ویزای کار اسپانیا

ویزای کار اسپانیا

اخذ ویزای کار اسپانیا با توجه به شرایط این کشور، یکی از برترین و مهم ترین پیشنهادها برای کار در اروپا است. این کشور با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی خاصی که دارد، یک جایگاه مناسب برای تمامی متقاضیان کار است. شما در اسپانیا فرصت آشنایی با فرهنگ های مختلف و متفاوت و البته سنت های جذاب این مردم را خواهید داشت. اخذ ویزای کار اسپانیا نیازمند فرآیندی است که شما در طی آن باید طبق پروتکل ها و قوانین تعریف شده این کشور واجد شرایط باشید و پروسه درخواست ویزای کار را انجام دهید.

 

 در این مقاله توضیحات کلی و کاملی در مورد شرایط شما برای اخذ این ویزا و نحوه صحیح و اصولی انجام این درخواست بررسی شده است. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

اخذ ویزای کار اسپانیا

اخذ ویزای کار وابسته به شرایط هویتی و ملیت شما در اسپانیا متفاوت خواهد بود. شما در صورتی که شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشید، نیازی به اخذ این نوع ویزا برای کار در اسپانیا ندارید. اما در غیر اینصورت، شما باید برای اخذ ویزای کار اسپانیا به عنوان یک خارجی باید دارای شرایط و مدارک خاصی باشد. البته برای بعضی از رده های شغلی استثنائاتی در فرآیند اخذ ویزا در نظر گرفته می شود.

 

فرآیند درخواست ویزای کار به صورت مستقیم به شرایط اقامت در اسپانیا برای شما ربط دارد و شما باید برای دریافت این نوع ویزا در اسپانیا، شما باید قبل از اخذ ویزا برای یک موقعیت شغلی با شرایط تایید شده در اسپانیا پیشنهاد شوید.

 

شما در صورتی که شهروند و تبعه یا دارای اقامت طولانی مدت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، EEA و یا سوئیس باشید، می توانید بدون محدودیت در اسپانیا زندگی و کار کنید. برای سایر متقاضیان اخذ ویزای اسپانیا نیاز به اخذ ویزای کار اسپانیا است. البته برخی از موقعیت های شغلی مانند مشاغل تحقیقاتی و دانشگاهی در این کشور و همچنین بستگان دارندگان ویزای کار در اسپانیا به مدت یک سال یا بیشتر، از اخذ این نوع ویزا برای کار در اسپانیا معاف هستند.

ویزای اسپانیا

کار در اسپانیا به عنوان یک کارمند یا کارگر

برای این منظور شما باید قبل از اخذ ویزا، در یک موقعیت شغلی توسط یک کارفرمای اسپانیایی تایید شده و دارای شرایط کار مذکور باشید. پس از این کارفرمای شما باید برای اخذ ویزای کار این کشور برای شما در کشور خود دست به کار شود تا شما بتوانید در این کشور به صورت قانونی و بدون هیچ مشکلی کار کنید. این موقعیت شغلی شما باید از چند وقت قبل توسط کارفرمای اسپانیایی در اسپانیا و اروپا اعلام شده باشد و متقاضی برای آن وجود نداشته باشد. در این صورت کار شما تایید شده و ویزای کار شما با مجوز اقامت ترکیب شده و برای شما صادر می شود.

 

کارفرمای شما پس از این فرآیند، پروسه ویزای شما را از طریق ادارات استانی وزارت کار اسپانیا Delegación Provincial del Ministerio de Trabajo e Inmigración پیگیری می کند. همزمان با بررسی فرآیند درخواست شما، یک نسخه کپی از فرآیند ویزای شما با مهر از آن اداره و شماره فایل ارسال می شود. شما می توانید این سند را به عنوان بخشی از مدارک دریافت و اخذ ویزای کار برای سفارت یا کنسولگری اسپانیا ارسال کنید. سفارت این موضوع را به اداره منطقه ای اعلام می کند و اداره منطقه ای با این اطمینان از این اقدام شما، درخواست شما را بررسی می نماید.

 

فرآیند بررسی و تایید توسط ادارات محلی کار در اسپانیا حتی ممکن است تا هشت ماه نیز طول بکشد. پس از تایید اداره کار، کنسولگری و یا سفارت اسپانیا این ویزا را برای شما صادر می کند. این ویزا تا یکسال از تاریخ صدور دارای اعتبار بوده و تا زمانی که شما شرایط مورد نظر برای کار در این کشور را فراهم کنید و داشته باشید، قابل تمدید است.

 

شما باید بدانید که ویزای صادر شده برای شما آزاد در تمام زمینه های شغلی نیست و شما باید تنها در همان زمینه شغلی مورد نظر که پذیرش شده اید، کار کنید. این به آن معناست که شما نمی توانید شغل خود را در اسپانیا تغییر دهید. از تاریخ صدور ویزا و در صورتی که به صورت مستمر ۵ سال در این کشور به صورت قانونی اقامت داشته باشید، می توانید برای اخذ اقامت دائم اسپانیا درخواست دهید.

چه مدت می‌توان بدون ویزای کار در اسپانیا زندگی کرد؟

همیشه نیاز به ویزای کار اسپانیا برای پیداکردن کار در اسپانیا و زندگی در این کشور نداریم و فقط یک ویزای توریستی کافی است.

 

ویزای کوتاه‌مدت تا 90 روز

شهروندانی که در کشورهای غیر از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، اجازه دارند در یک دوره ۱۸۰ روزه بدون ویزای کاری به مدت ۹۰ روز در اسپانیا زندگی کنند. به عبارت دیگر قانون ۹۰ روزه می‌گوید که می‌توانید به مدت ۱۸۰ روز در اسپانیا رفت و آمد داشته باشید و ۹۰ روز متوالی زندگی کنید. باید تعداد این روزها را به‌خاطر داشته باشید؛ زیرا اگر از آن تجاوز کنید موجب عواقب قانونی شده و ممکن است از گرفتن ویزای کاری منع شوید.

 

در این مدت می‌توانید به دنبال کار باشید و محیط یا شرایط کاری را بسنجید و بعد از آن درخواست ویزای کار دهید. به‌خاطر داشته باشید ویزای کوتاه‌مدت برای گردشگران، به شما اجازه نمی‌دهد که شغل قانونی را شروع کنید و برای  آن باید درخواست ویزای کار اسپانیا داشته باشید‌.

پیوستن به اعضای خانواده که در اسپانیا کار می‌کنند

افرادی که متولد کشوری غیر از اتحادیه اروپا بوده و در اسپانیا زندگی می­کنند و هم‌چنین اجازه کار دارند، می‌توانند بستگان خود را تا یک سال نزد خود نگه دارند و نیز می‌توانند این اجازه اقامت را تمدید کنند. این افراد نیز می‎توانند جویای کار باشند و اگر شرایط ویزای کاری را دارند، کار خود را شروع کنند.

ویزای کاری بلو کارت اسپانیا

ویزای بلو کارت اسپانیا برای افرادی صادر می‎شود که دارای رزومه کاری بسیار قوی هستند. توسط بلو کارت می‎توان به تمام کشورهای اتحادیه اروپا آزادانه سفر کرد. برای اینکه این ویزا را دریافت کنید، نیازمند شرایطی هستید که کمی متفاوت‌تر از سایر ویزاهای کاری در اسپانیا است‌.

 

  • شما باید مدرک تحصیلات عالی خود را برای حداقل ۳ سال با موفقیت و نمرات عالی کسب کرده باشید. یا حداقل ۵ سال تجربه حرفه‌ای و رزومه کاری موفق در کارنامه کاری شما درج شده باشد.
  • باید پاسپورت معتبر داشته باشید.
  • لزوم گواهی سلامت و پزشکی معتبر
  • عدم سابقه کیفری و جرایم مختلف
  • لزوم داشتن یک دعوت‌نامه کاری معتبر که قانونی بوده و توسط وزارت کار امضا شده باشد.
  • تا ۳ ماه قبل از تاریخ انقضای ویزای خود باید به اسپانیا وارد شوید.
می‏توانید ویزای بلو کارت اسپانیا برای کار دریافت کنید
می‏توانید ویزای بلو کارت اسپانیا برای کار دریافت کنید

در ادامه به مراحل اخذ ویزا اشاره می­کنیم:

 

  • شما با یک کارفرمای اسپانیایی قراردادی را تنظیم می‌کنید.
  • کارفرما از طرف شما درخواست داده و مدارکی را ارائه می‌دهد که در آن مشخص شده است که موقعیت شغلی شما توسط یک شخص ساکن در اتحادیه اروپا تأمین نمی‌شود.
  • کارفرما همچنین اطلاعاتی درباره صلاحیت شما، یک کپی پاسپورت و شناسنامه را به همراه بیمه درمانی به وزارت کار اسپانیا ارائه می‌دهد.
  • پس از اینکه کارت آبی را دریافت کردید برای ویزای خود درخواست می‌دهید.
 

اگر شخصی بتواند بلو کارت را دریافت کند، بالاترین درجه ویزای کار اسپانیا را برای مهاجرت اخذ کرده است که گاهی با امتیازات ویژه نیز همراه می‌شود. به‌عنوان‌مثال، گاهی نیاز نیست فرد حتماً برای دریافت ویزا مدرک زبان ارائه دهد و بدون مدرک هم‌ می‌تواند کار خود را آغاز کند‌. گاهی کارفرما خانه و محل زندگی را نیز برای مهاجر فراهم می‌کند.

سوالات متداول

از تاریخ صدور ویزا و در صورتی که به صورت مستمر ۵ سال در این کشور به صورت قانونی اقامت داشته باشید

بله به مدت یکسال که قابلیت تمدید هم دارد

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی