روسیه

روسیه

زندگی در کشور روسیه در آغاز ممکن است نگران‌کننده به نظر بیاید؛ اما برای افراد مهاجر می‌تواند تجربه زندگی بی‌نظیری را ارائه دهد. این کشور جزء کشورهای پرجمعیت بوده و دارای تاریخ، فرهنگ غنی، موزه‌ها، بناهای تاریخی و معماری‌های قدیمی است. افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، این فرصت را دارند تا از شگفتی‌های طبیعی و بکر این کشور مانند دریاچه‌ها و کوه‌ها لذت کافی را ببرند. از ویژگی‌های شهروندان روسی افتخار به فرهنگ غنی کشورشان است. در این مقاله مقصود ما ارائه اطلاعاتی تکمیلی و ارزشمند در حیطه زندگی در این کشور و شهرهای مناسب جهت زندگی مهاجران است.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

انتخاب روسیه به‌عنوان مقصدی جهت مهاجرت

یکی از ویژگی‌های مهم این کشور که آن را برای مهاجرت مناسب می‌کند، پیشرفت قابل‌توجه آن در اقتصاد است. تحولات متنوع در این کشور باعث شده که افراد مختلفی از کشورهای مختلف در شهرهای شلوغ آن مانند مسکو سن‌پترزبورگ سکنی گزینند. زندگی در این کشور گاهی ممکن است مشکل‌ساز باشد و آن به دلیل آب‌وهوای سرد، سطح بالای آلودگی و نرخ بالای جرم و جنایت است.


درست است که هر کشوری ممکن بوده ویژگی‌های منفی برای زندگی داشته باشد؛ اما قطعاً ویژگی‌های مثبتی نیز به چشم می‌خورد. از خصوصیات مثبت زندگی در روسیه می‌توان به استانداردهای بالای زندگی اشاره کرد. زندگی در شهرهای بزرگ آن هم با وجود مدارس بین‌المللی و مراقبت‌های ایده‌آل بهداشتی، خوب و دلپذیر است.

زندگی در خانه‌ای زیبا در روسیه

بررسی هزینه‌های زندگی در 2022

روسیه در اروپا جزء کشورهای گران به شمار می‌رود و اغلب تحلیلگران معتقدند که این وضعیت ادامه‌دار خواهد بود. بر اساس اطلاعاتی که در حیطه شهرهای گران به دست آمده‌اند، مسکو سه سال به‌صورت پشت‌سرهم به‌عنوان یک شهر گران معرفی شد. درصورتی‌که زندگی تجملاتی را کنار بگذارید و زندگی محلی را انتخاب کنید، این کشور می‌تواند یک مقصد مهاجرتی مناسب باشد؛ چرا که هزینه‌های مسکن گران هستند؛ اما تهیه غذا و حمل‌ونقل عمومی قیمت بهتری دارد.

جدول هزینه‌های زندگی

در زیر قصد داریم قیمت برخی از موارد موردنیاز جهت زندگی را به‌صورت جدول ارائه دهیم. اگر به دنبال مهاجرت کاری یا تحصیلی هستید، حتماً توجه خود را به این هزینه‌ها معطوف کنید.

هزینه محل اقامت

آپارتمان با یک اتاق‌خواب در مرکز شهر

68000 روبل

هزینه آپارتمان با یک اتاق‌خواب در خارج از شهر

4000 روبل

اجاره آپارتمان با سه اتاق‌خواب در مرکز شهر

147000 روبل

هزینه اجاره برای آپارتمان با سه اتاق‌خواب در خارج از شهر

76000 روبل

 

هزینه خرید مواد غذایی

12 عدد تخم‌مرغ

105 روبل

شیر یک لیتری

73 روبل

برنج یک کیلوگرم

95 روبل

سینه مرغ یک کیلوگرم

305 روبل

یک پاکت سیگار مارک marlboro

175 روبل

هزینه رستوران

هزینه یک وعده‌غذایی کامل

350 روبل

نوشیدنی 330 میل

62 روبل

کاپوچینو

178 روبل

آبجو محلی 500 میل

210 روبل

سه وعده غذا برای دو نفر در حد متوسط در یک رستوران

3000 روبل

هزینه خدمات رفاهی

هزینه تماس موبایل به موبایل برای هر دقیقه

2.15 روبل

هزینه اینترنت

 

هزینه حمل‌ونقل

نرخ تاکسی هر کیلومتر

15 روبل

اتوبوس/ قطار برای سفرهای شهری

50 روبل

بنزین/ گازوئیل هر لیتر

49 روبل

بررسی زبان مردم کشور روسیه

یکی دیگر از نکات مهم برای افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند، اطلاع از زبان است. زبان رسمی در این کشور روسی است. درصورتی‌که افراد مهاجر در این زبان توانا شوند، می‌توانند جهت ارتباط از آن استفاده کنند. در برخی دیگر مناطق، زبان ترکی زبان رایج است و تعداد اندکی نیز به انگلیسی صحبت می‌کنند و در معاملات تجاری از این زبان استفاده می‌کنند. اغلب علائم و راهنمایی‌ها در این کشور به زبان روسی در دسترس هستند.

فصل زمستان و نمایی از یک ساختمان در روسیه

موارد مهم قبل از مهاجرت که بهتر است بدانید

بهتر است قبل از اینکه مهاجرت کنید، مواردی را بدانید که شاید در کشور شما رایج باشند. از مهم‌ترین نکات می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

 

  • در بیشتر داروخانه‌ها شهرهای بزرگ داروها به‌راحتی یافت می‌شوند؛ اما گاهی یافتن داروهای افسردگی و مسکن‌ها در برخی از مناطق مشکل است. افراد مهاجری که نیازمند دارو هستند، بهتر است قبل از مهاجرت این موضوع را بررسی کنند. اگر نسخه آن‌ها در روسیه یافت نمی‌شود یا امکان دریافت آن نیست، باید انباری از دارو به همراه خود ببرند.
  • یکی از نکاتی که باید از آن مطلع باشید این موضوع است که فیلم‌برداری در مترو ممنوع است و در صورت مشاهده پلیس دوربین شما مصادره می‌شود.
  • ممکن است مردم روسی شما را به خانه‌شان دعوت کنند. درصورتی‌که این مورد اتفاق افتاد، حتماً در هنگام بازدید گل همراه خود ببرید.
  • افراد خارجی که وارد خاک روسیه می‌شوند وظیفه دارند حداقل در مدت سه روز کاری ورود خود را در دفتر محلی UVIR ثبت کنند. در صورت تغییر محل اقامت نیز وضع به همین منوال است و باید در مدت سه روز اقامت جدید خود را به ثبت برسانند.

آب‌وهوای کشور چگونه است؟

در اغلب مناطق این کشور شاهد آب‌وهوای قاره‌ای هستیم. زمستان‌های کشور سرد و با مدت طولانی و تابستان‌ها کوتاه است. دما در ماه ژانویه در محدوده 6 درجه سانتی‌گراد یا 45 درجه فارنهایت و در سواحل جنوب شرقی دریای سیاه دما بسیار پایین و برابر با 71- درجه سانتی‌گراد است. در طول سال میزان بارندگی در حدود 64 تا 76 سانتی‌متر در مناطق اروپا و در آسیای مرکزی از 5 سانتی‌متر کمتر است. تابستان اغلب در این کشور یک یا دو ماه است و زمستان‌ها 8 تا 10 ماه با برف‌وباران به طول می‌انجامد. بهترین ماه برای سفر به این کشور و بازدید، می تا سپتامبر است که در این زمان درجه هوا از 23 تا 35 درجه سانتی‌گراد و در هنگام شب دما 10 تا 23 درجه است.

معرفی بهترین شهرها برای زندگی

مسکو یکی از بهترین شهرها برای زندگی در روسیه است که از دلایل محبوبیت آن می‌توان به مسکن، مدارس بین‌المللی به زبان انگلیسی و مراکز بهداشتی ایده‌آل اشاره کرد. از دیگر شهرهای خوب و زیبا سن‌پترزبورگ است که به مراکز فرهنگی، هنری، رقص باله و تئاتر شهرت دارد.

بررسی محل زندگی در مسکو

مهاجرت به مسکو بسیار زیاد اتفاق می‌افتد و بیشترین جمعیت مهاجر را دارد. افراد بسیاری در شرکت‌های بین‌المللی در پایتخت روسیه مشغول فعالیت هستند. با اینکه مهاجرت به مسکو زیاد است؛ اما در مقایسه با دیگر مناطق هزینه زندگی بالایی را دارا است. از جمله محله‌ها و مناطق زندگی در مسکو می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره کنیم:
• حلقه بلوار یکی از مناطق مرکزی مسکو است که محله‌های محبوبی با نام Tverskaya دارد. محل ذکرشده یک مکان مناسب برای مهاجران جوانی است که مایل هستند همه امکانات رفاهی به آن‌ها نزدیک باشد. یکی دیگر از محله‌ها که دارای پارکی زیبا است و قیمت املاک آن بالا بوده، Patriarshiye Prudy است.
• محله آرابات از دیگر مناطق مجلل و تاریخی است که هر فردی آرزو دارد در آنجا زندگی کند. این محله از کرملین در غرب مسکو تا رودخانه مسکو در شرق ادامه دارد. در این محله بناهای تاریخی زیادی به چشم می‌خورند.
• تپه‌های پوکروفسکی اگرچه از مرکز شهر کمی دورتر است؛ اما بین مهاجران محبوب خاصی دارد. در این محله مدرسه انگلیسی آمریکایی و یک مرکز پزشکی اروپایی واقع شده‌اند.
• خارج از محدوده شهر نیز یک محل عالی برای مهاجران در غرب با نام Roskina وجود دارد و مدرسه بین‌المللی بریتانیا در این قسمت واقع شده است.

خرید مواد غذایی از یکی از فروشگاه‌های مسکو

بررسی محل زندگی سن‌پترزبورگ

شهر دوم در روسیه با نام سن‌پترزبورگ، دومین شهر در این کشور، است که بیش از پنج میلیون جمعیت دارد؛ اما بازارهای آن به‌اندازه مسکو پررونق نیستند. افراد مهاجری که در مرکز شهر کار می‌کنند بهتر است ملکی را در خارج از شهر خریداری یا اجاره کنند. گاهی در این شهر ترافیک ورودی و خروجی در ساعت‌های شلوغ، رفت‌وآمد را سخت می‌کند و باید این نکته را به‌عنوان متقاضی مهاجرت در نظر بگیرید.

سن‌پترزبورگ یکی از شهرهای بسیار زیبا و خارق‌العاده

معرفی شهرهای محبوب برای افراد مهاجر

در زیر قصد داریم شهرهای محبوب برای افراد مهاجر را بیان کنیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت کاری یا تحصیلی را دارید، پیش از هر چیزی باید با این شهرها آشنایی پیدا کنید؛ پس در ادامه ما را دنبال کنید.

شهرهای محبوب روسیه برای افراد مهاجر

معرفی شهر نیژنی نووگورود

یکی از شهرها که به مکانی برای مهاجران تبدیل شده، نیژنی نووگورود است مکان آن در کمتر از 500 کیلومتری جنوب شرقی مسکو واقع شده است. این شهر جزء شهرهای بزرگ روسیه با چند صنعت پررونق بوده که مهاجران را به خود جذب کرده است. در این شهر قیمت ملک پایین‌تر از شهرهایی مانند مسکو و سن‌پترزبورگ است. نیژنی نووگورود در زمینه فناوری اطلاعات، توسعه نرم‌افزار، سخت‌افزار و خودروسازی صنعت روبه‌رشدی دارد.

شهر صنعتی یکاترینبورگ با ویویی عالی

معرفی شهر یکاترینبورگ

یکاترینبورگ در شرق کوه‌های اورال در روسیه واقع شده و این شهر به لحاظ اینکه منطقه تجاری بوده، محبوبیت بالایی را دارا است. در این منطقه منابع طبیعی فراوان فلز وجود دارند و جزء محبوب‌ترین صنعت‌ها در این شهر است. با وجود این منابع امکان گران بودن زمین‌ها وجود دارد؛ اما همچنان قیمت املاک پایین‌تر از شهرهای پایتخت است.

معرفی شهر نووسیبیرسک

سومین شهر بزرگ در این کشور نووسیبیرسک بوده و از لحاظ صنعتی بسیار پررونق است. همچنین فناوری اطلاعات در حال ظهور در این شهر علاقه‌مندان به مشاغل علمی را به خود جذب کرده است. این شهر نسبت به دیگر شهرهای بزرگ این کشور، جامعه مهاجر کمتری دارد و توانایی صحبت به زبان روسی یک مزیت محسوب می‌شود.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی زندگی در روسیه برای افراد مهاجر پرداختیم. این کشور جزء کشورهای گران با استانداردهای بالای زندگی است. بهتر است قبل از مهاجرت به این کشور اطلاعاتی در حیطه قیمت اجاره آپارتمان، غذا، حمل‌ونقل و… داشته باشید. دو شهر گران و معروف این کشور مسکو و سن‌پترزبورگ هستند. از شهرهای مناسب برای مهاجران می‌توان به نیژنی نووگورود، یکاترینبورگ و نووسیبیرسک اشاره کرد. این شهرها نیز جزء شهرهای بزرگ در این کشور هستند که قیمت املاک در آن‌ها پایین‌تر است.

مقاله ی پیشنهادی : 

ویزای کار روسیه

سوالات متداول

این کشور از نظر هزینه‌های مواد غذایی و حمل‌ونقل معقول بوده؛ ولی از لحاظ هزینه‌های اجاره و مسکن گران است.

زبان رایج در کشور موردنظر روسی است؛ اما در مناطق مختلف آن زبان‌های دیگری مانند ترکی و انگلیسی نیز دیده می‌شود.

از شهرهای مناسب و ایده‌آل با صنایع منحصربه‌فرد برای مهاجران نیژنی نووگورود، یکاترینبورگ و نووسیبیرسک را می‌توان بیان کرد.

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی