آزمون تافل یا آیلتس برای آلمان

آزمون تافل یا آیلتس برای آلمان

آزمون تافل یا آیلتس کدام برای مهاجرت به آلمان بهتر است؟ سوالی که زبان آموزان همیشه از خود می پرسیدند و به همین دلیل به دانستن تفاوت بین این دو آزمون تافل و آیلتس علاقه مند هستند. اگر این نیز سوال شما می باشد و می خواهید بدانید اینکه ازمون تافل یا آیلتس کدام یک برای مهاجرت به آلمان بهتر است؟ ما در این مقاله به بررسی تفاوت این دو آزمون پرداخته ایم. چه آیلتس داشته باشید چه تافل، باید چند نکته در مورد ماهیت هر یک از این دوره های زبان را بدانید. اگر می خواهید به سوالاتی در مورد اینکه ازمون تافل یا آیلتس برای تحصیل در آلمان بهتر است؟ و یا چه نمره تافلی برای مهاجرت به آلمان بهتر است؟ نمره آیلتس مورد نیاز دانشگاه های آلمان چقدر است؟ این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

ایلتس-یا-تافل

برای مهاجرت به آلمان آزمون تافل بهتر است یا آیلتس ؟

آزمون تافل و آیلتس آزمون های جامع و بین المللی هستند که برای بررسی صلاحیت زبان طراحی شده و از مهمترین مدارک برای مهاجرت هستند. آیا برای مهاجرت به آلمان باید مدرک تافل داشته باشیم یا آیلتس؟ این بستگی مستقیم به نوع مهاجرت شما دارد. به طور مثال برای مهاجرت تحصیلی به آلمان بسته به دانشگاه یا موسسه ای که قرار است در آن تحصیل کنید لازم است که مدرک آزمون تافل و یا آیلتس خود را دریافت کنید.


همانطور که می دانید آزمون تافل در اصل یک آزمون کامپیوتری یا اینترنتی است و آیلتس بر روی کاغذ انجام می شود. آزمون آیلتس برای افرادی که نمی خواهند در آزمون با کامپیوتر شرکت کنند مناسب تر است.

یکی دیگر از مواردی که مرز بین آزمون تافل و آیلتس را مشخص می کند، نوع آزمون است. افرادی که در این آزمون ها یا دوره ها شرکت کرده می دانند که آزمون تافل از یک سیستم منسجم و منظم تری تشکیل شده است. آزمون آیلتس فضایی خلاقانه و دارای چارچوب بازتری را برای آزمون دهنده فراهم می کند. در آزمون آیلتس افراد بر اساس تفکر خود تصمیم می گیرند که بهترین پاسخ را به سوال آزمون تافل یا آیلتس برای گرفتن مدرک خود بدهند.


آزمون تافل یا آیلتس چیست؟

برای درک بهتر اینکه ازمون تافل یا آیلتس چیست؟ در این قسمت به طور خلاصه با ماهیت آزمون های آزمون تافل و آیلتس بیشتر آشنا می شویم.

 

آزمون تافل به معنای آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی است. این آزمون که توسط موسسه آمریکایی ETS طراحی شده است، در کنار آزمون آیلتس، یکی از مهم ترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی برای مهاجرت تحصیلی در خارج از کشور است. برخلاف آزمون آیلتس، آزمون تافل دارای وضعیت علمی و آکادمیک است. این آزمون به دو صورت اینترنتی (iBT _ Internet-Based Test) و کاغذی (PBT _Paper-Based Test) انجام می شود. نتیجه این آزمون تاثیر بسیار زیادی در جذب متقاضیان تحصیل در خارج از کشور بازی می کند.

 

آزمون آیلتس مهارت ها و شایستگی های زبانی افراد را ارزیابی می کند. کسانی که تصمیم به مهاجرت و زندگی در یک کشور انگلیسی زبان یا کشور دیگری را گرفته اند که مهارت زبان انگلیسی به عنوان مدارک مورد نیاز در نظر گرفته شده است، باید با شرکت در این آزمون نمره لازم را از 1 تا 9 کسب کنند. نمره مدرک آیلتس بر اساس مهارت زبانی ثبت نام کنندگان بر پذیرش یا عدم پذیرش آنها در مهاجرت تحصیلی به آلمان تاثیر گذار می باشد.

انواع آزمون آیلتس

به طور کلی ما دو آزمون آیلتس داریم:

 • آیلتس آکادمیک: برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان دارند.
 • آیلتس جنرال: برای افرادی طراحی شده است که قصد مهاجرت کاری و یا زندگی در آلمان را دارند.
انواع-ازمون-ایلتس

آزمون تافل یا آیلتس برای مهاجرت به آلمان

اگر می خواهید برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و زندگی به  آلمان مهاجرت کنید، باید پیش از انجام هر اقدامی نمره مورد نیاز آزمون تافل یا آیلتس را برای مهاجرت مورد بررسی قرار دهید.

سپس باید در یکی از این دوره های زبان ثبت نام کنید. به عنوان مثال، برخی از دانشگاه ها در سیستم گزینش خود برای مهاجرت تحصیلی نمرات هر دو آزمون را نیاز دارند. پس در این صورت قوانین دانشگاهی که مد نظر شماست مشخص می کند که آزمون تافل را نیاز دارید و یا اینکه باید در آزمون آیلتس شرکت کنید؟

نمره آزمون تافل برای مهاجرت به آلمان

بسیاری از افرادی که می خواهند نمره آزمون تافل یا حداقل نمره مورد نیاز برای مهاجرت به یک کشور خاص را بدانند. می توانند از مشاوره کارشناسان مهاجرتی ما در کاربین استفاده کنند. به عنوان مثال، نمره آزمون تافل برای مهاجرت به آلمان متفاوت است و اهمیت نمره برای اخذ پذیرش بسته به دانشگاه یا شرکتی که طبق قانون باید از آن درخواست بدهید، را دارد.

آشنایی با منابع آزمون تافل و آیلتس

منابع این تست ها بر اساس چهار حالت شنیداری، نوشتاری، خواندن و مکالمه به صورت تستی با تعداد سوال و زمان مشخص طراحی شده است. نمره افراد در پایان آزمون بر اساس مهارت زبانی ثبت می شود.

 

تولیمو یا ام اس ار تی

ما در کنار آزمون های آیلتس و تافل آزمون های دیگری را داریم که عبارتند از تولیمو و ام اس ار تی. شرکت در این آزمون ها معمولاً برای داوطلبان دکترا و افرادی که باید مدرک معتبر زبان انگلیسی را به یک مرکز دولتی ارائه دهند، مناسب است.

 

می توان گفت که منابع این تست ها یکسان است و تفاوت تنها در ساختار و نوع آزمون می باشد. تفاوت اصلی این دو آزمون در این است که آزمون تولیمو زیر نظر وزارت علوم طراحی می شود اما MSRT توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می گردد.

ام-اس-ار-تی

برای تحصیل در آلمان آیلتس بهتر است یا تافل؟

دانشگاه های آلمان هم آیلتس و هم آزمون تافل را به عنوان مدرکی برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی می پذیرند. البته این در حالی است که برخی از دانشگاه‌ها آزمون‌های دیگری را به عنوان اثبات توانایی‌های شما در زبان انگلیسی نیاز دارند.

 

برخی از دانشگاه های آلمان دوره های تحصیلی خود را به صورت بین المللی ارائه می کنند و تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود. به هر حال، یادگیری زبان آلمانی بسیار سخت تر از یادگیری زبان انگلیسی است و مردم علاقه دارند که به زبان انگلیسی در آلمان تحصیل کنند تا زبان آلمانی.

 

انگلیسی زبانی است که شما را با افراد با هر فرهنگ و پیشینه ای در زمانی که در آلمان تحصیل می کنید متحد می کند. به همین دلیل، داشتن مهارت های ارتباطی خوب انگلیسی نه تنها برای حضور در کلاس درس، بلکه برای روابط شما با سایر افرادی که در زمان تحصیل لازم است که با آنها روبرو شوید نیز ضروری است.

هر دو آزمون آیلتس و آزمون تافل گزینه بسیار عالی برای درخواست تحصیل در دانشگاه آلمان می باشد.

آزمون تافل یا آیلتس برای تحصیل در آلمان

در حالی که هیچ آزمونی وجود ندارد که به طور کلی برای پذیرش در یک دانشگاه آلمانی بهتر باشد، چندین فاکتور وجود دارد که باید پیش از تصمیم گیری در مورد آن در نظر بگیرید.

 

اولویت پذیرش در دانشگاه

برخی از دانشگاه ها یک آزمون را بر دیگری ترجیح می دهند. به همین دلیل، ابتدا باید با دانشگاه‌هایی که می‌خواهید برای آن‌ها اپلای کنید بررسی کنید تا ببینید آیا اولویتی دارند یا خیر.

 

در دسترس بودن مرکز تست

نکته بعدی که ممکن است بخواهید به آن توجه کنید این است که نزدیکترین مرکز آزمون آیلتس و آزمون تافل کجا می باشد. در حال حاضر حدود 4000 مرکز آزمون تافل در سراسر جهان وجود دارد، در حالی که تنها حدود 1600 مرکز آزمون آیلتس وجود دارد.

تاریخ آزمون نیز عاملی است که باید در نظر گرفته شود. پیش از هر چیزی لازم است که نگاه بیاندازید که چه تاریخی برای آزمون شما در کوتاه ترین زمان ممکن در دسترس می باشد.

 

هزینه آزمون تافل و آیلتس

مانند هر آزمون دیگری، آزمون تافل و آیلتس نیز آزمونی گران می باشد و معمولاً بین 185 تا 270 دلار برای آزمون تافل و 140 تا 300 دلار برای آزمون آیلتس هزینه کنید. قیمت هر تست در هر کشور متفاوت می باشد. هزینه آزمون آیلتس بین 6 تا 8 میلیون و آزمون تافل نیز بین 7 تا 9 میلیون تومان می باشد.

 

مدت زمان آزمون آیلتس و تافل

عنصر دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چه مدت طول می کشد تا هر یک از تست ها را انجام دهید. آزمون تافل در یک جلسه گرفته می شود و حدود 3 ساعت طول می کشد. با این حال، آزمون آیلتس حدود 2 ساعت و 40 دقیقه طول می کشد و برخلاف آزمون تافل، آیلتس لزوما در یک جلسه انجام نمی شود.

از آنجایی که بخش اسپیکینگ آزمون با ممتحن انجام می شود، می توانید تا یک هفته پیش از بقیه آزمون برای بخش اسپیکینگ خود برنامه ریزی کنید. این بدان معناست که اگر می خواهید مدرک آیلتس خود را بگیرید ممکن است دو بار به مرکز آزمون مراجعه کنید.

امیدواریم این عناصر به شما کمک کند تا تصمیم لازم را بگیرید که کدام آزمون برای شما برای تحصیل در آلمان بهتر خواهد بود.

تحصیل-در-آلمان

نمره قبولی آزمون تافل و آیلتس

رتبه بندی آزمون تافل و آیلتس کاملاً متفاوت است. آزمون تافل از 30 امتیاز برای هر بخش نمره‌گذاری می‌شود و سپس نمرات با هم جمع می‌شوند تا نمره جامع به دست آید. بنابراین بالاترین نمره ممکنی که می توانید در آزمون تافل دریافت کنید 120 است.

 

با این حال، آیلتس در مقیاس 1 تا 9 نمره گذاری می شود. هر بخش (خواندن، شنیدن، نوشتن، و مکالمه) در مقیاس نمره گذاری می شود و سپس نمره جامع شما میانگینی از چهار نمره بدست می آید که به نزدیکترین کل گرد می شود.

به عنوان مثال، اگر در ریدینگ 7، در شنیدن 6، در نوشتن 6.5 و در صحبت کردن 5.5 بگیرید، میانگین نمره شما 6.5 می شود (مجموع نمرات 25 است، تقسیم بر چهار می شود و به شما 6.25 می دهند و تا نمره 6.5 گرد می شود).

 

اینکه «نمره مناسب» چیست بستگی به دانشگاهی دارد که برای آن درخواست می دهید. برخی از آنها نمره بالاتری نسبت به دیگران می خواهند. این می تواند به دلایل متعددی مانند سطح علمی دانشگاه یا اعتبار موسسه ای باشد که برای تحصیل درخواست داده اید.

 

به طور کلی، چیزی بین نمره 90 تا 100 در آزمون تافل یا نمره باند 7 در آیلتس نمره مناسب برای موسسات و دانشگاه های تحصیلی در آلمان می باشد. به خاطر داشته باشید که برخی از دانشگاه ها ممکن است در بخش های خاصی حداقل نمره را درخواست کنند که شما باید در آن بخش آن نمره لازم را دریافت کنید.

آزمون های زبان به غیر از آیلتس و تافل

در حالی که آیلتس و آزمون تافل گسترده ترین آزمون هایی هستند که در دانشگاه های این کشور پذیرفته می شوند، دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید ممکن است یک یا چند مورد از موارد زیر را نیز از شما درخواست کنند. این فهرست جامعی نیست، اما به شما ایده ای از برخی از بهترین گزینه های مورد نیاز را می دهد.

 

PTE (آزمون انگلیسی پیرسون)

در حالی که PTE به اندازه ازمون تافل و آیلتس شناخته شده نیست، اما به عنوان ابزاری معتبر برای نشان دادن مهارت های ارتباطی شما در زبان انگلیسی مورد توجه قرار می گیرند.

این آزمون در حال حاضر در 250 مرکز تست در 50 کشور در سراسر جهان ارائه می شود، بنابراین ممکن است پیدا کردن مرکز این آزمون دشوار باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به شما پیشنهاد میکنیم که با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

هزینه های این آزمون نیز مشابه هزینه های آزمون تافل و آیلتس است و این آزمون در حدود 3 ساعت طول می کشد.

 

مدرک زبان انگلیسی کمبریج

در حالی که تافل با یک آزمون، سطح نمره‌تان مشخص می‌شود، مدرک آزمون زبان انگلیسی کمبریج بر اساس سطحی که شما در آن مهارت دارید به شما ارائه می شود.

سطوح این زبان به شرح زیر است و با چارچوب مرجع مشترک اروپایی (CEFR) منطبق است:

 

 • A2 (KET)
 • B1 (PET)
 • B2 (FCE)
 • C1
 • C2

احتمالاً از شما برای تحصیل در آلمان مدرک حداقل B2 برای زبان انگلیسی در سطح دانشگاهی خواسته می شود، اما هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد. برای اطلاع کامل از شرایط زبان برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

GMAT

در حالی که GMAT (آزمون پذیرش فارغ التحصیلی) تأیید مستقیم توانایی انگلیسی شما نیست، برخی از موسسات آموزشی نمره خاصی در آزمون GMAT  را از شما درخواست می کنند.

این به این دلیل است که بخش شفاهی آزمون توانایی های خواندن و نوشتاری شما را مورد ارزیابی قرار می دهد و همچنین درک کلی شما را از زبان انگلیسی نوشتاری مورد ارزشیابی قرار می دهد. همانطور که می توانید تصور کنید، گرامر یکی از جنبه های مهم این آزمون است.

 

GMAT دو نقطه ضعف اصلی دارد. یکی نقطه ضعف این آزمون این است که توانایی های گفتاری یا شنیداری شما را ارزیابی نمی کند، به همین دلیل است که همه مدارس آن را نمی پذیرند. ثانیا،  GMAT یک آزمون بسیار دشوار است، که از درک شما از زبان انگلیسی برای بررسی توانایی استدلال شما مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، این فقط سنجش مهارت های انگلیسی شما را مورد ارزشیابی قرار می دهد.

ازمون-پی-تی-ای

نمره آزمون تافل و آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

آلمان را می توانیم مهم ترین کشور غیرانگلیسی مورد توجه دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیلات آکادمیک بدانیم. با وجود اینکه آلمانی زبان رسمی این کشور است، بیش از 70 درصد مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و این بدان معناست که دانشجویان بین المللی که به زبان انگلیسی مسلط هستند فرصت تحصیل در این کشور را خواهند داشت.

 

با توجه به اهمیت کشور آلمان، کیفیت زندگی و البته کیفیت بالای دانشگاه های آلمان از نظر علمی، تصمیم گرفتیم تا در ادامه نمرات مورد نیاز آزمون زبان برای دانشگاه های این کشور را برای شما فراهم کنیم. ما نمرات مورد نیاز تافل و آیلتس را برای 10 دانشگاه برتر در آلمان برای شما آماده کرده ایم.

نمره تافل و آیلتس برای دانشگاه فنی مونیخ

·            تافل

نمره کاغذی: (از می 2017): 605

نمره کاغذی: اصلاح شده (بعد از اکتبر 2017): 66

نمره اینترنتی: 88

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل نمره مورد نیاز برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

·            آیلتس

امتیاز کلی: 6.5

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل نمره مورد نیاز برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 

نمره تافل و آیلتس برای دانشگاه مونیخ

این دانشگاه در مورد حداقل نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش بر اساس شرایط و نوع رشته تحصیل دانشجویان تصمیم میگیرد. البته لازم به ذکر است که تمامی رشته های این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه نمی شوند. حداقل سطح زبان انگلیسی در این دانشگاه B2 است. با این حال، در برخی از رشته ها، مانند مطالعات آمریکای شمالی، زبان شناسی و علوم سیاسی، شما نیاز به داشتن سطح بالای (C1) دارید.

 • تافل

نمره کاغذی: 567

نمره اینترنتی: 90

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل نمره مورد نیاز برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 • آیلتس

امتیاز کلی: 5/5

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل نمره مورد نیاز برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 

نمره تافل و آیلتس برای دانشگاه هایدلبرگ

 • تافل

نمره نمره کاغذی: 550

نمره اینترنتی: 79

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل نمره مورد نیاز برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 • آیلتس

امتیاز کلی: 6.5

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل نمره مورد نیاز برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 

نمره تافل و آیلتس برای موسسه فناوری کارلسروهه

این دانشگاه دارای حداقل نمره B1 برای زبان آلمانی است، اما از زبان مورد نیاز برای انگلیسی و سطوح مورد نیاز برای آزمون های مختلف استفاده نمی شود. در قسمت الزامات مدرک کارشناسی ارشد آمده است که دانشگاه حداقل نمره برای زبان انگلیسی ندارد. با این حال، در اینجا می توانید تغییرات احتمالی در سطوح آینده را مشاهده کنید.

 

نمره تافل و آیلتس برای دانشگاه هومبولت در برلین

زبان اصلی تحصیل در این دانشگاه آلمانی است و این دانشگاه شرایط پذیرش اخذ سطح B2 (61 از 100) به زبان آلمانی (پس از ثبت نام) را اعلام کرده است.

 

نمره تافل و آیلتس برای دانشگاه برلین

به طور کلی شرایط تحصیل در این دانشگاه داشتن مدرک دو سطح B1 و B2 انگلیسی است.

 • تافل سطح B1

نمره کاغذی: 450

نمره اینترنتی: 60

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل امتیاز لازم برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 • آیلتس سطح B1

امتیاز کلی: 4.5

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل امتیاز لازم برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 • تافل سطح B2

نمره کاغذی: 500

نمره اینترنتی: 80

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل امتیاز لازم برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 • آیلتس سطح B2

امتیاز کلی: 5

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل امتیاز لازم برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 

 تافل و آیلتس دانشگاه RWTH آخن

 • تافل

نمره کاغذی: 588

نمره اینترنتی: 95

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل امتیاز لازم برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 • آیلتس

امتیاز کلی: 6.5

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل امتیاز لازم برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 

نمره تافل و آیلتس برای دانشگاه آلبرت لودویگ

 • تافل

نمره کاغذی: 588

نمره اینترنتی: 89

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل امتیاز لازم برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 • آیلتس

امتیاز کل: 6

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل امتیاز لازم برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 

نمره تافل و آیلتس برای دانشگاه گتینگن

 • تافل

نمره اینترنتی: 81

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل امتیاز لازم برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 • آیلتس

امتیاز کلی: 5/5

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای حداقل امتیاز لازم برای هر چهار مهارت وجود ندارد.

 

نمره تافل و آیلتس برای دانشگاه توبینگن

برای پذیرش در این دانشگاه، سطح B2 در زبان انگلیسی الزامی است.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد آزمون تافل یا آیلتس برای آلمان از وکیلان و کارشناسان ما در امور مهاجرت به آلمان در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 در تماس باشید.

سوالات متداول

به صورت جدی برای کار در آلمان نیازی به مدرک زبان آلمانی نیست. این بسته به کارفرمای شما دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در این مورد با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

بله، در مراکز عمده شهرها شما تنها با مکالمه به زبان انگلیسی می توانید کار خود را راه بیاندازید. آلمانی ها فرهنگ زیبایی دارند، اما در طول 70 سال گذشته تعداد زیادی مهاجر در این کشور وجود داشته است.

به عنوان یک قاعده کلی، دانشگاه‌های آلمان از شما می‌خواهند که مدرکی مبنی بر مهارت‌های زبان آلمانی از سطح متوسط ​​تا پیشرفته (سطح B2/C1) برای تحصیل به زبان آلمانی خود ارائه کنید.

B2 اولین سطحی است که نشان می دهد شما می توانید واقعاً روان مکالمه زبان داشته باشید و 80٪ مکالمه ای را که انجام می دهید را درک می کنید.

شما برای تحصیل در آلمان باید باند آیلتس حدود 6.5 تا 7 را دریافت کرده باشید تا بتوانید در این کشور تحصیل کنید.

هزینه این آزمون چیزی در حدود 235.00 یورو می باشد. در ایران نیز برای این آزمون باید 6 تا 7 میلیون تومان هزینه کنید. اما برای اطلاع دقیق برای شرکت در این آزمون با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

آیلتس و تافل هر دو آزمون های بسیار مهم برای افزایش مهارت های پایه مهارت زبان انگلیسی هستند. آیلتس از نظر اکثر شرکت کنندگان در این آزمون ساده تر از تافل می باشد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر