بهترین شهر ترکیه برای کار

بهترین شهر ترکیه برای کار

سالانه مهاجران بسیاری برای داشتن یک زندگی بهتر به کشور ترکیه مهاجرت می کنند. ترکیه در سالیان اخیر به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی تبدیل شده است. از این رو بسیاری از این مهاجران به دنبال انتخاب شهری هستند که برای کار مناسب باشد. ما نیز در این مقاله بر این آمده ایم که شرایط اخذ ویزای کار در بهترین شهرهای ترکیه مانند استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، بدروم، بهترین شهرهای ترکیه برای کار، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در ترکیه و نحوه اخذ اقامت دائم و گذرنامه برای کار در ترکیه را برای شما بازگو کنیم. اگر می خواهید بدانید که بهترین شهر ترکیه برای کار کدام شهر است؟ حقوق کار در ترکیه چقدر است؟ 5 شهر برتر ترکیه برای کار کدامند؟ این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

کار-در-ترکیه

شرایط عمومی کار در بهترین شهرهای ترکیه

ترکیه به دلیل نزدیک بودن به کشور عزیزمان ایران و هزینه کمتری که نسبت به سایر کشورهای اروپایی برای زندگی دارد نزد ایرانیان بسیار محبوب است. قبل از بحث در مورد بهترین شهر برای کار در ترکیه، بهتر است شرایط کلی اخذ ویزای کار در این کشور را بیشتر بدانید. در این چارچوب شما برای کار در ترکیه به یک کارفرمای ترکیه ای که به شما افر داده باشد نیاز خواهید داشت.

 

البته افراد می توانند علاوه بر ویزای کاری از راه های دیگری مانند تحقیق یا سرمایه گذاری برای خرید ملک در ترکیه اقامت ترکیه را دریافت کنند. نیازی به گفتن نیست که بسیاری کار در ترکیه را تنها پله ای برای مهاجرت به کشورهای بزرگ اروپایی و آمریکایی می دانند. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کار در مهم ترین شهرهای ترکیه با ما همراه باشید. ترکیه به دلیل هزینه کم زندگی و تنوع فرهنگی فرصت های بسیار جذابی را برای مهاجران فراهم کرده است.

بهترین شهر ترکیه برای کار کدام است؟

معرفی بهترین شهر برای تجارت در ترکیه کمی دلهره آور به نظر می رسد. شهرهای تاریخی و باستانی بیشماری در این کشور وجود دارد. ترکیه شهرهای بزرگ و مهم بسیار زیادی دارد که افراد می توانند در آنها به کار مشغول شوند. برخی از شهرهای مهم این کشور عبارتند از استانبول، ازمیر، آنتالیا، بدروم و آنکارا که در ادامه شرایط کار و زندگی در هر یک از این شهرها را برای شما شرح خواهیم داد.

 

ناگفته نماند که مهارت ها و حرفه های انسانی نیز در انتخاب شهر مورد نظر شما برای کار بسیار مهم و موثر هستند.

به عنوان مثال افرادی که دارای سابقه کاری عالی و آموزش در زمینه های IT، برق، مکانیک، فنی و به طور کلی مهندسی هستند، به راحتی جذب این مشاغل می شوند. به یاد داشته باشید که برای افزایش شانس خود برای یافتن کار در این کشور باید به زبان ترکی استانبولی مسلط بوده باشید.

بهترین-شهرهای-ترکیه-برای-کار

کار در استانبول ترکیه

شهر استانبول یکی از بهترین انتخاب ها برای جویندگان کار در ترکیه می باشد. به طور کلی ترکیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی نرخ بیکاری بالاتری دارد. با این حال، بسیاری از مردم این کشور را به عنوان سکوی خود برای مهاجرت به کشورهای بهتر می دانند.

 

در عین حال برخی از شهرهای این کشور مانند استانبول به عنوان بهترین شهر برای تجارت در ترکیه شناخته می شوند. اما مهندسی، انفورماتیک، فروش و … در چندین رشته و حرفه نیروی خارجی می پذیرند. از سوی دیگر برخی رشته ها مانند پزشکی، حقوق و معدن محدودیت هایی را برای نیروی کار در این شهر نیز ایجاد کرده اند.

 

البته کارگران خارجی انگلیسی زبان به راحتی می توانند وارد صنعت گردشگری این کشور شوند. طبق قانون کار ترکیه، 45 ساعت کاری در هفته تعریف شده است.

افراد غیر بومی اغلب بیشتر از حد استاندارد در این کشور کار می کنند. ناگفته نماند برای کسانی که درآمد اینترنتی دارند، شهر استانبول می تواند با توجه به سرعت اینترنت و محدودیت های کسب و کار بهترین مکان برای مهاجرت کاری باشد.

از طرفی برای عزیزانی که به زبان ترکی استانبولی تسلط ندارند، استانبول می تواند گزینه بهتری برای مهاجرت کاری و زندگی باشد. اکثر مردم این شهر به زبان انگلیسی مسلط هستند.

 

شهر استانبول

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه است که اکثر مهاجران برای کار به این شهر مهاجرت می کنند. برخی از شرکت های بین المللی مانند اینتل و دایملر در استانبول دفتر دارند. ترکیه به تولید پارچه نیز معروف است و بیشتر رویدادها در شهر زیبای استانبول اتفاق می افتد.

 

فناوری اطلاعات و توسعه کالاهای مصرفی دو بازار در حال رشد در استانبول هستند. بنابراین استانبول بهترین شهر برای تجارت در ترکیه می باشد. اکثر مشاغل بین المللی نیاز به نیروی کار انگلیسی زبان دارند، اما توجه به این نکته ضروری است که دانش زبان محلی برای زندگی در ترکیه یکی از پیش نیازهای اصلی است. روزنامه ها، سایت های کاریابی و آژانس های کاریابی محبوب ترین راه ها برای یافتن کار در استانبول هستند.

اگر در استانبول زندگی می کنید، سعی کنید با مردم این شهر ارتباط برقرار کنید زیرا آنها می توانند به شما در یافتن شغل مناسب کمک کنند.

 

کار در آنکارا ترکیه

یکی دیگر از بهترین شهرهای ترکیه برای کار، آنکارا است. آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ این کشور است. این شهر بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد.

شرکت های چندملیتی و سرمایه گذاران خارجی این شهر را سرشار از فرصت های شغلی برای مهاجران کرده اند. از نظر اقتصادی شهر آنکارا به عنوان یک قدرت بزرگ شناخته می شود و مهمترین سازمان ها مانند صندوق بین المللی پول، سازمان ملل متحد و بانک جهانی در این شهر حضور دارند.

 

علاوه بر این، آنکارا مرکز صنعتی و تجاری ترکیه است. این شهر همچنین در بخش کشاورزی بسیار قوی است. با توجه به وجود موسسات دولتی در این شهر، مهاجران می توانند به سرعت در این شهر شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

علاوه بر این، کنسولگری ها و سفارت های شهر از مهاجرانی که می خواهند در خدمات اداری شهر مشغول به کار شوند، به خوبی استقبال می کند.

 

کار در ازمیر ترکیه

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه و یکی از پربارترین شهرهای ترکیه است. این شهر 6.3 درصد از تولید ناخالص داخلی ترکیه را به خود اختصاص داده است. صنایع اصلی این شهر کشاورزی و خدمات هستند که به مراکز مهم تجاری این شهر تبدیل شده اند.

 

این شهر اقتصاد پررونق خود را مدیون بندر بسیار توسعه یافته خود است. همچنین صنعت گردشگری این شهر بسیار رونق دارد. عمده گردشگران این کشور مهاجرانی از ایران، انگلستان، آلمان، فرانسه، یونان و روسیه هستند.

آب و هوای گرم و مدیترانه ای این شهر را به منطقه ای اصلی برای کشت و فرآوری محصولات کشاورزی مانند انجیر، زیتون، انگور، فندق و تنباکو تبدیل کرده است.

 

همچنین اکثریت جمعیت این شهر را جوانان تشکیل داده اند. این شهر به یکی از مهمترین جنبه های کاریابی برای مهاجران ایرانی تبدیل شده است. این شهر در مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه کمترین نرخ بیکاری را دارد و فرصت های شغلی در این شهر برای مهاجران بسیار زیاد است.

 

کار در آنتالیا ترکیه

شهر آنتالیا در سواحل مدیترانه در جنوب ترکیه واقع شده است. این شهر از نظر گردشگری شهرت جهانی دارد و سالانه گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان برای داشتن یک زندگی بهتر به این شهر مهاجرت می کنند.

شرکت های چندملیتی بسیاری در شهرهای این کشور به کارگران و مترجمان خارجی، بازاریاب و فروشنده و نیروی کار نیاز دارند و این مشاغل جایگزین نیروی کار در ترکیه شده اند. برخی از شرکت ها و هتل ها نیز مشاغل تابستانی برای کارگران خارجی دارند که به دنبال کار هستند.

 

علاوه بر این سرعت بالای اینترنت و سیستم حمل و نقل پیشرفته این شهر را به مقصدی مناسب تبدیل کرده است. همچنین از آنجایی که این شهر در سواحل مدیترانه قرار دارد، دارای آب و هوای ساحلی و دمای معتدل است که به ندرت در تابستان بالای 28 درجه سانتیگراد و در زمستان به پایین تر از 10 درجه سانتیگراد می رسد.

برای پیدا کردن کار مورد نظر خود ردر این شهر به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

با یافتن کارفرمای مناسب، جاب آفر دریافت خواهید کرد. برای دریافت مجوز کار در این کشور باید ویزای کار آنتالیا را دریافت کنید. راه های مختلفی برای درخواست ویزای کار در پربارترین شهرهای ترکیه مانند آنتالیا وجود دارد.

به طور کلی، کارگران خارجی دارای مجوز برای حداقل 60 روز اعتبار نیاز به گذرنامه دارند. به طور کلی، شهر آنتالیا برای افراد جویای کار برای افتتاح رستوران و هتل گزینه بسیار مناسبی هستند.

 

شهر آنتالیا

آنتالیا با بیش از 1 میلیون نفر جمعیت پنجمین شهر پرجمعیت است. این شهر در ساحل جنوب غربی آناتولی و در مجاورت کوه های توروس قرار دارد.

آنتالیا بزرگترین شهر در سواحل مدیترانه ترکیه است. که به عنوان یکی از شهرهای توریستی ترکیه شناخته می شود، مردم از سراسر جهان برای گردشگری و تفریح به این شهر می آیند تا تعطیلات خود را در این شهر زیبای ساحلی بگذرانند.

 

افرادی که در آنتالیا کار می کنند و در بخش گردشگری کار می کنند در این زمینه کاملاً متخصص هستند. به عنوان مثال، آنتالیا هتل های بسیار مجهزی دارد، بنابراین کسانی که تحصیل کرده اند و در زمینه گردشگری فعالیت دارند، می توانند در آنتالیا کار مورد نظر خود را پیدا کنند.

 

کار در بدروم ترکیه

شهر بدروم در دریای اژه قرار دارد و دمای آن در تابستان به 34 درجه سانتیگراد و در زمستان به 15 درجه سانتیگراد می رسد. بدروم یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای تجارت است، این شهر نه تنها یک مقصد گردشگری بسیار جذاب، بلکه یک فرصت تجاری بسیار مناسب برای مهاجران است.

 

این شهر از سال 1960، به لطف ارتباط با هنرمندان و نویسندگان خارجی، به سرعت به بهترین شهر ترکیه تبدیل شد. معاملات ملکی بسیار زیادی را در این شهر خواهید دید. علاوه بر این، این کشور به سرعت و از نظر اقتصادی در حال رشد است.

بیشتر بازار کار این شهر را فرصت های شغلی مرتبط با گردشگری تشکیل می دهد. ماهیگیری از زمان های قدیم و از قرن 18 تا 19 اقتصاد اصلی این منطقه بوده است.

مانند هر شهر دیگری در ترکیه، گردشگری بخش مهمی از این کشور می باشد.

این شهر با هتل های مجلل و خدمات شهری عالی، زندگی شبانه پر جنب و جوش و سواحل زیبا و بسیار آرام، از سایر نقاط ترکیه متمایز است. بدروم مشاغل فصلی مختلفی برای کارگران خارجی را نیز دارد. بسیاری از این مشاغل در روزنامه ها، فروشگاه ها و بیلبوردها به صورت مداوم تبلیغ می شوند.

 

شهر بدروم

بدروم سومین شهر بزرگ ترکیه است. جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد و افراد بسیار زیادی در طول سال می توانند از این جاذبه ها دیدن نمایند.

بدروم دارای یک فرودگاه بین المللی بسیار بزرگ و مجهز است. بدروم شهری تاریخی و کم جمعیت است، بنابراین اولویت مردمی که در این شهر زندگی می کنند، کار می باشد. در واقع، یافتن شغل در بدروم کار آسانی نمی باشد.

 

کار در آلانیا

آلانیا شهری توریستی و ساحلی است که در سواحل جنوبی ترکیه و در منطقه مدیترانه ای این کشور، منطقه استان آنتالیا واقع شده است. مردم در این شهر بسیار پراکنده زندگی می کنند و شهری بسیار آرام است.

این شهر در واقع دارای 245286 نفر جمعیت و 15.98.51 کیلومتر مربع مساحت دارد. آلانیا به دلیل موقعیت استراتژیک خود در یک شبه جزیره کوچک با طبیعت بسیار زیبا در دریای مدیترانه در زیر رشته کوه های توروس واقع شده است.

آلانیا به عنوان یک شهر توریستی شناخته می شود که مردم از سراسر جهان برای لذت بردن از شهر و دیدن زیبایی های آن به این شهر مهاجرت می کنند.

پیدا کردن کار در این شهر سخت است. البته همه چیز به تجربه شما بستگی دارد. اگر در این شهر کارفرما داشته باشید ، به راحتی می توانید مجوز کار خود را نیز دریافت کنید.

 

کار در سیده ترکیه

سیده شهری است که در ساحل جنوبی دریای مدیترانه ترکیه واقع شده است. این یک شهر بسیار عالی و مدرن است. ویرانه های شهر باستانی یکی از معروف ترین مکان های کلاسیک ترکیه در این شهر واقع شده است. این شهر واقع در استان آنتالیا، در 78 کیلومتری آنتالیا، در نزدیکی روستاهای ماناوگات و سالیمیر قرار گرفته است.

 

این شهر در قسمت شرقی ساحل پامفیلیا در 20 کیلومتری شرق دهانه رودخانه یولیمدون واقع شده است. این شهر باستانی در شبه جزیره کوچکی به طول 1 کیلومتر از شمال به جنوب و 400 متر عرض واقع گردیده است.

ممکن است زندگی در این شهر گزینه خوبی برای تجارت نباشد، زیرا این شهر کم جمعیت است و بیشتر مردم برای تفریح و گردشگری به این شهر مهاجرت می کنند. در واقع، یافتن کارفرما در این شهر می تواند کمی دشوار باشد.

اشتغال-در-ترکیه

بهترین شهر ترکیه برای پیدا کردن کار

کدام شهر ترکیه برای تجارت ایده آل است؟ اگر قصد مهاجرت به ترکیه و زندگی در ترکیه را دارید، شاید مهمترین دغدغه، یافتن شغل در ترکیه باشد.

اگر شما بتوانید کار مناسبی برای خود در ترکیه پیدا کنید، زندگی در ترکیه برای شما راحت خواهد بود. آیا می دانید در کدام شهر ترکیه به راحتی می توانید کار پیدا کنید؟ امروز می خواهم به این سوال پاسخ دهم و به شما بگویم کدام شهرهای ترکیه برای تجارت شما مناسب هستند!

کار در شغل صنعتی در ترکیه

اگر شرکت شما نیز یک صنعت باشد، خوب است بدانید که یافتن شغل صنعتی در استانبول، ازمیر، کوکائیری، بورسا، آنکارا، قونیه، آدانا، کاتای، کایسری، مرسین، سامسونگ آسانتر است. لطفا توجه داشته باشید که استانبول بهترین شهر برای یافتن شغل صنعتی در ترکیه است، زیرا نام شهرهای بالا بر اساس بهترین فرصت های شغلی در ترکیه رتبه بندی شده اند.

تجارت در ترکیه

اگر تاجر هستید یا می خواهید در ترکیه کسب و کار راه اندازی کنید، بهتر است به استانبول، ازمیر، آدانا، مرسین، کاتای یا کایسری مهاجرت کنید. انجام این کار در این شهرهای ترکیه کار ساده تری است و مطمئنا در این شهرهای ترکیه موفقیت بیشتری برای شما وجود خواهد داشت.

کار گردشگری ترکیه

همانطور که می دانید ترکیه یک کشور توریستی است و مشخص است که فعالیت های مرتبط با گردشگری چقدر در این کشور غنی است. اما سوال ما این است که در کدام ایالت ترکیه کار در زمینه گردشگری راحت تر می باشد و در کدام ایالت ترکیه درآمد در زمینه گردشگری بالاتر می باشد.

 

اگر کار شما در این زمینه مرتبط است، استانبول، آنتالیا، مولا، ازمیر، آیدین، ریزه، ترابزون، نوسیر، کاتای، بورسا و قونیه بهترین شهرها ترکیه برای یافتن کار هستند. این شهرها نیز فهرست شده اند و مطمئناً در استانبول و آنتالیا راحت تر از سایر شهرها می توان شغل گردشگری پیدا کنید.

 

نکته دیگر این است که بخش گردشگری تقریباً در تمام شهرهای بزرگ ترکیه در حال رشد هستند. اما این شهرهایی که نام بردیم در منطقه نسبت به شهرهای دیگر ترکیه فعالتر هستند.

گردشگری-در-ترکیه

کاردرمانی در ترکیه

اگر پزشک یا پرستار هستید یا در زمینه پزشکی کار می کنید، بهتر است به یکی از شهرهای استانبول، آنکارا، بورسا یا اپیومکارا نقل مکان کنید. البته لازم به ذکر است که علاوه بر این شهرها، اکثر مراکز استان های ترکیه فرصت های شغلی بسیاری دارند که به شما ارائه داده می شوند.

کار در مزرعه در ترکیه

اگر در به کار مزرعه علاقه مند هستید نیز می توانید کار در ایالت های آنتالیا، آدانا، مرسین، کاتای، بورسا، ازمیر، آیدین، قونیه و گارسون را انتخاب کنید که برای کشت فندق و کشت چای بسیار مناسب هستند.

کار در ساخت و ساز در ترکیه

شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر، آدانا و بورسا بهترین شهرهای ترکیه  برای ساخت و ساز در ترکیه هستند. بنابراین اگر رشته شما معماری یا عمران است و به دنبال کار در ترکیه هستید، بهتر است به یکی از این شهرهای ترکیه مهاجرت کنید.

ساخت-و-ساز-در-ترکیه

مشاغل مرتبط با صنعت نساجی ترکیه

شهرهای استانبول، بورسا، آدانا، کایسری، دنیزلی و ازمیر از بهترین شهرهای ترکیه برای کار محسوب می شوند. یافتن شغل در زمینه دامپروری و زنبورداری در ترکیه در اکثر ایالت های بزرگ شرق ترکیه وجود دارد و برای کار دامداری و زنبورداری مناسب هستند.


برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن 28111107 021  در ارتباط باشید.

سوالات متداول

برای کار در ترکیه باید مجوز کار دریافت کنید. مجوز کار معمولاً توسط کارفرمایان ترکیه صادر می شود. از همین رو شما لازم است که از یک کارفرمای ترک مجوز کار دریافت کرده باشید.

مهم ترین و بهترین شهرها برای کار در ترکیه عبارتند از: آنتالیا، ازمیر، آنکارا و استانبول.

با توجه به شهرهای توریستی فراوانی که در ترکیه وجود دارد، مشاغل مرتبط با گردشگری، مترجمان، مشاغل فنی و مهندسی بسیار محبوبی در این کشور وجود دارند.

شما می توانید از طریق شرکت های کاریابی معتبر در ایران و ترکیه و همچنین لینکدین و سایر سایت های کاریابی در این کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

شهر آنکارا که پایتخت ترکیه نیز می باشد با داشتن ساختمان های اداری بیشمار یکی از بهترین شهر های ترکیه برای کار اداری می باشد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی