تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا

اروپا بی شک با داشتن رفاه اقتصادی بالا و کیفیت زندگی بسیار خوب یکی از بهترین کشور های جهان برای کار، زندگی و تحصیل است. از این رو همه کسانی که قصد تحصیل در قاره سبز را دارند، قطعاً باید کشوری را برای تحصیل خود انتخاب کنند. از آنجا که اروپا یکی از قدیمی ترین قاره های جهان می باشد، هر کشوری در آن از یک فرهنگ کاملاً منحصر به فرد و غنی برخوردار است. با تحصیل در اروپا می توانید زبان جدیدی را بیاموزید و فرهنگی جدید و متفاوت از آنچه که در ایران وجود دارد را کشف کنید. 

 

در طول دوران تحصیل خود در اروپا شما می توانید از برخی مهمترین، جذاب ترین و نمادین ترین جاذبه های گردشگری جهان دیدن کنید. از نظر آموزشی، بیشتر دانشگاه های برتر جهان در قاره اروپا قرار گرفته اند. دانش آموزان در دوران تحصیل خود می توانند از یک محیط دانشگاهی بسیار با کیفیت و چند فرهنگی بهره مند گردند. بسیاری از کلاس های درس در اروپا به زبان انگلیسی هستند و حتی در برخی از دانشگاه ها نیازی به پرداخت شهریه هم وجود ندارد.

 

اما اینکه بهترین کشور در اروپا برای تحصیل کدام است؟ ما در این مقاله به تفصیل به بحث تحصیل در اروپا پرداخته ایم و اگر قصد دارید که اطلاعات تکمیلی در مورد تحصیل رایگان در اروپا، تحصیل رایگان در اتریش و تحصیل رایگان در آلمان کسب کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

تحصیل-در-اروپا

تحصیل در آلمان

آلمان بی شک یکی از بهترین کشور های اروپا برای تحصیل است و از این رو شما می توانید در بهترین شهر های این کشور مانند برلین، مونیخ، کلن، فرانکفورت با کیفیت بالا تحصیل کنید. تحصیل در آلمان تضمین آینده شما است. آلمان از سطح بالایی از آموزش بهره می برد و تحقیقات در این کشور در سطح بالایی قرار دارد.

 

دانشگاه های آلمان همواره به دلیل عملکرد تحصیلی عالی، امکانات خوب و کیفیت بالای خوابگاه های دانشجویی در جهان شهرت بسیار خوبی را دارند. آلمان  برخی از بهترین دانشگاه های جهان که دارای رتبه برتر می باشند را در اختیار دارد و از نظر آموزشی در سطح عالی قرار دارد. میزان بالای اشتغال فارغ التحصیلان در این کشور نیز از عواملی است که دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به این کشور می کشاند.

 

علاوه بر این، یکی از مهمترین عواملی که بر محبوبیت تحصیل در آلمان در بین دانشجویان بین المللی افزوده است این واقعیت است که اکثر دانشگاه های دولتی در این کشور از دانشجویان خود شهریه نمی گیرند.

 

بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • مهندسی
 • مدیریت کسب و کار
 • علوم انسانی
 • ریاضیات و علوم کامپیوتر

 

بهترین دانشگاه های آلمان

از بهترین دانشگاه های آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • دانشگاه RWTH آخن
 • دانشگاه بن
 • دانشگاه بین المللی علوم کاربردی IU

 

هزینه تحصیل در آلمان

دانشگاه های دولتی آلمان همه رایگان می باشند و دانشجویان از هر جای دنیا از پرداخت هزینه های شهریه دانشگاه معاف هستند.

اما به صورت کلی هزینه تحصیل در آلمان بدین صورت است:

 

 • هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی : 100 تا 500 یورو در ترم برای هزینه های اداری دانشگاه
 • تحصیل در دانشگاه های خصوصی 12000 تا 35000 یورو در سال

 

تحصیل رایگان در آلمان

هزینه تحصیل در بسیاری از دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است. با این وجود دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه ای بابت هزینه های اداری در آلمان برای هر ترم می باشند.

دانشگاه-بن-المان
دانشگاه بن آلمان

تحصیل در هلند

هلند، بی شک یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل است. دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هر ساله برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. در هلند، شما کلاس های تحصیلی بیشتری را به زبان انگلیسی خواهید دید تا برنامه های تحصیلی به زبان هلندی.

دانشگاه های هلند در جهان از نظر کیفیت و رتبه علمی بسیار معروف می باشند و در رتبه بندی جهانی در جایگاه برتر قرار دارند. بسیاری از دانشگاه های هلند از سیستم آموزشی مشابه کالج ها و دانشگاه های آمریکایی بهره می برند.

 

تحصیلات عالی در هلند کاملا مبتنی بر نوآوری بوده و خلاقیت در برنامه های درسی حرف اول را می زند. سیستم آموزشی هلند مبتنی بر رویت پدیده ها، بیان مسائل و اکتشافات می باشد. بنابراین، در هلند در هر زمینه ای که قصد مطالعه دارید حتماً آموزش مناسبی را باید ببینید.

تحصیل در هلند می تواند آینده استخدامی شما را کاملا بیمه کند. کارفرمایان در هلند از استخدام فارغ التحصیلان از این کشور استقبال می کنند.

 

بهترین رشته های تحصیلی در هلند

از بهترین رشته های تحصیلی در هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • فلسفه
 • طراحی محصول
 • مدیریت املاک
 • ریل استیت
 • مهندسی نرم افزار
 • مدیریت ورزشی
 • نحوه تدریس
 • برنامه ریزی شهری

 

بهترین دانشگاه های هلند

از بهترین دانشگاه های هلند می توان به این موارد اشاره کرد:

 

 • دانشگاه آمستردام
 • دانشگاه ماستریخت
 • دانشگاه توئنته (UT)

 

هزینه تحصیل در هلند

در مقایسه با بسیاری از کشور های پیشرفته در اروپای غربی، هزینه تحصیل و زندگی در هلند نسبتاً پایین است. هزینه تحصیل در هلند برای دانشجویان اروپایی هر سال حدود  1800 تا 4000 یورو می باشد. این در حالی است که هزینه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی هر سال در حدود 6000 تا 20000 یورو می باشد.

 

تحصیل رایگان در هلند

تحصیل در هلند رایگان نیست. اگر قصد تحصیل در هلند را دارید باید بودجه کافی برای پرداخت هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه را داشته باشید. البته نگران هم نباشید در هلند منابع مختلفی برای تامین مالی وام در اختیار شما گذاشته می شود و ممکن است که واجد شرایط دریافت بورسیه نیز باشید.

دانشگاه-ماستریخت-هلند
دانشگاه ماستریخت هلند

تحصیل در اتریش

اتریش یکی از بهترین کشور های جهان برای تحصیل مقرون به صرفه است. اتریش یکی از امن ترین کشورهای جهان است که شما می توانید با هزینه بسیار کم یا حتی بدون شهریه در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید. اتریش ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ آلمانی، ایتالیایی و مجارستانی است. شما می توانید با تحصیل در اتریش، تجربه مورد نیاز برای کار در رشته خود را در برخی از بهترین دانشگاه های جهان با کیفیت عالی در محیطی شیک و پیشرفته فرا بگیرید.

 

شهر های بسیار خوبی برای تحصیل در اتریش وجود دارد که از آنها می توان به وین، سالزبورگ اشاره کرد. شهر های اتریش از معماری بسیار نفیسی بهره مند هستند. پایتخت اتریش، پایتخت موسیقی جهان نام دارد. اتریش یکی از بهترین کشور های جهان برای تحصیل در رشته موسیقی می باشد.

 

از رشته های محبوب در اتریش می توان به رشته روانشناسی اشاره کرد. فروید یکی از بزرگترین پایه گذاران روانکاوی در جهان نیز در این کشور به دنیا آمده بوده است. اما رشته های دیگری نیز مانند بازرگانی و مدیریت نیز در سراسر اتریش از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

 

بهترین رشته های تحصیلی در اتریش

از بهترین رشته های تحصیلی در اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • حقوق
 • روانشناسی
 • مدیریت گردشگری و تفریح
 • اقتصاد
 • دارو
 • علم ارتباطات
 • معماری

 

بهترین دانشگاه های اتریش

از بهترین دانشگاه اتریش می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • دانشگاه اروپای مرکزی (CEU)
 • دانشگاه WU (دانشگاه اقتصاد و تجارت وین)
 • دانشگاه علوم کاربردی اتریش

 

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش بسته به رشته انتخابی و دانشگاهی که تحصیل می کنید متفاوت می باشد. دانشجویان خارجی برای تحصیل در اتریش باید بین 3000 تا 23000 یورو در سال شهریه پرداخت کنند. برخی از برنامه های تخصصی در اتریش چیزی در حدود 35000 یورو در سال است.

 

تحصیل رایگان در اتریش

در دانشگاه های دولتی اتریش تنها دانشجویان اتحادیه اروپا می توانند در دوره های تمام وقت شهریه ای را پرداخت نکنند. اما دانشجویان دیگر کشور های دنیا مانند دانشجویان ایرانی برای تحصیل در اتریش باید شهریه بپردازند.

دانشگاه-اروپای-مرکزی-اتریش
دانشگاه اروپای مرکزی اتریش

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا  یکی از بهترین کشور های جهان برای کار و زندگی است و از مهمترین مقاصد تفریح و گردشگری در اروپا به شمار می رود. اسپانیا به خاطر مردم خونگرم، آب و هوای عالی، هزینه مقرون به صرفه زندگی و شهریه بسیار پایین دانشگاه های آن در جهان بسیار معروف است. در حالی که بسیاری از دانشجویان به خاطر علاقه به زبان اسپانیایی به این کشور مهاجرت می کنند، اما ناگفته نماند که بسیاری از مقاطع در این کشور به زبان انگلیسی می باشد. زبان انگلیسی یکی از مهمترین رابط های آموزشی در اسپانیا می باشد.

 

بهترین رشته های تحصیلی در اسپانیا

از بهترین رشته های تحصیلی در اسپانیا می توان به رشته های علوم اجتماعی، روزنامه نگاری، گردشگری و تجارت اشاره داشت. ناگفته نماند که کشور اسپانیا میزبان برخی از برجسته ترین و مشهورترین موسسه های آموزشی در زمینه بازرگانی است.

 

بهترین دانشگاه های اسپانیا

برای تحصیل در دانشگاه های اسپانیا این موارد را توصیه می کنیم:

 

 • مدرسه بازرگانی اتحادیه اروپا.
 • دانشگاه دوستو
 • مدرسه تجارت دیجیتال

 

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا از 750 تا 2500 یورو در سال متغیر می باشد. شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا نیز باید در حدود 1000 تا 3500 یورو در سال شهریه پرداخت کنید. این عوامل موجب شده است که اسپانیا به مقصدی ارزان برای تحصیل دانشجویان بین المللی تبدیل شود. دانشگاه های خصوصی در اسپانیا چیزی در حدود 20000 یورو در سال نیز از دانشجویان شهریه دریافت می کنند.

 

تحصیل رایگان در اسپانیا

اسپانیا هم مانند دیگر کشور های اروپایی برای تحصیل دانشجویان محلی و اتحادیه اروپا کاملا رایگان است. اما دانشجویان بین المللی که شامل دانشجویان ایرانی نیز می شود، باید برای تحصیل در اسپانیا هزینه ای را پرداخت کنند.

دانشگاه-دئوستو-اسپانیا
دانشگاه دئوستو اسپانیا

تحصیل در ایتالیا

یکی از محبوب ترین مقاصد اروپایی برای تحصیل در میان دانشجویان از سراسر جهان ایتالیا می باشد. ایتالیا در هر زمان از سال پذیرای هزاران دانشجوی خارجی و گردشگر است.

دلایل بسیاری برای انتخاب ایتالیا به عنوان بهترین مقصد اروپایی وجود دارد. از بهترین مزایای تحصیل در ایتالیا می توان کیفیت بالای آموزش، شهرهای زیبا، غذاهای فوق العاده، هزینه های پایین زندگی و جاذبه های چشمگیر و متعدد گردشگری در سراسر ایتالیا اشاره کرد.

 

بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا

از مهمترین رشته های تحصیل در ایتالیا می توان به رشته های هنر، معماری یا تاریخ جهان اشاره داشت. برخی از بهترین دانشگاه های هنر و معماری در سراسر جهان نیز در این کشور قرار دارند و از این رو تحصیل در ایتالیا می تواند قطعاً ایده آل باشد.

 

بهترین دانشگاه های ایتالیا

از بهترین دانشگاه های ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • دانشگاه پلی تکنیک تورینو
 • دانشگاه سیه نا
 • دانشگاه پاویا

 

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا  به صورت میانگین برای تحصیل در دوره های کارشناسی در موسسات دولتی این کشور در حدود 900 تا 4000 یورو در سال است. هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در مقطع تحصیلات تکمیلی سالانه چیزی در حدود 6000  تا 20000 یورو در سال می باشد.

 

تحصیل رایگان در ایتالیا

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا کاملاً رایگان است. برای تحصیل در ایتالیا لازم است که شما به طور میانگین چیزی بین 500 تا 3000 یورو در سال شهریه بپردازید. خانواده های کم درآمد در ایتالیا این امکان را دارند که شهریه کمتری را بپردازند. اگر درآمد خانواده ای در ایتالیا کمتر از 6000 یورو باشد، هزینه تحصیل وی 800 یورو در سال خواهد بود.

دانشگاه-پاویا-ایتالیا
دانشگاه پاویا ایتالیا

تحصیل در سوئد و کشورهای اسکاندیناوی

یکی از بهترین بخش های اروپا برای زندگی که از اقتصاد قوی و کیفیت بالای زندگی بهره می برد کشور های شمال اروپا در ناحیه اسکاندیناوی است. کشورهای شمال اروپا شامل نروژ، دانمارک، سوئد و فنلاند میزبان معتبرترین و بهترین دانشگاههای جهان هستند. سیستم آموزشی در دانشگاه های اسکاندیناوی بیشتر بر حل مسئله و کارهای تحقیقاتی متمرکز است و از این لحاظ شناخته شده می باشند.

 

دانمارک یکی از با ثبات ترین دانشگاه های اروپا را در اختیار دارد که هر ساله جوایز بی شمار علمی را نیز دریافت می کنند. نروژ نیز بهترین و با کیفیت ترین دانشگاه های اروپا را در اختیار دارد که رایگان نیز می باشند. سوئد نیز از استادان بسیار با کیفیت دانشگاهی بهره می برد که می تواند برای کسانی که قصد تحقیق و پژوهش دارند مناسب باشد. مهمتر از همه، کشور های شمال اروپا از کیفیت بالایی زندگی، رونق اقتصادی و مردمی با روحیه بالا بهره می برد.

 

صرف نظر از این که قصد دارید که کدام یک از این کشورها را برای تحصیل خود انتخاب کنید، کشور های اسکاندیناوی از یک محیط چند فرهنگی با کیفیت تشکیل شده اند که هزینه زندگی و تحصیل در این کشور ها بسیار مقرون به صرفه است.

یکی از مزیت های تحصیل در کشور های اسکاندیناوی تحصیل به زبان انگلیسی است. اکثر مردم در کشور های اسکاندیناوی مسلط به زبان انگلیسی می باشند و از این لحاظ برای شما می تواند یک مزیت باشد.

 

بهترین رشته های تحصیل در سوئد و کشور های اسکاندیناوی

از بهترین رشته های تحصیلی در سوئد و کشور های اسکاندیناوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • حسابداری
 • طراحی بازی
 • برنامه نویس
 • توسعه نرم افزار
 • علوم اجتماعی
 • پرستاری
 • مهندسی

 

بهترین دانشگاه های سوئد و اسکاندیناوی

دانشگاه هایی که در کشورهای شمال اروپا برای تحصیل توصیه می شود شامل این موارد می شود:

 

 • دانشگاه آرهوس دانمارک
 • دانشگاه روسکیلد دانمارک
 • دانشگاه استاوانگر نروژ
 • دانشگاه علم و صنعت نروژ
 • دانشگاه لیناین سوئد
 • دانشگاه بوراس سوئد
 • دانشگاه آلتو فنلاند
 • دانشگاه واسا فنلاند

 

هزینه تحصیل در سوئد و کشورهای اسکاندیناوی

تحصیل در سوئد و کشور های اسکاندیناوی برای کسانی که مجوز اقامت دائم دارند و یا شهروندان اتحادیه اروپا هستند رایگان می باشد. دیگر دانشجویان بین المللی باید چیزی در حدود 8000 تا 15000 یورو در سال برای تحصیل در دانشگاه بپردازند. اما ناگفته نماند که تحصیل در نروژ به مانند آلمان رایگان می باشد.

 

تحصیل رایگان در سوئد و کشور های اسکاندیناوی

دانشگاه های بسیاری در سراسر سوئد وجود دارد که برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای شهروندان بومی، اتحادیه اروپا و سوئیس رایگان است. اما این دانشگاه ها از شهروندان دیگر کشور های دنیا به غیر از نروژ شهریه ای را دریافت می کنند.

دانشگاه-بوراس-سوئد
دانشگاه بوراس سوئد

تحصیل در لهستان

لهستان  یکی از تحصیل کرده ترین مردم اروپا را در اختیار دارد و از نظر میزان سواد بالاترین رتبه را در اروپا در اختیار دارد. تعداد کسانی که در لهستان در موسسات آموزش عالی در این کشور ثبت نام می کنند چیزی بیش از 1.5 میلیون نفر است.

 

یکی از مزایای تحصیل در لهستان مقرون به صرفه بودن زندگی و تحصیل در این کشور است. هر کجای لهستان که بروید، می توانید به راحتی با بودجه بسیار کمی زندگی کنید. لهستان، از فرهنگ بسیار غنی بهره می برد. فضای شهر های لهستان مانند قرون وسطی و افسانه ها می ماند که با زندگی پیشرفته شهری ترکیب شده است.

 

بهترین رشته های تحصیل در لهستان

دانشگاه های لهستان در زمینه آموزش بسیار مشهور هستند و از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. از مهمترین رشته های تحصیلی در لهستان می توان به رشته های پزشکی، مهندسی، معماری و فناوری اطلاعات اشاره کرد. فارغ التحصیلان لهستان مورد استقبال کارفرمایان از سراسر جهان قرار می گیرند.

 

بهترین دانشگاه های لهستان

از بهترین دانشگاه های لهستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • دانشگاه وروتسلاو
 • دانشگاه صنعتی ورشو
 • دانشگاه پزشکی وروتسلاو

 

هزینه تحصیل در لهستان

دانشجویان بین از جمله دانشجویان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های لهستان معمولاً باید شهریه ای را پرداخت کنند. هزینه تحصیل در دانشگاه های لهستان در سال چیزی در حدود 2000 یورو برای مقطع کارشناسی و 3000 یورو در سال برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

 

تحصیل رایگان در لهستان

در دانشگاههای دولتی لهستان دانشجویان لهستانی، سوئیسی و دیگر کشور های اتحادیه اروپا می توانند رایگان تحصیل کنند. اما دانشجویان دیگر کشور های دنیا برای تحصیل در لهستان باید شهریه بپردازند. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در لهستان چیزی بین 500 تا 6000 یورو در سال متغیر است.

دانشگاه-ورشو-لهستان
دانشگاه ورشو لهستان

تحصیل در پرتغال

پرتغال نیز مانند اسپانیا یک بهترین کشور های اروپا برای زندگی و تحصیل است که از فضایی سرزنده، دوستانه و آرام تشکیل شده است. دلایل کافی و بسیاری برای تحصیل بسیاری از دانشجویان ایرانی در پرتغال وجود دارد.

هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال بسیار پایین است و دانشگاه های این کشور از لحاظ کیفیت در بالاترین سطح خود قرار دارند. شما در پرتغال می توانید از بهترین غذا و نوشیدنی های دنیا در کنار گوش دادن به موسیقی فادو در زمان استراحت خود لذت ببرید.

 

بهترین رشته های تحصیلی در پرتغال

برخی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان در پرتغال قرار گرفته و رشته های بسیاری برای اولین بار در این کشور ارائه شدند. از بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های پرتغال می توان به علوم اجتماعی، روزنامه نگاری، حقوق و پزشکی اشاره کرد. لیسبون و پورتو نیز از شهر هایی هستند که پذیرای بیشترین تعداد دانشجوی بین المللی در اروپا می باشند.

 

بهترین دانشگاه های پرتغال

دانشگاه هایی که برای تحصیل در پرتغال توصیه می کنیم:

 

 • دانشگاه نوا لیسبون
 • دانشگاه کاتولیک پرتغال
 • دانشگاه پورتو

 

هزینه تحصیل در پرتغال

تحصیل در دانشگاه های پرتغال بسیار مقرون به صرفه است و دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور تنها باید چیزی در حدود 1000 تا 35000 دلار در سال شهریه بپردازند.

 

تحصیل رایگان در پرتغال

دانشگاههای دولتی و پلی تکنیک پرتغال خود میزان شهریه را تنظیم می کنند و از این رو ممکن است در مواقعی از سال بر اساس شرایط شما شهریه ای را دریافت نکنند. اما به صورت کلی دانشگاهی در پرتغال وجود ندارد که برای دانشجویان بین المللی به صورت رایگان باشد. اما هزینه تحصیل در پرتغال بسیار کم بوده و امکان دریافت وام و بورسیه های دانشجویی نیز وجود دارد.

دانشگاه-پورتو-پرتغال
دانشگاه پورتو پرتغال

تحصیل در سوئیس

سوئیس شاید به خاطر داشتن بهترین شکلات ها، ساعت ها و خانه های لوکس در قله های کوه معروف باشد. اما ناگفته نماند که بهترین دانشگاههای با کیفیت اروپا در سوئیس قرار گفته اند.

سیستم آموزش عالی در سوئیس متمرکز بر کار و مهارت است و بیشتر دروس به صورت عملی ارائه می شود. به دلیل شهرت فراوان کشور سوئیس در تحقیقات پیشگامانه، همواره این کشور توانسته است که دانشمندان با استعداد متعددی را از سراسر جهان جذب کند.

مهاجرت تحصیلی به سوئیس بسیار آسان است، اما شما باید این امکان را داشته باشید که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را پرداخت کنید.

 

بهترین رشته های تحصیلی در سوئیس

از بهترین رشته های تحصیل در سوئیس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • مدیریت گردشگری
 • تجارت بین المللی
 • مدیریت بین المللی بازاریابی دیجیتال
 • مدیریت ورزشی
 • مدیریت بازرگانی
 • MBA اجرایی
 • مددکاری اجتماعی

 

بهترین دانشگاه های سوئیس

از مهمترین دانشگاه های سوئیس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • دانشگاه سنت گالن (HSG)
 • مدرسه بازرگانی ژنو
 • کالج رابرت کندی

 

هزینه تحصیل در سوئیس

در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، هزینه تحصیل در سوئیس بسیار کم است. سیستم آموزشی در سوئیس از بودجه عمومی تامین می شود. به طور میانگین، برای تحصیل در سوئیس شما باید سالانه چیزی در حدود 15000 تا 40.000 فرانک سوئیس شهریه بپردازید.

 

تحصیل رایگان در سوئیس

در سوئیس در حال حاضر دانشگاهی که دوره های خود را به صورت رایگان برگزار کند وجود ندارد و باید برای تحصیل در سوئیس شهریه بپردازید. اما ممکن است که بتوانید از وام و بورسیه های دانشجویی برای تحصیل در سوئیس استفاده کنید.

دانشگاه-سنت-گالن-سوئیس
دانشگاه سنت گالن سوئیس

تحصیل در فرانسه

در کنار آمریکا و انگلستان بهترین کشور جهان برای تحصیل در اختیار فرانسه می باشد. فرانسه از قدیم میزبان برخی از بهترین دانشگاه های جهان بوده و هست. دانشگاه های مشهور بسیاری مانند دانشگاه سوربون و تولوز در این کشور قرار دارند.

 

از بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل می توان به شهر های پاریس، بوردو، مارسی و لیون اشاره داشت. اگر قصد دارید در زمینه تحصیلی خود متخصص شوید از بزرگترین و برجسته ترین دانشگاه های اروپا در فرانسه استفاده کنید.

 

بهترین رشته های تحصیلی در فرانسه

از مهمترین رشته های تحصیلی در فرانسه می توان به رشته بازرگانی اشاره کرد و مدارس تجاری بسیاری در سراسر فرانسه به شیوه های نوین و استثنایی به دانشجویان دوره های خود را ارائه می کنند. اگر شما علاقه مند به مد هم هستید، حتما تحصیل در موسسات آموزشی و دانشگاه های مد فرانسه را فراموش نکنید.

 

بهترین دانشگاه های فرانسه

از بهترین دانشگاه های فرانسه می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

 

 • HEC پاریس
 • مدرسه بازرگانی KEDGE
 • موسسه پلی تکنیک پاریس

 

هزینه تحصیل در فرانسه

هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی چیزی در حدود 200 یورو می باشد. برای تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی در همان دانشگاه 400 تا 600 یورو شهریه پرداخت کنید.

 

تحصیل رایگان در فرانسه

یکی از کم هزینه ترین کشور های جهان فرانسه می باشد. دانشجویان فرانسوی و خارجی می توانند با کمک دولت فرانسه برای تحصیل خود یارانه دریافت کنند.

دانشگاه-پلی-تکنیک-فرانسه
دانشگاه پلی تکنیک فرانسه

تحصیل در بلژیک

بلژیک نیز از قدیم یکی از مهمترین کشور های اروپا برای تحصیل بوده و مقر سازمان ملل متحد نیز در این کشور قرار دارد. بلژیک از محیطی چند فرهنگی تشکیل شده و نژاد و قومیت های مختلف از سراسر جهان در این کشور به دور هم جمع شده اند.

 

اگرچه زبان های فرانسوی، آلمانی و هلندی زبان های رسمی این کشور را تشکیل داده اند اما بسیاری از دانشگاه های بلژیک هنوز برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی با کیفیت بالا ارائه می دهند. جای تعجب نیست که سالانه بخش قابل توجهی از دانشجویان خارجی چیزی بیش از 100.000 نفر در دانشگاه های بلژیک تحصیل می کنند.

 

بهترین رشته های تحصیل در بلژیک

از بهترین رشته های تحصیلی در بلژیک می توان به این موارد اشاره داشت:

 

 • بیوانفورماتیک.
 • MBA اجرایی
 • نوآوری و مدیریت استراتژیک.
 • مردم شناسی و توسعه فرهنگی.
 • فناوری اطلاعات کاربردی.
 • علم داده (DSC).
 • علوم کامپیوتر

 

بهترین دانشگاه های بلژیک

از مهمترین دانشگاه های بلژیک می توان به این دانشگاه ها اشاره داشت:

 

 • دانشگاه لوون
 • دانشگاه بروکسل
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت بروکسل

 

هزینه تحصیل در بلژیک

میانگین شهریه تحصیل در دانشگاه های بلژیک برای شهروندان این کشور و اتحادیه اروپا چیزی در حدود 900 یورو در سال است. این رقم نیز برای دانشجویان بین المللی به 4،175 یورو در سال ممکن است که برسد.

 

تحصیل رایگان در بلژیک

تحصیل در دانشگاه های بلژیک رایگان نیست، اما شما می توانید از بورسیه و وام های دانشجویی بسیاری استفاده کنید. این امکان را نیز دارید که با استفاده از دانشگاه های مقرون به صرفه، شهریه های پایین تری نیز بپردازید. یک مثال خوب، دانشگاه نامور است که سالانه فقط 1020 دلار از دانشجویان به عنوان شهریه دریافت می کند.

دانشگاه-لوون-بلژیک
دانشگاه لوون بلژیک

تحصیل در ایرلند

ایرلند یکی از مقاصد تحصیلی انگلیسی زبان با کیفیت بالا در اروپا است که از سیستم آموزشی مشابه با انگلستان بهره می برد. جمهوری ایرلند یکی از دوستانه ترین و شادترین مردم جهان را در اختیار دارد و دانشگاه های این کشور در سراسر اروپا از رتبه های بسیار خوبی برخوردارند.  دانشجویان بسیاری هر ساله به علت کیفیت بالای زندگی و تحصیل در ایرلند به این کشور مهاجرت می کنند.

 

اخیراً ایرلند قصد خود را برای افزایش تعداد دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اعلام کرده است. تمام دانشجویان داخل اتحادیه اروپا برای تحصیل در ایرلند از پرداخت شهریه معاف بوده و می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند.

 

بهترین رشته های تحصیلی در ایرلند

برخی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در ایرلند شامل رشته های فناوری اطلاعات، تجارت و علوم زندگی می باشد.

 

بهترین دانشگاه های ایرلند

از بهترین دانشگاه های ایرلند می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

 

 • کالج دانشگاهی دوبلین
 • دانشگاه لیمریک
 • دانشگاه مینوت

 

هزینه تحصیل در ایرلند

هزینه تحصیل در ایرلند اینگونه است:

 

 • کارشناسی و کارشناسی ارشد – 3000 تا 9000 یورو در سال
 • دوره زبان انگلیسی – 150 تا 950 یورو در سال
 • دوره MBA – 20،000 تا 35،000 یورو در سال

 

تحصیل رایگان در ایرلند

در ایرلند تحصیل در مقطع کارشناسی برای شهروندان ایرلندی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس رایگان است. اما این دوره ها در همه مقاطع برای دانشجویان از دیگر کشور های جهان از جمله ایران در دانشگاه های دولتی رایگان نمی باشد.

دانشگاه-لیمریک-ایرلند
دانشگاه لیمریک ایرلند

تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی

به غیر از دانشگاه های انگلستان، که به زبان انگلیسی دوره های خود را ارائه می کنند، بسیاری دیگر از دانشگاه های اروپا به زبان انگلیسی دوره های آموزشی خود را ارائه می کنند. این دوره ها به صورت جزئی یا کامل به زبان انگلیسی ارائه می شوند. هر ساله نیز تعداد دانشگاه های انگلیسی زبان در کشور هایی مانند آلمان، اتریش، فرانسه و ترکیه افزایش پیدا می کند.

سخن نهایی

این لیست به این جا به پایان نمی رسد و ممکن است که ادامه داشته باشد. کشورهای بسیاری در سراسر اروپا وجود دارند که شما می توانید در یکی محیط فکری و فرهنگی غنی تحصیل کنید.

شما می توانید کشور های ، روسیه، اسلوونی، استونی، جمهوری چک، یونان، رومانی و ترکیه را نیز برای تحصیل در نظر داشته باشید.  اما تنها کافی است کا با آگاهی کامل جستجو کنید و تمام مزایا و معایبی را که در کشور مورد نظر ممکن است که با آن روبرو شوید را در نظر داشته باشید. به طور مثال اگر مسافت برای شما مهم است، تحصیل در ترکیه می تواند برای شما مناسب تر باشد.

 

بهتر است که مرور کنید، یادداشت برداری کنید و ببینید که چگونه می توانید بهترین مکان تحصیل در اروپا را انتخاب کنید. جایی که می توانید فصل هیجان انگیزی از زندگی را آغاز کنید.

 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد تحصیل در اروپا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کاربین در امور تحصیلی در اروپا در تماس باشید. برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت تحصیلی به اروپا با کارشناسان ما با شماره تلفن های 22654650 021 و یا 28111107 021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

بهترین کشور های اروپایی بر اساس شاخص کیفیت زندگی و تحصیلی آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، سوئد، هلند، لهستان و فنلاند می باشند.

شهریه دانشگاه های اروپا بسیار مقرون به صرفه تر از ایالات متحده آمریکا می باشد. در قاره اروپا، میانگین هزینه ای که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی به زبان انگلیسی دریافت می شود چیزی در حدود 7،390 دلار در سال است. این در حالی است که در ایالات متحده آمریکا از سال 1985، هزینه های دانشگاه در حدود 500 درصد افزایش یافته و هم اکنون چیزی بین 20 تا 65 هزار دلار در سال می باشد.

هزینه زندگی در اروپا برای اجاره خانه 100 تا 500 یورو، هزینه غذا 300 تا 600 یورو و هزینه اینترنت نیز چیزی در حدود 20 یورو می باشد. 

بهترین کشور اروپا برای زندگی کشور دانمارک، آلمان، نروژ و هلند می باشد.

خوب روشن است که کیفیت دانشگاه های آمریکا از اروپا بهتر است اما هزینه تحصیل در اروپا به غیر از انگلستان  نسبتاً کمتر می باشد. اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، اما هزینه های تحصیلی برای شما به یک عامل بازدارنده تبدیل شده است، می توانید تحصیل در کشور هایی مانند آلمان، فرانسه و یا نروژ را انتخاب کنید که با وجود دانشگاه های بسیار با کیفیت از نظر علمی بسیار مقرون به صرفه نیز می باشند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید چقد احتمال داره بعد از تحصیل در اروپا همونجا کار پیداکنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر