ویزای کار کره جنوبی

ویزای کار کره جنوبی

در طی سال‌های اخیر، به دلیل رشد اقتصادی چشمگیر، وجود غول‌های عظیم صنعتی، پیشرفت باور نکردنی تکنولوژی، کیفیت بالای نظام آموزشی و سطح استاندارد زندگی بالا کشور کره جنوبی به یکی از کشورهایی تبدیل شده است که ویزای کاری آن طرفداران زیادی پیدا کرده است. کارفرمایان و شرکت‌ها در کشور کره جنوبی به‌شدت تخصص‌گرا هستند و در حال حاضر به مشاغل مرتبط با صنایع تولیدی و تکنولوژی نیاز شدیدی دارند. برای دریافت ویزای کار کره جنوبی همانند بسیاری از کشورهای جهان، افراد باید در ابتدا یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کره‌ای دریافت کنند. در این مطلب از کاربین به بررسی شرایط دریافت ویزای کار کره جنوبی می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

داشتن پیشنهاد کاری؛ شرط اصلی دریافت ویزای کار کره جنوبی

آنچه خواهید خواند:

نرخ بیکاری در کره جنوبی

یکی از موارد مهم و اساسی در خصوص دریافت ویزای کار کره جنوبی و اخذ اقامت کاری این کشور که می‌تواند به متقاضیان کار در کره جنوبی کمک کند، بررسی نرخ بیکاری در این کشور است. با توجه به آخرین آمارهای ارائه شده در سال ۲۰۲۰، نرخ بیکاری در این کشور ۳.۸ درصد اعلام شده است. نرخ پایین بیکاری نشان می‌دهد که بازار کار این کشور رو به رشد است و نیاز به نیروی کار در رشته‌های مختلف وجود دارد.

شرایط خاص ویزای کار کره جنوبی

برای دریافت ویزای کار کره جنوبی، متقاضیان ابتدا باید یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از سوی کارفرمای کره‌ای دریافت کنند. در صورت مورد تایید قرار گرفتن متقاضی توسط کارفرمای کره‌ای، درخواست ویزای کار کره جنوبی توسط کارفرما به وزارت دادگستری کره جنوبی و بخش بازرسی ورود اداره مهاجرت ارائه می‌شود. پس از تایید درخواست، برای متقاضی دریافت ویزا در خارج از کشور، گواهی تایید صدور ویزا (CCVI) صادر می‌شود. متقاضی با داشتن این گواهی و مدارک لازم دیگر به سفارت کره جنوبی مراجعه کرده و سپس درخواست ویزای کار کره جنوبی را ثبت می‌کند.


معمولا رسیدگی به درخواست متقاضیان توسط وزارت دادگستری کره جنوبی 1 تا 4 هفته طول می‎کشد. به محض دریافت CCV1، متقاضی باید درخواست اخذ ویزای کار را به سفارت کره جنوبی تحویل دهد. اما در صورت مهاجرت با خانواده، یعنی همسر و فرزندان نیز باید ویزای همراه مخصوص به خودشان را دریافت کنند. تنها متقاضیانی حق ثبت نام در سیستم تامین اجتماعی کره جنوبی را دارند که برای مدت بیش از 5 سال به استخدام یک شرکت کره‌ای در آمده باشند.


ویزای کار کره جنوبی معمولا یک سال اعتبار دارد و امکان تمدید این ویزا با داشتن شرایط لازم کاملا امکان‌پذیر است. البته امکان تبدیل ویزای توریستی این کشور به ویزای کاری وجود ندارد. از دیگر شرایط ویزای کار کره جنوبی، پس از ثبت نام و اخذ کارت ثبت شهروند خارجی (ARC) یا همان کارت اقامت کره جنوبی امکان تغییر وضعیت ویزای یک بار ورود به ویزای چند بار ورود وجود دارد.

انواع ویزای کار کره جنوبی کدامند؟

انواع مختلفی از ویزاهای کاری کره جنوبی وجود دارند که فرد باید بسته به تخصص و شغل انتخابی خود برای دریافت آن‌ها اقدام کند. ویزاهای کار کره جنوبی بسته به نوع و مدت کار، انواع مختلفی دارند.

انواع مختلفی از ویزاهای کاری کره جنوبی وجود دارند

معروف‌ترین ویزاهای کاری کره جنوبی عبارتند از:
• ویزای کار کوتاه مدت (C4) ویژه افراد مایل به کار موقت (موسیقی، نقاشی یا هنرهای دیگر) کمتر از 90 روز
• اقامت یا ماموریت شرکتی (انتقال درون شرکتی) (D7) مخصوص کارکنان انتقالی داخل شرکت
• ویزای سرمایه گذاری خارجی (D8) ویژه سرمایه‌گذاران و کارآفرینان
• ویزای مدیریت بازرگانی (D9) ویژه تجار و بازرگانان
• ویزای مربی زبان خارجه (E2) مخصوص مربیان زبان در سازمان‌ها، شرکت‌ها، موسسات آموزشی با حداقل مدرک لیسانس
• ویزای کار حرفه ای (E5) برای دارندگان مدرک حرفه ای معتبر بین المللی مانند پزشکان، وکلا و معماران
• ویزای کار خاص (E7) مخصوص داوطلبان مایل به کار در مشاغل خاص
• ویزای ورکینگ هالیدی (H1) ویژه متقاضیان کشورهای طرف قرارداد با کره جنوبی

مدارک الزامی برای دریافت ویزای کار کره جنوبی

مدارک الزامی برای دریافت ویزای کار کره جنوبی

متقاضیان ویزای کار کره جنوبی قبل از اقدام برای ثبت درخواست این ویزا، نیازمند دریافت یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کره‌ای هستند. پس از دریافت یک پیشنهاد کاری، افراد می‎توانند برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهند.
برای ثبت درخواست اخذ روادید کاری، متقاضیان باید مدارک زیر را آماده کنند:
• 2 قطعه عکس پاسپورتی
• کپی صفحه ID پاسپورت (اعتبار پاسپورت حداقل 6 ماه)
• اصل CCVI
• فرم درخواست ویزای تکمیل و امضا شده
• رزومه کاری و تحصیلی
• کپی مدارک دانشگاهی
• رسید پرداخت هزینه درخواست
• اصل قرارداد کار
• توصیف کار پیشنهادی

متوسط میزان حقوق در کره جنوبی

کره جنوبی در سه دهه گذشته توسعه قابل توجهی داشته و الگوی اقتصادی این کشور در رتبه‌های برتر جهانی جای گرفته است. متوسط میزان حقوق و دستمزد در کره جنوبی طی سال‌های گذشته به طور مستمر افزایش چشمگیری داشته است و اکنون میزان دستمزدها در این کشور با کشورهای غربی مقایسه می‌شود. در حال حاضر متوسط میزان حقوق و دستمزد تعیین شده در پایتخت این کشور، یعنی شهر سئول ۵۵ هزار و ۵۰۰ دلار و در سایر شهرهای این کشور در حدود ۳۸ هزار دلار در سال می‌باشد.


نرخ دستمزدها در این کشور همچنان روند افزایشی دارد. از سوی دیگر، نرخ مالیات تعیین شده بر درآمد افراد از ۸ تا ۳۵ درصد متغیر است. البته بسته به مشاغل و سختی و سهولت کار افراد، از آن‌ها مالیات دریافت می‌شود. مشاغل پردرآمد در کره جنوبی مشاغلی مانند مهندسی هستند.

متوسط میزان حقوق در کره جنوبی

چگونه در کره جنوبی کار پیدا کنیم؟

یکی از موارد مهمی که فکر متقاضیان جویای کار در کره جنوبی را به‌ خود مشغول می‌کند، نحوه کاریابی در این کشور است. متقاضیان دریافت ویزای کار کره جنوبی، در صورتی که به زبان کره‌ای تسلط داشته باشند، از شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد کاری در این کشور برخوردار خواهند بود. در صورتی که فردی بخواهد وارد در یک موقعیت شغلی در کره جنوبی استخدام شود، بهتر است در خاک این کشور حضور داشته باشد تا شانس او برای استخدام افزایش پیدا کند.


حضور فیزیکی فرد در خاک کره جنوبی باعث می‌شود تا متقاضی با کارفرماها به صورت حضوری ارتباط برقرار کرده و بتواند نظر آن‌ها را برای استخدام جلب کند. البته که این امکان برای همه متقاضیان فراهم نیست و آن‌ها باید از طریق وب‌سایت‌های معتبر کاریابی در این کشور اقدام کنند. یکی از مواردی که نقش موثری در نحوه کاریابی در کره جنوبی دارد، بررسی لیست مشاغل مورد نیاز این کشور است. برخی از معتبرترین وب‌سایت‌های کاریابی کره‌ای عبارتند از:


• وب‌سایت www.reedglobal.co.kr
• وب‌سایت www.okrecruiting.com
• وب‌سایت www.egonzehnder.com

شرایط دریافت ویزای همراه برای خانواده متقاضیان ویزای کار کره جنوبی

شرایط دریافت ویزای همراه برای خانواده متقاضیان ویزای کار کره جنوبی

در صورتی که افراد متقاضی بتوانند ویزای کار کره جنوبی را دریافت کنند و وارد بازار کار کشور کره جنوبی شوند، می‌توانند برای دریافت ویزای همراه برای همراهی خانواده خود یعنی همسر قانونی و فرزندان زیر سن ۱۸ سال، اقدام کنند. زمانی که افراد درخواست ویزای همراه را ارائه می‌دهند، باید مدارک هویتی همراهان خود را نیز به سفارت کره جنوبی ارائه دهند. متقاضی اصلی باید داشتن تمکن مالی کافی و مناسب بودن شرایط مالی خود را برای تحت حمایت قرار دادن خانواده خود و پوشش هزینه‌های زندگی آن‌ها، به سفارت کره اثبات کند.


مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه شامل موارد زیر می‌باشند:
• گذرنامه معتبر و مدارک شناسایی و هویتی
• عکس پاسپورتی
• ارائه اسناد ازدواج که دال بر روابط خانوادگی باشد
• نامه تمکن مالی
• ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه کره جنوبی

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کره جنوبی

برای افرادی که به‌دنبال ویزای کار کره جنوبی هستند و می‌خواهند برای اخذ اقامت کاری در این کشور اقدام کنند، قوانین اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور همانند دیگر کشورها است. به این صورت که در صورتی که فرد متقاضی، روادید کاری این کشور را دریافت کند و وارد بازار کار آن شود و به مدت ۵ سال به صورت مداوم مشغول به کار بوده و بیمه و مالیات خود را به‌طور کامل پرداخت کرده باشد، شرایط دریافت اقامت کره جنوبی را خواهد داشت.


فرآیند اخذ تابعیت نیز بعد از دریافت اقامت دائم امکان‌پذیر است. شرایط آن نیز به این صورت است که فرد متقاضی باید به صورت متوالی 10 سال در این کشور حضور داشته باشد و به زبان کره‌ای و تاریخ فرهنگ و تمدن این کشور تسلط داشته باشد. از سوی دیگر فرد نباید مرتکب جرم یا کیفری شده باشد. یکی دیگر از نکات مهم این است که کشور کره جنوبی قوانین تابعیت مضاعف را می‌پذیرد و فرد متقاضی نیاز به ترک تابعیت اصلی خود ندارد.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کره جنوبی

با کاربین به راحتی به کره جنوبی بروید

موسسه مهاجرتی کاربین با سابقه‌ای طولانی و پرونده‌های مهاجرتی موفق بسیار زیاد، شما را در امر مهاجرت کاری و تحصیلی به کشورهای مختلف یاری می‌دهد. کاربین علاوه بر ارائه انواع خدمات مهاجرتی، شرایط دریافت انواع ویزا برای متقاضیان را نیز فراهم خواهد کرد. کارشناسان مجموعه ما شما را در زمینه مهاجرت کاری به بیشتر کشورها راهنمایی می‌کنند و شرایط آن‌ها را ‌به‌طور کامل شرح می‌دهند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

متقاضیانی که مایل به اخذ ویزای کار کره‌ جنوبی هستند باید بدانند که برای اخذ ویزا در کره جنوبی در ابتدای امر شما نیازمند به یافتن یک کارفرمای معتبر و دریافت یک پیشنهاد کاری از سوی او هستید.

کره جنوبی نیاز شدیدی به متخصصین در حوزه‌های تکنولوژی و IT، زبان و سایر تخصص‌های مشابه دارد.

داشتن مهارت و سابقه کار در موقعیت شغلی مورد نظر که قصد استخدام در آن را در کشور کره دارید، می‌تواند شانس قبولی و پذیرش شما را بالا ببرد.

افراد پس از ۵ سال کار در کشور کره جنوبی می‌توان برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر