریافت کارت اقامت پرداخت کرده باشید. شما برای ورود به ترکیه نیازی ندارید که هزینه ویزای ورود به این کشور را پرداخت کنید.

هزینه اقامت با مدرک فنی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

شما برای مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور با هزینه های احتمالی خود در این کشور باید اشنا باشید.

مهمترین هزینه ای که شما باید در ترکیه بکنید شامل مسکن، خورد و خوراک و رفت و آمد است.

کشور ترکیه به نسبت ایران کشور ارزانتری به حساب می آید. میانگین هزینه زندگی در آنکارا ۱۵% ارزانتر از ایران می باشد. شما برای پرداخت هزینه مسکن نیز در آنکارا 56% کمتر از تهران هزینه پرداخت خواهید کرد.

 

همچنین میانگین هزینه خورد و خوراک شما در آنکارا نیز حدود 8% کمتر از تهران می باشد. اما هزینه های رفت و آمد در ترکیه به دلیل گرانی بنزین در این کشور از ایران بسیار گران‌تر است، اما هزینه حمل و نقل عمومی در این کشور نیز در همان محدوده هزینه های ایران می باشد.

 

به طور کلی میانگین هزینه زندگی در ترکیه چیزی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار است که شامل هزینه های مسکن، خورد و خوراک و رفت و آمد می شود.

رشته فنی و حرفه ای در ترکیه

یکی از رشته های پرطرفدار در ترکیه رشته فنی و حرفه ای می باشد. در ترکیه در رشته های مختلف فنی و حرفه ای شما این امکان را خواهید داشت که گواهینامه های معتبر بین المللی خود را نیز دریافت کنید.

موسسات و دانشگاه های مختلفی در سراسر ترکیه دوره های فنی و حرفه ای را برگزار می کنند.

در همین راستا ما نیز در ادامه قصد داریم که به بسیاری از سوالات شما در مورد اعتبار مدارک فنی و حرفه ای در ترکیه پاسخ خواهیم داد.

اهمیت رشته های فنی و حرفه ای در ترکیه این است که شما با داشتن مهارت در رشته های فنی و حرفه ای به سادگی می توانید کار پیدا کنید و درآمد بالایی را نیز داشته باشید.

برای کار در ترکیه و ورود به بازار این کشور شما نیازی نخواهید داشت که حتما مدرک دانشگاهی دریافت کرده باشید. شما با داشتن مهارت در رشته های فنی و حرفه ای این امکان را خواهید داشت که به ترکیه مهاجرت کنید و اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

ما نیز در ادامه به بررسی ارزش رشته فنی حرفه ای در ترکیه خواهیم پرداخت و درباره ی اعتبار مدارک فنی و حرفه در این کشور مطالبی مفیدی را به شما ارائه خواهیم داد. 

 

تحصیل در رشته فنی و حرفه ای در ترکیه

یکی از روش های مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل در رشته فنی و حرفه ای در ترکیه است. شما این امکان را دارید که با داشتن شرایط لازم در ترکیه در رشته های فنی و حرفه ای تحصیل کرده و در این کشور نیز اقامت داشته باشید.

شما با تحصیل در ترکیه امکان دریافت اقامت دائم را نخواهید داشت اما می توانید با پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی در این ترکیه اقامت دائم را نیز دریافت کنید.

شما برای مهاجرت به ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای لازم است که مدرک دیپلم 12 ساله خود را ارائه کنید. چنانچه شما از مؤسسات و هنرستان های فنی فارغ التحصیل شده اید، باید دوره پیش دانشگاهی خود را سپری کنید و دیپلم 12 ساله خود را نیز برای تحصیل در ترکیه ارائه کرده باشید.

بسیاری از موسسات آموزشی در ترکیه از شما مدرک زبان می خواهند و لازم است که شما در آزمون YOS نیز شرکت کرده و در آن نمره خوبی را دریافت کرده باشید.

میانگین هزینه تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای در ترکیه در بسیاری از موسسات دولتی، چیزی بین 500 تا 2 هزار دلار و در موسسات خصوصی از 2 تا 20 هزار دلار می باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل فنی و حرفه ای در ترکیه

شما برای تحصیل فنی و حرفه ای در ترکیه باید این شرایط و مدارک را داشته باشید.

 • گذرنامه ای که پس از 6 ماه حضور در ترکیه اعتبار داشته باشد؛

 • عکس در سایز گذرنامه که در 3 ماه اخیر انداخته شده باشد؛

 • رضایتنامه برای افراد زیر 18 سال؛

 • نامه پذیرش از موسسه آموزشی فنی و حرفه ای؛

 • پرداخت شهریه موسسه آموزشی؛

 • تمکن مالی برای حضور در ترکیه؛

 • بیمه درمانی معتبر برای حضور در ترکیه؛

 • نمره زبان ترکی و یا انگلیسی بسته به نیاز.
کار-در-ترکیه-با-مدرک-فنی

شرایط اقامت دائم در ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای

مدارک دریافت ویزای ترکیه

شما برای دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق مدرک فنی و حرفه ای لازم است که شرایط خاصی را داشته باشید.

به این منظور لازم است که شما با داشتن قرارداد کاری، حداقل ۵ سال را در ترکیه زندگی کرده باشید و در هر سال حداقل 6 ماه را نیز ترکیه زندگی کرده باشید. به غیر از داشتن مدرک زبان لازم است که شما در جامعه و فرهنگ ترکیه به خوبی ادغام شده باشید.

 

مهمترین مدارک جهت دریافت تابعیت ترکیه

مهمترین مدارک برای دریافت اقامت ترکیه بدین گونه می باشد:

 

 • مدارک هویتی معتبر مانند کارت شناسایی و گذرنامه؛
 • ۵ سال زندگی در ترکیه (با توجه به این که شما باید حداقل 6 ماه در ترکیه حضور داشته باشید)؛
 • مهارت کافی در زبان ترکی در سطح پایه؛
 • ادغام در جامعه ترکیه؛
 • سلامت کامل جسمی، روحی و روانی؛
 • تمکن مالی کافی،
 • داشتن مکانی برای سکونت.
 

اگر قصد دارید که اطلاعات بیشتری را در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق مدرک فنی و حرفه ای کسب کنید، می توانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت به ترکیه در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید. متخصصان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با داشتن هزاران پرونده مهاجرتی می توانند با پیدا کردن کار برای شما در ترکیه تا اقامت در این کشور همراهتان باشند. برای مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت به ترکیه با شماره تلفن های 22654650 021 و یا 28111107 021 ارتباط برقرار کنید.

 

سوالات متداول

 اولین گامی که شما باید برای اخذ اقامت ترکیه از طریق مدرک فنی و حرفه ای بردارید، پیدا کردن یک پیشنهاد کاری در ترکیه است. سپس با داشتن شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری ترکیه باید به کنسولگری این کشور مراجعه کنید.

شما باید برای دریافت اقامت ترکیه از طریق مدرک فنی و حرفه ای باید مهارت یا مدرک معتبری در رشته های فنی و حرفه ای و 3 سال سابقه کار داشته باشید. همچنین لازم است که شما مدرک زبان داشته و دارای تمکن مالی و بیمه درمانی نیز باشید.

شما باید برای مهاجرت به ترکیه 600 لیر برای ویزای کار و 70 لیر نیز برای کارت اقامت هزینه کنید.

شما برای زندگی در ترکیه لازم است که بدون اجاره منزل چیزی بین 400 تا 500 لیر هزینه کنید.

خیر. شما این امکان را خواهید داشت که با آشنایی قوانین اقامت ترکیه به این کشور مهاجرت کنید اما گرفتن وکیل با داشتن آگاهی از شرایط مهاجرت ترکیه می تواند به شما برای دریافت مهاجرت و اقامت ترکیه با سرعت بیشتر کمک خوبی بکند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. برای اقامت کاری به صورت کلی بالای 3 سال سابقه کاری نیاز هست

 2. سلام خسته نباشید اقامت ترکیه با مدرک فنی حرفه ای به چه مقدار سابقه کار نیاز داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی