ویزای کار آفریقای جنوبی

ویزای کار آفریقای جنوبی

اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی یکی از برترین درخواست ها در میان مشاغل خارجی جهان برای افراد با ملیت خارجی بوده است. شاید با شنیدن این حرف تعجب کنید، اما بهتر است بدانید آفریقای جنوبی، یکی از برترین کشورهای قاره آفریقا و کشوری پیشرفته است.به دلیل شرایط مناسب کاری و البته نیاز این کشور به برخی مهارت های شغلی، شما می توانید به عنوان متقاضی کار در این کشور و با واجد شرایط بودن در موارد تعریف شده در این کشور، ویزای کار دریافت کرده و از مزایای آن استفاده کنید. در این مقاله فرآیند اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد و شما می توانید در صورتی که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید؛ اطلاعات ارزشمندی از شرایط، نحوه اخذ و نکات مهم در این مورد را کسب کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

همه چیز درباره اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی

درخواست ویزای کار از هر کشور دنیا که باشد، به دلیل شرایط تعریف شده از سوی کشور میزبان، دارای چالش ها و سختی های مخصوصی است. قوانین جدید مهاجرت توسط این کشور در سال ۲۰۱۴ برای یک دوره ۱۰ ساله مشخص شده است. مطابق این قوانین شما باید به عنوان یک نیروی خارجی متقاضی کار، موارد مهمی را داشته باشید و یا اخذ کنید. قوانین جدید تعریف شده توسط دولت آفریقای جنوبی، شامل موارد و نکات مهمی است که به صورت کلی برای تطابق شرایط اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی با سایر کشورها وضع شده است. این قوانین شرایط را برای شرکت های خارجی و همچنین دسته های زیادی از مشاغل برای اخذ ویزا در این کشور سخت کرده است.

انواع ویزای کار آفریقای جنوبی کدامند؟ شرایط آن ها چیست؟

انواع ویزای کار آفریقای جنوبی

ویزای همسری:

 افرادی که به واسطه ازدواج با یک فرد دارای ملیت آفریقای جنوبی، اقامت این کشور را دریافت می کنند، می توانند به صورت مجزا برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی درخواست دهند. به صورت طبیعی پروسه اخذ این ویزا برای آن ها سریع تر و آسان تر نیز خواهد بود. البته شما باید بدانید برای استفاده از این نوع ویزا شما باید سابقا حداقل دو سال طول زندگی مشترک را به اثبات رسانده باشید. مصاحبه ها برای این منظور از شما و همسرتان می توان در داخل این کشور و یا در کنسولگری ها و سفارت های آفریقای جنوبی در سراسر جهان انجام شود.

ویزای کلی کار در آفریقای جنوبی برای خارجی ها:

این نوع ویزا همان نوع معمولی ویزا مانند سایر کشور ها است. شما برای اخذ این نوع ویزا باید دارای مهم ترین سند، یعنی پیشنهاد یک موقعیت شغلی در آفریقای جنوبی باشید. البته شما باید بدانید که شرکت یا شخص کارفرمای شما باید اثبات کند که قبل از تایید شما در این پوزیشن به مدت زمان مشخص این موقعیت شغلی را در درون کشور تبلیغ کرده است و کسی برای قرارگیری در آن پیدا نشده است. البته این ویزا در صورت اخذ نیز تنها در زمینه مشخص شده و پیشنهاد شده شما، اجازه و اختیار کار در این کشور را به شما می دهد.

مهاجرت

ویزای نیروی ماهر اضطراری:

 این نوع ویزای کار به افرادی اعطا می شود که دارای مهارت های بسیار بالا و معمولا در زمینه های صنعتی مشغول به کار هستند. این کشور هر ساله دسته ای از مشاغل و مهارت های مورد نیاز خود را که در آن ها کمبود نیروی متخصص دارد، معرفی می کند. شما می توانید در صورتی که دارای شرایط یکی از این مشاغل باشید، با توجه به اضطرار موقعیت شغلی مذکور، به سرعت ویزای کار آفریقای جنوبی را اخذ کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. همچنین با توجه به اعلام این موقعیت های شغلی از طرف دولت این کشور، شما باید بدانید که برای اخذ این نوع ویزا نیازی به پیشنهاد موقعیت شغلی ندارید.

ویزای کسب و کار و بیزنس آفریقای جنوبی:

این نوع ویزا به تمامی صاحبان کسب و کار دارای سابقه و اعتبار در زمینه تجاری و یا صنعتی تحت شرایطی خاص داده می شود. شما باید ابتدا سابقه و توانایی خود را به دولت این کشور در زمینه بیزنس خود اثبات کرده و سپس برای اخذ این نوع ویزا باید اطمینان دهید که ۶۰ درصد کارکنان شما از میان دارندگان اقامت دائم این کشور یا شهروندان آن انتخاب می شوند. همچنین اسناد حمایت مالی برای این منظور به ارزش حداقل ۵ میلیون راند آفریقای جنوبی مورد نیاز است. اخذ این نوع از ویزای کار آفریقای جنوبی نیز با توجه به شرایط خاص آن، راحت نیست.

 

کار در آفریقای جنوبی چه مزایایی دارد؟

برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی یکی از مهم‌ترین مواردی که به آن نیاز پیدا خواهید کرد مسئله مزایای مهم کار در این کشور است. یکی از مهم‌ترین این مزایا مربوط به هزینه‌های مناسب زندگی در این کشور و درعین‌حال درآمد بالایی است که نیروهای متخصص در این کشور دارند. امروزه کشور آفریقای جنوبی به میزان زیادی از کمبود نیروی متخصص و باتجربه در زمینه‌های مختلف رنج می‌برد و به همین علت نیز شرایط بسیار خوبی را برای مهاجرت و کارکردن نیروهای متخصص در این کشور فراهم کرده است.


امروزه نیروهای متخصصی که از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت کرده و ویزای کاری آن را دریافت می‌کنند معمولا درآمد بالایی داشته و همین عامل نیز باعث می‌شود تا رفاه اقتصادی خوبی را نیز داشته باشند. یک مزیت بسیار مهم دیگر شرایط کاری بسیار خوب در این کشور است. شما انعطاف‌پذیری بالایی برای کارکردن در آفریقای جنوبی خواهید داشت و در برخی از اوقات می‌توانید ساعت کاری خودتان را نیز مشخص کنید که بدون شک یک تجربه جدید و بسیار جذاب برای شما خواهد بود. امکان کارکردن در موقعیت‌های شغلی متنوع که هریک دارای ویژگی‌ها و مزایای مخصوص به خود هستند و البته بیمه کردن نیروهای کاری که در این کشور زندگی می‌کنند از دیگر مزایای مهم اخذ ویزای کاری این کشور به شمار می‌آید.

مزایای کار در آفریقای جنوبی

مراحلی که برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی باید طی کنید

درصورتی‌که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت کاری به این کشور را داشته و علاقه‌مند هستید تا ویزای کار آفریقای جنوبی را دریافت کنید باید بدانید که برای این کار مراحل زیادی وجود دارد که طی‌کردن این مراحل به‌صورت درست و صحیح از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. در گام نخست شما باید تلاش کنید تا یک دعوت‌نامه را از یک کارفرما در این کشور دریافت کنید. برای این کار باید دقت داشته باشید که کارفرمای شما حتما اقامت کشور آفریقای جنوبی را داشته باشد.

 

برای دریافت این دعوت‌نامه شما باید یک کارفرما را در این کشور پیدا کنید که برای این کار می‌توانید از خدمات ارائه شده توسط موسسه ما استفاده کرده و از مزایای ارائه شده توسط آن نهایت بهره را ببرید. در مرحله بعدی شما باید مدارک موردنیاز را که در بخش بعدی به شما معرفی خواهیم کرد آماده کرده و سپس اقدام به تعیین وقت سفارت کشور آفریقای جنوبی کنید. برای این کار می‌توانید از سایت رسمی سفارت این کشور کمک بگیرید.

 

پس از آن ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که شما باید در تاریخ و زمان مشخص شده با دردست‌داشتن مدارکی که آماده کرده‌اید به سفارت این کشور مراجعه کرده و مراحل مربوط به اخذ ویزای کاری خود را طی کنید.

مراحل اخذ ویزای کار

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی

از جمله مدارک بسیار مهمی که برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی به آنها نیاز دارید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


– مدارک مربوط به دعوت‌نامه‌ای که از کشور آفریقای جنوبی و یک کارفرما در این کشور دریافت کرده‌اید.
– مدارک شخصی از جمله کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای مهاجرت و اقامت در این کشور باشد.
– مدارک بانکی مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای اقامت در کشور آفریقای جنوبی را دارا هستید.
– مدارک مربوط به عدم سوپیشینه که حتما باید از مراکز معتبر تهیه کرده و در صورت نیاز آن را ترجمه کنید.
– مدارک مربوط به بیمه‌نامه مسافرتی که شما حتما باید آن را تهیه کرده و در لیست مدارک خود قرار دهید.
– مدارک شغلی موردنیاز از جمله رزومه‌ و نمونه‌کارهایی که برای خود تهیه کرده‌اید.
– مدارک تحصیلی و تخصصی در زمینه موقعیت شغلی که دارید
– مدارک مربوط به ازدواج درصورتی‌که متاهل هستید.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری

تمدید ویزای کار آفریقای جنوبی و اخذ ویزای دائم

از دیگر سوالات رایج و بسیار مهمی که ممکن است برای شما هم به وجود آمده باشد این است که با اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی تا چه زمانی اجازه کارکردن در این کشور و اقامت در آن را خواهیم داشت؟ پاسخ‌دادن به این سوال کمی سخت است و برای این کار باید موارد متعددی را مدنظر قرار دهید. به‌طورکلی شما زمانی که ویزای کاری خود را دریافت می‌کنید برای یک بازه زمانی 3 تا ۵ساله اجازه خواهید داشت تا در این کشور اقامت داشته باشید و بتوانید در موقعیت‌های شغلی مختلف مشغول به کار شوید.

 

در ادامه اگر کارفرمایی که شما را در این کشور استخدام کرده و البته ویزا و اقامت کشور آفریقای جنوبی را نیز دارا هست از شما رضایت کافی داشته باشد شما می‌توانید با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور عملیات تمدید ویزای خود را انجام دهید. دقت داشته باشید که برای تمدید ویزا حتما رضایت کارفرما از نحوه کار شما در این کشور لازم و ضروری است. از طرف دیگر شما می‌توانید پس از مدتی ویزای خود را به‌صورت دائم نیز دریافت کرده و به‌اصطلاح اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی را بگیرید.

تمدید ویزا و اقامت دائم

ویزای همراه برای کارکردن در کشور آفریقای جنوبی

یکی از مهم‌ترین مزایای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی این است که شما با این کار می‌توانید ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال دریافت کنید. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشورهای دیگر را دارند معمولا متاهل بوده و صاحب یک خانواده هستند. به همین علت نیز دغدغه‌ها و مشکلاتی که در طول این مسیر به وجود می‌آید و آنها نمی‌توانند ویزای همراه را برای اعضای خانواده خود دریافت کنند باعث می‌شود تا از اخذ این ویزا خودداری کنند.


شما باید بدانید که دولت این کشور امروزه شرایطی را فراهم کرده تا بتوانید به ساده‌ترین شکل ممکن ویزای همراه را نیز دریافت کنید. البته نباید فراموش کنید که اخذ این ویزا دارای شرایط خاصی است که حتما باید به این شرایط دقت و توجه داشته باشید. اولین شرط مهم این است که شما حتما تمکن مالی لازم برای حمایت مالی از اعضای خانواده خود در کشور آفریقای جنوبی را داشته باشید. از طرف دیگر شما باید یک محل زندگی خوب و مناسب را نیز برای اعضای خانواده فراهم کنید. به‌این‌ترتیب پس از اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی امکان دریافت ویزای همراه نیز برای شما وجود خواهد داشت.

سوالات متداول

ویزای همسری
ویزای کلی کار در آفریقای جنوبی برای خارجی ها
ویزای کسب و کار و بیزنس آفریقای جنوبی
ویزای نیروی ماهر اضطراری

حمایت مالی برای این منظور به ارزش حداقل ۵ میلیون راند آفریقای جنوبی مورد نیاز است.

پاسخ‌دادن به این سوال کمی سخت است و برای این کار باید موارد متعددی را مدنظر قرار دهید. به‌طورکلی شما زمانی که ویزای کاری خود را دریافت می‌کنید برای یک بازه زمانی 3 تا ۵ ساله اجازه خواهید داشت تا در این کشور اقامت داشته باشید و بتوانید در موقعیت‌های شغلی مختلف مشغول به کار شوید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

7 پاسخ

  1. برای ویزای کاری باید بالای 2 سال سابقه کار با بیمه داشته باشید و مدرک زبان مورد نیاز کشور مد نظر. اگر شرایطش رو دارین تماس بگیرید راهنماییتون میکنیم.

  2. سلام واسم هرکاری باشه فرق نمیکنه کارگری در کارخانه هتل

  3. ممنون از لطف شما- حتما سعی میکنیم بهترین مطالب رو ارائه بدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی