ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان دارای فرآیند و روال خاصی می باشد که از سوی اداره امور اتباع و مهاجرین این کشور و با توجه به ملاحظات علمی و تحقیقاتی صورت می گیرد. شما برای گرفتن این نوع اقامت، ابتدا باید روال آن را به همان صورت که توسط دولت انگلستان تعیین شده است طی کرده و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، منتظر تایید یا رد درخواست بمانید. شما می توانید برای اطلاع از کلیات اخذ این نوع ویزا و مسائل مربوط به آن تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه در این مقاله میخوانید:

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

تمامی متقاضیان خارجی که قصد مهاجرت به انگلستان و تحصیل در این کشور را دارند، برای این منظور باید دارای مدرک ویزای تحصیلی انگلستان Tier 4 باشند. این ویزا برای دانشجویانی است که در دوره های طولانی و کامل تحصیل در این کشور شرکت می کنند؛ نه دوره های کوتاه مدت و یا کورس های زبان.

 

برای اقامت طولانی مدت در انگلستان برای تحصیل، شما باید این نوع ویزا را با توجه به شرایط ملیتی و هویتی خود از دولت انگلستان اخذ کنید. ما در این مقاله کلیات و راهنمایی ها را در این خصوص به شما ارائه می کنیم. با ما همراه باشید.

ویزای تحصیلی انگلستان
تحصیل در انگلستان

چگونه می توان برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان درخواست داد؟

شما برای درخواست برای تایید اقامت و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان می توانید به سه روش اینترنتی، پستی و حضوری اقدام کنید. به یاد داشته باشید که روش اینترنتی تنها برای کسانی است که در خارج از انگلستان (بجز کره شمالی) زندگی می کنند. افرادی که هنگام درخواست در انگلستان اقامت دارند باید درخواست را یا به صورت پستی و یا به صورت حضوری ارسال کنند.

چه زمانی برای اخذ ویزای دانشجویی از انگلستان باید درخواست داد؟

شما باید با بررسی دوره های آموزشی بلند مدت، زمان شروع هرکدام را بدانید و پس از آن دانشگاه مد نظر شما برای دوره ارائه شده بخواهید شما را پذیرش کند. در صورتی که تایید شوید، مجوز از سمت دانشگاه برای شما صادر شده و در صورت تامین سایر اسناد و مدارک ویزا برای شما صادر می شود. بهترین زمان برای ارسال درخواست ویزای تحصیلی انگلستان، حداقل سه ماه قبل از شروع دوره مد نظر است. شما همچنین در فرم درخواست خود می توانید از شماره CAS که به شما اعطا شده است برای پیش رفتن بهتر فرآیند بهره ببرید.

آیا با اخذ ویزای دانشجویی در انگلیس می توان همزمان با تحصیل، کار نیز انجام داد؟

با وجود این که ویزای کار انگلستان با تحصیل متفاوت است، اما پاسخ به این سوال در کمال شگفتی بله است. شما به عنوان یک دانشجوی خارجی دوره های اصلی بلند مدت دانشگاه های انگلستان، این اجازه را دارید تا در ساعاتی مشخص و به صورت نیمه وقت کار کنید. سقف این ساعات برای شما توسط دولت انگلستان به عنوان یک فرد خارجی، ۲۰ ساعت در هفته در نظر گرفته شده است.

 

البته شرط اصلی این موضوع آن است که دانشگاه شما در میان ارائه دهندگان مورد تایید دوره های تحصیلی مذکور در انگلستان باشد. این دانشگاه ها همواره توسط دولت در یک لیست به صورت سالانه قرار می گیرند.

برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان چقدر سرمایه مورد نیاز است؟

به صورت کلی، درخواست شما برای بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان برای شما دارای هزینه خواهد بود. این هزینه ممکن است به ملیت و ویزای درخواستی شما نیز بستگی داشته باشد. به عنوان یک دانشجوی خارجی در صورتی که از خارج از این کشور اقدام کنید باید ۳۳۵ پوند بپردازید. البته این مقدار با توجه به زمان و سال درخواست شما ممکن است تغییر کند و شما باید همواره این مورد را چک کنید.

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان چه مدارکی مورد نیاز است؟

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

شما همواره باید دقت داشته باشید که با توجه به سیاست های دولت انگلیس در هر زمان، شرایط و اسناد مورد نیاز برای اخذ انواع ویزا تغییر می کند و شما باید همواره با مطالعه وبگاه های مرتبط ادارات امور مهاجرین و وزارت امور خارجه از شرایط جدید آگاهی پیدا کنید.

 

برای این نوع ویزا شما نیاز به یک نامه تایید شده از یکی از دانشگاه ها یا کالج های مورد تایید دولت در انگلستان داشته باشید. مابقی اسناد و مدارک نیز، همان اسناد و مدارکی است که برای اخذ انواع دیگر ویزاها در این کشور نیاز دارید. از جمله اسناد سلامت فردی و روحی، اسناد عدم پیشینه کیفری و تایید هویت، پاسپورت با چند قطعه عکس معتبر، مدارک و اسناد اثبات توانایی تامین مالی و ….

مزایای مهم تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان می‌تواند از جهات مختلف برای شما مفید و سودمند باشد. یکی از مهم‌ترین مزایای این کار در این است که شما می‌توانید از بهترین امکانات علمی که در این کشور وجود دارند استفاده کرده و شرایط علمی بهتری را برای خود فراهم کنید. بسیاری از دانشجویانی که به کشور انگلیس مهاجرت کرده و در این کشور مشغول به ادامه تحصیل می‌شوند معمولا جایگاه‌های علمی خوبی را به دست آورده و می‌توانند برای ادامه تحصیل وارد بهترین دانشگاه‌های دنیا شوند.

 

فراموش نکنید که دولت این کشور علاوه بر شرایط علمی مناسب امکانات خوبی را نیز برای دانشجویان مهاجر فراهم کرده است. ارائه خوابگاه‌های دانشجویی با بهترین امکانات، کتابخانه‌های مجهزی که از طریق آنها می‌توانید به جدیدترین منابع علمی روز دنیا دسترسی پیدا کنید، منابع علمی معتبر، اساتید با کیفیت و با درجه علمی بالا و … از جمله مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌آیند. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که شرایط زندگی در این کشور نیز تقریبا مناسب است.

 

یک مزیت کلیدی و بسیار مهم همان‌طور که بیان کردیم این است که شما می‌توانید در حین تحصیل در دانشگاه‌های این کشور مشغول به کار شده و بخش عمده‌ای از هزینه‌های خود را از این طریق بپردازید. فراموش نکنید که امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های این کشور نیز وجود دارد که در ادامه بیشتر دراین‌خصوص صحبت خواهیم کرد.

اخذ ویزای همراه دانشجویی برای تحصیل در کشور انگلستان

اخذ ویزای همراه

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در انگلستان این است که شما می‌توانید اعضای خانواده خود را نیز به این کشور ببرید و از این نظر محدودیت چندانی برای شما وجود ندارد. البته نباید فراموش کنید که شرایط خاصی نیز برای انجام این کار وجود دارد. امروزه بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند به‌خصوص دانشجویانی که در مقطع دکتری قصد ادامه تحصیل دارند ازدواج کرده و متاهل هستند و علاقه‌مند هستند تا اعضای خانواده خود را نیز به این کشور ببرند.

 

دولت این کشور شرایطی را فراهم کرده تا دانشجویان برای انجام این کار با مشکل خاصی مواجه نشوند. دانشجویانی که قصد اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده خود را دارند حتما باید تمکن مالی خود را به سفارت این کشور ثابت کنند. در واقع دانشجویان باید اثبات کنند که توانایی مالی لازم برای حمایت از همسر و فرزندان زیر 18 سال خود در این کشور را دارند تا بتوانند ویزای همراه را برای آنها دریافت کنند. از طرف دیگر داشتن محل مسکونی مناسب برای میزبانی از آنها نیز لازم و ضروری است.

تحصیل در مقاطع و رشته‌های مختلف

از دیگر مزایای بسیار مهمی که تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان برای شما خواهد داشت این است که شما می‌توانید در رشته‌های تحصیلی مختلف مشغول به تحصیل شوید بدون این‌که محدودیتی برای شما وجود داشته باشد. دانشجویان مستعدی که در یک رشته خاص استعداد و توانایی علمی مناسبی دارند می‌توانند درخواست خود را به دانشگاه‌های مختلف این کشور ارائه دهند. فراموش نکنید که کشور انگلستان هم دارای دانشگاه‌های مادر و هم دانشگاه‌های تخصصی است که می‌توانید درخواست خود را به هریک از آنها ارائه دهید.

 

یک مزیت بسیار مهم دیگر تحصیل در انگلستان این است که شما می‌توانید در مقاطع تحصیلی مختلف در این کشور مشغول به تحصیل شوید. مقطع کارشناسی یکی از مقاطع تحصیلی در این کشور است که البته دانشجویان کمتر شانس اخذ پذیرش در دانشگاه‌ها در این مقطع را دارند. مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از جمله محبوب‌ترین مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های کشور انگلستان به شمار می‌آیند که شانس شما برای اخذ پذیرش در این مقاطع تحصیلی بالاتر خواهد بود.

تحصیل رایگان در کشور انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان

امروزه دولت کشور انگلستان این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده تا بتوانند به‌صورت کاملا رایگان در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوند. برای این کار دانشجویان باید توانایی‌های علمی خود را به‌خوبی اثبات کنند. یک نکته کلیدی و بسیار مهم که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های این کشور تنها به دانشجویان معدودی اعطا می‌شود. پس شما حتما باید دارای رزومه علمی قوی باشید تا بتوانید این بورسیه تحصیلی را دریافت کنید.

 

تحصیل در انگلستان به‌صورت رایگان می‌تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد. شما با این کار می‌توانید از دغدغه‌های مالی رها شده و صرفا زمان خود را روی تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بگذارید و به پیشرفت علمی هرچه بیشتر خود فکر کنید. در واقع با دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های این کشور شما نه‌تنها می‌توانید هزینه‌های تحصیلی خود را در دانشگاه‌های این کشور بپردازید؛ بلکه بخش عمده‌ای از هزینه‌های زندگی در انگلستان نیز توسط دولت این کشور پرداخت می‌شود.

 

تمامی این عوامل در کنار یکدیگر باعث می‌شوند تا امروزه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تقاضای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

درصورتی‌که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد اخذ ویزای تحصیلی انگلستان را دارید باید برای این کار به چند نکته مهم دقت داشته باشید و مراحل را گام‌به‌گام طی کنید تا بتوانید با موفقیت ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. در گام نخست شما باید نامه پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید که در بخش‌های قبلی به طور مفصل درباره این موضوع صحبت کردیم. در گام بعدی شما باید مدارک خود را آماده کنید.

 

مدارک تحصیلی و مدارک شخصی و هویتی از جمله مهم‌ترین این مدارک به شمار می‌آیند. برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص این مدارک می‌توانید به بخش مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان در همین مطلب مراجعه کنید. پس از آن شما باید اقدام به تعیین وقت سفارت کشور انگلستان کنید. برای این کار مراجعه به سایت رسمی این کشور لازم و ضروری خواهد بود. پس از پرکردن فرمی که در اختیار شما قرار می‌گیرد باید آن را ارسال کنید.

 

با انجام این کار ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن تاریخ و زمان مراجعه شما برای حضور در مصاحبه حضوری و ارائه انگیزه از مهاجرت تحصیلی در این کشور ارائه شده است. در تاریخ مشخص شده باید با دردست‌داشتن مدارکی که آماده کرده‌اید به محل گفته شده در ایمیل مراجعه کرده و به‌این‌ترتیب درخواست رسمی خود برای صدور ویزا را ارسال کنید.

سوالات متداول

بهترین زمان برای ارسال درخواست ویزای تحصیلی انگلستان، حداقل سه ماه قبل از شروع دوره مد نظر است

سقف این ساعات برای شما توسط دولت انگلستان به عنوان یک فرد خارجی، ۲۰ ساعت در هفته در نظر گرفته شده است

اسناد سلامت فردی و روحی، اسناد عدم پیشینه کیفری و تایید هویت، پاسپورت با چند قطعه عکس معتبر، مدارک و اسناد اثبات توانایی تامین مالی و ….

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر