ویزای بازنشستگی ترکیه

ویزای بازنشستگی ترکیه

دلایلی که باعث می شود بسیاری به دنبال ویزای بازنشستگی ترکیه باشند عبارتند از هزینه کم زندگی، آب و هوای معتدل و بسیار خوب، مسکن مقرون به صرفه، پس انداز خوب، مراقبت های بهداشتی با کیفیت، زندگی با آرامش و غذا های با لذت، معماری های بسیار زیبا شهری، هنر و فرهنگ غنی و متنوع.

این کشور محل زندگی جوامعی مانند هیتی ها، یونانیان باستان، مسیحیان اولیه و مغول ها بوده است. کشور ترکیه مانند پلی بین اروپا و آسیا است که این دو قاره را به هم متصل می کند.

بازدیدکنندگان این کشور می توانند ترکیبی منحصر به فرد از تأثیرات غربی و شرقی را مشاهده کنند. سواحل مدیترانه و دریای سیاه که به زیبایی معروف هستند این کشور را احاطه کرده اند. همچنینی لازم به ذکر است که بازار بزرگ استانبول شامل 58 خیابان سرپوشیده با حدود 1200 مغازه است.

 

اگر به فکر بازنشستگی در ترکیه هستید، این مقاله اطلاعات اولیه بسیار خوبی را به شما ارائه خواهد داد که به آن نیاز دارید. البته لازم به ذکر است که دولت ترکیه ویزایی به نام ویزای بازنشستگی ترکیه ندارد، شما باید از راه های ممکن دیگر در این کشور بمانید و به این ترتیب برنامه ریزی های لازم را برای دوران بازنشستگی خود انجام دهید. داشتن مشاوره با یک موسسه مهاجرتی با مشاوران حرفه ای می تواند در این رابطه اطلاعات ارزشمندی در زمینه ویزای بازنشستگی ترکیه در اختیار شما قرار دهد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

چرا بازنشستگی در ترکیه

بسیاری از مردم اغلب تعجب می کنند که آیا ترکیه مکان خوبی برای بازنشستگی است یا خیر. با توجه به بهبود اقتصاد ترکیه، مراقبت های بهداشتی خوب، هزینه متوسط ​​زندگی و سیاست های انعطاف پذیر، پاسخ بسیار ساده است. البته که ترکیه کشور بسیار خوبی برای دوران بازنشستگی شما می باشد. اگر مایل به ترک شغل خود هستید و پول کافی برای ادامه زندگی دارید، ویزای بازنشستگی ترکیه برای شما مناسب می باشد.

ویزای-بازنشستگی-ترکیه

دریافت ویزای بازنشستگی در ترکیه

اگر قبلاً در ترکیه زندگی نکرده باشید، حقوق بازنشستگی در ترکیه نیاز به برنامه ریزی دقیق خواهد داشت. اگر مشتاقانه منتظر بازنشستگی در ترکیه می باشید، این راهنما قطعا برای شماست. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد ویزای بازنشستگی این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. شما در پایان این مقاله خواهید فهمید که چرا بازنشستگی در ترکیه ایده خوبی می تواند برای شما باشد.

ارزش ویزای بازنشستگی ترکیه

دلایل اصلی که توصیه می شود ترکیه به عنوان محلی برای بررسی برنامه های بازنشستگی مناسب هستند عبارتند از: یکی از دلایل این است که گرفتن ویزا و مجوز اقامت در ترکیه راحت تر است. بر خلاف سایر کشورهای اروپایی، ترکیه مراحل اقامت و شهروندی ساده و اقتصادی دارد. در واقع، چندین راه برای دریافت شهروندی کامل در چند ماه از طریق سرمایه گذاری تجاری یا املاک در ترکیه برای شما وجود دارد.

 

لطفا توجه داشته باشید که ویزای بازنشستگی خصوصی در ترکیه وجود ندارد و در عوض باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنید. این الزام برای هر کسی که قصد دارد حداقل 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشد صدق می کند.

شما باید ابتدا و ظرف یک ماه پس از ورود خود به ترکیه برای اقامت کوتاه مدت در این کشور اقدام کنید. می توانید فرم درخواست آنلاین را در وب سایت وزارت کشور پر کنید. پس از تکمیل، از شما خواسته می شود که برای ادامه روند و پرداخت هزینه ویزای خود، در نزدیکترین دفتر DGMM خود را رزرو کنید.

 

مدت اقامت ویزای بازنشستگی ترکیه

مجوز اقامت کوتاه مدت در ترکیه 2 سال معتبر است. پس از 8 سال اقامت در ترکیه با ویزای کوتاه مدت، می توانید برای اقامت بلند مدت که می تواند به طور نامحدود تمدید شود، درخواست دهید. صرف نظر از مجوز اقامتی که درخواست می کنید، باید مدرکی ارائه دهید که دارایی کافی برای اثبات وضعیت مالی خود را داشته باشید.

میزان تمکن مالی در ترکیه بستگی به مجرد بودن یا با خانواده بودن شما دارد، اما به طور کلی یک فرد مجرد باید با حداقل حقوق ماهانه حدود 400 دلار از ابتدای سال برابری کند.

هزینه-ویزای-بازنشستگی-در-ترکیه

ویزای بازنشستگی سلامت ترکیه

ترکیه در رتبه‌بندی سیستم‌های بهداشت سازمان جهانی بهداشت در میان ۱۹۱ کشور در رتبه ۷۰ قرار دارد. وزارت بهداشت مسئولیت اصلی ارائه خدمات بهداشتی را در این کشور بر عهده دارد.

البته، مناطق روستایی ممکن است دسترسی محدودی به مراقبت های پزشکی خوب داشته باشند، که امکان مراقبت های پزشکی با کیفیت بهتر را در مناطق بزرگ شهری مانند استانبول افزایش می دهد.

با این حال، کیفیت سلامت در ترکیه از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است، اما ترکیه بسیار ارزان تر از همسایگانش در اروپا است. بیمارستان های بزرگ شهری در ترکیه معمولاً با شما به زبان انگلیسی ارتباط برقرار خواهند کرد.

از طرف دیگر، معمولاً می توانید یک مترجم و راهنما نیز همراه خود داشته باشید. اکثر مهاجران سابق ترجیح می دهند به یک مرکز پزشکی خصوصی به جای یک مرکز دولتی خارج از شهر مراجعه کنند.

مقایسه ویزای بازنشستگی ترکیه با دیگر کشور ها

همه ساکنان زیر 65 سال باید بیمه درمانی دولتی یا خصوصی داشته باشند. مهاجرانی که بیش از یک سال با مجوز اقامت در ترکیه اقامت داشته باشند می توانند از طریق موسسه تامین اجتماعی (SGK) بیمه سلامت عمومی دریافت کنند.

 

این قابل مقایسه با سیستم NHS انگلستان است، اما با هزینه ماهانه کم و قیمت بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. مهاجران اغلب این موضوع را می توانند با بیمه خصوصی پوشش دهند تا هزینه های اضافی تسهیلات خصوصی خود را پوشش دهند.

 

ترکیه چه از نظر ملی و چه از نظر سیاسی به سرعت در حال رشد است و سیستم بهداشتی آن دستخوش اصلاحات بسیار زیادی می باشد.

با مشوق های مالیاتی این امکان را نیز خواهید داشت که ویزای بازنشستگی ترکیه را نیز دریافت کنید.

 

حقوق بازنشستگی ترکیه مشمول مالیات بر درآمد نیست. بنابراین، اگر تصمیم به دریافت مستمری در خارج از کشور در حین زندگی در ترکیه دارید، می توانید بدون پرداخت مالیات این کار را انجام دهید. این یک مزیت بزرگ برای مهاجران بازنشسته است که به دنبال ارزش برای پول هستند. مستمری هایی که بازنشستگان از خارج از کشور دریافت می کنند در ترکیه بسیار ارزشمند می باشند و می توانند سطح زندگی بسیار بالاتری نسبت به داخل کشور داشته باشند.

 

مانند بسیاری از کشورها، افراد مقیم و غیر مقیم ترکیه مشمول مالیات های متفاوتی هستند. در حالی که ساکنان بسیاری از کشور باید مالیات بر درآمد جهانی پرداخت کنند، افراد غیر مقیم در ترکیه تنها مالیات بر درآمد ترکیه پرداخت می کنند. شما لازم است که از یک سیستم مالیاتی تصاعدی استفاده کنید که بسته به گروه درآمدی شما بین 15 تا 35 درصد ممکن است که متغیر باشد.

 

ترکیه یک معاهده مالیاتی با ایالات متحده آمریکا و بریتانیا دارد که برخی از تسهیلات را نیز برای شما فراهم می کند. بنابراین، شما فقط باید مقداری مالیات به مؤسسه تأمین اجتماعی بپردازید، که این مالیات ثابت 14درصدی را برای کارمندان در ترکیه اعمال می کند.

ترکیه امن ترین کشور برای بازنشستگی

مردم ترکیه بسیار مهمان نواز هستند و به ندرت شما در این کشور احساس ناامنی می کنید. با گذشت زمان، به اهمیت واقعی معاشرت و گفتگو با مردم محلی پی خواهید برد. با این حال، تجربه هر مهاجر منحصر به فرد است.

همچنین لازم است که از تحولات سیاسی آگاه باشید و به شما توصیه می شود که به صورت حضوری و آنلاین وارد مسائل سیاسی نشوید.

بازنشستگی-در-ترکیه

مهاجرت به ترکیه برای بازنشستگان

در حالی که به مسافران بین المللی که از ترکیه بازدید می کنند یا از ترکیه عبور می کنند توصیه می شود که مراقب تروریسم باشند، بعید است که اقدامات تروریستی معمولا در این کشور رخ دهد. همچنین اکیدا توصیه می شود برای جلوگیری از فعالیت های تروریستی از استان های شیرناک و حکاری در جنوب شرق کشور و هر منطقه ای در فاصله 6 مایلی مرز سوریه دوری کنید.

 

 

به طور خلاصه، ترکیه به عنوان یک کشور بسیار امن طبقه بندی می شود. ترکیه دارای هویت قوی با مردم مهمان نواز است که دوست دارند فرهنگ خود را به اشتراک بگذارند. برای هر کسی که احساس تعلق، سبک زندگی سالم، لذت بردن زیبایی طبیعی، تاریخچه و هزینه کم زندگی دارد می تواند ترکیه را به عنوان یک کشور بسیار مناسب انتخاب کند.

 

 

ویزای بازنشستگی ترکیه به دلیل آب و هوای معتدل آن

ترکیه توسط دریاهایی از جمله دریای مدیترانه، اژه، دریای سیاه و دریای مرمره احاطه شده است. اقیانوس‌های شفاف فیروزه‌ای، زمرد و یاقوت کبود با جنگل‌های سبز زمردی که در دره‌ها و کوه‌ها قرار گرفته اند مناطق بسیار خوبی را برای مهاجران فراهم کرده اند.

 

 

ترکیه کشوری است که دارای آب و هوای معتدل است و خاکی حاصلخیز دارد. ترکیه کشوری است که میوه ها و سبزیجات تازه بسیار زیادی تولید می کند و زندگی در این کشور می تواند برای شما با آرامش باشد.

 

 

شهرهای ساحلی در غرب و جنوب ترکیه دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای با دمای متوسط زمستان 48 درجه فارنهایت و تابستان متوسط 84 درجه فارنهایت می باشد. استانبول و سواحل دریای مرمره آب و هوای معتدلی دارد و میانگین آن در زمستان 39 درجه فارنهایت و در تابستان 80 درجه فارنهایت می باشد.

 

 

زمستان‌های مرکز ترکیه سرد و برفی است و تابستان‌ها گرم و خشک می باشد و دمای هوا در شب اغلب سرد و روزها گرم می باشد همچنین ترکیه به موجب این مقصدی عالی در طول سال برای گردشگران و مهاجران می باشد.

 

حقوق بازنشستگی برای زندگی و مسکن در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه بسیار کمتر از ایالات متحده آمریکا است. بر اساس پایگاه داده هزینه زندگی Numbeo، میانگین هزینه زندگی در ترکیه، بدون احتساب اجاره بها، 53.56 درصد کمتر از ایالات متحده آمریکا می باشد.

 

قیمت اجاره در ایالات متحده آمریکا 53،56 درصد بیشتر از میانگین قیمت اجاره در ترکیه است. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در ترکیه 215.26 دلار هزینه برای شما خواهد داشت.

 

 

این در حالی است که که اجاره آپارتمان یک خوابه در ایالات متحده آمریکا حدود 1340.16 دلار است. اگر قصد خرید آپارتمان در ترکیه را دارید، متوجه خواهید شد که میانگین قیمت هر متر مربع در مرکز شهر 83.07 دلار است. در مقایسه با متراژ یکسان در شهرهای مشابه ایالات متحده آمریکا، حدود 328.96 دلار می باشد.

 

 

برای نشان دادن بهتر این تضاد، می‌توانیم پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه یعنی استانبول را با شهر نیویورک در ایالات متحده مقایسه کنیم. برای حفظ استاندارد زندگی یکسان، با فرض اینکه هر دو خانه را اجاره کنید، به حدود 8203.10 دلار در نیویورک نیاز دارید که با حدود 1960.45 دلار در استانبول کاملاً متفاوت می باشد.

 

بنابراین اگر به دنبال کشوری هستید که در آن بتوانید با اجاره های مقرون به صرفه و هزینه مالکیت کم بازنشسته شوید و از پس انداز خود نهایت استفاده را ببرید، ترکیه ممکن است انتخاب بسیار خوبی برای شما بوده باشد.

 

ویزا و مجوز اقامت برای بازنشستگی در ترکیه

ترکیه ویزای بازنشستگی ندارد، بنابراین باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. این شرط برای کسانی که قصد اقامت بیش از 3 ماه در ترکیه را دارند معتبر است. پس از ورود به ترکیه، باید برای مجوز اقامت کوتاه مدت در ترکیه اقدام کنید.

شما لازم است که یک درخواست آنلاین برای تکمیل در وب سایت وزارت کشور بدهید. پس از تکمیل نظرسنجی، از شما خواسته می شود برای ادامه روند و پرداخت هزینه ویزا، به نزدیکترین دفتر DGMM مراجعه کنید.

 

مجوز اقامت کوتاه مدت ترکیه دو ساله صادر می شود. پس از 8 سال اقامت متوالی در ترکیه با ویزای کوتاه مدت، می توانید برای اقامت بلند مدت اقدام کنید. این مجوز به مدت نامحدود تمدید خواهد شد. برای هر مجوز اقامتی که درخواست می کنید، باید مدرکی ارائه دهید که توانایی پرداخت آن را دارید.

با این حال، در ترکیه، یک فرد به طور کلی باید معادل حداقل حقوق ماهانه داشته باشد. این رقم حدود 400 دلار تخمین زده می شود.

 

ترکیه در حال گذراندن روند تغییرات سیاسی قابل توجهی است که برای بازنشستگان عادی دشوار است. این ممکن است مهاجرزنگ  را تشویق کند که در کنار نگرانی های مربوط به تروریسم، به کشورهای دیگر نیز نگاه کنیم. با این حال، ترکیه با مردمی که گرم و مشتاق به اشتراک گذاری فرهنگ خود هستند، احساس هویت قوی می کند. این حس تعلق، ویژگی های زیبای کشور و هزینه کم زندگی می تواند چالش جالبی برای شما باشد.

آنچه باید در مورد بازنشستگی در ترکیه بدانید

یافتن مشاور مالی مناسب برای کمک به رفع نیازهایتان کار سختی نیست. برنامه ریزی برای بازنشستگی می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را داشته باشید.

هزینه زندگی در ترکیه بسیار پایین است، اما ممکن است بار مالی دیگری نیز برای شما وجود داشته باشد که باید با آنها مقابله کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در درمورد هزینه های خود در دوران بازنشستگی در ترکیه با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید. 

مدارک-ویزای-بازنشستگی-در-ترکیه

نتیجه گیری

ترکیه پذیرای مهاجران و گردشگران بسیاری است که دلیل اغلب آنها زندگی ارزان در این کشور است. اگر رویای یک سبک زندگی مدیترانه ای بسیار مقرون به صرفه را دارید، ترکیه برای شما می تواند مناسب باشد. نرخ تبدیل دلار آمریکا، پوند انگلیس و لیر ترکیه بسیار آسان است. بازار املاک و مستغلات نه تنها برای کسانی که قصد خرید دارند ارزان می باشد، بلکه برای کسانی که نمی خواهند اجاره کنند یا توانایی پرداخت آن را ندارند نیز بسیار ارزان می باشد.

 

آپارتمان های مبله یک خوابه در قلب یک استراحتگاه ساحلی با چشم انداز پانوراما از دریای مدیترانه را می توان با تنها 250 دلار در ماه پیدا کنید. به طور مشابه، ملک 3 خوابه را می توان با حدود 500 دلار در ماه پیدا کنید.

وقتی صحبت از ناهار خوری می شود، یک شام پر از گوشت با برنج، سبزیجات و سیب زمینی سرخ کرده حدود 6 دلار هزینه دارد و وعده های غذایی در ترکیه اغلب با زیتون، نان و غذاهای سنتی مدیترانه ای ارائه می شود.

 

فقط در ترکیه می توانید با چند دلار از یک سفر یک روزه به بازار کشاورزی لذت ببرید. روغن زیتون تازه فشرده شده حدود 3 دلار در لیتر قیمت دارد، تازه ترین گوشت ماهی آزاد با قیمت کمتر از 2 دلار به فروش می رسد و مقدار زیادی میوه و سبزیجات ارگانیک تازه در فروش است.

 

حمل و نقل محلی در ترکیه بسیار ارزان است، پرواز به مقاصد اروپایی اغلب کمتر از 40 دلار هزینه دارد و چند ساعت در اتوبوس تنها با 5 دلار در صورت نیاز به صورت ارزان این امکان را خواهید داشت که سفر کنید.

ترک ها به مهمان نوازی معروف هستند. این کشوری است که تمدن بر این کشور حاکم می باشد. این تنها کشوری است که هم در اروپا و هم در آسیا قرار گرفته است. این کشور ترکیبی از فرهنگ هاست که به تفاوت ها احترام می گذارد و تفاوت بزرگی را در کشور ایجاد می کند. لازم به ذکر است که گردشگری بیشترین سهم از اقتصاد ترکیه را دارد و خارجی ها در کشور ترکیه با آغوش باز پذیرفته می شوند.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت به ترکیه و یا ویزای بازنشستگی ترکیه با وکیلان و کارشناسان ما در امور مهاجرت در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله، شهروندان بریتانیایی مقیم ترکیه همچنان حق دریافت حقوق بازنشستگی دولتی در ترکیه را خواهند داشت.

برای اینکه افراد خارجی واجد شرایط اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند، باید حداقل به مدت هشت سال به طور قانونی و مستمر در ترکیه اقامت داشته باشند. همچنین در صورت راه اندازی کسب و کار یا خرید ملک در ترکیه، ممکن است بتوانید برای اقامت دائم درخواست خود را ارائه دهید.

هنگامی که در ترکیه زندگی می کنید، بدون هیچ محدودیتی برای دریافت حقوق بازنشستگی که در کشور دیگری مستحق آن هستید وجود ندارد. در اصل، مانند هر درآمد دیگری رفتار می شود – اگرچه گاهی اوقات با نرخ پایین تری از آن مالیات می گیرند.

طبق قانون ترکیه، در صورت خرید ملک در ترکیه، می توانید مجوز اقامت را در این کشور دریافت کنید. در صورت تمایل می توانید اقامت دائم 1 ساله ترکیه را داشته باشید و این به صورت سالانه قابل تمدید می باشد. صاحبان ملک می توانند نقل مکان کنند و خانه دوم خود را در ترکیه داشته باشند.

مجوز اجازه اقامت طولانی مدت توسط استانداری ها با تایید وزارتخانه برای خارجی هایی که حداقل به مدت هشت سال به طور مستمر در ترکیه با مجوز اقامت داشته اند یا برای خارجی هایی که شرایط تعیین شده توسط وزارت را دارند صادر می شود.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
امیدواریم اگر علاقه مند به فعالیت و یا ادامه زندگی در کشورهای خارجی هستید، شما هم بتوانید مانند بسیاری از افراد موفق که در خارج از کشور زندگی می کنند، بهترین موسسه مهاجرتی را برای دست یافتن به هدف خود پیدا کنید و آینده بهتری برای خود ایجاد کنید.
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر