پزشکی و دندان پزشکی در امریکا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

اگر در مقطع دبیرستان شما در حال تحصیل می باشید و یا اینکه به تازگی فارغ التحصیل شده اید اطلاعات بسیار خوبی را برای شما در این مقاله فراهم کرده ایم که می تواند برای شما مفید باشد. اگر شما قصد ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا را دارید حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. رشته هایی که در خارج از کشور طرفداران بسیاری را به خود می بیند، مرتبط به رشته های گروه پزشکی است. این محبوبیت نه تنها در بین دانش آموزان و دانشجویان بلکه در بین والدین آنها نیز دیده می شود.


شرایط خاصی در هر کشوری برای آنکه شما در رشته های این گروه آموزشی تحصیل کنید وجود دارد. در همین راستا ما به بحث شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آمریکا، بهترین کشور جهان برای تحصیل پرداخته ایم. عموماً به علت آنکه گروه پزشکی جزو پردرآمدترین مشاغل در بسیاری از کشورهای جهان می باشد، هر روز این رشته توجهات بیشتری را به سوی خود جذب می کند. با توجه به حساسیت بسیاری که برای دریافت تخصص و یا مسئولیت در بین پزشکان وجود دارد، موجب شده است که این قشر اهمیت بالایی برای جامعه داشته باشند و به تبع آن نیز از درآمد های بسیار خوبی نیز بهره ببرند.


دندانپزشکی نیز یکی از پرطرفدارترین و پردرآمدترین ها رشته های پزشکی در تمام کشور های جهان می باشد. به دلیل درمان های مرتبط با زیبایی و یا بیماری های آن این رشته نیز بسیار محبوب گردیده است. تمام این عوامل موجب شده است که انگیزه تحصیل برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی افزایش پیدا کند.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در آمریکا

در این بخش ما در ابتدا قصد داریم که به بررسی شرایط ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور آمریکا بپردازیم. آندسته از افرادی که قصد دارند در رشته های پزشکی در این کشور تحصیل کنند لازم است که حتماً در یک دوره 4 ساله عمومی شرکت داشته باشند شما باید در این مدت درس هایی را مانند بیولوژی، شیمی طبیعی، شیمی عمومی و غیره به عنوان واحدهای درسی سپری کرده باشید.

 

پس از این دوره باید در آزمون پزشکی که MCAT نام دارد شرکت کنید و در این آزمون ورود به رشته پزشکی نمره لازم را نیز کسب کرده باشید. در این آزمون مهارت شما باید به سوالاتی در مورد حل مسئله، تفکر انتقادی، نگارش و همچنین دانش شخص در زمینه های مختلف پاسخ دهید. اخذ نمره خوب در این آزمون می تواند راه را برای تحصیل در دانشگاه های بسیار خوب آمریکا برای شما هموار کند. در آمریکا برای دوره پزشکی شما باید 4 سال تحصیل کنید. پس از سپری کردن دوره 4 ساله لازم است که چیزی در حدود 3 تا 7 سال نیز در دوره های رزیدنتی شرکت داشته باشید.

 

در آمریکا برای اینکه شما در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنید تقریباً باید مانند یک دانشجو رشته های دیگر ابتدا در یک دوره 4 ساله لیسانس شرکت داشته باشد و آن را نیز به خوبی پشت سر بگذرانید. در این مدت شما واحدهایی را دریافت خواهید کرد که اغلب عمومی بوده و آنها را باید به خوبی پاس کرده و پشت سر بگذرانید.

پزشکی-در-آمریکا

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا

در آمریکا برای آنکه شما در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید لازم است که در آزمون ورودی این رشته که DAT نام دارد در ابتدا قبول شوید. تحصیل در رشته دندانپزشکی نیز 4 ساله بوده که دو سال اول آن نیز به مباحث تئوری و عملی دندانپزشکی در ارتباط است. دانشجویان دندانپزشکی لازم است که در سال های آخر در دوره های کارورزی نیز شرکت داشته باشند و به صورت عملی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

 

داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس 6.5 نیز برای تحصیل و ورود به رشته های گروه پزشکی برای شما ضروری می باشد. شما در صورتی که سطح پایین تر از 5.5 آیلتس را دریافت کرده اید باید در دوره های زبانی که برای شما از سوی موسسه آموزشی ارائه شده است شرکت داشته باشید.

دندان-پزشکی-در-امریکا

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

بر خلاف کشور هایی مانند آلمان و نروژ و به مانند کشورهای استرالیا، انگلیس، نیوزلند و کانادا شما برای تحصیل در آمریکا باید هزینه های آن را پرداخت کنید. دانشجویان بسته به دانشگاه و رشته مورد نظر خود می بایست در آمریکا هزینه هایی را که برای تحصیل در نظر گرفته شده است را پرداخت کنند.

 

دانشجویان خارجی که در آمریکا در حال تحصیل هستند به نسبت دیگر افراد بومی در این کشور باید در دانشگاه مورد نظرشان هزینه های بیشتری را پرداخت کنند. برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به طور کلی می توان گفت که هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی چیزی در حدود 40 تا 60 هزار دلار در سال می باشد.

بهترین دانشگاه های پزشکی آمریکا

زمانی که شما قصد دارید به آمریکا مهاجرت تحصیلی داشته باشید، باید این را در نظر داشته باشید که در کدام دانشگاه شما برای تحصیل شرایط بهتری را خواهید داشت. معتبرترین و بهترین دانشگاه های جهان در کشور آمریکا قرار گرفته اند. آمریکا به دلیل امکانات بسیار خوبی که به دانشجویان خود ارائه می کند، در سراسر جهان بسیار محبوب است. قطعاً شرایط شما برای تحصیل در دانشگاه هایی که کیفیت و رنکینگ بالاتری را دارند ممکن است که برای شما سخت تر باشد و متقاضی بیشتری برای تحصیل شما نیز وجود داشته باشد.

 

بنابراین در فضای رقابتی که برای تحصیل در آمریکا وجود دارد، شما باید سوابق تحصیلی و یک رزومه قوی را نیز در اختیار داشته باشید. تقریباً در کشور ایالات متحده آمریکا چیزی در حدود 172 دانشکده پزشکی در حال فعالیت هستند. بدین ترتیب درهای تحصیل در رشته پزشکی در آمریکا برای شما باز است. ما در ادامه بهترین دانشگاه های آمریکا را که به ترتیب به خاطر انجام تحقیقات پزشکی توانسته اند رتبه های بسیار خوبی را کسب کنند فراهم کرده ایم. رتبه دانشگاه های آمریکا بر اساس کیفیت تحصیل در رشته های پزشکی به شرح زیر است:

 

رتبه آمریکا

رتبه جهانی

رتبه پزشکی

نام دانشگاه     

2

3

1

دانشگاه هاروارد

1

2

2

دانشگاه استنفورد

5

12

3

دانشگاه جانز هاپکینز

3

7

4

دانشگاه کالیفرنیا

6

13

5

دانشگاه پنسیلوانیا

9

50

6

دانشگاه واشینگتن

4

8

7

دانشگاه ییل

7

17

8

دانشگاه کلمبیا

8

20

9

دانشگاه دوک

دانشگاه-های-آمریکا

ویزای تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی آمریکا

بعد از آنکه شما از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیل را دریافت کردید، حالا زمان آن رسیده است که قدم های بعدی را برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکای خود بردارید. در دوره پیشین ریاست جمهوری آمریکا، محدودیت هایی برای مهاجرت دانشجویان ایرانی به وجود آمده بود، اما هم اکنون درهای مهاجرت برای دانشجویان ایرانی باز است. شما این امکان را دارید که برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا درخواست خود را ارائه کنید و ویزای تحصیلی نیز دریافت فرمایید.

 

 

 

شاید هم اکنون بهترین زمان ممکن برای اقدام تحصیل در دانشگاه های آمریکا باشد. با توجه به تمام تغییراتی  که در سیاست های خارجی در کشور آمریکا به وجود آمده است، می توانید برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اقدام فرمایید. ویزای نوع F1 ویزایی است که شما برای تحصیل در آمریکا لازم است دریافت فرمایید.

 

 

 

در نظر داشته باشید که شما باید برای دریافت ویزای تحصیلی در یک مصاحبه که از سوی سفارت آمریکا نیز در نظر گرفته خواهد شد لازم است که شرکت داشته باشید. در این جلسه لازم است که شما آفیسر مهاجرت را برای قبول درخواست مهاجرت خود قانع کنید و در این جلسه اثرگذار باشید. پیشنهاد می شود که یا یک وکیل مهاجرت برای دریافت ویزای تحصیلی خود در آمریکا در تماس باشید.

 

مدارک لازم برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

 

مدارک کلی که شما برای تحصیل در آمریکا لازم است که فراهم کنید به شرح زیر است:

 

  • پاسپورت معتبر که 6 ماه پس از حضور در آمریکا معتبر باشد.
  • عکس در استاندارد های پاسپورت.
  • پرداخت هزینه های مربوط.
  • تکمیل فرم .DS-160
  • تکمیل فرم.I_20
  • ارائه مدارک تحصیلی دیپلم و یا بالاتر برای دوره های تحصیلات تکمیلی.
  • ارائه نامه تمکن مالی لازم.
مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در آمریکا

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

در بخش های بالا ما به تفصیل در مورد هزینه های زندگی در آمریکا پرداختیم. به این موضوع اشاره کردیم که شما باید برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا لازم است که شهریه پرداخت کنید. در کنار شهریه ای که شما در دانشگاه پرداخت می کنید، لازم است که هزینه های زندگی در این کشور را نیز مد نظر داشته باشید. در آمریکا شما از سال دوم این اجازه را خواهید داشت که 20 ساعت در هفته به عنوان دانشجو مجوز کار پاره وقت دریافت کنید.

 

اما لازم است که شما این را نیز در نظر داشته باشید که تحصیل در رشته پزشکی ممکن است  به علت سختی آن فرصتی را برای شما بابت و انرژی و کار کردن باقی نگذارد. شما باید برای تحصیل در آمریکا نشان دهید که هزینه یکسال اول تحصیل خود را در آمریکا در حساب خود دارید. این تمکن مالی برای سفارت آمریکا بسیار ضروری می باشد.

 

بر اساس آمارهایی که وجود دارد هزینه زندگی در آمریکا به طور میانگین چیزی بین 650 تا 1500 دلار در سال می باشد. منطقه و شهر محل زندگی شما نیز به خوبی می تواند در هزینه های زندگی شما در آمریکا تاثیر گذار باشد. پس بهتر است که شهری را برای تحصیل انتخاب کنید که مقرون به صرفه می باشد. ما در ادامه برخی از مهمترین هزینه های ضروری زندگی در آمریکا را برای شما بیان کرده ایم. لیست اقلام ضروری زندگی در آمریکا به شرح زیر است:

 

آمریکا (دلار)

هزینه معمول                                            

16.00 دلار

یک وعده غذا (رستوران ارزان قیمت).

57.00 دلار

یک وعده غذا برای دو نفر (رستوران معمولی).

1.09 دلار

بطری 5/1 لیتری آب.

0.86 دلار

یک بطری شیر 1 لیتری.

2.72 دلار

یک نان  به اندازه 500 گرم.

163.05 دلار

هزینه یک آپارتمان 85 متری.

37.09 دلار

شهریه ماهانه در یک باشگاه ورزشی.

1,341.18 دلار

اجاره یک منزل در مرکز شهر (یک خوابه).

2,149.47 دلار

اجاره یک منزل در مرکز شهر (3 خوابه).ر

1,080.10 دلار

اجاره یک منزل در خارج از شهر (یک خوابه).

1,719.50 دلار

اجاره یک منزل در خارج از شهر (3 خوابه).

هزینه-زندگی-در-آمریکا

شرایط ویزای همراه تحصیل پزشکی در آمریکا

اگر شما فردی متأهل هستید ممکن است که این سؤال در ذهن شما به وجود آید که آیا این امکان وجود دارد که از طریق ویزای دانشجویی آمریکا به این کشور همراه با خانواده ام مهاجرت کنم؟ جواب ما به شما مثبت خواهد بود. شما این امکان را دارید که همراه همسر و فرزندان زیر 21 سال خود از طریق ویزای F-2 به آمریکا مهاجرت کنید. در نظر داشته باشید، زمانی که شما قصد دارید به سفارت آمریکا مراجعه کنید لازم است که فرم I-20 که برای شما ارسال شده است را نیز به همراه خود داشته باشید.

 

 

این فرم را نیز توجه کنید که برای هر یک از همراهان شما ارسال شده است و در همین راستا نیز باید آن را تکمیل کنید. نکته بسیار مهمی که شما لازم است به آن توجه داشته باشید به هنگام اخذ ویزا باید مدارک لازم را نشان دهید که از تمکن مالی کافی برخوردار هستید. شما می توانید گردش مالی خود را به منظور نشان دادن توانایی مالی برای مدت زمان حضور خود در کشور آمریکا ارائه کنید. همسر شما در آمریکا مجوز کار نداشته و برای تحصیل تمام وقت در دانشگاه آمریکا لازم است که ویزای خود را به ویزای F1 تغییر دهد.

اقامت و کار پس از تحصیل در آمریکا

پس از فارغ التحصیلی در آمریکا متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی این امکان را خواهند داشت که برای دریافت ویزای کار خود اقدام کنند و در آمریکا مشغول به کار شده و اقامت این کشور را نیز دریافت کنند. بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی این امکان را خواهند داشت که با قبولی در آزمون USMLE  که آن را در طول دوره تحصیلی خود پاس کرده اند به عنوان پزشک و طبیب در این کشور مشغول به کار شوند.

 

 

در مورد دندانپزشکان نیز شرایط برای کار پس از تحصیل بسیار مناسب می باشد. شما تنها می بایست در امتحان های منطقه ای شرکت کنید و پس از آن نیز مجوز فعالیت منطقه خود را کسب نمایید. لازم است که ما در این قسمت یک نگاه بیاندازیم به درآمد پزشکان در کشور آمریکا. با توجه به آمار رسمی که دولت آمریکا منتشر کرده است در حال حاضر میانگین درآمد پزشکان در این کشور چیزی در حدود 245 هزار دلار در سال است.

 

 

البته لازم است که شما توجه داشته باشید که تخصص و تجربه کاری شما قطعاً می تواند بر روی درآمد شما تاثیر گذار باشد. تخصص ارتوپدی از گرایش های پزشکی، در صدر پردرآمدترین رشته های پزشکی در آمریکا به شما می رود. می توان اینطور گفت که شما پس از تحصیل و اشتغال در رشته ارتوپدی بین 83 تا 220 هزار دلار در سال در آمد خواهید داشت.

اقامت-و-کار-در-امریکا

سخن پایانی

در این مقاله ما برای شما به بررسی شرایط تحصیل در آمریکا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی پرداختیم. شما در این مقاله مشاهده کردید که لازم است که برای ورود به این رشته در دانشگاه های آمریکا در ابتدا 4 سال را به عنوان دانشجوی لیسانس عمومی سپری کنید. پس از این 4 سال برای آنکه شما در رشته های پزشکی و دندانپزشکی قبول شوید لازم است که در آزمونی که برای شما در نظر گرفته شده است شرکت کرده و آن را نیز به خوبی پشت سر بگذرانید.

 

در این مرحله توجه داشته باشید که هر چه نمرات شما بالاتر باشد، در دانشگاه های بهتر آمریکا شانس قبولی خواهید داشت. شما باید برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آمریکا مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل داشته باشید. حداقل نمره 6 یا 6.5 آیلتس می تواند برای قبولی مناسب باشد؛ اما اگر شما نمره زبانی در سطح آیلتس 5 الی 5/5 کسب کرده باشید نیز می توانید به آمریکا مهاجرت کنید. در این شرایط ممکن است که برای شما دوره های زبان از سوی موسسه آموزشی شما تدارک دیده شود.

 

شما در این مقاله مشاهده کردید که برای تحصیل در آمریکا برخلاف کشور هایی مانند نروژ و یا آلمان باید هزینه تحصیل پرداخت کنید. برای شرکت در رشته های پزشکی در کشور آمریکا شما باید چیزی در حدود 60 هزار دلار در سال درآمد داشته باشید. هزینه زندگی در آمریکا قطعاً در شهر ها و یا محله های این کشور متفاوت است. هزینه زندگی در آمریکا چیزی در حدود 650 تا 1500 دلار در سال است.

 

 شما می توانید به صورت مستقیم با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 -021 با متخصصان مهاجرتی ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در تماس باشید.

سوالات متداول

خیر، شما لازم است که برای تحصیل در امریکا در رشته های پزشکی در ابتدا در یک دوره 4 ساله به مانند لیسانس شرکت داشته باشید و پس از آن در یک آزمون شرکت کنید، تا بتوانید در آمریکا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنید.

بله؛ شما لازم است که برای تحصیل در رشته های پزشکی در آمریکا در آزمون MCAT  شرکت کرده و نمره لازم را نیز دریافت کنید. برای ورود به دندانپزشکی نیز شرکت در آزمون DAT لازم است.

به طور مثال تمام افرادی که قصد دارند در رشته های پزشکی تحصیل کنند لازم است که در ابتدا در آزمون mcat  پذیرفته شده باشند. اما آندسته از افرادی که قصد دارند در رشته های مهندسی یا رشته های علوم انسانی تحصیل کنند باید در آزمون مشخص به رشته خود نیز شرکت کرده باشند.

بله؛ لازم است که شما برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی مدرک زبان آیلتس 5/5 دریافت کرده باشید.

شما لازم است که بسته به محلی که زندگی می کنید و یا لایف استایل خود و این که در کدام منطقه و یا شهر زندگی می کنید چیزی بین 650 تا 1500 دلار در ماه پرداخت کنید.

شما برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توانید در بهترین دانشگاه های آمریکا مانند استنفورد، هاروارد، جانز هاپکینز و کالیفرنیا که به ترتیب در رشته های پزشکی رتبه های اول تا چهارم را در اختیار دارند پذیرش دریافت کنید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر