تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در جمهوری چک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در جمهوری چک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک قدمت طولانی دارد که به قرن چهاردهم میلادی بر می گردد. دانشجویان از سراسر دنیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به جمهوری چک مهاجرت می کنند زیرا دانشگاه مختلف در این کشور برنامه های پزشکی در کلاس های جهانی به زبان انگلیسی و با قیمت و هزینه های رقابتی ارائه می دهند. مدارس پزشکی جمهوری چک یکی از بهترین گزینه ها برای همه دانشجویانی است که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند.

فرم مشاوره رایگان

طول دوره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

اکثر دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در چک یک برنامه پزشكی عمومی 6 ساله، برنامه دندانپزشکی 5 ساله و برنامه داروسازی 5 ساله به زبان انگلیسی ارائه می كنند. برنامه مدرک کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد در اپتومتری نیز به زبان انگلیسی ارائه شده است.

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

پذیرش در رشته پزشکی در جمهوری چک بر اساس دیپلم دبیرستان (با نمرات خوب در زیست شناسی، شیمی و فیزیک)، مهارت انگلیسی (ممکن است توسط اسکایپ نشان داده شود)، در بسیاری موارد، اما همه دانشگاه ها، با آزمون ورودی و مصاحبه باشد. آزمون ورودی در دانشگاه و برخی از دفاتر نمایندگی در خارج از کشور برگزار می شود.

پزشکی در جمهوری چک

مهلت ارائه درخواست

مهلت درخواست بسته به هر یک از دانشکده های پزشکی متفاوت است. آخرین مهلت پایان ماه مه است. اکثر مدارس پزشکی ابتدا درخواست را به صورت آنلاین دریافت می کنند و پس از تایید و پرداخت هزینه پردازش فایل، برای ارسال نسخه های کاغذی اسناد به شما اعلام می کنند.

 

بیشتر دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در جمهوری چک از ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان، نروژ، سوئد، آلمان، اسرائیل، مالزی و نیجریه هستند. اکثر دانشکده های پزشکی در جمهوری چک از سوی وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده برای شرکت در برنامه های کمک مالی دانشجویی فدرال تایید شده اند و در فهرست موسسات و نهادهای آموزش عالی منتشر شده توسط وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده پذیرفته شده اند. آنها همچنین توسط وزارت آموزش و پرورش کانادا تأیید شده اند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر