دوره زبان سوئدی در سوئد

دوره زبان سوئدی در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشور های جهان می باشد که از بهترین کیفیت زندگی و اقتصادی برخوردار است. سوئد را می توانیم یکی از ده کشور برتر دنیا برای زندگی بدانیم. از این رو سالانه مهاجران بسیاری برای داشتن یک زندگی بهتر این کشور را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند. سوئد به تمام کسانی که قصد داشته باشند از طریق تحصیل در دوره های زبان در این کشور تحصیل کنند اقامت این کشور را نیز در صورت داشتن شرایط لازم اعطا می کند. شما این امکان را دارید که از طریق ثبت نام در دوره زبان سوئدی در سوئد، اقامت سوئد را نیز دریافت کنید. تعداد بسیاری  از دانشگاه‌های سوئد در سطوح مختلف آموزشی به دانشجویان و زبان آموزان خارجی دوره های مختلف زبان سوئدی را ارائه می کنند.

 

لازم است که دانشجویان زبان سوئدی دوره‌های آموزشی خود را در دوره های یک یا چند ترمی سپری کنند. افراد متقاضی برای تحصیل در دوره های زبان سوئدی این امکان را دارند با توجه به شرایط خود در این دوره ها نام نویسی انجام دهند و به کشور سوئد مهاجرت کنند. متقاضیان این امکان را دارند که با ثبت نام در این دوره‌ها ویزای تحصیلی کشور مورد نظر خود را دریافت کنند. آندسته از متقاضیانی که قصد دارند به کشور سوئد مهاجرت کنند می توانند از طریق موسسه مهاجرتی کاربین برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد اقدام کنند. 

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

یادگیری-زبان-سوئدی

چرا زبان سوئدی

با تحصیل در دوره های زبان در کشور سوئد این امکان برای شما وجود دارد که پیش از شروع تحصیل دانشگاهی خود در کشور سوئد زبان خود را تقویت کرده و پس از دریافت مدرک زبان شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه های سوئد داشته باشید.

 

شما به عنوان یکی از متقاضیان تحصیل در کشور سوئد این امکان برای شما وجود دارد که زبان خود را در این کشور تقویت کنید. اگر شما زبان سوئدی خود را در این کشور تقویت کنید مزایای بی شماری برای شما دارد از جمله این که با شرایط محیطی این کشور آشنا شده و می توانید در طول تحصیل خود کارفرمای مورد نظر خود را پیدا کنید تا پس از تحصیل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

 

 

سوئد کشوری است که از مردم آن از سطح بالای کیفیت زندگی، سیستم آموزشی مطلوب، درآمد بالا، نرخ بیکاری پایین و خدمات درمانی رایگان بهره مند هستند.

سوئد برای متقاضیان تحصیل یا کار بسیار مناسب است. این کشور همواره مورد توجه علاقمندان به تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف بوده است. در همین راستا برای تحصیل در این کشور تنها نیاز است که شما مدرک زبان سوئدی خود را دریافت کرده باشید.

برای تحصیل در مقاطع کارشناسی به بالاتر، لازم است که مدرک زبان ارائه دهید تا شانس خود را برای دریافت پذیرش از دانشگاه و ویزای تحصیلی سوئد افزایش دهید.

چرا-زبان-سوئدی

شرایط ثبت نام در دوره‌های زبان سوئدی

دوره‌های بسیار مختلفی در کشور سوئد برای تسلط به زبان سوئدی در نظر گرفته شده است. در بیشتر دانشگاه‌های این کشور شما می توانید دپارتمان زبان سوئدی را نیز مشاهده کنید. این دپارتمان ها اجرا کننده برنامه های بین المللی زبان سوئدی می باشند.

معمولا سطح زبانی که در این دوره ها به دانشجویان ارائه می شود مقدماتی بوده و دانشجویان بین المللی این امکان را دارند که در دوره های آن نام نویسی انجام دهند.

یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای ثبت نام در دوره زبان سوئدی در کشور سوئد وجود دارد این است که از دانشگاه‌های این کشور پذیرش دریافت کرده باشید.

 

دانشجویان تنها در صورتی که پذیرش دریافت کرده باشند این امکان را دارند که برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد اقدام کنند. افراد متقاضی این امکان را دارند که تنها با پرداخت 5000 کرون در دوره های کوتاه مدت زبان سوئدی شرکت کنند.

هزینه ثبت نام در دوره زبان سوئدی در حدود 99 هزار کرون برای یک دوره یک ساله می باشد. در پایان این دوره شما این امکان را خواهید داشت که مدرک C1 خود را نیز دریافت نمایید.

جزئیات دوره های زبان سوئدی

دوره های کلاس زبان سوئدی چیزی در حدود ۳۰ واحد درسی است که چیزی در حدود نیمی از واحدهای آن شامل گرامر و نیمی دیگر نیز رایتینگ می باشد.

به طور کلی اینطور می توان گفت که مدت زمان مشخصی در این کشور برای یادگیری زبان سوئدی وجود ندارد. مدت زمان این دوره ها با توجه به تلاش شما مشخص می گردد.

یکی از مهمترین نکاتی که شما باید توجه کنید این است که آندسته از افرادی که قصد یادگیری زبان سوئدی را دارند باید مدرک دیپلم و آیلتس خود را دریافت کرده باشند.

 

افراد این امکان را دارند که با شرکت در دوره‌های زبان سوئدی، در مقاطع بالاتر نیز در کشور سوئد تحصیل کنند. شما در این صورت دیگر نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نخواهید داشت.

تمام دانشجویان این امکان را دارند که با ثبت نام در دوره های زبان سوئدی اقامت تحصیلی کشور سوئد را نیز دریافت کنند.

 

 

در صورتی که شما در ۶ ماه اول دوره خود نتوانید که با موفقیت دوره‌ی خود را سپری کنید این امکان برای شما وجود ندارد که ویزای خود را به مدت یک سال دیگر تمدید کنید.

 

علاقه مندان به شرکت در دوره زبان سوئدی می تواننند برای کسب اطلاعات لازم با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشند.

شما می توانید برای پرسش هرگونه سوالی با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین تماس بگیرید.

جزئیات دوره زبان سوئدی

دریافت اقامت سوئد از طریق دوره‌های زبان سوئدی

آندسته از افرادی که قصد دارند از طریق شرکت در دوره زبان سوئدی به این کشور مهاجرت می‌کنند، این امکان را دارند که وارد دانشگاه شده و همچنین از طریق آن اقامت سوئد را نیز دریافت کنند.

در صورتی که شما پس از آنکه تحصیل خود را در کشور سوئد به پایان رساندید می توانید مشغول به کار شده و و اقامت تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنید.

 

اگر شما برای ۴ سال در این کشور حضور داشته باشید و بیمه و مالیات خود را در این مدت به موقع پرداخت کرده باشید این امکان را دارید که اقامت دائم سوئد و پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنید.

 

بعضی از گروه‌های شغلی مانند پزشکان و پرستاران این امکان را دارند که با شرکت در دوره زبان سوئدی در کشور سوئد، وارد بازار کار این کشور شده و پس از اینکه یک قرارداد دائمی بستند در هفته چیزی در حدود ۳۶ الی ۳۸ ساعت در هفته نیز کار کنند.

حقوق دریافتی شما در این گروه های شغلی با توجه به تجربه شغلی شما ممکن است که بین ۲۰ تا ۳۵ هزار کرون نیز باشد. بعد از ۴ سال شما این امکان را نیز خواهید داشت که اقامت دائم کشور سوئد را نیز دریافت کنید.

مزیت‌ دوره های زبان سوئدی در سوئد

نام نویسی و شرکت در در دوره ‌های زبان سوئدی در کشور سوئد می تواند همراه با مزایای بسیاری باشد.

این دوره به عنوان دوره‌های دانشگاهی به حساب می آید به همین دلیل شرکت در این دوره ها می تواند اهمیت فراوانی داشته باشد و دریافت مدرک این دوره با اعتبار بسیار زیادی نیز همراه است. شما با شرکت در این دوره ها به عنوان دانشجو محسوب خواهید شد.

 

شما پس از اینکه دوره خود را تمام کردید شرایط راحت تری برای ادامه تحصیل در کشور سوئد خواهید داشت.

علاوه بر این شما امکان این را خواهید داشت که برای اعضای خانواده خود ویزای همراه سوئد را نیز دریافت کنید.

در صورتی که قصد دارید به همراه فرزندان خود به این کشور مهاجرت کنید، فرزندان زیر ۱۸ سال شما این امکان را خواهند داشت که به صورت رایگان در کشور سوئد نیز تحصیل نمایند.

 

از دیگر مزایای ثبت نام در دوره زبان سوئدی در کشور سوئد این است که دانشجویان این امکان را دارند که در طول زمان تحصیل، ۲۰ ساعت نیز به کار مشغول باشند.

اگر شما قصد مهاجرت به کشور سوئد را دارید می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

دوره‌های مختلف زبان سوئدی

دوره‌های زبان سوئدی دارای دوره های مختلفی است. دوره های زبان سوئدی در کشور سوئد به دو سطح A1 و C2  تقسیم می‌شوند.

افراد مبتدی باید در سطح A1 زبان سوئدی شرکت کنند. شما اگر در این دوره شرکت کنید می توانید زبان سوئدی را از همان پایه فرا بگیرید.

دوره C2 نیز یکی از دوره های پیشرفته زبان سوئدی می باشد و برای آندسته از افرادی که با زبان سوئدی آشنایی دارند مناسب تر است.

شما در سطح A1 با مکالمات روزمره و نکات بسیار ساده آشنا خواهید شد. شما می توانید با ثبت نام زبان سوئدی در کشور سوئد در سطح مورد نظر خود به خوبی زبان سوئدی را فرا بگیرید.

انواع-دوره-های-زبان-سوئدی-در-سوئد

دوره‌های رایگان زبان سوئدی در سوئد

این دوره برای آندسته از افرادی که قصد دارند در کشور سوئد به کار و یا ادامه تحصیل بپردازند می تواند فرصت بسیار ارزشمندی به حساب بیاید.

پیدا کردن کار و ادامه تحصیل در کشور سوئد بدون آنکه شما آشنایی خوبی با زبان سوئدی داشته باشید می تواند امکان پذیر نباشد.

شما می توانید که به صورت حضوری و همچنین غیر حضوری در این دوره‌ها که در کشور سوئد در دانشگاه‌های این کشور تشکیل می‌شود نیز شرکت کنید.


دانشجویان بعد از آنکه ثبت نام خود را در دوره زبان سوئدی در کشور سوئد انجام دادند در پایان دوره می توانند که مدرک زبان سوئدی خود را نیز دریافت کنند.

دوره زبان انگلیسی در سوئد

دوره های زبان انگلیسی در کشور سوئد یک ساله هستند و شما در این دوره های یک ساله این امکان را خواهید داشت که برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد اقدام کنید. اما پیش از آن شما باید در دوره های زبان انگلیسی در کشور سوئد پذیرش دریافت کرده باشید. دوره تحصیل در کشور سوئد 1 ساله و شامل 2 ترم تحصیلی می باشد.

برای آنکه شما در دوره های یک ساله شرکت کنید لازم است که حداقل مدرک سطح آیلتس 5 را دریافت کرده باشید و مدرک دیپلم 12 ساله خود را نیز ارائه کنید.

 

هزینه تحصیل در دوره زبان یک ساله در کشور سوئد به همراه هزینه های خورد و خوراک و اقامت چیزی در حدود 150000 کرون سوئد می باشد.

 

این امکان برای شما وجود دارد که همسر و فرزند زیر 18 سال خود را نیز برای این دوره ها به همراه خود داشته باشید. تا مادامی که شما به عنوان متقاضی اصلی ویزا در حال تحصیل در کشور سوئد هستید این امکان برای شما وجود دارد که با ویزای همراه، خانواده خود را نیز در این کشور به همراه خود داشته باشید.

 

شما همچنین این امکان را خواهید داشت که در تابستان نیز به تحصیل مشغول باشید و در مدت این 4 ماه زبان خود را در این کشور تقویت کنید.

 

شما لازم است که مدارک تحصیلی خود را برای اخذ پذیرش در دوره های تابستانه ارائه کنید. هزینه تحصیل در دوره های تابستانه شرکت در دوره های زبان انگلیسی در کشور سوئد 30000 کرون سوئد می باشد.

 

همچنین در اغلب موسسه های آموزشی این الزام وجود دارد که شما پیش از شروع ترم هزینه مورد نظر خود را به حساب کالج واریز نمایید. این دوره نیز به مانند سایر دوره های زبان امکان دریافت ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل وجود دارد.

 

از مهم ترین مزایای سیستم آموزشی در کشور سوئد این است که کارهای خلاقانه و ایده پردازی در اولویت قرار دارند و همچنین دانشجویان تشویق به انجام کارهای تفکرانه و خلاقانه می شوند.

 

از مهمترین اهداف سیستم آموزشی در کشور سوئد این است که استعدادهای برتر را بتوانند کشف کنند. دانشجو از زمان ورود به دانشگاه به نوعی درگیر پژوهش و تحقیق خواهد شد. به همین دلیل کشور سوئد طبق رتبه بندی شاخص نوآوری جهانی در رتبه دوم جهانی قرار گرفته است.

دوره-زبان-نگلیسی-در-سوئد

دانشگاه های ارائه دهنده دوره زبان سوئدی در سوئد

دانشگاه‌های سوئد از بهترین دانشگاه‌های جهان هستند. در سال‌های اخیر تحصیل در سوئد تا حد بسیار زیادی رواج پیدا کرده است.

دانشگاه های سوئد از همه لحاظ از جمله تحصیلی، خدمات اجتماعی، خدمات بهداشتی و علمی در بهترین سطح خود قرار دارند. همه این موارد موجب شده است تا سوئد به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در جهان شناخته شود.

تحصیل در دانشگاه های سوئد برای آندسته از دانشجویانی که تابعیت این کشور و یا دیگر کشور های اروپایی را ندارند رایگان نمی باشد.

دانشگاه های سوئدی نسبت به دوره های زبان ممکن است که شهریه بیشتری دریافت کنند که با توجه به رشته تحصیلی، این می تواند سالیانه چیزی بین 8000 تا 25500 یورو در سال باشد.

شما همچنین لازم است که هنگام درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود هزینه بررسی اسناد و مدارک که application fee نام دارد را به طور کامل پرداخت کرده باشید.

برخی از مهمترین دانشگاه های سوئد که شما می توانید در دوره های زبان آن شرکت داشته باشید عبارتند از:

  • دانشگاه تکنولوژی چالمرز
  • دانشگاه یونشوپینگ
  • دانشکده اقتصاد استکهلم
  • دانشگاه اوپسالا
 

شما در این دانشگاه ها می توانید با همراهی اساتید بومی زبان سوئدی خود را تقویت کنید و امکان بهره مندی از سیستم تحصیلی با کیفیت این دانشگاه ها را داشته باشید.

جمع بندی

با وجود این که مردم سوئد به زبان انگلیسی تسلط بسیار خوبی دارند و می توانند به این زبان به خوبی صحبت کنند اما زبان رسمی مردم این کشور زبان سوئدی می باشد. از همین رو برای مهاجرت به این کشور یادگیری زبان سوئدی می تواند اهمیت بسیاری را برای افراد خارجی داشته باشد. اغلب کارفرمایان مشاغل خود را به افرادی می دهند که بتوانند به این زبان به خوبی صحبت کنند. شما اگر قصد مهاجرت کاری و زندگی در کشور سوئد را داشته باشید می توانید با شرکت در دوره‌های زبان سوئدی در دانشگاه های سوئد از این فرصت کمال استفاده را بکنید.

 

همانطور که ما پیشتر اشاره کردیم شما به عنوان متقاضی می توانید پس از آنکه دوره زبان سوئدی خود را تمام کردید، اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان از وکیلان مهاجرتی موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 تماس برقرار کنید.

سوالات متداول

برای آنکه شما در دوره های زبان سوئدی شرکت کنید دو سطح مختلف مبتدی و پیشرفته را پیش روی خود خواهید داشت که شما با توجه به سطح تان باید در این دوره ها شرکت داشته باشید.

شما برای آنکه در دوره های زبان سوئدی در کشور سوئد شرکت کنید لازم است که پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود دریافت کنید. شما با داشتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود راه برای تحصیل خود را در این کشور فراهم خواهید کرد.

در کشور سوئد هزینه زندگی دانشجویی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ممکن است که کمی بیشتر باشد اما کیفیت زندگی در این کشور بیشتر از کشور های ارزان اروپایی می باشد. شما از امکانات بیشتری در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی بهره مند خواهید شد. لازم به ذکر است که به طور کلی هزینه زندگی شما در این کشور بسته به سطح زندگی شما ممکن است که متفاوت باشد. متوسط هزینه زندگی در کشور سوئد برای یک دانشجو در طول ماه چیزی بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو می باشد.

بله افراد متقاضی این امکان را دارند که با شرکت در دوره‌های زبان سوئدی و پس از سپری کردن ۸۰ درصد از دروس، برای دریافت مدرک زبان سوئدی اقدام کنند.

یکی از بهترین کشور ها در جهان برای تحصیل کشور سوئد است. این کشور در شمال اروپا قرار گفته است و دارای یک سیستم آموزشی بسیار عالی و با کیفیت است. در این کشور بیشتر بر مطالعه گروهی تاکید شده است.

سوئد یکی از پیشگامان اروپایی برای تحصیل در دوره های زبان از جمله زبان انگلیسی بوده است. 900 برنامه آموزشی زبان در این کشور در حال اجرا است. شهروندان اتحادیه اروپا / EEA و کسانی که دارای مجوز اقامت دائم سوئد هستند می توانند به صورت رایگان در سوئد تحصیل کنند. اما این امکان برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا مانند شهروندان ایرانی وجود ندارد.

دوره های زبان سوئدی در این کشور اسکاندیناویایی معمولا برای مدت زمان 1 ساله ارائه می شود. برای آنکه شما به زبان سوئدی به خوبی مسلط شوید نیاز به 750 ساعت کلاس آموزشی خواهید داشت.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

4 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید. ببخشید بعد از چهار یا پنج سال کار در سوئد اگر برای اقامت دائم اقدام کنم آیا باید سوئدی هم بلد باشم یا اجباری نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر