تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا همانند سایر کشورهای اروپایی دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهان می باشد. اگر علاقه به تحصیل در اسپانیا دارید با ما همراه باشید. در ادامه ضمن تشریح مسائل مربوط به کسب پذیرش تحصیلی اسپانیا و تحصیل در اسپانیا، پاسخ تمامی سوالات شما را خواهیم دارد. در صورت تمایل به ارزیابی شرایط خود جهت تحصیل در معتبرترین دانشگاه های اسپانیا بصورت رایگان از طریق ارسال تکمیل فرم ارزیابی مندرج در موسسه بین المللی کاربین می توانید بصورت رایگان با مشاوره شوید. کارشناسان باتجربه ما در راه کسب پذیرش از دانشگاه های اسپانیا شما را همراهی خواهند کرد و کلیه خدمات این موسسه را در ادامه خدمت شما معرفی خواهند کرد.

 

اسپانیا به سرعت به سوی توسعه گام برداشت، بطوریکه در سال ۲۰۰۷ با ۱۴۰۲ میلیارد دلار تولید ناخالص ملی (حدود دو برابر ایران) یازدهمین اقتصاد دنیا شد. در برخی زمینه ها مانند گردشگری اسپانیا یکی از کشور های برجسته جهان است.  اسپانیا هنرمندان و افراد سرشناسی زیادی را به دنیا معرفی کرده است. بطور مثال می توان به پیکاسو، دالی و سروانتس اشاره کرد. در دوران حکومت مسلمانان، فرهنگ ایران در آن سرزمین تأثیر و نفوذ داشته، بطوری که برخی آثار آن هنوز موجود است.

 

تحصیل در اسپانیا مورد تقاضای بسیاری از افراد می باشد. وجود دانشگاه های معتبر، امکان بردن همراه، امکان تحصیل در مقاطع مختلف، حق کار حین تحصیل، امکات تردد در کشورهای اروپایی با ویزای دانشجویی اسپانیا و ….. از شرایط و مزیت های پذیرش تحصیلی و تحصیل در اسپانیا می باشد.

آنچه خواهید خواند:

کدام دانشگاه های اسپانیا جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اسپانیا مورد تایید هستند؟

در این تقسیم بندی دانشگاه های اسپانیا جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اسپانیا به دو دسته گروه ممتاز (الف) و گروه خوب (ب) تقسیم بندی می شوند (البته گروه متوسط و ضعیف هم در این رده بندی اعلام شده که از درج آنها صرف نظر شده) که به ترتیب عبارتند:

تحصیل در اسپانیا

دانشگاه های گروه ممتاز (الف) اسپانیا:

Universidad Complutense de Madrid

Universitat de Barcelona

Universitat de Barcelona

Universidad Autonoma de Barcelona

Universitat de Valencia

Universidad Politecnica de Madrid

Universitat Politecnica de Catalunya Barcelona Tech

Universidad de Granada

Universidad de Sevilla

Universidad Politecnica de Valencia

Universidad de Salamanca

Universidad de Zaragoza

Universidad de Navarra

Universitat Pompeu Fabra

Universitat d’Alacant/Universidad de Alicante

Universitat Jaume I

Universidad Autonoma de Madrid

Universidad de Cantabria

 

Universidad de Santiago de Compostela

 

Universidad de Murcia

 

Universidad Carlos III de Madrid

 

Universidad de Vigo

  

دانشگاه های گروه خوب (ب) اسپانیا:

Berklee College of Music   صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد

Universidad  de Castilla la  Mancha

Universidad de Malaga

Universidad de Oviedo

Universidad de Extremadura

Universidad de Valladolid

Universidad de Alcala

Universidad de Cadiz

Universitat Oberta de Catalunya

Universidad de la Laguna

Universidad de Huelva

Universidad Rey Juan Carlos

Universitat Rovira I Virigili

Universidad de Leon

Universidad de la Rioja

Universidad de Almeria

Universidad de Jaen

Universidad Politecnica de Cartagena

تحصیل در اسپانیا

از مزایای تحصیل در اسپانیا

از مزایای تحصیل در اسپانیا میتوان به هزینه کم، امکان کار پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد. از معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا می توان به شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون اشاره کرد. شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان و همچنین سوالاتی پیرامون هزینه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی در این مطلب بررسی می شود.

 

از طرق مهاجرت به اسپانیا می توان به مهاجرت تحصیلی به اسپانیا اشاره کرد، این روش در کنار روش های سرمایه گذاری (مهاجرت به اسپانیا با 3 هزار یورو) و ویزای کار اسپانیا می باشد. شخص پس از مهاجرت به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت اسپانیا و در ادامه اخذ تابعیت اقدام کند. دانشجویان در مدت تحصیل در این کشور از اقامت تحصیلی اسپانیا برخوردار می شوند.

اعزام دانشجو و تحصیل در اسپانیا

از شرایط اعزام دانشجو و ادامه تحصیل در اسپانیا داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد البته آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می بایست در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه های اسپانیا بشوند. دروس در دانشگاه های اسپانیا به زبان های اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند از این رو دانشجویان می بایست مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی را داشته باشند؛ البته دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می بایست قبل از ورود به دانشگاه ها درکالج های زبان شرکت کرده و مدرک زبان خود را اخذ نمایند.

 

اما جهت سهولت در اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا پیشنهاد وکلای ما در موسسه کاربین این است که متقاضیان عزیز مدرک زبان خود را در ایران بگیرند زیرا برای سفارت درخواست گذراندن دوره های یادگیری زبان در کالج های اسپانیا دلیل متقاعد کننده ای برای دادن ویزا نیست و باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی را به سفارت ارائه داد. دانشجویان در طول دوره تحصیل خود در دانشگاه از 30 درصد تخفیف درمانی بهره مند می شوند؛ دانشجویانی که تمایل به داشتن بیمه تکمیلی دارند در ماه مبلغی حدود 60 تا 100 یورو باید پرداخت کنند.

مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع لیسانس حدود 4 سال به طول می انجامد و دروس در این مقطع به زبان اسپانیایی تدریس می شوند از این رو آشنایی با زبان اسپانیایی و داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای دانشجویان الزامی است. دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و حداقل هفته ای 100 یورو درآمد به ازای حقوق دریافت نمایند که این هزینه بخشی از هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد.

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD اسپانیا و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا 5 سال به طول می انجامد که 2 سال آن مربوط به شرکت در کلاس های تخصصی است و 3 سال آن جهت تکمیل پایان نامه و دفاع از آن می باشد. دروس در این مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه ها می توانند از بورسیه تحصیلی اسپانیا استفاده کنند. لازم به ذکر است بورسیه حدود 600 تا 1500 یورو می باشد ولی دریافت آن بسیار سخت است و بطور کلی نباید روی آن حساب باز کرد، در ادامه شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا بصورت موردی به حضورتان اعلام می گردد:

 

 • داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5

 • مدارک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر

 • داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و…

 • جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی از دکترا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات

 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورتیکه شامل متقاضی شود

 • رزومه کاری

 • کپی و اصل پاسپورت

 • مدرک زبان

 • کپی و اصل شناسنامه

 • گواهی سلامت

 • گواهی عدم سوء پیشینه

 • معرفی یک حساب معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

 •  

پس از آماده کردن مدارک فوق، این مدارک به همراه نامه ی پذیرش باید به سفارت اسپانیا تحویل داده شود. نکته ی مهمی که باید در همین جا ذکر شود این است که اخذ پذیرش از برخی دانشگاه ها بدون مدرک زبان امکان پذیر است ولی ممکن است سفارت اسپانیا به دلیل عدم وجود مدرک زبان از صدور ویزا خودداری کند.

 

در پایان پیشنهاد میکنیم مقاله “مهاجرت به اسپانیا” را نیز مطالعه بفرمایید.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

هدف ما در شرکت کاربین اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به کسب پذیرش تحصیلی اسپانیا، تحصیل در اسپانیا می باشد.

فرم مشاوره

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب اطلاع از روش های مهاجرت به اسپانیا و کسب پذیرش تحصیلی اسپانیا از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان مهاجرتی بگیرید. بعد از تکمیل و ارسال فرم مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

اگر با کشورهایی که امروزه شرایط خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده‌اند آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که مجارستان یکی از این کشورها به

بیشتر
کار در رومانی
کار در رومانی

کشور رومانی در سال‌های اخیر نرخ زادوولد پایینی را تجربه کرده است. این عامل و برخی عوامل سیاسی و اقتصادی دیگر به کمبود نیروی کار

بیشتر
کار در ترکیه
کار در ترکیه

کار در ترکیه باتوجه‌به شرایط کاری مناسب و متنوع، متقاضیان زیادی دارد. کشور ترکیه جزء هفتمین کشورهای برتر دنیا برای کارگران بین‌المللی باتوجه‌به آخرین گزارش‌های

بیشتر