تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

یک از محبوبترین مقاصد گردشگری دانشجویان در جهان کشور استرالیا است. هر ساله هزاران دانشجو برای تحصیل به کشور استرالیا مهاجرت می کنند.

 

سواحل شنی، اقیانوس زیبا، زندگی آرام، آب و هوای تمیز و باربیکیو و پیک نیک در سیدنی تنها مواردی است که موجب شده است که هزاران دانشجو از سراسر جهان ، کشور استرالیا را به عنوان مقصد مهاجرتی برای خود انتخاب کنند. استرالیا دارای یک سیستم آموزشی بسیار قوی می باشد. دانشگاه های استرالیا همچنین پس از ایالات متحده و انگلستان، سومین جمعیت دانشجویان مهاجر را در خود جای داده است.

 

استرالیایی ها بسیار مردم خوش مشربی هستند و از تفریحات آنها بیرون رفتن و در ساحل قدم زدن و یا گشت و گذار است که هزینه آن نیز بسیار کم است. با تحصیل در استرالیا می توانید از مناظر مختلف این کشور در کنار تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا لذت ببرید. از شهرهای بسیار مدرن تا جنگل های بارانی و مناطق ساحلی گفته شما از تحصیل در استرالیا خسته نخواهید شد. استرالیا در رده بندی میراث جهانی رتبه 17 را در اختیار دارد.

 

ما در این مقاله شرایط تحصیل در استرالیا، هزینه تحصیل در استرالیا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را مورد بررسی علمی قرار داده ایم.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

ابتدا در این ویدئو به بررسی کلی درمورد تحصیل در استرالیا می پردازیم.

دانشگاههای استرالیا

43 دانشگاه در سراسر استرالیا وجود دارد، بنابراین با کمی تحقیق می توانید مکان و شهر مناسب خود را برای استقرار و ادامه تحصیل پیدا کنید.

 

دانشگاه های استرالیا در رشته های مختلف از پزشکی و علوم انسانی گرفته تا مدیریت و مهندسی دوره های تحصیلی ارائه می کنند. ساختار آموزش و پرورش و علوم استرالیا بسیار مشابه ساختار ایران است و شما این امکان را دارید که با داشتن شرایط لازم در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این کشور تحصیل کنید.

 

وقتی حرف از رتبه بندی جهانی دانشگاه ها می رسد، استرالیا دانشگاه های بسیار معتبری در این رتبه بندی در اختیار دارد. هفت دانشگاه استرالیا در میان 100 دانشگاه برتر بر اساس رتبه بندی QS World University قرار دارند. این دانشگاه ها عبارتند از:

 

 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه نیو ساوت ولز
 • دانشگاه کوئینزلند
 • دانشگاه موناش
 • دانشگاه استرالیای غربی

 

قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا شامل هشت (Go8) دانشگاه می شوند. این ها شامل دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه موناش و دانشگاه های آدلاید، ملبورن، نیو ساوت ولز، کوئینزلند، سیدنی و استرالیای غربی هستند.

 

ملبورن محبوب ترین شهر دانشجویی در استرالیا است. سه شهر دیگر، سیدنی، بریزبن و کانبرا هستند. شهر پرت نیز که دانشگاه های بسیار خوبی را در خود جای داده است در مکان 39 جول محبوب ترین شهر های تحصیلی استرالیا می باشد.

 

آغاز سال تحصیلی در استرالیا معمولاً در ماه فوریه است. اما این ممکن است بسته به موسسه آموزشی، دانشگاه، و مقطع تحصیلی شما متفاوت باشد.

دانشگاه موناش
دانشگاه موناش
دانشگاه ملبورن
دانشگاه ملبورن
دانشگاه ملی استرالیا
دانشگاه ملی استرالیا

تحصیل در استرالیا

تحصیل کارشناسی در استرالیا

دوره های لیسانس در استرالیا به طور معمول سه سال هستند. هر سال تحصیل در استرالیا به دو ترم تقسیم می شوند، اگرچه برخی از دانشگاه ها در این کشور سه ترم را نیز دارند.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا به توسعه مهارت ها و دانش لازم برای کار در زمینه تحصیلی شما کمک می کند و شما را قادر می سازد تا تحصیلات تکمیلی در رابطه با زمینه کاری و تحصیلی خود را نیز دنبال کنید.

 

ورود به دانشگاه های استرالیا بسیار رقابتی بوده و برای بدست آوردن صندلی خود در دانشگاه باید، گواهینامه دبیرستان با معدل بالا داشته باشید. همچنین اگر زبان انگلیسی شما خوب نیست باید سطح دانش زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و مدرک زبان معتبری مانند آیلتس و یا تافل را بگیرید. شرایط ورود به برخی از دانشگاه های استرالیا ممکن است شامل داشتن تجربه کار، رزومه، نمونه کار و یا توصیه نامه باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا

کارشناسی ارشد در استرالیا فرمی مشابه با ایران دارد و برای گرفتن مدرک شما باید یک یا دو سال در دانشگاه تحصیل کنید. مدارک دانشگاه های استرالیا توسط بسیاری از کارفرمایان در استرالیا شناخته شده و مورد احترام هستند. شما پس از فارغ التحصیلی با تحصیل در دانشگاه های استرالیا در جایگاه خوبی از لحاظ موقعیت کاری قرار خواهید گرفت.

 

استرالیا رشته های بسیاری در مقطع کارشناسی ارشد دارد که مبتنی بر تحقیق و یا آموزش هستند. مهمترین رشته های کارشناسی ارشد در استرالیا در زمینه های هنر، مهندسی، سلامت و علوم می باشد. شما در استرالیا می توانید در دوره های کارشناسی ارشد هنر (MA) یا کارشناسی ارشد علوم (MSc) تحصیل کنید. دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد در استرالیا آموزش محور و پژوهش محور می باشند.

 

شرایط ورود به دوره های کارشناسی ارشد در استرالیا بسته به دانشگاه و شرایط شما متفاوت است. اما مهمترین شرط برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا داشتن مدرک کارشناسی با نمره بالا است.

تحصیل دکتری در استرالیا

درجه دکترا یا PhD در استرالیا معمولاً یک دوره پژوهشی است و بالاترین مدرک اعطا شده توسط دانشگاه های استرالیا می باشد. تکمیل دوره دکتری در استرالیا معمولا سه سال است و پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد انجام می شود.

 

درجه دکترا در استرالیا یک برنامه تحقیقاتی است که از سه جز تشکیل شده است:

 

 • مروری بر ادبیات تحقیق، آزمایش یا یادگیری بدنه دانشی
 • انجام یک پروژه تحقیقاتی که به درک و دانش شما در زمینه تحقیقاتی کمک می کند
 • ارائه پايان نامه اي كه رابطه بين تحقيق و زمينه مطالعه ای شما را نشان مي دهد.
 

در پایان دوره دکتری خود در استرالیا شما باید یک پایان نامه کتبی به دانشگاه خود تحویل دهید، اما بر خلاف بسیاری از کشور های دنیا نیازی به دفاع شفاهی از کار خود در دانشگاه نخواهید داشت.

شرایط تحصیل در استرالیا

برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در استرالیا باید مستقیماً از طریق اینترنت به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید. شرایط تحصیل بین دانشگاه ها متفاوت است، بنابراین پیش از شروع مراحل درخواست، جزئیات تحصیل و شرایط آن را بررسی کنید. تاریخ درخواست بسته به دوره و دانشگاه شما نیز متفاوت می باشد. برخی از دانشگاه ها ممکن است در تمام طول سال درخواست تحصیل را بپذیرند و در برخی دیگر زمان خاصی تعیین شده باشد.

تا تحصیل در استرالیا شما باید 4 مرحله را پشت سر بگذرانید:

 

 • فرم درخواست تحصیل در دانشگاه مورد نظر را ارسال کنید.
 • پذیرش خود را از دانشگاه دریافت کنید.
 • تأیید الکترونیکی ثبت نام  (eCoE)را دریافت کنید.
 • برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.
 

برای آنکه درخواست شما موفقیت آمیز باشد باید شرایط زیر را داشته باشید:

 

 • دستاوردهای آکادمیک و تحصیلی مانند مدرک تحصیلی
 • مهارت در زبان انگلیسی
 • تمکن مالی برای حمایت از مدت زمان حضور شما در استرالیا
 • بیمه درمان
تحصیل در استرالیا

مدرک زبان برای تحصیل در استرالیا

مهاجرت-به-استرالیا

تمام دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در استرالیا به زبان انگلیسی هستند. در برخی موارد ممکن است لازم باشد برای اخذ پذیرش از دانشگاه مهارت زبان خود را از طریق آزمون زبان انگلیسی به اثبات برسانید.

با این حال سطح مهارت مورد نیاز دانشگاه های استرالیا می تواند با یکدیگر متفاوت می باشند. اما در مجموع حداقل شرایط شما برای تحصیل در استرالیا برای مقطع کارشناسی داشتن مدرک آیلتس با نمره 6 و مقطع کارشناسی ارشد با نمره 6.5 می باشد.

هزینه تحصیل در استرالیا

استرالیا یکی از گرانترین کشور های جهان برای تحصیل است. در استرالیا هزینه ها توسط دانشگاه ها تعیین می شوند، نه دولت. بنابراین هزینه تحصیلات تکمیلی در این کشور می تواند بسیار متفاوت باشد. دانشجویان خارجی در استرالیا به طور قابل توجهی بیش از دانشجویان استرالیایی شهریه پرداخت می کنند. در استرالیا دانشجویان باید پیش از شروع دوره ترم خود شهریه را پرداخت کنند.

 

علی رغم افزایش هزینه تحصیل، اما استرالیا هنوز در بین دانشجویان خارجی محبوب ترین کشور برای تحصیل است.

 

شما می توانید انتظار داشته باشید که در استرالیا برای مدرک کارشناسی ارشد بین 20 تا 37 هزار دلار استرالیا و برای مدرک دکترا 14 تا 37 هزار دلار استرالیا در سال هزینه پرداخت کنید.

 

این هزینه شامل تمام رشته های تحصیل در استرالیا نمی شود و شما باید در رشته هایی مانند علوم دامپزشکی، پزشکی و مدیریت بازرگانی (MBA) هزینه های بیشتری را نیز پرداخت کنید.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

انواع بورسیه استرالیا

دانشگاه های استرالیا در پی جذب دانشجویان خارجی بیشتری هستند. بنابراین شما به عنوان دانشجوی خارجی در استرالیا از استقبال گرمی برخوردار خواهید شد. بورسیه های تحصیلی در استرالیا شامل موارد زیر می باشند:

 

 • جوایز استرالیا _گردهم آوردن بورس های تحصیلی ارائه شده توسط تعدادی از آژانس ها از جمله آژانس توسعه بین المللی استرالیا.(AusAID)
 • برنامه Endeavor Leadership _این برنامه شامل طیف وسیعی از بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی می باشد و از بودجه دولتی استفاده می کند.
 • برنامه آموزش تحقیق (RTP) – این برنامه توسط دانشگاه ها به صورت انفرادی که به نمایندگی از وزارت علوم استرالیا هستند تخصیص داده می شود. کمک هزینه RTP  برای حمایت از دانشجویان داخلی و خارجی است که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحقیق هستند.
 

تعدادی از دانشگاه های استرالیا همچنین به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهند – برای مثال به بورسیه های تحصیل برای دانشجویان خارجی دانشگاه موناش و بورسیه های بین المللی دانشگاه سیدنی می توان اشاره داشت.

ویزای تحصیلی استرالیا

مدارک مورد نیاز

برای تحصیل در استرالیا شما باید ویزای دانشجویی این کشور را داشته باشید. همه دانشجویان خارجی باید بصورت آنلاین برای ویزای دانشجویی (زیر کلاس 500) استرالیا اقدام کنند. داشتن ویزای تحصیلی استرالیا به شما این امکان را می دهد که به صورت تمام وقت در یک موسسه آموزشی شناخته شده در استرالیا تحصیل کنید. ویزای تحصیلی استرالیا تا پنج سال است و هزینه آن در حدود 575 دلار استرالیا می باشد.

 

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا شما باید شرایط و مدارک زیر را داشته باشید:

 • مدارک پذیرش در یک دانشگاه در استرالیا
 • اثبات تمکن مالی در مدت حضور خود در استرالیا
 • مدرک زبان برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 • بیمه درمانی
 • عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه

شرایط کار در هنگام تحصیل در استرالیا

شما به عنوان دانشجو برای کمک به هزینه های زندگی دانشجویی خود می توانید در حین تحصیل کار نیز کنید. بیشتر ویزاهای دانشجویی در استرالیا به شما این امکان را می دهد که هر دو هفته 40 ساعت در طول مدت ترم کارکرده باشید. در هنگام تعطیلات نیز ساعات نامحدودی برای کار شما در نظر گرفته شده است. برای اطمینان از اینکه قانون را زیر پا نمی گذارید ، همیشه بررسی کنید که آیا دانشگاه شما اجازه کار در هنگام تحصیل را به شما می دهد و مدت آن نیز چقدر است.

نتیجه گیری

استرالیا یکی از پیشرفته‌ترین کشور های جهان می باشد که مهاجران بسیاری را سالانه از اقصی نقاط دنیا به خود جذب می کند. استرالیا همچنین سیستم آموزشی بی نظیری را در اختیار دارد و دانشجویان بسیاری آرزوی تحصیل در این کشور را دارند. اما تحصیل در استرالیا ارزان نیست و هزینه شهریه دانشگاه های این کشور نسبتا بالا می باشد. برای تحصیل در استرالیا داشتن مدرک زبان، مدرک تحصیل در مقاطع پیشین با نمره بالا لازم است. با داشتن پذیرش از یک دانشگاه در استرالیا امکان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا وجود دارد.


اگر شما نیز قصد تحصیل در استرالیا را دارید می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد تحصیل در استرالیا با کارشناسان ما در موسسه کاربین در تماس باشید. موسسه کاربین با داشتن پرونده های بی شمار در امر مهاجرت تحصیلی می تواند به شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا همراهتان باشد. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 22654650-021 و 28111107-021 در تماس باشید.

سوالات متداول

استرالیا کشوری چند فرهنگی است و مردم آن بسیار خوش برخورد هستند. با تحصیل در استرالیا این فرصت را دارید که مدرک برجسته ای را از دانشگاه های این کشور دریافت کنید.

مزایای بی شمار تحصیل در استرالیا شامل کیفیت بالای آموزش، فضای یادگیری رقابتی، مقرون به صرفه بودن در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته و کیفیت بالایی زندگی می باشد.

دانشگاه ملی استرالیا به عنوان ارزانترین دانشگاه استرالیا شناخته می شود.

شرایط تحصیل در استرالیا داشتن گذرنامه، عکس پرسنلی جدید، گواهینامه تحصیلی مقاطع پیشین و مدرک زبان آیلتس برای اثبات مهارت زبان انگلیسی است.

بر اساس آخرین رده بندی جهانی، دانشگاه ملبورن معتبرترین دانشگاه استرالیا می باشد.

 
فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر