تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

در حال حاضر تحصیل در اتریش بنا به شرایط عالی که دارد متقاضیان زیادی را دارا می باشد که ثمره نظام آموزشی ایده آل، هزینه های کم و سطح استاندارد بالای زندگی در کشور اتریش است. کشور اتریش (Austria) با داشتن دولتی که سعی کرده اقتصاد آلمان را سرلوحه اقتصاد جامع خود و آسایش و رفاه کشورهایی نظیر سوئیس را سرلوحه کار خویش قرار دهد، از طرفی می تواند مقصدی مناسب برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در اتریش و اروپا و از طرفی اقامتگاه مناسبی جهت بنا نهادن شرایط ادامه زندگی برای افراد با شرایط متفاوت باشد.

آنچه در این مقاله میخوانید:

تحصیل در اتریش به صورت رایگان

تحصیل رایگان در اتریش هنوز ( با هزینه بسیار ناچیز ) صورت می گیرد و این کشور با توجه به جمعیت بسیار کمی که دارا می باشد، شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش و اقامت در این کشور را تسهیل نموده است. زبان اصلی کشور اتریش آلمانی است.

نکته :  قابل توجه متقاضیان تحصیل در اتریش، از سال ۲۰۱۳ مدرک دانشگاه آزاد برای ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش برای مقاطع بالاتر مورد تایید نمی باشد. یا به سختی ارزیابی می شوند و مورد پذیرش قرار می گیرند.

تحصیل در اتریش

مدرک زبان مورد نیاز و زبان تدریسی دانشگاه ها در اتریش

در اکثر رشته های دانشگاهی اتریش در مقطع لیسانس زبان تدریس آلمانی می باشد و فرد متقاضی باید مدرک زبان آلمانی را برای ورود به دانشگاه داشته باشد. متقاضیان تحصیل در این کشور دو راه در پیش روی خود دارند، اول اینکه زبان آلمانی مورد نیاز را تا سطح B2 در ایران فرا بگیرند و اقدام به کسب پذیرش تحصلی اتریش و متقابلا اقدام به تحصیل در اتریش کنند. راه دوم اینکه بدون مدرک زبان برای ورود به قصد تحصیل در دانشگاه های اتریش اقدام کنند و در اتریش از فرصت های کالج های زبان آلمانی بهره مند شوند و زبان آلمانی را یاد بگیرند.

 

راه دوم برای عزیزان که قصد تحصیل در این کشور دارند و زمانی برای کسب مدرک زبان در ایران ندارند توصیه می شود بخاطر شرایط محیطی  و متدهای آموزشی مورد استفاده جهت یادگیری زبان آلمانی و از همه مهمتر حضور در محیط کشور اتریش می تواند باعث افزایش راندمان یادگیری شما شود. از طرفی با توجه به تغییرات سالانه جهت اخذ ویزای برای متقاضیان تحصیل در اتریش از طرف سفارت این کشور بسیار توصیه می شود.

نکته: در برخی از دانشگاه های کشور اتریش برخی از دروس هم به صورت دو کلاس مجزا به زبانهای آلمانی و انگلیسی تدریس می شود. 

تحصیل در اتریش

کار در حین تحصیل در اتریش

دولت اتریش برای تمامی دانشجویان زمان های مشخصی برای کار به هنگام تحصیل در هفته در نظر گرفته که در مقاطع مختلف نسبت به یکدیگر در مدت زمان متفاوت هستند , برای لیسانس  حدود ۱۰ ساعت کار در هفته، برای فوق لیسانس ۲۰ ساعت و مقطع دکترا حدود ۳۰ ساعت بصورت هفتگی است که حقوق آن بین 10 تا 20 یورو برای هر ساعت در نظر گرفته میشود.

 

نکته: دانشجویان تازه وارد در بدو ورود با توجه به عدم آشنایی به زبان آلمانی و همچنین نداشتن شناخت کافی از محیط اتریش بصورت واقع بینانه نمی توانند برای یکسال و یا حداقل مدتی که سطح زبان مطلوبی را فرا بگیرند، بر روی گزینه کار در اتریش حسابی باز کنند هر چند هستند دانشجویانی با تخصص های خواص و تسلط به زبان انگلیسی در حیطه کارهای تحت وب با توجه به محیط مطلوب اتریش اقدام به درآمد زایی می نمایند، البته این مورد عمومیت ندارد.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش چقدر است؟ هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش چقدر است؟

 

همانطور که در ابتدای این مطلب مطالعه کردید هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش از 360 یورو تا 750 یورو در ماه میباشد. (هزینه بسیار پایین در حد رایگان).

هزینه های زندگی در اتریش برای دانشجویان به صورت میانگین 950 یورو درماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و … می شود. البته شایان ذکر است هزینه تا حد زیادی بسته به نوع سبک زندگی شما می تواند متفاوت باشد.

هزینه تحصیل

شرایط تحصیل و کسب پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف در اتریش

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اتریش

شرط مهم و اول ورود دانشجویان ایرانی به مقطع لیسانس در کشور اتریش داشتن مدرک قبولی کنکور سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل می باشد یعنی کسانی شانس قبولی دارند که در آزمون کنکور ایران از دانشگاه های دولتی پذیرش گرفته باشند و یا دانشجوی ثبت نامی یکی از دانشگاه های دولتی باشند.

 

همچنین نیاز به مدرک زبان آلمانی B2 و یا سپری کردن دوره آموزش این زبان در اتریش می باشد ناگفته نماند در بعضی از رشته ها نیاز هست که در امتحان ورودی به زبان آلمانی شرکت کنید. جهت اطلاع دقیق از رشته های دارای آزمون ورودی با موسسه بین المللی کاربین مجری و مشاور اخذ پذیرش دانشجویی از دانشگاه های مورد تایید اتریش تماس بگیرید. بسته به شرایط شما با بهره گیری از تجربه چندین ساله خود می توانیم مشاور و راهنمای شما باشیم و بهترین انتخاب های شما را معرفی کنیم.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

شرایط تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در اتریش شباهت کامل به مقطع لیسانس دارد با تفاوت مدت زمان و شهریه ترم. زبان مورد تدریس این مقطع نیز با لیسانس یکی می باشد اما تنها مزیتی که برای فارغ التحصیلان در این مقطع وجود دارد این است که بعد از پایان تحصیلات مقطع فوق لیسانس، به فرد به مدت زمان یک ساله اجازه اقامت داده می شود که با توجه به مدرک خود شغل پیدا کند و در اصل ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کند.

تحصیل در اتریش

تحصیل در مقطع دکترا در اتریش

کشور اتریش همانند سایر کشورها توجه ویژه ای به مقطع دکترای دانشجویان دارد که در این جهت برای پرداخت مخارج تحصیل شان، شرایط ویژه در طول دوره ی دکترا فراهم کرده است که از جمله آن می توان به انواع بورس های ویژه دانشجویان دکترا نام برد. مدت زمان این دوره ۲ سال می باشد. هدف ما اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به کسب پذیرش تحصیلی اتریش می باشد. امیدواریم تلاش همکاران ما باعث تحقق کسب پذیرش تحصیلی اتریش و پذیرش تحصیلی اروپا برای شما مخاطب عزیز گردد. پیشنهاد می کنم اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در این رابطه داشته باشید حتماً مقاله تحصیل دکتری در اتریش را هم مطالعه کنید.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب اطلاع از روش های کسب پذیرش تحصیلی رایگان از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره مهاجرت رایگان بگیرید. بعد از تکمیل و ارسال فرم مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

اگر با کشورهایی که امروزه شرایط خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده‌اند آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که مجارستان یکی از این کشورها به

بیشتر
کار در رومانی
کار در رومانی

کشور رومانی در سال‌های اخیر نرخ زادوولد پایینی را تجربه کرده است. این عامل و برخی عوامل سیاسی و اقتصادی دیگر به کمبود نیروی کار

بیشتر
کار در ترکیه
کار در ترکیه

کار در ترکیه باتوجه‌به شرایط کاری مناسب و متنوع، متقاضیان زیادی دارد. کشور ترکیه جزء هفتمین کشورهای برتر دنیا برای کارگران بین‌المللی باتوجه‌به آخرین گزارش‌های

بیشتر