کشور کره جنوبی

کشور کره جنوبی

کشور کره جنوبی در شرق آسیا واقع گردیده و نیمه جنوبی شبه‌جزیره کره را اشغال کرده است. این کشور با دریای ژاپن، دریای زرد و کره‌ شمالی همسایه می‌باشد. نظام حکومتی کره‌ جنوبی نیز به‌صورت جمهوری است. رئیس دولت نخست‌وزیر و رئیس کشور رئیس‌جمهور می‌باشد. کره جنوبی دارای یک سیستم اقتصادی مختلط است که شامل انواع آزادی خصوصی، همراه با برنامه‌ریزی متمرکز اقتصادی و مقررات دولتی به شمار می‌رود.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

کشور کره جنوبی در شرق آسیا واقع گردیده و نیمه جنوبی شبه‌جزیره کره را اشغال کرده است.

آنچه خواهید خواند:

مردم کشور کره جنوبی و فرهنگ آنها

میراث‌فرهنگی پرجنب‌وجوش کره که شامل موسیقی، هنر، ادبیات، رقص، معماری، لباس و آشپزی است، ترکیبی لذت‌بخش از سنت و مدرن بودن را ارائه می‌دهد. کره‌جنوبی میراث‌فرهنگی گران‌بهایی را حفظ می‌کند که اکثریت آنها در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند تا برای نسل‌های آینده محافظت شوند. در زمان‌های قدیم، مردم کره فرهنگ منحصربه‌فردی را بر اساس حساسیت هنری برجسته خود توسعه داده‌اند. شرایط جغرافیایی شبه‌جزیره برای کره‌ای‌ها فرصت‌هایی برای دریافت فرهنگ‌های قاره‌ای و دریایی و منابع فراوان فراهم می‌کند. در نتیجه فرهنگ‌های اصیل موردعلاقه و با ارزش برای بقیه بشریت، چه در آن زمان و چه در حال حاضر، در این کشور شکل می‌گیرد.

مردم کشور کره جنوبی و فرهنگ آنها

تاریخ کشور کره جنوبی

در حدود سال 668 پس از میلاد، چندین پادشاهی رقیب در شبه‌جزیره کره در یک قلمرو واحد متحد شدند. رژیم‌های متوالی استقلال سیاسی و فرهنگی کره را برای بیش از هزار سال حفظ کردند. آخرین پادشاهی حاکم، سلسله چو سون (1392-1910) بوده است. پس از زنده‌ماندن از تهاجمات ژاپن در پایان قرن شانزدهم و مانچوس‌های آسیای شرقی در اوایل قرن هفدهم، کره تصمیم گرفت ارتباط خود را با جهان خارج محدود کند. یک دوره صلح ۲۵۰ساله به دنبال داشت و تعداد کمی از کره‌ای‌ها به خارج از کشور سفر کردند. این امر در اواخر قرن نوزدهم شروع به تغییر کرد. زمانی که قدرت‌های غربی مانند بریتانیا، فرانسه و آمریکا تلاش‌هایی را برای باز کردن روابط تجاری و دیپلماتیک با کره انجام دادند که موفقیت چندانی نداشت.

طبیعت و اقلیم کشور کره جنوبی

مزارع گل، حوضچه‌های بزرگ، کوه‌های مرتفع، کره جنوبی را سرزمینی با زیبایی‌های طبیعی خیره‌کننده می‌سازد. کشور کره جنوبی مملو از مناظر خیره‌کننده، مناظر شگفت‌انگیز و جلوه‌های بصری فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد که تقریبا به معنای فرصت‌های عکسی بی‌شمار است.


برخلاف بسیاری دیگر از مقاصد آسیایی، آب‌وهوای کره جنوبی نسبتا ساده می‌باشد. تنها تغییرات منطقه‌ای حداقلی در سراسر کشور وجود دارد. سال به طور منظم به چهارفصل مجزا تقسیم می‌گردد. یک بهار لذت‌بخش (از آوریل تا ژوئن)، یک تابستان گل‌آلود و مرطوب (ژوئیه تا آگوست)، یک پاییز باطراوت (سپتامبر تا نوامبر) و یک زمستان سرد، برفی اما خشک (دسامبر تا مارس) وجود دارد.


تفاوت اصلی دمای منطقه‌ای در کره جنوبی به دلیل ارتفاعات داخلی این کشور و خط ساحلی گرم‌تر آن است. ژاپن و چین از کره جنوبی در برابر بیشتر طوفان‌های منطقه محافظت می‌کنند، اما هنوز هم چند طوفان هرسال در ماه‌های تابستان از آن عبور می‌کنند. کره جنوبی کشوری کوچک با جمعیت زیاد می‌باشد، بنابراین تقاضای زیادی برای فضا وجود دارد. در نتیجه، بسیاری از زیستگاه‌های طبیعی کشور در مناطق کوچک‌تری قرار گرفته‌اند. 21 پارک ملی وجود دارد، اما تنها مناطق کمی، جنگل‌های کوهستانی هستند.

طبیعت و اقلیم کشور کره جنوبی

اقتصاد کشور کره جنوبی

امتیاز آزادی اقتصادی کشور کره جنوبی 74.6 است که اقتصاد این کشور را نوزدهمین اقتصاد آزاد در شاخص سال 2022 می‌کند. کره جنوبی در بین 39 کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه رتبه 5 را دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه‌ای و جهانی می‌باشد. طی پنج سال گذشته، اقتصاد کره جنوبی مسیری مشابه اقتصاد بسیاری از کشورها را دنبال می‌کند. این مسیر به صورت کاهش رشد از سال 2017 تا 2019، رشد منفی در سال 2020 و بهبود در سال 2021 تغییر یافت. در طول سال 2017 تا 2021، کشورکره سطح آزادی اقتصادی رشد مطلوبی نداشته است.


اقتصاد کره جنوبی با افزایش امتیاز قابل‌توجهی برای حقوق مالکیت و اثربخشی قضایی که با ازدست‌دادن آزادی کسب‌وکار و نرخ مالیات بالاتر جبران شده، دست و پنجه نرم می‌کند. کره جنوبی از سال 2017 به‌طورکلی 0.3 امتیاز افزایش آزادی اقتصادی را به ثبت رسانده و همچنان در رده‌های متوسط باقی مانده است. این کشور دارای سلامت مالی خوبی می‌باشد، اما آزادی سرمایه‌گذاری و مالی نسبتا ضعیفی دارد.

سیاست در کره جنوبی

سیستم حکومتی در کشور کره جنوبی یک سیستم دموکراتیک و ریاستی است. رئیس‌جمهور هر پنج سال یک‌بار با رای مردم و فقط برای یک دوره انتخاب می‌شود. رئیس‌جمهور نخست‌وزیر را منصوب می‌کند و حق دارد او را از وظایفش خلع کند. مجلس از 299 نماینده تشکیل شده است که حدود 80 درصد از اعضای آن مستقیما انتخاب می‌شوند و بقیه براساس نظام نمایندگی تناسبی انتخاب می‌شوند. علی‌رغم اینکه اکنون نظام ریاستی حاکم است، اما مردم خواستار تغییر آن به‌نظام پارلمانی برای کاهش قدرت مطلق رئیس‌جمهور و اعطای حق انتصاب و عزل نخست‌وزیر به مجلس هستند.


حزب دموکرات، حزب اصلی اپوزیسیون با 82 کرسی در پارلمان، در یک دهه گذشته با نام‌های مختلف بر کره حکومت کرده است. این گروه یک حزب لیبرال با گرایش چپ مخالف می‌باشد. کره جنوبی از برخورد مثبت با کره ‌شمالی حمایت می‌کند و نسبت به حضور ایالات متحده آمریکا در کره جنوبی ملاحظاتی دارد. این کشور توانایی قابل‌توجهی در ایجاد انگیزه در مردم و اجرای کمپین‌های مردمی قوی برای مخالفت با برخی از سیاست‌ها یا تصمیمات دولت دارد. در این حزب اکثر حامیان آن از نسل جوان هستند و به اجرای کمپین‌های مخالفان اجتماعی از طریق اینترنت کمک می‌کنند.

سیاست در کره جنوبی

کارت اقامت کشور کره جنوبی

کارت اقامت کشور کره جنوبی که قبلا به‌عنوان کارت ثبت‌نام بیگانگان شناخته می‌شد، شناسه کره‌ای است که برای خارجیانی که مایل‌اند بیش از 90 روز در کره بمانند باید درخواست دهند. این برای گردشگران یا افرادی که ویزای توریستی دارند اعمال نمی‌شود. دارندگان ویزای A-1، A-2 و A-3 نیز از این شرط مستثنی هستند. بسیاری از خدمات در کره به این کارت اقامت نیاز دارند. بنابراین اگر می‌خواهید یک حساب بانکی ایجاد کنید، به برنامه‌های سیم‌کارت ماهانه، بیمه‌های درمانی دسترسی داشته باشید، باید دراسرع وقت یکی از این کارت‌ها را دریافت کنید.


بیشتر ویزاها فقط یک‌بار ورود هستند، اما با دردست‌داشتن کارت اقامت، می‌توانید هرزمان که بخواهید کشور را ترک کرده و دوباره وارد شوید. اگر قبلا ویزای چند بار ورود و همچنین پاسپورت خود را داشته‌اید، می‌توانید در فرایند تهیه کارت اقامت خود کشور را ترک کنید. اما توصیه می‌کنیم این کار را مگر در موارد ضروری انجام ندهید. اگر کودک یا نوجوان هستید (در سن کره‌ای زیر 18 یا 19 سال)، می‌توانید به‌سادگی نام خود را در کارت والدین خود ثبت کنید.

کارت اقامت کشور کره جنوبی

امنیت کشور کره جنوبی

کره جنوبی با طیف فزاینده‌ای از تهدیدات امنیتی مواجه است. حتی زمانی که با کره‌ شمالی با سلاح‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک پیشرفته روبرو می‌شود. تسریع رقابت آمریکا و چین و جنگ در اوکراین تنها بر فشارهای اقتصادی و ژئوپلیتیکی بر کره جنوبی افزوده است. با نگاهی به آینده، زمان آن فرارسیده که سئول یک بررسی جامع امنیت ملی انجام دهد. این بررسی شامل ارتقای تخصص اقتصادی و فناوری در بالاترین رده‌های حکومت، بررسی از پایین‌به‌بالا شامل جامعه اطلاعاتی، پیکربندی بهینه قابلیت‌های دفاعی و ضد حمله است.


در کشور کره جنایت علیه خارجی‌ها نادر می‌باشد، اما گاه‌وبی‌گاه حوادث جداگانه‌ای رخ می‌دهد. درحالی‌که بیشتر جرایم گزارش شده دزدی است. شما باید هوشیار باشید و اقدامات احتیاطی معقول را انجام دهید. مراقب پاسپورت‌ها، کارت‌های اعتباری و پول در مناطق شلوغ باشید. همچنین در مناطقی که خارجی‌ها از آنها بازدید می‌کنند مانند (Itaewon) نیز مراقب باشید. هنگام سفر به‌تنهایی در شب احتیاط کنید و فقط از تاکسی‌های قانونی یا وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید.

امنیت کشور کره جنوبی

جمع‌بندی

کشور کره جنوبی دارای تاریخ غنی و میراث‌فرهنگی باشکوهی است. این کشور در شرق آسیا واقع و جزو کشورهای مرفه جهان می‌باشد. موسسه کاریابی بین‌المللی کاربین می‌تواند شما را در سفر به این کشور و دریافت ویزای کاری آن همیاری کند. این موسسه بین‌المللی با برخورداری از تیم مجرب و حرفه‌ای متشکل از وکلا، کارشناسان و مشاوران آماده خدمت‌رسانی به شما هم‌وطنان عزیز هستند.

مقاله پیشنهادی:

کار در کره جنوبی

سوالات متداول

میراث‌فرهنگی پرجنب‌وجوش کره که شامل موسیقی، هنر، ادبیات، رقص، معماری، لباس و آشپزی است و ترکیبی لذت‌بخش از سنت و مدرنیته را ارائه می‌دهد.

برخلاف بسیاری دیگر از مقاصد آسیایی، آب‌وهوای کره جنوبی نسبتا ساده است.

کره جنوبی در بین 39 کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه رتبه 5 را دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه‌ای و جهانی است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی