تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

ایالات متحده آمریکا مقصد شماره یک دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور است. یافتن دلیل این امر سخت نیست. شما در این مقاله خواهید فهمید که تحصیل در “سرزمین فرصت ها ” چگونه است.

 

آمریکا کشور بسیار بزرگی است که شش منطقه زمانی را در خود جای داده است. ایالات متحده آمریکا به عنوان دارنده یکی از بهترین سامانه های آموزشی در جهان شناخته می شود و سالانه شاهد افزایش تعداد بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سراسر جهان است.

 

بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل در آمریکا بوستون، شیکاگو، لس آنجلس، نیویورک و سانفرانسیسکو می باشد. اگر هم هنوز شهر مورد نظر خود را انتخاب نکرده اید شما می توانید از بین 50 ایالت در آمریکا یکی را انتخاب کنید.

 

با تحصیل در آمریکا فرصتی برای گسترش افق فرهنگی خود با تجربه زندگی در دانشگاه های بسیار با کیفیت آن خواهید داشت. با تحصیل در آمریکا رزومه خود را با شرکت در برنامه های گسترده و سازمان های مختلف تقویت کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

دانشگاه های آمریکا

دانشگاههای آمریکا

آمریکا با داشتن بیش از 4500 موسسه آموزشی یکی از بزرگترین و بهترین سیستمهای آموزشی را در جهان در اختیار دارد. این در حالی است که انگلیسی زبان اصلی در ایالات متحده آمریکا است، شما باید به اصطلاحات مختلف علمی نیز عادت کنید. دانشگاه های آمریکا به طور کلی به عنوان کالج شناخته می شوند، دو نوع اصلی کالج در آمریکا شامل موارد زیر می باشند:

 

 • کالج های دولتی: موسسات بزرگی هستند که ای دولتی دریافت می کنند و شهریه کمتری از  دانشجویان می گیرند و تعداد بیشتری از آنان را در خود جای می دهند. اما در این میان دانشجویان بین المللی باید هزینه های بیشتری را نیز پرداخت کنند.
 
 • کالج های خصوصی: دانشگاه های کوچکتری هستند که کمک های مالی خصوصی دریافت می کنند و از شهریه و کمک های مالی هزینه های خود را تأمین می کنند. برعکس کالج های دولتی، آنها هزینه های بیشتری از دانشجویان دریافت می کنند اما دانشجویان کمتری را نیز دارند. در این موسسات دانشجویان خارجی هزینه های مشابه ساکنان آمریکا را پرداخت می کنند.

بهترین دانشگاه های آمریکا

بر اساس رتبه بندی QS World University Rankings 2022، پنج دانشگاه از ده دانشگاه برتر جهان در آمریکا قرار دارند.

 

1 – موسسه فناوری ماساچوست  (MIT)

2 – دانشگاه استنفورد

3 – دانشگاه هاروارد

4 – موسسه فناوری کالیفرنیا  (Caltech)

5 – دانشگاه آکسفورد

 

هشت موسسه آمریکا همچنین در میان برترین موسسات آموزشی جهان قرار دارند:

 

 • دانشگاه براون (رود آیلند)
 • دانشگاه کلمبیا (نیویورک)
 • دانشگاه کرنل (نیویورک)
 • کالج دارتموث (نیوهمشایر)
 • دانشگاه هاروارد (ماساچوست)
 • دانشگاه پنسیلوانیا (پنسیلوانیا)
 • دانشگاه پرینستون (نیوجرسی)
 • دانشگاه ییل (کنتیکت)
 

تقویم آموزشی در آمریکا به دو ترم تقسیم می شود. ترم پاییز از اواسط آگوست تا دسامبر برگزار می شود و ترم بهار که از ژانویه تا می ادامه دارد.

 

پیشنهاد می کنم برای این که در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله معرفی دانشگاه های آمریکا را هم مطالعه کنید.

تحصیل کاردانی و کارشناسی در آمریکا

پیش از کارشناسی ارشد در آمریکا دو مدرک شما می توانید دریافت کنید. این موارد شامل:

 

 • مدرک کاردانی: گرفتن این مدرک دو سال طول می کشد و معمولاً در کالج های فنی، اجتماعی یا علوم پایه این مدرک داده می شود. دانشجویان می توانند برای دستیابی به صلاحیت کاردانی در طیف وسیعی از رشته ها تحصیل کنند و سپس به یک برنامه آموزشی لیسانس منتقل شوند تا دو سال دیگر را برای کسب مدرک لیسانس سپری کنند.
 
 • مدرک لیسانس: گرفتن مدرک لیسانس در آمریکا چهار سال طول می کشد. تفاوت آنها با مقاطع کارشناسی در دیگر مناطق جهان از این جهت است که دانشجویان پیش از تصمیم گیری در مورد گرایش خود بر روی موضوعات مختلفی تمرکز می کنند. دانشجویان پس از  تکمیل کلاس های خود در رابطه با گرایششان بر روی هدف خود تمرکز می کنند.

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

حدود 1700 کالج در ایالات متحده آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد برنامه های مختلفی دارند و برنامه های تحصیلی در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت ارائه می شوند.

 

 • علمی / پژوهشی:  معمولاً طی دو سال به پایان می رسند (بعضی از دوره ها ممکن است فقط یک ساله باشد). مدارک تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد منجر به فعالیت در دانشگاه یا زمینه های تحقیقاتی می شود.
 
 • حرفه ای:  اینها برای آماده سازی دانشجویان برای مشاغل خاص طراحی شده است. تکمیل این دوره نیز دو سال طول می کشد.
 

در آمریکا این مقطع به صورت کامل پژوهشی نمی باشد. در عوض دانش آموزان از طریق ترکیبی از مولفه های آموزشی و پژوهشی آموزش می بینند. در آمریکا شما در هنگام تحصیل به طور منظم ارزیابی می شوید. به جای آنکه در وسعت بزرگ و با تعداد دفعات کمتری ارزیابی شوید، شما ارزیابی های مکرر و کوچکتر را خواهید داشت.

 

برای درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا شما باید مدرک کارشناسی از یک موسسه شناخته شده داشته باشید. داشتن نمره بالا در آزمون زبان انگلیسی نیز می تواند شانس شما را برای پذیرفته شدن افزایش دهد. هر دانشگاه در آمریکا خط مش خاص خود را دارد.

 

می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد تحصیل در آمریکا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا با کارشناسان ما در تماس باشید.

تحصیل دکتری در آمریکا

مدرک دکترا بالاترین مدرکی است که یک دانشجو میتواند در آمریکا آن را کسب کند. به طور معمول این مقطع در آمریکا چهار تا شش سال است.

 

برای دریافت مدرک دکترا باید امتحان جامع را پشت سر بگذارید و تحقیقات خود را در زمینه تخصصی خود انجام دهید و به صورت پایان نامه ارائه دهید.

 

موضوعات اصلی مورد مطالعه در آمریکا معمولاً انسان شناسی، زیست شناسی، روانشناسی و جامعه شناسی هستند.

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه ی تحصیل

تحصیل در ایالات متحده آمریکا گران است، بنابراین هر تصمیمی برای تحصیل در آمریکا باید با چشم باز انجام شود.

 

دانشگاه های دولتی آمریکا هزینه کمتری از دانشجویان داخل آمریکا دریافت می کنند. اما این در حالی است که تمام دانشجویان خارجی باید هزینه بیشتری را نیز پرداخت کنند. اما این در موسسات خصوصی متفاوت است و بین دانشجویان خارجی و دانشجویان داخلی تفاوتی نمی باشد و نرخ یکسانی را برای همه دانشجویان در نظر گرفته می شود. اما اگرچه هزینه ها تحصیل در دانشگاه های خصوصی از دانشگاه های دولتی بالاتر می باشد.

 

هزینه تحصیل در آمریکا بسته به موضوع و دانشگاه شما متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه دانشگاه و زندگی در یک موسسه دارای رتبه بالا در آمریکا ممکن است 70000 دلار در سال باشد. اما بسته به شرایط شما می توانید کمک مالی نیز دریافت کنید.

 

در حالی که هزینه تحصیل در آمریکا بسیار گران است، اما هزینه زندگی معمولاً بسیار کمتر از سایر کشورهای اروپایی مانند انگلستان است.

بورسیه تحصیلی در آمریکا

انواع بورسیه تحصیلی آمریکا

دانشجویان بین المللی هر ساله مقدار قابل توجهی کمک مالی از طرف دولت دریافت می کنند. بودجه خوبی برای دانشجویان خارجی وجود دارد و به طور کلی بین دانشگاه ها متفاوت است. این برخی هزینه های تحصیلی را پوشش می دهد، اما در برخی دانشگاه ها کل هزینه های تحصیل شما تحت پوشش بورسیه قرار می گیرد. منابع تأمین مالی در آمریکا عبارتند از:

 

 • کمک مالی مبتنی بر نیاز:  اگر درآمد خانواده شما کمتر از مقدار مشخصی باشد، بسیاری از موسسات آموزشی با پرداخت شهریه و اقامت شما به شما کمک مالی می کنند.
 • بورس تحصیلی بر اساس شایستگی: این بورسه برای تمام کسانی است که استعداد برجسته با نمرات عالی در یک زمینه خاصی را دارند.
 • بورسیه های ورزشی:  این بورسیه به ورزشکاران با استعدادی تخصیص دارد که شرایط لازم را داشته و از لحاظ ورزشی مقام و یا رتبه ای داشته باشند.

 

سالانه بورسیه های بسیاری به دانشجویان خارجی تخصیص داده می شود برای آنکه در جریان بورسیه تحصیلی آمریکا قرار بگیرید با کارشناسان ما در تماس باشید.

ویزای تحصیلی آمریکا

برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا شما باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کرده باشید.

 

ویزای غیر مهاجرتی F-1 رایج ترین نوع ویزا برای تمام کسانی است که مایل به تحصیل در یک کالج یا دانشگاه معتبر در آمریکا هستند. پیش از هر اقدامی برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باید در یک دانشگاه در آمریکا پذیرفته و تایید شده باشید. سپس باید در سامانه اطلاع رسانی دانشجویی (SEVIS) آمریکا ثبت نام کنید و برای این کار 200 دلار هزینه کنید.

 

همچنین باید برای مصاحبه ویزا با سفارت آمریکا در یکی از کشور های همسایه وقت بگیرید. شما باید موارد زیر را به همراه داشته باشید:

 

 • گذرنامه
 • فرم درخواست ویزا
 • مدارک مالی

 

هرچه زودتر این فرآیند را شروع کنید بهتر است. این را در نظر بگیرید که ویزای F-1 120 روز پیش از شروع سال تحصیلی شما صادر می شود.

 

با توجه به اوضاع سیاسی کنونی در ایالات متحده و تغییر ماهیت قوانین مهاجرت، اتباع کشورهای مسلمان مانند ایران می توانند به راحتی به آمریکا مهاجرت کنند و در این کشور تحصیل کنند.

کسب اطلاعات بیشتر از : ویزای تحصیلی آمریکا

 

شرایط تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

 به دلیل مراحل مختلفی که باید سپری کنید، پذیرش از یک دانشگاه در آمریکا ممکن است کمی طولانی شود. اپلای از دانشگاههای آمریکا معمولا چیزی بین 12 تا 18 ماه طول می کشد. توصیه می شود که از شش موسسه آموزشی بیشتر درخواست خود را ارائه نکنید. این موجب می شود که فرصت کافی داشته باشید تا بر روی هر یک از درخواست های خود تمرکز کنید این در حالی است که شانس موفقیت شما نیز افزایش پیدا می کند.

 

برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا، همه دانشجویان باید مستقیماً به دانشگاه خود مراجعه کنند و در یک آزمون پذیرش چند گزینه ای شرکت داشته باشند. برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا دانشجویان ملزم به شرکت در آزمون های  SAT یا ACT هستند. علاوه بر موارد ذکر شده دانشجویان باید شرایط زیر را نیز داشته باشند.

 

علاوه بر این شما باید موارد زیر را ارائه دهید:

 

 • تکمیل فرم درخواست
 • انگیزه نامه از تحصیل در آمریکا
 • متن سوابق تحصیلی
 • دو یا سه توصیه نامه
 • نمرات امتحان پذیرش
 

برای برنامه های تحصیلات تکمیلی ممکن است مجبور باشید یک پروپوزال و رزومه نیز ارائه دهید و همچنین در یک مصاحبه شرکت کنید.

 

همه دانشجویان باید هزینه درخواست را به هر دانشگاه بپردازند، معمولاً این چیزی در حدود 50 تا 100 دلار است.

 

مهلت درخواست برای پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی در آمریکا متفاوت است اما بیشتر آنها بین نوامبر و فوریه هستند.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

برای تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیرش از دانشگاه را نخواهید داشت. تمام دوره های تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسی هستند. اگر انگلیسی شما قوی نیست پس بهتر است که در کلاس های زبان انگلیسی شرکت کنید. باید برای تحصیل در آمریکا در آزمون های تافل و آیلتس نیز نمره خوبی دریافت کرده باشید.

نتیجه گیری

آمریکا بهترین سیستم آموزشی جهان را در اختیار دارد و بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان آرزوی تحصیل در این کشور را دارند. دانشگاه های آمریکا از برترین رتبه های جهان برخوردار هستند. برای تحصیل در آمریکا شما باید از یک دانشگاه پذیرش داشته باشید. پس از دریافت پذیرش می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کنید و در مصاحبه سفارت شرکت کنید. این امکان را دارید که پس از تحصیل در آمریکا، شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و با تغییر ویزای تحصیل خود به ویزای کار، اقامت دائم آمریکا را نیز دریافت کنید.

 

اگر قصد تحصیل در آمریکا را دارید می توانید برای کسب اطلاعات جامع تر با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره 22654650-021 و 28111107-021 در تماس باشید.

سوالات متداول

مزایای تحصیل در آمریکا تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا، اشنایی با دانشجویانی از سراسر جهان و دریافت حقوق بیشتر پس از وارد بازار کار شدن می باشد.

هزینه های شهریه خود را محاسبه کنید. در صورت امکان در آزمون  GMAT شرکت کنید. آیلتس خود را بگیرید و برای تحصیل در آمریکا اقدام کنید.

 ایالات متحده بیش از هر کشور دیگر در جهان دانشگاه دارد. علاوه بر این، اکثر کالج ها و دانشگاه ها برنامه های آموزشی با کیفیت خوب با استادان بسیار با کیفیتی را ارائه می دهند.

 

ویزای دانشجویی F برای تحصیل در کالج یا دانشگاه های ایالات متحده در نظر گرفته شده است. ویزا M نیز برای دانشجویان غیر دانشگاهی است که قصد یادگیری حرفه ای را دارند.

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ایالات متحده نیازی به استفاده از نماینده ندارند. اما شما با داشتن نماینده می توانید سریعتر و آسانتر درخواست خود را ارسال کنید.

 

 
فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر