تحصیل در کانادا

تحصیل در کشور کانادا

طبیعت زیبا، سیستم آموزشی بسیار معتبر به همراه مردمی بسیار خونگرم موجب شده است که تحصیل در کانادا جذابیت های بی شماری برای دانشجویان از سراسر جهان داشته باشد. کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای دانشجویان از سراسر جهان است. چیزی بالغ بر 500 هزار دانشجو هر ساله برای ادامه تحصیل کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند.

 

کانادا به طور پیاپی به عنوان یکی از امن ترین مکان ها برای زندگی انتخاب می شود. کانادا دومین کشور بزرگ در جهان با اقتصادی بسیار با ثبات است. این کشور یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی بوده و کیفیت زندگی در این کشور همواره بسیار بالا می باشد.

 

طبق معیار های QS Best Student Cities سه شهر کانادا به نام های مونترال (چهارم)، تورنتو (سیزدهم) و ونکوور (هفدهم) در میان 20 شهر برتر جهان برای زندگی دانشجویی در جهان نام گرفته اند.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

ابتدا در این ویدئو به بررسی کلی درمورد تحصیل در کانادا می پردازیم.

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های برتر کانادا

در سراسر کانادا 98 دانشگاه قرار دارد و سالانه 1.5 میلیون دانشجو از این دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند. سه دانشگاه برتر کانادا در میان 50 رتبه برتر  QS World Rankings قرار دارند:

 

 • دانشگاه تورنتو (بیست و هشتم)
 • دانشگاه مک گیل (سی و سوم)
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (چهل و هفتمین)

 

ده دانشگاه دیگر کانادا در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار داشته و نمره های بسیار خوبی را کسب کرده اند. تنها تعداد معدودی از کشور های جهان هستند که این تعداد دانشگاه برتر را در خود جای داده اند. پیشنهاد می کنم برای این که در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله معرفی دانشگاه های کانادا را هم مطالعه کنید.

تحصیل کارشناسی در کانادا

دوره کارشناسی در کانادا سه یا چهار سال است و معمولا بسته به دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید بستگی دارد. چیزی بیش از 200 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی در کانادا برای دانشجویان ارائه می شود.

 

مدرک لیسانس دانشگاه های کانادا به دلیل شهرت این کشور با داشتن استانداردهای عالی پژوهش و تدریس در سطح جهان بسیار شناخته شده هستند. به عنوان مثال، دانشگاه تورنتو در رده دهم آناتومی و فیزیولوژی قرار دارد. این در حالی است که دانشگاه بریتیش کلمبیا براساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در رتبه سوم علوم ورزشی قرار گرفته است.

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

کانادا برای مقطع تحصیلات تکمیلی بسیار کشوری مناسبی است. دوره های کارشناسی ارشد معمولاً طی یک تا سه سال به صورت تمام وقت انجام می شود. اگرچه طول مدت شما بسته به رشته ای که شما در آن تحصیل می کنید متفاوت خواهد بود.

 

سال تحصیلی در کانادا از سپتامبر آغاز می شود و هر سال تحصیلی در کانادا به دو ترم تقسیم می شود. معمولاً دوره های کارشناسی ارشد در کانادا تا اواخر آوریل ادامه دارد. بسیاری از دانشگاه های کانادا گزینه تحصیل در تابستان را نیز ارائه می دهند (البته برخی از موسسات آموزشی در کانادا از این ساختار مستثنا هستند، مانند دانشگاه واترلو ، که هر سال تحصیلی آن به سه ترم تقسیم می شود).

 

در کنار سمینار و تکالیف دانشگاهی، آموزش در کانادا به صورت تعاملی می باشد، که به احتمال زیاد شامل کار های آزمایشگاهی، بازدید از مکان های علمی و کار گروهی است. در پایان دوره کارشناسی ارشد در کانادا شما باید یک پایان نامه را تحویل دانشگاه بدهید.

تحصیل دکتری در کانادا

phd in canada

مدرک دکتری یا PhD در کانادا شامل مطالعه تمام وقت دو تا سه ساله است. یک سال اول در کانادا تحصیل به صورت آموزشی و پس از آن شما باید در امتحان جامع دانشگاه خود شرکت کنید. در کانادا مقطع دکتری بیشتر به صورت پژوهشی می باشد و بسیاری از دانشجویان باید در مدت زمان تحصیل خود در این مقطع به تحقیق و نوشتن متمرکز برای رساله دکتری خود بپردازند.

هزینه تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به طور کلی بسیار ارزان تر از بسیاری از دیگر کشورهای انگلیسی زبان مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان یا استرالیا است. با این حال، هزینه تحصیل در کانادا بین دوره ها و دانشگاه های این کشور متفاوت است.

 

به طور معمول، برای تحصیل در کانادا شما باید بین 4000 تا 6000 دلار کانادا شهریه پرداخت کنید. اگرچه برخی از دانشگاه های کانادا گران هستند و شما باید تا 25000 دلار کانادا در سال شهریه پرداخت کنید.

 

همچنین تحصیل در کانادا شامل هزینه های اضافی دیگری مانند هزینه اداری از 150 دلار کانادا، بیمه درمانی تقریباً 600 دلار کانادا و هزینه های درخواست تحصیل در حدود 250 دلار کانادا (همه موسسات به آن نیاز ندارند) می باشد.

بورسیه تحصیلی در کانادا

دانشجویان خارجی معمولا در کانادا برای بودجه های دولتی همانند فارغ التحصیلان کانادایی واجد شرایط نیستند، اما نگران نباشید، در کانادا بورسیه های تحصیلی بسیاری برای دانشجویان غیر بومی نیز در نظر گرفته شده است.

 

برای کسب اطلاع از بورسیه های تحصیلی کانادا بهتر است با دانشگاه خود در تماس باشید تا بهترین گزینه بورسیه را به شما بگویند.

 

همچنین می توانید برای کسب اطلاع از لیست به روز بورسیه تحصیلی دانشجویان غیر کانادایی، با کارشناسان ما در تماس باشید.

canada scholarship

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان ایرانی که قصد دارند در کانادا تحصیل کنند باید پیش از سفر خود به این کشور مجوز تحصیل و ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. شما این امکان را دارید که از طریق وب سایت سفارت کانادا درخواست مجوز تحصیلی کانادا را بدهید. شما همچنین می توانید به صورت حضوری نیز اقدام کنید که بررسی آن زمان بیشتری را خواهد گرفت. همچنین از آنجا که کانادا در ایران سفارت ندارد باید از طریق کشور های همسایه ایران برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

 

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

 

 • نامه پذیرش بدون قید و شرط از یک دانشگاه در کانادا
 • اثبات تمکن مالی در مدت زمان حضور خود در کانادا
 • اثبات اینکه شما یک شهروند مطیع قانون در کانادا هستید
 • عدم سوء پیشینه
 • از سلامتی کامل برخوردار باشید

شرایط تحصیل در کانادا

در کانادا هیچ سیستم متمرکزی برای ثبت نام وجود ندارد، این بدان معنی است که شما باید مستقیماً به هر دانشگاه مراجعه کنید. شما باید مطمئن شوید که دانشگاه شما یک موسسه آموزشی تعیین شده است.

 

شما برای تحصیل در کانادا باید تسلط کافی به زبان انگلیسی و یا فرانسه داشته باشید. در کنار آن باید مدارک تمکن مالی خود را نیز ارائه دهید. در حال حاضر، برای تحصیل در کانادا باید مبلغ 10.000 دلار کانادا در سال به اضافه شهریه در حساب خود داشته باشید. اگر در کبک نیز قصد تحصیل این مبلغ به 11000 دلار کانادا می رسد.

 

مهمترین شرایط تحصیل در کانادا شامل موارد زیر است:

 

 • گذرنامه
 • چند عکس در ابعاد پاسپورت
 • فرم ثبت نام تکمیل شده دانشگاه
 • گواهینامه و مدارک تحصیلی پیشین
 • برگه پذیرش
 • مدارک کافی در مورد دانش زبان فرانسه یا انگلیسی
 • مدارک بیمه درمانی
 • عدم سوء پیشینه
 • رسید پرداخت هزینه های ترم
 • پرداخت هزینه های صدور ویزا

زبان برای تحصیل در کانادا

کانادا یک کشور دوزبانه است و از زبان های انگلیسی و فرانسوی تشکیل شده است. برای تحصیل در کانادا نیازی به تسلط به هر دو زبان ندارید، زیرا مدرک زبان فرانسه تنها در استان کبک مورد نیاز است. تسلط به زبان انگلیسی برای گشت و گذار و زندگی در کانادا کافی خواهد بود. اگرچه در بسیاری از استان های کانادا هر دو زبان را خواهید شنید. معمولا در هر استان کانادا یک موسسه آموزشی یا دانشگاه فرانسوی زبان نیز وجود دارد.

 

به محض ورود به کانادا لازم است که در یک آزمون زبان معتبر شرکت کنید تا مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهید. سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) یک آزمون تایید شده برای بسیاری از دانشگاه های کانادا است.

نتیجه گیری

کانادا یکی از بهترین کشور ها برای کار و زندگی است و سالانه مهاجران بسیاری برای کار و زندگی این کشور را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب می کنند. امکان تحصیل در تمام مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در کانادا برای ایرانیان وجود دارد. داشتن مدرک تحصیلی مقاطع پیشین با نمره بالا به همراه مدارک معتبر از آزمون های زبان انگلیسی و فرانسوی از مهمترین شرایط تحصیل در کانادا هستند. اگر چه کیفیت سیستم آموزشی کانادا بسیار بالا است، اما هزینه تحصیل در این کشور معمولا شاید مقداری زیاد باشد. اما شما می توانید با داشتن شرایط لازم از بورسیه های تحصیلی در کانادا نیز استفاده کنید.

 

اگر قصد مهاجرت کاری تحصیل به کشور کانادا را دارید می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاربین در تماس باشید تا آنها بهترین شیوه مهاجرت تحصیلی را به شما بگویند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 22654650-021 و 28111107-021 در تماس باشید.

سوالات متداول

از مهمترین مزایای تحصیل در کانادا شامل هزینه های مقرون به صرفه، کار در طول تحصیل و چند فرهنگی و مترقی بودن کانادا است که با آغوش باز از دانشجویان خارجی پذیرایی می کنند.

یکی از مهمترین دلایل انتخاب دانشجویان برای تحصیل در کانادا کیفیت بالای آموزشی این کشور است. وقتی دانشجویی از دانشگاهی در کانادا مدرک تحصیل خود را دریافت می کند شانس وی برای پیدا کردن کار در کانادا نیز افزایش می یابد. معمولا فارغ التحصیلان دانشگاه از دانشگاه های کانادا درآمد بیشتری را نیز دارند.

مجوز تحصیل یک سند رسمی است که توسط دفاتر ویزای کانادا در محل گذرنامه شما صادر می شود تا نشان دهد شما شرایط ورود به کانادا را به عنوان اقامت موقت برای اهداف تحصیلی دارید.

بله، دانشجویان خارجی اغلب واجد شرایط کار به صورت نیمه وقت هستند. فارغ التحصیلان خارجی از دانشگاه ها و کالج های واجد شرایط کانادا می توانند مجوز کار در کانادا را دریافت کنند و تا حدود 20 ساعت در هفته به کار مشغول باشند.

بهترین مکان برای تحصیل در کانادا شهر های تورنتو، مونترال، ونکوور و اتاوا می باشند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر