بهترین شهرهای استرالیا

بهترین شهرهای استرالیا برای اقامت ایرانیان

به دنبال مهاجرت به استرالیا هستید اما در مورد شهری که قصد مهاجرت به آن را دارید هنوز به جمع بندی نرسیده اید؟ ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا تصمیم قطعی خود را در مورد بهترین شهر استرالیا برای زندگی بگیرید. با آب و هوای بسیار مطلوب، آفتابی و فرهنگی بسیار غنی، جای تعجب نیست که چرا مهاجرت به استرالیا در میان مهاجران از سراسر جهان به اصلی ترین گزینه تبدیل شده است. جمعیت مهاجران در استرالیا در تمام استان ها و گروه های سنی از جوان گرفته تا سالمندان در حال افزایش است. اگر به دنبال شهر رویایی خود در استرالیا هستید و ایده ای برای آن ندارید؟ جای نگرانی نیست. ما در این مقاله بر اساس عواملی مانند هزینه زندگی، کیفیت سیتم آموزشی و دانشگاه ها، فرصت های شغلی و سرمایه گذاری به شما بهترین شهرهای استرالیا برای اقامت ایرانیان را معرفی کرده ایم.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

بهترین شهر استرالیا برای زندگی

اگر بخواهیم چند شهر استرالیا را به عنوان بهترین شهر های استرالیا برای زندگی معرفی کنیم بی شک ما آدلاید، بریزبن، کانبرا، هوبارت، ملبورن، پرت و سیدنی را به شما معرفی خواهیم کرد.


عوامل بسیار مهمی از فرهنگ و آب و هوا گرفته تا فرصت های شغلی، در انتخاب بهترین شهر استرالیا برای زندگی به شما نقش داشته است. برای بررسی بهترین شهر های استرالیا برای زندگی و کیفیت زندگی در استرالیا، جدول زیر را بررسی کنید.


علت

استان

شهر

شماره

بهترین شهر استرالیا از نظر غذا و نوشیدنی

استرالیای جنوبی

آدلاید

1

بهترین شهر استرالیا از لحاظ جغرافیایی

کوئینزلند

بریزبن

2

بهترین شهر استرالیا برای مهاجرت خانوادگی           

پایتخت استرالیا

کانبرا

3

بهترین شهر استرالیا برای خرید ملک

تاسمانی

هوبارت

4

بهترین شهر استرالیا از لحاظ فرهنگ

ویکتوریا

ملبورن

5

بهترین شهر استرالیا از لحاظ آب و هوا

استرالیای غربی

پرت

6

بهترین شهر استرالیا برای کار

نیو ساوت ولز

سیدنی

7

شما مقاله ی بهترین شهرهای استرالیا برای اقامت ایرانیان را مشاهده می نمایید

آدلاید بهترین شهر استرالیا برای شکم پرستان

پایتخت استرالیای جنوبی، آدلاید، به لطف محیطی بسیار راحت و دلپذیر و خانه های ارزان قیمت، محبوبیت خود را به عنوان یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی استرالیا افزایش داده است.


فرصت های شغلی بسیاری در این شهر وجود دارد، بطوریکه آدلاید حداقل 5،000 مهاجر با مهارت کاری را در هر سال می پذیرد. این مهاجران بیشتر در بخش بهداشت، آموزش و تولید می باشند.


آدلاید در میان خانواده های مهاجران بسیار محبوب است. بسیاری از آنها زندگی در حومه آدلاید مانند بلار و پارک بانکیا را انتخاب می کنند.


با وجود جشنواره های هنری، موسیقی و رستوران های بسیار عالی، آدلاید یک شهر بسیار متنوع برای زندگی می باشد.


سواحل زیبای آدلاید، باغ های انگور دره باروسا و غذاهای محلی و نوشیدنی های بی نظیر، آدلاید را به عنوان مهمترین جاذبه گردشگری استرالیا تبدیل کرده اند.


نکات مثبت آدلاید

نکات منفی آدلاید

در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ استرالیا، مانند سیدنی و ملبورن شهری آرام است.

نرخ بیکاری در آدلاید بالاتر از میانگین کشوری است.

در آدلاید دسترسی آسان به فضاهای سبز، مانند باغ های گیاه شناسی و کوه لافتی وجود دارد.

امکاناتی مانند مراکز خرید و بیمارستان ها در آدلاید کم است.

یکی از بهترین مناطق استرالیا، از جمله دره باروسا در این شهر قرار دارد.

 
آدلاید

بریزبن بهترین شهر استرالیا برای طبیعت دوستان

بریزبن به عنوان سومین شهر بزرگ استرالیا، یک شهر پر هیجان و پر رونق است. زندگی در بریزبن بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر شهر های استرالیا مانند سیدنی و ملبورن می باشد.


این در حالی است که در مرکز شهر بریزبن شما آسمان خراش های بسیار بلندی را خواهید دید. در واقع این شهر مکانی ایده آل برای طبیعت دوستان قلمداد می شود.


شهروندان بریزبن بسیار فعال هستند و دوست دارند از رودخانه های زیبای این شهر کمال لذت را ببرند. شما بریزبنی ها را معمولا در حال دویدن و یا قایقرانی در اطراف و داخل رود بریزبن خواهید دید.


مناطق تفریحی شامل ‘Sunshine State’ با ساحل طلایی و Great Barrier Reef از نقاط برجسته استرالیا می باشند که در بریزبن قرار گرفته اند.


شهر بریزبن از لحاظ اقتصادی در حال پیشرفت است و در بخش های توریسم، بهداشت و تولید نیاز به نیروی کار با مهارت دارد.


دور از قلب پر رونق شهری بریزبن، حومه این شهر اما آرام همراه با مناظر طبیعی زیبایی است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.


اگر قصد دارید که در این شهر زندگی کنید ما به شما حومه این شهر، پدینگتون را معرفی می کنیم. این در حالی است که بسیاری از خانواده های مهاجران در استرالیا مناطق موراریفیلد را که آرام و سرسبز است را ترجیح می دهند.


نکات مثبت شهر بریزبن

نکات منفی شهر بریزبن

اقتصاد با رشد سریع، به ویژه در بخش بهداشت و توریسم.

گران ترین پارکینگ ماشین در بین شهرهای استرالیا در این شهر قرار دارد.

بریزبن نزدیک به مناطق طبیعی بی نظیر مانند گولدکوست است.

گران بودن مسکن – 10 کیلومتر خارج از شهر تنها می شود خانه ارزان پیدا کرد.

آب و هوای گرم و مطلوب در تمام طول سال.

 
بریزبن

شما مقاله ی بهترین شهرهای استرالیا برای اقامت ایرانیان را مشاهده می نمایید

کانبرا بهترین شهر استرالیا برای مهاجرت خانوادگی

پایتخت استرالیا، کانبرا است که بسیاری از مکان های دولتی این کشور از جمله مجلس پارلمان را در خود جای داده است.

اگرچه به نظر می آید کانبرا به عنوان پایتخت این کشور باید شلوغ و پر جمعیت باشد، اما بر عکس چیزی کمتر از 400000 تن ساکن این شهر هستند.


کانبرا شهر کوچکی است که با خیابان های زیبا و پر درخت، جذابیتی بی نظیر را به خود گرفته است. شاید تعجب کنید که املاک و مستغلات در کانبرا با قیمت متوسط تقریباً 100000 دلار استرالیا بسیار کمتر از میانگین کانادا در حدود 480،000 دلار استرالیا می باشد و از ارزان ترین شهر های استرالیا به حساب می آید.


در تابستان، ساکنان کانبرا برای انجام تفریحات خود به پیک نیک، دوچرخه سواری، ماهیگیری و قایقرانی در سواحل دریاچه برلی گریفین می پردازند.


این شهر دارای رستوران های بی نظیری است. از جاذبه های فرهنگی و گردشگری کانبرا می توان به گالری ملی استرالیا و فعالیت های ماجراجویانه در تپه ها و بوته های اطراف شهر اشاره داشت که پایان ناپذیرند. اگر خود شما یا یکی از اعضای خانواده تان در این شهر سکونت داشته باشید، می توانید با استفاده از ویزای پیوست به خانواده در استرالیا به راحتی روادید خود را دریافت کنید.


نکات مثبت شهر کانبرا

نکات منفی شهر کانبرا

هزینه زندگی نسبت به سایر شهرهای استرالیا مانند ملبورن بسیار کمتر است.

حدوداً دو ساعت تا نزدیکترین ساحل فاصله دارد.

مناطق خانوادگی بسیار آرامش بخشی مانند Tuggeranong و Belconnen  در کانبرا وجود دارند.

اگرچه خرید خانه در کانبرا ارزان است اما اجاره در این شهر گران می باشد.

کانبرا دارای کمترین میزان جرم و جنایت در بین شهرهای بزرگ استرالیا است.

 
کانبرا

هوبارت سردترین شهر استرالیا

هوبارت یکی از تاریخی ترین شهر های استرالیا و دومین شهر کهن این کشور است که در جنوب آن در حاشیه رودخانه درونت واقع شده است. این شهر در میان کسانی که به گرما عادت نداشته و هوای سرد را ترجیح می دهند بسیار مناسب استمی باشد.


هوبارت به طور معمول دارای دمای 20 درجه سانتی گراد است و شهری آرام بوده و در میان مهاجران بسیار محبوب است. املاک و مستغلات در هوبارت نسبت به دیگر شهر های استرالیا بسیار ارزان و با صرفه است.


از خانه های لوکس تا منازل ارزان قیمت در حومه رودخانه این شهر توجه بسیاری از خانواده های مهاجران به هوبارت معطوف شده است. از حومه های هوبارت به نام کینگستون اخیراً به عنوان  یکی از بهترین مناطق استرالیا برای زندگی خانوادگی در استرالیا مطرح شده است.


هوبارت گرچه بازار اشتغال خوبی ندارد، اما چشم انداز شغلی این شهر برای مهاجران با مهارت کاری در صنایع ساخت و ساز، زراعت انگور و مهندسی بسیار خوب است.


در آخر هفته ها، بین گشت و گذار در مکان های تفریحی در شهر، تا گردشگری در ارتفاعات کوه دیدنی ولینگتون، یا رفتن به سمت خلیج برای استراحت در ساحل انتخاب های فراوانی پیش روی شما خواهد بود.


نکات مثبت شهر هوبارت

نکات منفی شهر هوبارت

مسکن در این شهر بسیار ارزان است.

از شهر های اصلی استرالیا جدا افتاده است.

مناظر خیره کننده ای از جمله کوه ولینگتون در نزدیگی این شهر قرار دارند.

کمترین میانگین در آمد در استرالیا را در اختیار دارد.

هوبارت شهری کوچک است که زندگی در این شهر، بیشتر احساس یک شهر روستایی را به شما می دهد.

حمل و نقل عمومی در هوبارت ضعیف است.

هوبارت

شما مقاله ی بهترین شهرهای استرالیا برای اقامت ایرانیان را مشاهده می نمایید

ملبورن بهترین شهر استرالیا برای تفریح

شهر چند ملیتی ملبورن از شهر هایی است که در آن شور و نشاط هنری، موزه های شگفت انگیز و رستوران های بی نظیر پیش روی شما است. با وجود تمام عوامل گفته شده، جشنواره های جالبی در ملبورن برگزار می شود که این شهر را به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا معرفی کرده است.


مهمترین تیم های ورزشی استرالیا در این شهر قرار گرفته اند و ملبورن را به عنوان ورزشی ترین شهر استرالیا تبدیل کرده اند.


محله های ملبورن از زرق و برق بی نظیری بهره مند هستند و این شهر برای کسانی که قصد مهاجرت خانوادگی را دارند عالی است. ساری هیلز و کمبرول در بین مهاجران دارای فرزند از محله های بسیار محبوب هستند.


این در حالی است که حومه ساحلی هیپستر سنت جمعیت مهاجران جوان را به خود مجذوب کرده است.


وضعیت آب و هوا در ملبورن متغیر است. در این شهر شما معمولاً چهار فصل سال را ممکن است که در یک روز تجربه کنید. هزینه زندگی در ملبورن نسبتاً زیاد است.


اگرچه این شهر اندکی ارزان تر از سیدنی است اما بازار کار در ملبورن به ویژه برای مهاجران متخصص در هواپیما، ساخت و ساز، مهندسی خودرو، خدمات مالی و فناوری بسیار پر رونق است و متقاضیان بسیاری را دارد.


نکات مثبت شهر ملبورن

نکات منفی شهر ملبورن

از نظر فرهنگی ملبورن شهری متنوع است و از تئاترها و جشنواره های موسیقی گرفته تا هنرهای خیابانی و میراث جهانی در این شهر وجود دارد.

بازار املاک به ویژه برای اجاره کنندگان بسیار رقابتی است.

قطب ورزشی استرالیا ملبورن است و رشته های ورزشی فوتبال، کریکت، تنیس و F1 در تمام طول سال در این شهر برگزار می شود.

هوا در ملبورن غیر قابل پیش بینی است.

تفریحات شبانه بی نظیر، به ویژه در اطراف مرکز تجارت مرکزی برگزار می شود.

حمل و نقل عمومی در این شهر نامطمئن است.

ملبورن

پرت بهترین شهر استرالیا از نظر آب و هوا

پرت شهری بسیار با آرامش و دور از هیاهو است. این شهر زیبا در سواحل غربی استرالیا واقع شده است. با پارک های زیبا و پر زرق و برق، اقتصاد پررونق و هوای بسیار مطلوب در تمام طول سال، زندگی در پرت برای مهاجران فراتر از رویا می باشد.


چشم انداز های شغلی به ویژه در صنایع معدنی، گردشگری، بهداشت و درمان و فناوری در پرت بسیار خوب است. مدارس بسیار با کیفیتی در پرت واقع شده است که بیشتر آنها در محله هایی مانند ویکتوریا پارک و اپل کراس گرد آمده اند.


اختصاص زمان برای بازی و تفریح در پرت حرف اول را در بین ساکنان این شهر می زند. اگر به ماسه های طلایی سواحل بکر شهر پرت سر بزنید، یا به آبهای رودخانه شیشه ای سوان بروید یا حتی از یک شب لذت بخش در اپرا مرکز فرهنگی پرت خاطره بسازید، همیشه می بینید که ساکنان پرت در خارج از خانه های خود در حال لذت و تفریح هستند.


نکات مثبت شهر پرت

نکات منفی شهر پرت

بیشترین میانگین ساعات آفتابی در روز با 8.8 ساعت.

کمبود تقاضای کار.

اقتصاد به سرعت در حال رشد، به ویژه در فن آوری، به دلیل همجواری با قاره آسیا

فاصله بسیار با دیگر شهر های استرالیا. سه ساعت پرواز برای رسیدن به آدلاید.

دسترسی آسان به سواحل، جزایر و ذخایر طبیعی

 
پرت

شما مقاله ی بهترین شهرهای استرالیا برای اقامت ایرانیان را مشاهده می نمایید

سیدنی بهترین شهر استرالیا برای کار

شهر سیدنی تقریباً چیزی در حدود 5 میلیون جمعیت دارد و بزرگترین شهر استرالیا لقب گرفته است. مکان ها و نماد های اصلی این کشور متعلق به سیدنی هستند. بازدید از خانه اپرا استرالی یا لذت از موج سواری در ساحل زیبای بوندی تنها دو مکانی هستند که اکثر گردشگران استرالیایی را به خود مجذوب می کنند.


بارها، رستوران ها و کلوپ های پر نشاط سیدنی این شهر را به عنوان مقصد مهاجرتی جوانان تبدیل کرده است. اما در کنار این هیاهو بسیاری از خانواده مهاجران در حومه سیدنی با آرامش در حال زندگی هستند.


غرب سیدنی بیشتر متعلق به مهاجران آمریکایی است و منطقه سواحل شمالی آن را بیشتر مهاجران ایرانی در بر گرفته اند.


سیدنی یک بازیگر مهم در صحنه جهانی است که تأثیر غیرقابل انکاری در شاخص های اقتصادی و اجتماعی دارد.


 هزینه های زندگی در سیدنی گران است. قیمت املاک و مستغلات در سیدنی با نیویورک هم تراز است و یکی از گرانترین شهرهای جهان قلمداد می شود.


اقتصاد موفق سیدنی موجب چشم انداز های اشتغالی، خدمات مالی، فناوری ارتباطات و صنایع بسیار خوبی شده است. پیشنهاد می کنم برای این که در این رابطه بیشتر بدانید حتماً مقاله کار در استرالیا را هم مطالعه کنید.


نکات مثبت شهر سیدنی

نکات منفی شهر سیدنی

نرخ بیکاری سیدنی زیر میانگین کشوری است.

هزینه زندگی به ویژه برای خرید مسکن از سایر شهرهای استرالیا گرانتر است.

سیدنی دسترسی آسان به بیش از 100 ساحل ، از جمله بوندی و  مانلی بیچ دارد.

در سیدنی ترافیک در تابستان بسیار بد و سنگین است.

حمل و نقل عمومی سیدنی بسیار خوب و ارزان است.

 
سیدنی

بهترین شهر استرالیا برای تحصیل

در رده بندی بهترین شهرهای دانشجویی جهان جایگاه دوم متعلق به ملبورن از استرالیا است. در این لیست تنها پاریس است، که توانسته ملبورن را شکست دهد. ملبورن که به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا شناخته می شود، مملو از امکاناتی است که یک دانشجو برای تحصیل در رشته و مقطع خود نیاز خواهد داشت.


امکانات دانشجویی ملبورن از کتابخانه های بسیار با کیفیت و آزمایشگاه های ارزان و بی نظیر گرفته تا سیستم حمل و نقل ویژه دانشجویی، موجب شده است که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به این شهر جذب شوند.


اگر دانشجویی هستید که اهل موسیقی، کمدی یا رویدادهای ورزشی می باشید قطعا ملبورن را انتخاب کنید.


ملبورن هفت دانشگاه برتر را در خود جای داده است که دارای رتبه بندی بین المللی می باشند. ملبورن. با داشتن سواحل زیبا و سطح بالای کیفیت زندگی به عنوان دوست داشتنی ترین شهر جهان برای دانشجویان شناخته می شود.

ملبورن یا سیدنی

مهاجرانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، اولین سوالی که از خود می پرسند این است: سیدنی یا ملبورن؟ اگر مجبور به انتخاب یکی از آنها باشید، شما کدام یک از این دو شهر بزرگ استرالیا را انتخاب می کنید؟


سیدنی و ملبورن هر دو نماد استرالیا هستند و از لحاظ ظاهری و شاخص های کیفیت زندگی و اقتصادی تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند. انتخاب یکی از این دو شهر بیشتر بسته به ویژگی های شخصیتی شما خواهد بود.


آب و هوای خوب، سواحل زیبا و دوست داشتنی و نمادهای مشهور استرالیایی را شما قطعا در سیدنی خواهید دید. اگر از جاذبه های گردشگری لذت می برید و زندگی در کنار طبیعت به شما آرامش می دهد، سیدنی مکان دلخواه شما در استرالیا خواهد بود.


ملبورن نیز قلب تپنده استرالیا است. شما در این شهر در فرهنگ، هنر، غذا و تفریحات بی نظیر غرق خواهید شد. اگر از خرید در بهترین بوتیک ها و نوشیدن قهوه لذت می برید پس بهتر است که ملبورن را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

اگر قصد دارید که به استرالیا مهاجرت کنید، تصمیم گیری در مورد محل زندگی خود یکی از مهمترین مراحل مهاجرتی شما به حساب می آید.

ما در این مقاله تلاش کردیم که بر اساس آمار و داده هایی در مورد درآمد، هزینه، کیفیت زندگی، نرخ بیکاری و بسیار عوامل دیگر راهنمایی مناسبی به شما در مورد مکان زندگیتان در استرالیا بکنیم.

این که آیا شما در حال تشکیل یک خانواده، شروع یک کار جدید یا تحصیل در استرالیا هستید، ما در این مقاله هفت شهر برتر استرالیا، آدلاید، بریزبن، کانبرا، هوبارت، ملبورن، پرت و سیدنی را به شما معرفی کردیم.


مهاجرت از ایران به آن سوی دنیا آنقدر ها هم سخت نیست. تمام مراحل مهاجرتی خود را به موسسه کاریابی بین المللی کاربین بسپرید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فرم ارزیابی خود را پر کنید. برای اطلاع از مکان، هزینه و شرایط مهاجرت به استرالیا با کارشناسان ما در تماس باشید. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های 28111107-021 و یا 22654650-021 در مورد مهاجرت به استرالیا با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

هوبارت ارزان ترین شهر برای زندگی در استرالیا است. اگر قصد خرید خانه را داشته باشید، پایتخت تاسمانی با میانگین قیمت 444،500 دلار استرالیا، تقریباً 25٪ ارزان تر از میانگین ​​کشور، ارزان تر از شهرهایی مانند سیدنی یا ملبورن است. اما اگر زندگی در جزیره تاسمانی را مناسب خود نمی دانید، پس آدلاید و یا پرت را انتخاب کنید.

احتمالاً تعجب آور نخواهد بود که سیدنی شاید گران ترین شهر استرالیا برای زندگی است. یک آپارتمان یک خوابه هفته ای 500 دلار استرالیا برای شما هزینه بر خواهد بود. این در حالی است که شما باید حدود 880،000 دلار استرالیا برای خرید خانه در این کشور خرج کنید.

اگر آب و هوا برای انتخاب شما مهم است، قطعا پرت مکان مناسبی برای شما خواهد بود. این شهر که در سواحل غربی استرالیا واقع شده است، به طور میانگین ​​روزانه 8/8 ساعت نور خورشید را دریافت می کند که می شود 3200 ساعت در سال. پرت آفتابی ترین شهر استرالیا می باشد. تابستان ها در پرت معمولاً گرم و خشک است، این در حالی است که زمستانهای استرالیا بسیار معتدل است و دما به ندرت به زیر 10 درجه سانتی گراد می رسد.

سیدنی با تقریباً داشتن نیمی از رشد اقتصادی استرالیا، بهترین شهر این کشور برای کار مهاجران می باشد. سیدنی با نرخ بیکاری کمتر از میانگین ​​کشوری در حدود 3.8٪، در صنایعی از قبیل خدمات مالی، ساخت و ساز و تولید بسیار پررونق است.

استرالیا به طور کلی یک کشور بسیار امن برای زندگی و تحصیل است و به طور مداوم در میان امن ترین کشورهای جهان قرار قرار می گیرد.

سیدنی یکی از زیباترین، امن ترین و بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی است. برای زندگی در سیدنی مهم نیست که روز باشد یا شب. میزان بزهکاری در سیدنی بسیار کم است. سیستم حمل و نقل عمومی این شهر نیز بسیار با کیفیت است. سیدنی به دلیل سواحل زیبا و آب و هوای شگفت انگیزش در جهان شهرت بسیار خوبی را کسب کرده است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

4 پاسخ

    1. اگر جزو گروه های پزشکی هستین ایالت‌های کم‌جمعیت در استرالیا گزینه مناسب با درامد بالا میتونه براتون باشه

    1. سیدنی با توجه به درامد بالا بهترین شهر استرالیا برای کار و زندگی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر