اقامت سوئد

اقامت سوئد

شرایط و راه های اخذ اقامت سوئد به طور کامل در این مقاله توضیح داده شده است. بعد از مطالعه این مقاله می توانید سوالات خود را برای ما بفرستید تا مشاوران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

درباره سوئد

سوئد کشوری است که در حوزه نوردیک قرار دارد و مقصدی مناسب برای مهاجرانی است که به دنبال تحول اساسی زندگی خود در از نظر اقتصادی، رفاهی و کاری است. مردم سوئد مردمی مهربان و روحیه صلح طلب مخصوصا در مواجهه با مردم جنگ و بحران زده سایر کشورها هستند. زندگی در سوئد از کیفیت بالایی برخوردار است به همین دلیل سرزمینی ایده آل برای سایر مردم جهان است.

 

سیاست های جدید دولت برای اخذ اقامت به مهاجران در سوئد نسبت به سایر کشورهای اروپایی اخذ این اقامت را دشوار کرده است. روش موثر برای درخواست اقامت سوئد برای فرد متقاضی و خانواده پرکردن فرم درخواست آنلاین اقامت سوئد است.

 

چنانچه فرد متقاضی مهاجرت به سوئد است باید به مدت دوسال در سوئد کار کند تا شرایط دریافت اقامت و شهروندی این کشور را دریافت نماید. اما اروپایی ها نیازی به دریافت مجوز کار ندارند و می توانند دو سال در سوئد کار کنند، چنانچه به دنبال اقامت بیشتر از 2 سال باشند باید به اداره مهاجرت سوئد گزارش دهند.

 

اقامت از طریق کار و دانشجویی نسبت به سایر روشها طرفداران بیشتری دارد.

اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل

اقامت دانشجویی نیز برای افراد 20 تا 30 سال هستند روش مهاجرتی مناسبی است چراکه بعد از گذراندن 30 سال کریدیت دوره تحصیلی می تواند نسبت به ویزای کار اقدام نماید. افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به سوئد حتی می توانند با گذراندن دوره زبان انگلیسی نسبت به اخذ اقامت تحصیلی سوئد اقدام کنند. 

 

دانشجویان می توانند پس از گذراندن ترم اول نسبت به یافتن کار در صورت تمایل و تبدیل به ویزای کار اقدام کنند.

اخذ اقامت سوئد از طریق کار همراه با خانواده

اگر فرد متقاضی در حال حاضر در سوئد است، خانواده ی او می توانند از طریق وب سایت و به صورت آنلاین از کشور خود اقدام کنند. اگر مجوز کار بیشتر از شش ماه اعتبار داشته باشد، اعضای خانواده حتی می توانند برای دریافت مجوز کار اقدام کنند. اگر به صورت خود اشتغالی به کار مشغول باشند، باید نشان دهند که قادرند از اعضای خانواده خود به صورت مالی حمایت کنند. اطلاعات بیشتر در مورد مجوزهای مربوط به اعضای خانواده فردی که متقاضی مهاجرت به سوئد و دارای مجوز کار است را می توان در آژانس مهاجرت The Swedish Migration Agency دنبال کرد.

 

اگر متقاضی مهاجرت همراه با کودکان خود قصد اقامت سوئد را دارد، مهم است بداند که حضور در مدرسه در سوئد اجباری است. همه بچه ها از حدود شش سالگی در دبستان می روند و رعایت این قانون ضروری است. گذراندن دوره تحصیلی برای افراد مقیم سوئداجباری است و حدود نه سال به طول می انجامد.

شرایط بیمه درمانی

تحت پوشش قرار گرفتن بیمه برای اعضای خانواده قطعی نیست  و به طور قطعی نمی توان گفت که بازپزداخت و جبران هزینه های بیمه مانند فرد متقاضی تحت پوشش قرار می گیرند. از این رو مهم است كه هم كودكان و هم بزرگسالان در خانواده هنگام مهاجرت به سوئد یا از سوئد گزارش دهند و تمام بزرگسالان خانواده در صورت شروع كار در كشور دیگری گزارش می كنند. برای آگاهی از اینکه چه قوانینی برای متقاضی مهاجرت و خانواده وجود دارد بهتر است با آژانس بیمه اجتماعی سوئد (Försäkringskalan) تماس گرفته شود.


همچنین دولت سوئد این امکان را هم فراهم کرده است تا اگر متقاضیان مهاجرت به سوئد دارای سگ یا گربه خانگی هم هستند با رعایت همه قوانین مریوط به حیوانات بتوانند از این شرایط هم بهره ببرند.


مجوز اقامت برای اعضای خانواده شخص متقاضی مهاجرت به سوئد که دارای پروانه کار است از سهولت نسبی برخوردار است.


اگر فرد متقاضی، شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا است و عضو خانواده فردی است که مجوز کار دارد، می تواند در همان دوره اجازه اقامت سوئد دریافت کند. اگر مجوز اقامت بیش از شش ماه باشد، می تواند مجوز کار در این کشور را بگیرد و از مزایای مجوز اقامت سوئد که شامل داشتن حسات بانکی، تحصیل در سوئد رایگان، بیمه و غیره برخوردار شود.

مزایای داشتن اقامت سوئد

صدور کارت مجوز اقامت سوئد

اگر شخص متقاضی بتواند کارت اقامت سوئد را دریافت کند می تواند در این کشور زندگی خود را آغاز کند. این کارت به صورت اتوماسیون درخواست داده می شود اگر قبلا انگشت نگاری انجام شده باشد. اگر انگشت نگاری انجام نشده باشد نیاز است که یک وقت رزرو کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اداره مهاجرت سوئد مراجعه نمایید. این پروسه چهار تا شش هفته برای صدور کارت و تحویل آن به سفارت طول می کشد.

 

چنانچه متقاضی مهاجرت به  سوئد درخواست آنلاین ارسال کند ایمیلی که شامل کارت صادرشده است به سفارت ارسال می گردد. وقتی که کارت اقامت سوئد به سفارت متبوع از طریق ایمیل رسید برای دریافت آن باید در صدد رزرو وقت سفارت برآید و کارت اقامت را دریافت کند.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
کاربین
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

2 پاسخ

  1. سلام. 42 ساله دارای مدرک کارشناسی آموزش زبانانگلییسی با سابقه 22 سال سابقه کارهستم. همچنین دارای ددرک فنی حرفه ای طراح و مد و آشپزی می باشم. لطفا راهنمایی فرمایید چگونه می توانم جهت اقامت و کار کشور سوئد درواست دهم.
    با تشکر
    اکبری

    1. با سلام و وقت بخیر
      در حال حاضر برای سوئد ریسک ویزای بالایی دارید اما پیشنهاد ما برای شما کار در ترکیه است که با شرایط شما متناسب تر است. برای راهنمایی بیشتر لطفا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

اگر با کشورهایی که امروزه شرایط خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده‌اند آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که مجارستان یکی از این کشورها به

بیشتر
کار در رومانی
کار در رومانی

کشور رومانی در سال‌های اخیر نرخ زادوولد پایینی را تجربه کرده است. این عامل و برخی عوامل سیاسی و اقتصادی دیگر به کمبود نیروی کار

بیشتر
کار در ترکیه
کار در ترکیه

کار در ترکیه باتوجه‌به شرایط کاری مناسب و متنوع، متقاضیان زیادی دارد. کشور ترکیه جزء هفتمین کشورهای برتر دنیا برای کارگران بین‌المللی باتوجه‌به آخرین گزارش‌های

بیشتر