ویزای کار روسیه

ویزای کار روسیه

اخذ ویزای کار در روسیه یکی از پرمتقاضی ترین درخواست ها در میان هندی ها و سایر افراد متقاضی مهاجرت به این کشور در سراسر جهان است. در این مقاله درباره برترین و مهم ترین نکات، شرایط و فرآیند اخذ ویزای کار روسیه با شما صحبت خواهیم کرد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اخذ ویزای کار

این مطلب راهنمایی برای تمامی کسانی است که متقاضی مهاجرت کاری به روسیه از طریق اخذ ویزای کار این کشور هستند. این فرآیند معمولا دارای تشریفات اداری و رفت و آمد های زیادی است که می تواند شما را به عنوان متقاضی خسته کند. اما شما باید بدانید که این شرایط برای تمامی متقاضیان یکسان بوده و فدراسیون روسیه سالیانه حد مجازی را برای دارندگان ویزای کار در این کشور به عنوان یک خارجی تعریف می کند. این حد نصاب ممکن است سالیانه تغییر کند و لزوما ثابت نیست.

 

اخذ ویزای کار روسیه فرآیندی است که کاملا به شما و کارفرمای شما بستگی دارد. در صورت دور زدن و رعایت نکردن قوانین در این فرآیند، دولت روسیه می تواند جریمه های سنگینی را بر کارفرمای روسی اعمال کند و حتی اقامت شما را در صورتی که بخش کوچکی از آن بدون رعایت قانون صورت گرفته باشد، باطل کند.

چه افرادی می توانند ویزای کار دریافت کنند؟

هر فرد خارجی متقاضی کار در روسیه برای این منظور باید به صورت قطعی یک ویزای کار معتبر در این کشور دریافت کند. این در صورتی امکان پذیر است که شما در یک موقعیت شغلی و در یک حوزه خاص دارای مهارت باشید و یک کارفرمای روسی در این زمینه به شما درخواست دهد یا درخواست شما برای کار را پذیرش کند. توجه کنید که اصلی ترین شرط برای اخذ این نوع ویزا همین است. البته به یاد داشته باشید که این برای تمام انواع مشاغل امکان پذیر نیست و شما باید برای اخذ این نوع ویزا در گروه های شغلی خاصی باشید که سالیانه توسط دولت روسیه اعلام می شود.

 

تعداد اقامت ها و ویزاهای کار قابل صادر در هر سال توسط دولت روسیه و با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی دولت روسیه تعیین می شود. در تعیین این سهمیه برای ویزای کار روسیه، ملاحظات مهمی همچون منطقه و ملیت، نوع شغل و…. تاثیرگذار است. در سال های اخیر این سهمیه برای خارجی ها کاهش داشته و هم اکنون می توان گفت تقریبا ۱۷۰ هزار مجوز به صورت سالیانه است.

معافیت های ویزای کار

افراد دارای شرایط زیر برای کار در روسیه از دریافت ویزای کار روسیه معاف هستند و نیازی به اخذ ویزا ندارند:

 

⦁ ساکنان خارجی که در روسیه زندگی می کنند و قبلا اقامت دائم این کشور را دریافت کرده اند.

 

⦁ افرادی که به طور موقت برای یک شرکت خارجی در روسیه کار می کنند می توانند برای اخذ یک ویزای کار روسیه که آن ها را قادر می سازد تا یک سال در روسیه کار کنند؛ اقدام کنند.

 

⦁ کارکنان امور خارجه هر کشور که مأموریت های دیپلماتیک دارند و یا کنسولگری های کشورهای خارجی در روسیه همراه با تمامی کارمندان مربوط به آن ها.

 

⦁ کارکنان کشورهای خارجی مشغول به انجام نصب، تعمیر و نگهداری و تعمیر تجهیزات نصب شده توسط این کشورها در روسیه.

 

⦁ ژورنالیست ها و روزنامه نگاران تایید شده توسط وزارت امور خارجه روسیه نیز نیازی به اخذ ویزای کار روسیه ندارند.

 

⦁ دانشجویان و دانش آموزانی که یک ویزای معتبر تحصیل در روسیه را دارند، برای کار در محل تحصیل یا در هنگام تعطیلات، نیازی به ویزای کار ندارند.

 

⦁ افرادی که از طرف نهادهای یا مراکز علمی، آموزشی، بین المللی، تحقیقاتی و…. در روسیه برای آموزش و تدریس به این کشور می آیند نیز از دریافت ویزای کار روسیه معاف هستند.

انواع ویزای کار روسیه

انواع ویزای کار روسیه

پس از تایید کار شما توسط کارفرما، کارفرمای شما برای اخذ ویزای کار شما توسط GUVM اقدام می کند. انواع ویزای کار روسیه عبارتند از:

 

ویزای کار استاندارد روسیه: این ویزا برای قراردادهای امضا شده روسیه با کشورهای مشترک المنافع است که برای کارکنان تحت قرارداد صادر می شود و اگر بیش از ۱ سال طول بکشد باید به صورت سالیانه تمدید شود. این ویزا با ویزای اصلی کار در روسیه یکی نیست.

ویزای کار برای افراد فوق حرفه ای با مهارت بالا: این نوع ویزا برای کارکنان خارجی است که در حرفه خود بسیار تخصص دارند و حقوقی معادل یا بیش از ۱ میلیون روبل روسی دریافت می کنند. این ویزا به دلیل نیاز دولت روسیه به این افراد معمولا در دو هفته صادر شده و تا سه سال اعتبار دارد و همچنین با دارا بودن این ویزا هیچ مشکلی در اقامت خانواده و فامیل فرد دارنده در روسیه وجود ندارد.

ویزای مربوط به ثبت اختراعات برای کشورهای مشترک المنافع با روسیه: این نوع ویزا تا ۳۰ روز بعد از ورود شما به عنوان یک فرد از کشورهای مشترک المنافع روسیه به این کشور قابل درخواست می باشد. در صورت تاخیر، جریمه های سنگینی شامل شما خواهد شد. ویزای ثبت اختراعات برای ۱۲ ماه معتبر است. برای این منظور شما باید در آزمون هایی توانایی و تسلط خود در قوانین روسیه، زبان روسی و تاریخ این کشور را اثبات کنید.

سوالات متداول

این در صورتی امکان پذیر است که شما در یک موقعیت شغلی و در یک حوزه خاص دارای مهارت باشید و یک کارفرمای روسی در این زمینه به شما درخواست دهد یا درخواست شما برای کار را پذیرش کند

ملاحظات مهمی همچون منطقه و ملیت، نوع شغل و…. تاثیرگذار است

ویزای کار استاندارد روسیه
ویزای کار روسیه برای افراد فوق حرفه ای با مهارت بالا
ویزای مربوط به ثبت اختراعات برای کشورهای مشترک المنافع با روسیه

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی