ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

همه چیز درباره ویزای تحصیلی سوئد در این مقاله آورده شده است. سوئد یکی از مرفه ترین کشورهای جهان است و به دلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی بسیار آرام و مناسبی که دارد، متقاضیان فراوانی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل دارد. شما در این مقاله می توانید با نکات و موارد مهم درباره تحصیل در سوئد و شرایط آن آشنا شوید. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

همه چیز درباره ویزای تحصیلی سوئد

سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی و یکی از برترین کشورهای دنیا از نظر شرایط زندگی است. دانشگاه های سوئد به منظور حفظ سطح علمی و ارتقا سطح تحقیقات خود در سطح بین المللی اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف می کنند. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی سوئد در صورتی که از شهروندان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یا EEA باشند، نیازی به اخذ ویزا برای تحصیل در سوئد ندارند، اما افراد با ملیت های غیر از این کشورها برای داشتن حق تحصیل در این کشور، باید نسبت به اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنند.

sweden visa

دانشجویان متقاضی تحصیل در سوئد

دانشجویان متقاضی تحصیل در سوئد معمولا در گروه های زیر قرار می گیرند:

 

 1. دانشجویان تحصیلات تکمیلی
 2. دانشجویان تحصیلات دانشگاهی مقدماتی
 3. دانش آموزان تحصیلات متوسطه
 4. دانشجویان بورسیه
 

نوع ویزا و مدت زمان اقامت قانونی شما در سوئد بستگی به طول و زمان دوره تحصیلات شما در این کشور دارد. اگر تحصیلات شما کمتر از سه ماه طول بکشد و از افراد دارای ملیت های مذکور نباشید، باید ویزای اقامت موقت دریافت کنید. اما در صورتی که تحصیلات شما بیش از ۳ ماه در این کشور طول بکشد، شما باید نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور برای ورود و تحصیلات اقدام کنید.

متقاضبان تحصیل در سوئد

معیارها و شرایط دانشجویان خارجی متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد

شما برای واجد شرایط بودن در تایید ویزای تحصیلی سوئد باید دارای موارد زیر باشید:

 

 1. شما باید از طرف یکی از دانشگاه های تایید شده توسط دولت نروژ در این کشور برای تحصیلات پذیرفته و تایید شده باشید.
 2. شما باید اولین قسط شهریه هزینه تحصیل خود در دانشگاه را بپردازید.
 3. مستندات حمایتی برای فرآیند درخواست ویزای تحصیلی سوئد بسیار مهم هستند. شما تا می توانید باید این مدارک و مستندات را که می دانید به تسهیل فرآیند اخذ ویزا کمک می کنند، جمع آوری کنید.
 4. شما باید یک پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار باقیمانده شش ماهه داشته باشید.
 5. شما باید نامه مورد تایید با سربرگ دانشگاه محل پذیرش خود در سوئد را مبنی بر قبول پذیرش ارائه کنید.
 6. شما باید تمامی اسناد و مدارک لازم از جمله شرایط حساب های بانکی را برای اثبات توانایی مالی جهت تامین هزینه های زندگی در زمان تحصیل در سوئد را ارائه کنید.
 7. در صورتی که قرار است برای مدت زمان کمتر از ۱ سال در سوئد بمانید، باید مدارک مربوط به تحت پوشش قرار گرفتن توسط بیمه جامع خدمات درمانی را ارائه و اثبات کنید.
 8. شما باید قصد ترک کامل سوئد را پس از پایان زمان دوره تحصیلی خود داشته باشید.

مراحل صحیح درخواست ویزای تحصیلی سوئد به صورت گام به گام

پس از بررسی شرایط و فهم این قضیه که شما نیز واجد شرایط تحصیل در سوئد هستید، می توانید از روش گام به گام زیر برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد استفاده کنید:

 

فرم درخواست ویزا را پر کنید: شما می توانید برا پر کردن این فرم که شامل سوالاتی درباره جزئیاتی از خودتان و مطالعات و سوابقتان است، نسبت به ارسال آن به صورت آنلاین اقدام کنید. در روش آنلاین شما همچنین می توانید برای کسانی از افراد خانواده که شما را در این مدت همراهی می کنند به صورت مجزا و آنلاین اقدام کنید. شما همچنین باید مدارک و اسناد ضروری برای این منظور را همراه با فرم ارسال کنید.

 

پرداخت هزینه بررسی فرآیند اخذ ویزا: شما باید مبلغ هزینه های بررسی فرآیند اخذ ویزا برای خود را بپردازید. در صورت درخواست آنلاین می توانید از طریق کارت های اعتباری و در صورتی که حضوری اقدام می کنید، در محل سفارت یا کنسولگری می توانید هزینه را پرداخت کنید.

 

منتظر باشید تا هیئت های مورد نظر، فرآیند اخذ ویزای شما را بررسی کنند. شما باید تمام اسناد و مدارک و فرم را به دقت پر کرده باشید. بهتر است هرچه سریع تر مدارک و فرم را کامل ارسال کنید، زیرا ممکن است هیئت مورد نظر تا تکمیل مدارک و اسناد، درخواست شما را بررسی نکند.

 

حضور در سفارت سوئد برای تکمیل فرآیند اخذ ویزای تحصیلی سوئد: شما برای ثبت عکس و اثر انگشت خود، در سفارت حاضر شوید. بهتر است قبل از حضور در سفارت، با آن ها تماس گرفته و هماهنگ کنید.

 

نتیجه را از سفارت دریافت کنید: پس از اتمام فرآیند بررسی، برای شما ایمیلی ارسال می شود. پس از دریافت ایمیل برای فهم نتیجه به سفارت مراجعه کنید. برای این کار قبل از مراجعه با آن ها تماس گرفته و یک زمان ملاقات رزرو کنید.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

اگر با کشورهایی که امروزه شرایط خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده‌اند آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که مجارستان یکی از این کشورها به

بیشتر
کار در رومانی
کار در رومانی

کشور رومانی در سال‌های اخیر نرخ زادوولد پایینی را تجربه کرده است. این عامل و برخی عوامل سیاسی و اقتصادی دیگر به کمبود نیروی کار

بیشتر
کار در ترکیه
کار در ترکیه

کار در ترکیه باتوجه‌به شرایط کاری مناسب و متنوع، متقاضیان زیادی دارد. کشور ترکیه جزء هفتمین کشورهای برتر دنیا برای کارگران بین‌المللی باتوجه‌به آخرین گزارش‌های

بیشتر