دوره پادفک روسیه

دوره پادفک روسیه

روسیه یکی از بهترین سیستم های آموزشی و بهترین دانشگاه های جهان را در اختیار دارد و موسسات آموزشی در این کشور دارای شهرت عالی بوده و بسیار معروف هستند.
از این رو لازم است تمام کسانی که قصد دارند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند در یک دوره آموزشی‌ پیش از ورود به دانشگاه ثبت نام کرده باشند.
دوره پیش از ورود به دانشگاه را در روسیه دوره پادفک می نامند. به عبارتی می توان گفت که این دوره برای دانشجویان خارجی برای ورود به دانشگاه الزامی است.
دوره پادفک در واقع دوره ای است که داوطلبان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه های روسیه را دارند می توانند، اثبات کنند که آمادگی لازم برای تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود را در این کشور دارند.


برنامه های تحصیلی در دانشگاه‌های روسیه به زبان روسی ارائه می‌شوند‌ و متقاضیان برای تحصیل در روسیه لازم است که حتما پیش از حضور در دانشگاه، در دوره پادفک شرکت کرده و نمره‌ی قبولی‌ نیز کسب کرده باشند.

ما نیز در این مقاله به تفصیل به بحث دوره پادفک در روسیه پرداخته ایم و به بسیاری از سوالات شما نیز پاسخ داده ایم. اگر قصد دارید که اطلاعات کاملی از دوره پادفک روسیه، هزینه دوره پادفک روسیه و نمونه سوالات آزمون پادفک روسیه کسب نمایید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

پادفک برای تحصیل در روسیه

پادفک برای تحصیل در روسیه

متقاضیانی که قصد دارند در روسیه تحصیل کنند باید برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه مدرک پادفک را داشته باشند تا بتوانند در رشته مورد نظر خود ثبت نام کنند.‌ تحصیل در کشور روسیه مزایای فراوانی را دارد. کسانی که روسیه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند از مزایای اجتماعی بسیاری نیز می توانند بهره مند شوند.


به دلیل کیفیت بالای دانشگاه های این کشور، سیستم آموزشی برتر و مزایای بیشمار تحصیلی، بسیاری از متقاضیان از سراسر جهان این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند. از مهمترین شرایط تحصیل در دانشگاه های روسیه، داشتن تسلط کافی به زبان روسی‌ است. شما باید برای تحصیل در این کشور با‌ کلمات و عبارت‌های تخصصی به کار رفته در رشته‌ی مورد نظر خود به خوبی آشنا باشید.
برای تحصیل در روسیه داوطلبان خارجی می توانند با آشنایی کافی به زبان روسی در کلاس‌های درسی در دانشگاه مورد نظر خود شرکت کنند.‌

 

شرکت در دوره پادفک اهمیت فراوانی دارد و داوطلبانی که در این دوره ها شرکت می کنند می توانند مهارت کافی برای ارتباط با همکلاسی‌ و اساتید خود را از طریق آموزش زبان روسی کسب نمایند. شما در دوره پادفک می توانید با اصطلاحات‌ تخصصی‌ رشته‌ی مورد نظر خود آشنا شده و‌ به راحتی در مباحث علمی و ‌پیچیده‌ی کلاس درسی نیز شرکت داشته و مفاهیم درسی را نیز متوجه شوید.
به علت آنکه مباحث و کنفرانس‌های کلاسی در روسیه به زبان روسی هستند و شما باید تکالیف خود را نیز به این زبان ارائه کنید پس یادگیری زبان روسی بسیار با اهمیت است.‌

 

ما نیز در همین راستا قصد معرفی دوره پادفک روسیه و‌ معرفی مزیت‌های شرکت در این دوره‌ را به شما داریم. ما در این مقاله موسسه‌ های برتر آموزشی در روسیه را به شما معرفی خواهیم کرد و با برترین دوره های پادفک روسیه نیز آشنا خواهید شد.‌
اگر شما نیز قصد دارید که در دانشگاه های روسیه تحصیل کنید، پیشنهاد می شود که این مقاله را از دست ندهید.

مدت زمان دوره پادفک روسیه

این نکته را نیز توجه کنید که با توجه به‌ رشته و زمینه‌ی تحصیلی خود در روسیه دوره پادفک شما در این کشور می تواند متفاوت باشد.
‌داوطلبان اول باید با توجه به سطح و میزان آشنایی خود با زبان روسی در یک آزمون تعیین سطح شرکت نمایند.‌ سپس دانش آموزان با توجه به امتیازی که کسب کرده اند باید در‌ همان سطح ثبت نام نمایند.
مدت زمان دوره های پادفک روسیه را می توان گفت که با توجه به میزان آشنایی شما با زبان روسی چیزی بین ۱ ماه الی ۱ سال می باشد.


اگر هر داوطلبی آشنایی قابل قبولی از زبان روسی نداشته باشد‌، باید چیزی در حدود‌ ۸ ماه الی ۱ سال را نیز با توجه به میزان فعالیت‌ خود و سرعت یادگیری اش‌ در دوره‌های مورد نیاز پادفک شرکت نماید.
پس از آنکه دوره متقاضیان به اتمام رسید، داوطلبان ملزوم هستند که در امتحان نهایی شرکت نمایند. در صورتی‌ که داوطلب بتواند نمره‌ی قبولی خود را در آزمون نهایی کسب نماید این امکان را خواهد داشت که مدرک پادفک خود را دریافت کرده و برای ادامه تحصیل‌ در دانشگاه ثبت نام خود را انجام دهد.


یکی از شروط لازم برای قبولی در دوره پادفک روسیه را می توان گفت که شرکت منظم در کلاس‌های درسی است. این نیز با کمی تلاش امکان دست یابی به آن وجود دارد.

محتوای دوره پادفک روسیه

محتوای دوره پادفک روسیه

همان طور که گفته شد‌ دوره های پادفک بی شماری در کشور روسیه برای ثبت نام وجود دارد. با دریافت مدرک آنها شما می توانید در رشته‌های مختلفی ثبت نام کنید. مباحثی که در دوره‌های مختلف پادفک ارائه می شوند با توجه به‌ رشته‌ی تحصیلی که شما قصد دارید در آن تحصیل کنید متفاوت خواهد بود.‌
دانشجویانی که در دوره های پادفک ثبت نام انجام می دهند، در ترم‌های اول باید به زبان روسی‌ آشنا ‌شوند. در دوره آشنایی با زبان روسی مباحث گوناگونی مانند گرامر‌، خواندن، نوشتن‌ و مکالمه زبان روسی به متقاضیان تحصیل در روسیه ارائه می شود.


متقاضیان شرکت در دوره های پادفک در ترم‌های بعدی باید با توجه به رشته مورد نظر خود در کلاس های تخصصی تر شرکت کرده و دروس پایه ای را نیز فرا بگیرند. بسیار مهم است که در این دوره دانشجویان در بحث ها و بررسی های علمی کلاسی نیز که به زبان روسی می باشد شرکت کنند.

‌به عنوان مثال می توان گفت برای کسانی که قصد دارند در رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌های روسیه شرکت کنند لازم است که در دوره‌های پادفک مخصوص به رشته‌ی پزشکی‌ نیز شرکت داشته باشند.
این دوره در روسیه به عنوان دوره pre-medical یا دوره پیش-پزشکی شناخته شده و دوره های آن برای دانشجویان پزشکی برگزار می شود.


همین رویه نیز برای آندسته از داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی در کشور روسیه را نیز دارند صدق می کند و آنها باید در دوره پادفک‌ مخصوص‌ به دوره مهندسی شرکت کنند.
آندسته از داوطلبانی که توانسته باشند در پایان دوره خود نمره قابل قبولی نیز کسب نمایند این امکان را خواهند داشت که وارد دانشگاه شده و در رشته‌ی مورد نظر خود به تحصیل بپردازند.

 

در صورتی که‌ متقاضیان تحصیل در روسیه نتوانند نمره قبولی لازم برای شرکت در این دوره ها را کسب نمایند لازم است که مجدداً‌ یک سال دیگر در دوره‌ی‌ پادفک شرکت داشته باشند. داوطلبان در پایان دوره پادفک روسیه می توانند با همکلاسی ها و دوستان خود نیز ارتباط برقرار کنند. شما این امکان را خواهید داشت که به زبان روسی مکالمه کرده و به راحتی بخوانید و بنویسند.


پس از اینکه دوره های شما به پایان رسید آن مرکزی که اقدام به برگزاری دوره پادفک برای شما کرده است مدرکی را به عنوان پایان دوره پادفک به شما اعطا می کند که مانند دیپلم دبیرستان می باشد. با این مدرک شما قادر خواهید بود که در بسیاری از کشورهای روسی زبان به تحصیل بپردازید. به نوعی این طور می توان گفت که داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه های روسی باید حتما مدرک پادفک را داشته باشند.

مزیت‌ دوره پادفک روسیه

شرکت در دوره های روسی پادفک دارای مزایای بی شماری است که از آنها می توان به این موارد اشاره کرد. از مهمترین شرایط تحصیل در روسیه می توان به این موارد اشاره کرد:

شرکت در دوره های روسی پادفک دارای مزایای بی شماری است

• تسلط به زبان روسی
• تدریس زبان روسی توسط اساتید بومی
• آشنایی با فرهنگ و تمدن روسی
• تسلط بر دروس پایه به زبان روسی
• آشنایی با دانشگاه های روسیه
• تحصیل در کشور های روسی زبان

تسلط به زبان روسی

شرکت در دوره پافک مزایای بی شماری را دارد که از آنها می توان گفت که شما می توانید با شرکت در این دوره به عنوان یک داوطلب تسلط و مهارت کافی‌ را برای تحصیل به زبان روسی پیدا کنید.
شما در دوره های پادفک این توانایی را خواهید داشت که با چهار مهارت اصلی در زبان روسی مانند خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدن به خوبی آشنا شوید.


می توان گفت که زندگی و تحصیل در روسیه که‌ زبان رسمی آن نیز روسی است،‌ بدون اینکه شما آشنایی خوبی با این زبان‌ داشته باشید کمی می تواند مشکل باشد.
چرا این که شما حتما باید‌ برای حضور در کلاس های درسی روسیه مفاهیم‌ درسی را که به زبان رسمی این کشور ارائه می‌شوند بتوانید به خوبی متوجه شوید. لازم است که شما با آشنایی به زبان روسی بتوانید در مباحث کلاسی و آزمون‌های دانشگاهی شرکت نمایید.
‌تنها با تسلط کافی به زبان روسی است که شما این امکان را بدست خواهید آورد که با همکلاسی‌ و اساتید خود ارتباط برقرار کنید.‌


شما با شرکت در دوره پادفک روسیه‌ علاوه بر مهارت‌های زبانی با‌ مباحث پایه‌ رشته‌ تحصیلی خود نیز به خوبی آشنا خواهید شد. تمرکز این دوره‌ها نیز بر روی‌ مباحثی است که مهارت‌ زبانی شما را در این دوره ها تقویت می کند.

 

تمرین‌ها و دروسی که شما باید در روسیه به تحصیل بپردازید در سطح نیمه دشوار است و‌ باید پیش از ورود به دانشگاه آگاهی لازم را از اصطلاحات زبانی روسی در رشته مورد نظر خود کسب نمایید.
شما در این دوره های می توانید مهارت نوشتاری خود را با تمرین‌هایی مانند پر کردن پرسشنامه تقویت کنید. شما همچنین در این دوره موضوع‌های عمومی‌ و فراگیر را به خوبی یاد خواهید گرفت و در مورد موضوع‌های مربوط به‌ خوبی می توانید که مسلط شوید.
همچنین در این دوره مهارت های شنیداری شما نیز تقویت خواهد شد. برای انکه مهارت های شنیداری شما تقویت شود لازم است که شما در این دوره تمرین‌های مختلفی مانند گوش دادن به‌ نوار های ضبط شده روسی یا فیلم‌های آموزشی بسیار مفید را در دستور کار خود قرار دهید.

 

برای آنکه در محیط درسی و دانشگاهی بتوانید به خوبی با دانشجویان‌ خارجی رابطه برقرار کنید، لازم است که به خوبی به زبان روسی تسلط پیدا کنید تا این امکان را داشته باشید که نیازهای روزمره‌ی خود را‌ در روسیه برطرف نمایید.
در این راستا برای آنکه شما بتوانید زندگی راحت‌ی در روسیه داشته و کار های خود را به خوبی انجام دهید، زبان روسیه خود را با شرکت در دوره های زبان روسی پادفک بهتر است که تقویت کنید

تدریس زبان روسی توسط اساتید بومی

یکی از مهمترین مزیت‌های شرکت در دوره های آموزشی زبان روسی این است که شما در دوره های پادفک روسیه، زبان روسی خود را از طریق اساتید بومی تقویت نمایید. بنابراین شما در هنگام شرکت در دوره های پادفک با مدرسانی سر و کار خواهید داشت که زبان اصلی ‌آنها روسی می باشد. باید اینگونه گفت که‌ محیط آموزشی در این دوره ها بسیار مناسب است و مدرسان با تجربه، صلاحیت و کیفیت، زبان‌های خارجی روسی را به شما آموزش خواهند داد.


شما در دوره های پادفک می توانید به صورت‌های صحیح‌ با گفتار و‌ جمله‌بندی اشنا شوید و همچنین روش درست گرامری‌ را نیز یاد بگیرید. شما در این دوره ها می توانید اصطلاحات روزمره‌ را یاد بگیرید که متقابلا سرعت برقراری شما را برای ارتباط با‌ اطرافیانتان نیز افزایش خواهد بود.

آشنایی با فرهنگ و تمدن روسی

یکی دیگر از مزیت هایی که تحصیل در دوره های پادفک روسیه دارد این است که شما با فرهنگ و تمدن کشور تاریخی روسیه نیز آشنا می شوید.‌ یکی از شروط بسیار مهم و لازم برای یادگیری یک زبان خارجی این است که شما با فرهنگ زندگی یا تحصیل در آن کشور آشنا شده باشید.

یکی دیگر از مزیت هایی که تحصیل در دوره های پادفک روسیه دارد این است که شما با فرهنگ و تمدن کشور تاریخی روسیه نیز آشنا می شوید.‌

آشنایی با فرهنگ و‌ رسوم یک کشور برای ارتباط با مردم آن بسیار مهم و حیاتی است. در دوره های پادفک شما این امکان را خواهید داشت که با مباحث مربوط به فرهنگ، ادبیات، هنر، تاریخ و‌ آداب‌ و رسوم‌ روسیه آموزش های لازم را ببینید.

تسلط بر دروس پایه‌ به زبان روسی

از دیگر مزایای شرکت در دوره های پادفک روسیه این است که شما در این دوره ها می توانید با مطالب درسی مورد علاقه خود مانند زیست شناسی، شیمی‌، فیزیک و غیره آشنا شوید.
شما در دوره های پادفک می توانید با اصطلاحات علمی ‌و رایج‌ در کلاس های درسی روسیه نیز آشنا شده و‌ در این رابطه در کلاس نیز به راحتی مطالب‌ مورد نظر خود را فرا بگیرید.

آشنایی با دانشگاه‌های روسیه

یکی از مهمترین مزایای تحصیل در دوره های پادفک روسیه این است که داوطلبان می توانند در حین تحصیل در دوره پادفک بهترین دانشگاه‌های روسیه را بشناسند. در دوره های پادفک می توانید به بررسی و ارزیابی شرایط‌ تحصیل در دانشگاه ها بپردازید.
این امکان وجود خواهد داشت که شما بتوانید با شرکت در این دوره ها تصمیم بهتری‌ را در مورد انتخاب دانشگاه و مقصد تحصیلی مورد نظر خود نیز بگیرید.

تحصیل در کشورهای روسی زبان

یکی دیگر از مزیت های تحصیل در دوره های پادفک روسیه این است که شما علاوه بر کشور روسیه این امکان را نیز خواهید داشت که با داشتن مدرک پادفک در کشور های روسی زبان نیز تحصیل نمایید. مدرک پادفک در دیگر کشور های روسی زبان نیز از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.
دانشجویان خارجی این امکان را خواهند داشت که با در دست داشتن مدرک پادفک در‌ دانشگاه‌ها و کشورهای دیگر روسی زبان تحصیل نمایید.

شرایط شرکت در دوره پادفک روسیه

مدارکی که شما برای تحصیل در دوره های پادفک نیاز خواهید داشت در هر موسسه آموزشی و یا دانشگاه با دیگری متفاوت است. مدارکی که ممکن است از مرکز مورد نظر از شما درخواست کند ممکن است که مرکز دیگری تفاوت داشته باشد. با این حال‌ یک سری از مدارک وجود دارد که برای شرکت در این دوره ها برای همه داوطلبان یکسان است. از این مدارک می توان به این موارد اشاره کرد:

مدارک شرکت در دوره پادفک روسیه

شما برای شرکت در دوره های پادفک روسیه حتما لازم است که این مدارک را برای ثبت نام ارائه کنید:

مدارک شرکت در دوره پادفک روسیه

• مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی‌ از یک موسسه آموزشی رسمی.
• گواهی ریز نمرات به همراه تاییدیه‌‌ی رسمی ‌اداره کل آموزش و پرورش.
• گذرنامه معتبر که پس از 6 ماه حضور در ترکیه اعتبار داشته باشد.
• عکس پرسنلی بیومتریک.
• پرداخت هزینه‌های ثبت نام در دوره های پادفک روسیه.

مدارک مربوط شما باید به صورت رسمی ‌به زبان روسی ترجمه شوند. همچنین لازم است که مهر‌ قوه قضاییه و وزارت امور خارجه نیز در مدارک شما زده شده باشند.

منابع آموزشی‌ دوره پادفک روسیه

از مهمترین منابع آموزشی در دوره های پادفک روسیه می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:
• کتاب‌های دوره‌ی کاربردی پادفک و یا زبان روسی
• کتاب‌های مکالمه پادفک و یا مکالمه زبان روسی
• کتاب صرف فعل افعال برای زبان روسی و کتاب‌های گرامر‌ آمادگی آزمون زبان روسی
• کتاب‌های اصطلاحات و لغات آموزش زبان روسی
• کتاب‌های‌ درسی آموزشی علوم پایه

بهترین دانشگاه های یادگیری زبان روسی‌

دانشگاه و موسسه آموزشی مختلفی در روسیه اقدام به برگزاری دوره های پادفک می کنند که از این نظر دانشجویان بین‌المللی برای انتخاب محل تحصیل از طیف گسترده ای از موسسات آموزشی بهره مند هستند. اگر شما قصد دارید که دردوره‌های پادفک‌ روسیه شرکت کنید باید به شما بگوییم که‌ گزینه‌های بسیاری را روبروی خود خواهید داشت. در روسیه موسسات مختلفی به ارائه‌ی دوره های پادفک می پردازند.
شرکت در دوره‌های پادفک در موسسات آموزشی روسیه موجب می شود که شما خیلی سریعتر از کسانی که خارج از روسیه زبان روسی را یاد می گیرند این زبان را فرا بگیرید.

 

ما نیز قصد داریم که در این قسمت به معرفی برخی از بهترین موسسات آموزشی و دانشگاهی در روسیه بپردازیم.
بی شک بهترین شیوه برای یادگیری زبان خارجی شرکت در دوره های آموزشی زبان روسی در دانشگاه و موسسات آموزشی برتر این کشور است. در همین راستا لازم است که به شما بگوییم که شما می توانید در ادامه با بهترین موسسات آموزشی در روسیه که دوره های پادفک را برگزار میکنند آشنا شوید.

بهترین دانشگاه های یادگیری زبان روسی‌

مدرسه زبان ادوکا

موسسه زبان ادوکا را می توان بی شک یکی از بهترین موسسه های آموزشی در روسیه دانست. این موسسه آموزشی در سال ۲۰۰۳ تاسیس گردیده است. شما در این موسسه که در شهر سنت پترزبورگ قرار گرفته است می توانید در دوره های آموزش زبان روسی پادفک شرکت کنید.‌
مدرسه زبان ادوکا را بی شک می توان یکی از بهترین‌ موسسات آموزشی در روسیه دانست که به آموزش زبان روسی می پردازد.
دانشجویان‌ ایرانی بسیاری‌ به همراه دیگر کشورهای جهان برای شرکت در دوره های زبان روسی در این موسسه ثبت نام می کنند.
برای آموزش زبان روسی در این موسسه می توانید در کلاس‌های گروهی، کلاس‌های خصوصی و کلاس‌های آنلاین زبان روسی شرکت کنید.
آموزش زبان روسی در تمامی ‌سطوح و با توجه به‌ نیازهای زبان آموزان در این کشور برگزار می شود.
شما می توانید برای تقویت زبان روسی خود در کلاس‌های تخصصی‌ زبان روسی و کمپ‌های تابستانی‌ در این موسسه آموزشی شرکت داشته باشید.

دانشگاه سنت پترزبورگ

دانشگاه سنت پترزبورگ نیز یکی دیگر از مراکزی است که دوره‌های زبان روسی را برگزار می کند. در این دانشگاه نیز دانشجویان ایرانی و خارجی بسیاری در حال تحصیل هستند.
شما می توانید در این دوره‌ها در موسسه زبان و فرهنگ روسیه شرکت داشته باشید که این موسسه نیز وابسته به دانشگاه‌ است.‌ در این دانشگاه اساتید بسیار باسواد و با تجربه‌ وجود دارند که زبان روسی را تدریس می کنند که شما می توانید با بالاترین کیفیت این زبان را یاد بگیرید.

دانشگاه سنت پترزبورگ نیز یکی دیگر از مراکزی است که دوره‌های زبان روسی را برگزار می کند

دوره‌هایی که در دانشگاه سنت پترزبورگ برگزار می شود به زبان روسی است. دانشجویان این امکان را خواهند داشت که با توجه به میزان مهارت و تسلط که به زبان‌ روسی دارند در این کلاس ها شرکت کنند.
همچنین مدت زمانی که طول می کشد شما در این دانشگاه تحصیل کنید بسته به توانایی و شرایط شما می تواند متفاوت باشد. دانشجویان‌ این امکان را دارند که در‌ ترم تابستانی و کلاس‌های خصوصی نیز برای آموزش زبان روسی ثبت نام خود را نیز انجام دهند.
به صورت کلی دوره های استاندارد آموزش زبان روسی برای دانشجویان بین المللی چیزی در حدود ۲۰ ساعت در هفته‌ می باشد. شما در این موسسه آموزشی این امکان را خواهید داشت که از دوشنبه تا جمعه‌ به یادگیری زبان روسی بپردازید.

مرکز زبان پروبا

مرکز زبان پروبا‌ نیز یکی دیگر از مهمترین مراکز زبان در روسیه است که در شهر سنت پترزبورگ قرار گرفته است.‌ شما این امکان را خواهید داشت که در این مرکز دوره‌های‌ ۱ ساله‌ی یادگیری زبان روسی را داشته باشید که شامل دوره‌هایی با‌ مدت زمان کوتاه‌تر نیز می باشد.‌
شما همچنین در این دوره‌های آموزش در ترم‌های زمستانی و تابستانی نیز می توانید ثبت نام خود را انجام دهید و در این دوره ها نیز شرکت نمایید.
مرکز زبان پروبا‌ که سال تاسیس آن به ۱۹۹۵ باز میگردد شهرت فراوانی به واسطه‌ی‌ فراهم کردن محیطی با کیفیت و صمیمی‌ و با استاندارد بالا برای زبان آموزان فراهم کرده است.

موسسه درژاوین

یکی دیگر از بهترین موسسه های آموزشی در روسیه موسسه درژاوین است که برگزار کننده دوره‌های مختلف آموزش زبان روسی در شهر سنت پترزبورگ می باشد.
دوره‌های ارائه شده در این موسسه شامل دوره‌های فشرده و بلند مدت می باشد. در این موسسه با توجه به زبان شما کلاس‌های گروهی یا کلاس‌های خصوصی برگزار می گردد.


همچنین شما در این موسسه می توانید دوره‌های تخصصی زبان روسی را داشته باشید و در کلاس‌های آمادگی برای آزمون‌های مختلف نیز شرکت کنید. دوره‌های انترنی و آمادگی برای آزمون TRKI نیز در این دانشگاه برگزار می گردد. شما با ثبت نام در این موسسه می توانید خود را برای آزمون های ورودی به دانشگاه‌های روسی آماده کنید.
در این دوره‌های آموزشی شما می توانید زبان روسی را از اساتید و مدرسان بسیار با تجربه و باسواد روسی فرا بگیرید. کلاس‌هایی که در این موسسه برگزار می شود با حضور حداکثر ۱۰ زبان آموز می باشد.

مرکز زبان اکسترا کلاس

از میان بهترین موسسه های زبان در روسیه می توانیم به موسسه زبان اکسترا اشاره داشته باشیم که در سال ۲۰۰۲ تاسیس گردیده است و از آن زمان توانسته است شهرت بین‌المللی در کیفیت آموزشی ارائه کند.
شما در این موسسه آموزشی می توانید در کلاس‌های عمومی و خصوصی شرکت کنید. شما در هر سطحی باشید از مبتدی تا پیشرفته برای شما کلاس های مناسب سطحتان در نظر گرفته شده است.
کلاس‌های زبان روسی در این موسسه های آموزشی با توجه به شرایط و نیازهای زبان آموزان می باشد. تعداد ساعت ‌هایی که شما می توانید در هفته در این آزمون نیز شرکت کنید بسته به شرایط و خواسته‌های شما می تواند متفاوت باشد.

مرکز آموزش زبان روسی مدرسه اروپایی

مرکز آموزش زبان روسی مدرسه اروپایی را که در شهر سنت پترزبورگ قرار گرفته است می توانیم بهترین موسسه در زمینه آموزش زبان روسی بدانیم.
این موسسه آموزشی دارای بیش از ۲۰ سال سابقه‌ی درخشان در زمینه‌ی آموزش زبان روسی در کشور روسیه است.
شما به عنوان دانشجو بین‌المللی می توانید در این موسسه به بهترین شیوه ممکن زبان روسی را با کیفیت بسیار بالا فرا بگیرید.


این موسسه آموزشی به عنوان یک مرکز مستقل آموزش زبان روسی در سنت پترزبورگ فعالیت می‌کند. این موسسه آموزشی بهترین خدمات آموزشی را با بالاترین کیفیت برای زبان آموزان ارائه می کند.

شما در مرکز آموزش زبان روسی مدرسه اروپایی این امکان را خواهید داشت که از برنامه‌های آموزشی بسیار متنوعی که برای آموزش زبان روسی برای شما تدارک دیده شده است نیز استفاده کنید.
به عنوان مثال شما در این موسسه می توانید در دوره‌های ارزان، تورهای مسافرتی و همچنین فعالیت‌های ورزشی و سرگرمی‌های مختلف شرکت کنید.


زبان آموزان با شرکت در این دوره‌ها این امکان را خواهند داشت که مهارت‌های زبان روسی خود را تقویت کنند. شما در این موسسه می توانید از دوره‌های مختلفی مانند دوره‌های زبان عمومی‌، دوره‌های زبان تخصصی و غیره مانند دوره تخصصی تجارت و بازرگانی، کلاس‌های آنلاین و غیره استفاده لازم را ببرید.
شما این امکان را دارید که در موسسه آموزش زبان روسی مدرسه اروپایی با توجه به شرایط و خواسته‌های خود در هر کدام از این دوره‌هایی که دوست داشتید استفاده کنید.

موسسه زبان دانشگاه لومونوسکو

بی شک یکی دیگر از برترین موسسه های آموزشی در روسیه را می توان دانشگاه لومونوسکو نام برد. این دانشگاه که در مسکو قرار گرفته است بی شک قدیمی‌ترین دانشگاه در مسکو و حتی در کل روسیه است.
این دانشگاه را میکائیل لومونوسکو دانشمند و شاعر مشهور روسی در مسکو تاسیس کرد. در این موسسه آموزشی شما می توانید زبان روسی را بسته به سطح مهارت خود از مبتدی تا پیشرفته آموزش ببینید.

موسسه زبان دانشگاه لومونوسکو

همچنین دوره‌های تخصصی زبان روسی در شاخه‌های مختلفی مانند تجارت و بازرگانی نیز در این دانشگاه برگزار می شود که شما این امکان را خواهید داشت که در این دوره ها شرکت نمایید. در این موسسه آموزشی حداقل ۲۰ کلاس در هفته برگزار می شود. شما در این موسسه آموزشی می توانید در مدت زمان کوتاهی با فرهنگ و زبان روسی نیز آشنا شوید.
اگر در کلاس‌های عمومی شرکت کنید شما در یک کلاس ۸ الی ۱۰ نفره زبان روسی را آموزش خواهید دید. شما باید در طول ۲ هفته به مدت ۴۰ ساعت زبان روسی را در کلاس‌های آموزشی فرا بگیرید.
دوره‌های آموزش زبان روسی در این موسسه آموزشی ۳ هفته و شامل ۶۰ ساعت کلاس درسی است.
کلاس های زبان روسی در این موسسه آموزشی از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۱:۳۰ بعد از ظهر می باشد.

موسسه زبان پوشکین

از دیگر موسسه های خوب آموزش زبان روسی در روسیه می توانیم به موسسه زبان روسی پوشکین اشاره کنیم که در شهر مسکو، پایتخت روسیه قرار گرفته است.
این موسسه دوره‌های مختلف آموزش زبان روسی را برگزار می کند.
دوره‌هایی که شما در این موسسه خواهید داشت شامل برنامه‌های درسی مختلفی مانند دوره‌های استاندارد و عمومی‌ و دوره‌های پیشرفته و دوره‌های تابستانی است.
موسسه زبان پوشکین برنامه های تحصیلی خود را به ۱۸ سطح مختلف تقسیم کرده است. شما این امکان را خواهید داشت تا از دوره های مبتدی تا پیشرفته در این دوره ها شرکت نمایید. دوره‌های پیشرفته موسسه زبان پوشکین شامل دوره‌های تخصصی مرتبط با بازار کار می باشد
شما در این موسسه می توانید در دوره تحصیلی ۴ هفته تحصیل کنید. زبان آموزان باید در کلاس های بین ۱۸ تا ۲۴ ساعت در هفته برای آموزش زبان روسی شرکت داشته باشند.

مرکز زبان روسی دانشگاه خلق روسیه

برجسته‌ترین مرکز زبان در روسیه که در جهان از شهرت بسیار بالایی برخوردار است را می توان مرکز آموزش زبان روسی خلق روسیه نامید. این موسسه آموزشی در سال 1960 تاسیس شده و از آن زمان دوره های مختلف و متنوعی را برای آموزش زبان روسی تدارک دیده است.
دپارتمان آموزش زبان روسی، در دوره های زبان خود رشته‌های علوم طبیعی و شاخه‌های فنی و مهندسی و همچنین رشته‌های فنی و ریاضی را نیز در نظر گرفته است. دانشجویان بین المللی این امکان را دارند که در سطوح مختلف A1, A2, B2 زبان روسی را آموزش ببینند.

شما در دوره های آموزشی زبان روسی می توانید با زبان علمی ‌و آواشناسی زبان روسی نیز آشنا شوید.

هدف اصلی این دوره های آموزشی این است که زبان شما تقویت شود و مهارت‌ها و توانایی‌های شما در زبان روسی نیز افزایش یابد.
دانشجویان ایرانی و بین‌المللی بسیاری در این موسسه در حال تحصیل هستند. شما در این موسسه راه های ایجاد ارتباط روزمره در روسیه و همچنین تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی را خواهید آموخت.
این موسسه آموزشی تمرکز ویژه‌ای برای یادگیری تخصصی و پیشرفته زبان روسی را برای تمام دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است

هزینه دوره پادفک روسیه

شما برای تحصیل در موسسه های آموزشی روسیه برای سپری کردن دوره پادفک باید هزینه آن را نیز پرداخت کنید.
هزینه شرکت در دوره پادفک روسیه برای شما با توجه به نوع دوره‌ای که قصد دارید در آن شرکت کنید ممکن است که متفاوت باشد.
با این حال به طور میانگین برای تحصیل در دوره های پادفک روسیه شما باید چیزی در حدود ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار در سال هزینه کنید.‌
شهریه پادفک برای دوره های پزشکی نیز تفاوت چندانی با دیگر شهریه های پادفک ندارد.
برای مثال می توان گفت که شهریه پادفک در دانشگاه لومونوسو تنها ۶۰۰۰ دلار در سال است.
این در حالی است که شما برای تحصیل در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ باید در حدود ۴۵۰۰ دلار در سال شهریه پرداخت کنید.
شما برای شرکت در دوره‌های پادفک زبان روسی نیز در موسسات آموزش زبان این‌ کشور باید چیزی در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در سال هزینه کنید.
اما طول دوره و نوع دوره ای که شما قصد شرکت در آن را دارید با توجه به سطح کلاس و نوع تخصص دوره‌ی که قصد دارید در آن شرکت کنید تاثیری در شهریه شما نخواهد داشت.

سخن نهایی

موسسات و دانشگاه‌های بسیاری دوره های پادفک را در روسیه برگزار می کنند. پس در این راستا بهتر است پیش از آنکه ثبت نام انجام دهید به وب‌سایت رسمی‌ هر دانشگاه و موسسه ای که قصد دارید در آنجا تحصیل کنید مراجعه داشته باشید.
بهتر است که شما با دقت اطلاعات دقیق در مورد دوره های مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید.
برای شرکت در دوره های پادفک لازم است که به مواردی مانند سطح دوره، طول ‌دوره، مبلغ شهریه، امکانات، ساعات برگزاری کلاس‌ها و خدمات ارائه شده نیز توجه ویژه ای داشته باشید.


در دانشگاه و موسسه آموزشی مورد نظر خود خوابگاه یا اقامتگاه دانشجویی، هزینه‌ی زندگی و اعتبار مدارک ارائه شده را بررسی کنید و همان را که بهترین امکانات ممکن را با شرایط عالی فراهم می کند انتخاب کنید.

تحصیل در دانشگاه‌های روسیه برای شما می تواند همراه با مزیت‌های فراوانی باشد. شما می توانید با تحصیل در دوره های پادفک مسیر موفقیت تحصیلی خود را هموار کنید و آینده ای درخشان را برای خود پیش بینی کنید.


برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت به روسیه با کارشناسان ما با شماره تلفن های 28111107 -021 و یا 22654650 – 021 تماس بگیرید.

مقاله پیشنهادی : 

ویزای تحصیلی روسیه

سوالات متداول

بله شما در روسیه نیز می توانید به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنید. در بسیاری از دانشگاه های روسیه این امکان برای شما وجود دارد که به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازید. اما لازم به ذکر است که تحصیل به زبان روسی مزایای فراوانی می تواند برای شما داشته باشد. در خیلی از دانشگاه ها شما تنها می توانید به روسی تحصیل کنید. شما در کشوری زندگی می کنید که مردم آن اکثرا روسی می دانند و به زبان انگلیسی مسلط نیستند. شهریه دانشگاه ها در کشور روسیه زمانی که به زبان روسی تحصیل می کنید کمتر از انگلیسی خواهد بود.

خیر پادفک در ایران مجوز برگزاری دوره های خود را ندارد و پادفک تنها در روسیه برگزار می شود. اما شما می توانید خود را در ایران برای مدرک پادفک آماده کنید و در روسیه در آزمون های آن نمره لازم را دریافت کنید.

خیر برای دوره های پادفک هیچگونه محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است. شما با هر محدوده سنی این امکان را خواهید داشت که در دوره های پادفک شرکت داشته باشید.

پادفک یک دوره پیش آموزشی برای ورود به دانشگاه در کشورهای روسی زبان است. برای کسانی که زبان روسی آنها در حدی نیست که بتوانند وارد دانشگاه شوند باید در این دوره ها شرکت داشته باشند.

بهترین زمان برای ثبت نام در دوره های پادفک بین ماه های فروردین تا مرداد است اما زمان دقیق را باید در سایت دانشگاه مورد نظر خود دریابید. این ممکن است که دانشگاه به دانشگاه متفاوت باشد. زمان ثبت نام پادفک در دانشگاه متفاوت است. شروع دوره های پادفک نیز اغلب اوقات از ابتدای شهریور شروع شده و تا تیر یا شهریور نیز ادامه پیدا می کند.

بله بسیاری از کسانی که برای مهاجرت تحصیلی به روسیه مهاجرت می کنند شانس پذیرش از دانشگاه های روسیه را به صورت رایگان در صورت دریافت بورسیه خواهند داشت.

شما برای شرکت در دوره های پادفک روسیه باید اصل پاسپورت، مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی، ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی، برگه تاییدیه پذیرش از دانشگاه مقصد و عکس بیومتریک در سایز گذرنامه ارائه کنید. تمامی مواردی که به شما گفته شده است باید به صورت اصل و ترجمه روسی در اختیار دانشگاه مورد نظر قرار بگیرد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر