ویزای کار امارات

ویزای کار امارات

برای مهاجرت کاری می‌توان راه‌های مختلفی را امتحان کرد. استخدام و اشتغال از جمله راه‌هایی است که به افراد کمک می‌کند تا بتوانند اقامت کاری کشوری دیگر را به دست آورند. امارات متحده عربی به دلیل اینکه با شرایطی ساده به متقاضیان کار ویزا کاری می‌دهد، متقاضیان زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. شرکت‌های چندملیتی که در این کشور در حال گسترش هستند، رویای کار در سطح بین‌المللی بسیاری از افراد را به واقعیت تبدیل می‌کنند. اگر شما نیز به فکر دریافت ویزای کار امارات افتاده‌اید، لازم است تا با ما همراه شوید.

 

البته یافتن کار در کشورهای دیگر به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. پیداکردن شغلی که هم درآمد عالی داشته و هم با شرایط شما سازگار باشد، کار ساده‌ای نیست. برای این کار لازم است تا حتماً با متخصصانی مشورت کنید که قادر به کاریابی در سطح بین‌المللی هستند و این امر به دست مشاوران موسسه کاریابی کاربین امکان‌پذیر است. پس از خواندن این مقاله با مجموعه کاربین تماس بگیرید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

فرم مشاوره رایگان

امارات متحده عربی به دلیل اینکه با شرایطی ساده به متقاضیان کار ویزا کاری می‌دهد، متقاضیان زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

آنچه خواهید خواند:

برای مهاجرت کاری به امارات آماده باشید

اگر شما نیز تصمیم دارید که مدتی طولانی در کشور امارات زندگی کنید، لازم است تا ویزای اقامت این کشور را دریافت کنید، البته اگر موفق شوید که برای خود شغلی دست‌وپا کنید، می‌توانید به‌جای ویزای اقامت، برای ویزای کار امارات درخواست دهید و از این طریق در این کشور سکونت کنید.

 
برای این که بتوانید درخواست ویزای کار خود را ارسال کنید، باید شرایط خود را مطابق با قوانین دولت امارات تنظیم کنید. به‌عنوان‌مثال نباید سن شما کمتر از ۱۸ سال باشد و باید در شرکتی استخدام شوید که مجوز معتبری را از دولت دریافت کرده باشد، هرگونه تخلف در شرکت منجر به رد درخواست شما خواهد شد. در ضمن باید کاری که در شرکت انجام می‌دهید در راستای ماهیت شرکت باشد. بااین‌وجود بد نیست بدانید که از سال ۲۰۲۲ کشور امارات قوانینی را طراحی کرد که به‌موجب آن مجوزهای کار به چند دسته تقسیم می‌شوند:

این سه مرحله به شما کمک می‌کند تا به‌سهولت به اقامت دست پیدا کنید.

مجوز استخدام قراردادی

برای دریافت این نوع ویزا کاری لازم است تا کارفرما از شما حمایت کند و این حمایت به تأیید وزارت منابع انسانی امارات برسد. علاوه بر این برگه، به یک قرارداد کاری نیز نیاز دارید.

ویزای سبز

اگر شما فریلنسر یا کارگر ماهر هستید، می‌توانید با دریافت این ویزا کاری تا ۵ سال در این کشور سکونت کنید.

تنها سه‌گام تا دریافت ویزای کاری

برای این‌که بتوانید مراحل دریافت ویزای کار امارات را طی کنید، لازم است با کمک و نظر متخصصان مجموعه کاریابی کاربین، سه مرحله را پشت سر بگذارید تا این ویزای کاری به شما تعلق بگیرد‌. این سه مرحله به شما کمک می‌کند تا به‌سهولت به اقامت دست پیدا کنید. این سه‌گام به شرح زیر هستند:

گام اول: ویزای کاری ورود دریافت کنید

برای دریافت ویزای کار امارات باید استخدام شوید. به ویزای استخدامی در اصطلاح ویزای صورتی نیز گفته می‌شود. دریافت این مجوز نیز با اقدام کارفرمای شما شروع می‌شود‌. کارفرما باید تأییدیه سهمیه را از وزارت کار درخواست کند. پس از اینکه کارفرما توانست برای شما از وزارت مربوطه سهمیه بگیرد، باید با شما قرارداد امضا کرده و آن را دوباره به این اداره ارسال کند.


قبل از اینکه ویزای کار شما صادر شود، صحت قرارداد کاری شما باید به تأیید وزارت کار برسد‌. در صورت امضای تأییدیه و صدور مجوز، دو ماه فرصت دارید تا به امارات نقل‌مکان کنید. پس از آن نیز ظرف ۶۰ روز پیش رو باید برای ویزای اقامت و اجازه کار رسمی درخواست دهید.

برای دریافت ویزای کار امارات باید استخدام شوید.

گام دوم: شناسه امارات

با دردست‌داشتن ویزای صورتی، باید برای دریافت مجوز اقامت خود اقدام کنید؛ اما قبل از آن باید از نظر پزشکی غربالگری شده و سپس کارت شناسایی امارات برای شما صادر شود. با دردست‌داشتن ویزای صورتی، اصل و کپی برابر اصل گذرنامه، به‌صورت حضوری به مراکز اداره هویت امارات مراجعه کنید. در این مراکز متقاضیان از نظر بیومتریک مانند اثر انگشت و عکس بررسی می¬شوند و به آنان شناسه تعلق می‌گیرد.


غربالگری پزشکی که در مراکز بهداشت انجام می‌شود، شامل آزمایش خون و انجام سی‌تی‌اسکن از اعضایی بوده که در انجام شغل مد نظر مؤثر هستند. این آزمایش‌ها به این دلیل بوده که تعیین کند ایدز، هپاتیت ب، آ و سی، سل، جذام یا سفلیس دارید یا خیر. این مرکز، آزمایش بارداری را نیز در بانوان بررسی می‌کند. آزمایش‌های ایدز، جذام و سل اجباری است. باقی آزمایش‌ها بسته به شغلی که در آن استخدام می‌شوید، متفاوت است.


به‌عنوان‌مثال آزمایش هپاتیت برای برخی مشاغل مانند پرستار کودک و مربی مهدکودک، آرایشگر، کارکنان باشگاه، افراد شاغل در رستوران و کسانی که برای کار به خانه‌ها می‌روند، گرفته می‌شود. آزمایش سفلیس برای افرادی که با کودکان ارتباط دارند یا کسانی که با مواد غذایی و سلامت افراد مرتبط هستند، انجام می‌شود. ‌کلوپ‌ها، باشگاه‌ها، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها ازاین‌دست هستند. اگر قرار است پرستار کودک یا راننده‌ شده یا در خانه خدمتکار شوید، باید آزمایش بارداری هم بدهید.

با دردست‌داشتن ویزای صورتی، اصل و کپی برابر اصل گذرنامه، به‌صورت حضوری به مراکز اداره هویت امارات مراجعه کنید.

گام آخر: ویزای کار

زمانی می‌توانید برای ویزای اقامت کاری خود درخواست دهید که مدارک مراحل قبلی تکمیل شده باشد. ویزای کار امارات یا همان ویزای اقامت کاری برای کار قراردادی به شما اجازه می‌دهد تا در این کشور برای مدت دو سال سکونت داشته باشید.

آیا شما واجد شرایط هستید؟

بر اساس قانون دولت امارات، افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند در این کشور استخدام شده و مشغول به کار شوند‌، البته حداکثر سن برای استخدام تعیین نشده است. بااین‌وجود کارگر بالای ۶۵ سال سن مبلغ بیشتری دریافت می‌کند.

 
تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که باید استانداردهایی که وزارت منابع انسانی تعیین کرده است را رعایت کرده باشید. درصورتی‌که شرایط شما منطبق با این استانداردها باشد، بر اساس مهارت‌هایی که داشته یا مدارک تحصیلی که دارید، در یکی از سه دسته زیر قرار می‌گیرید:
● گروه اول: افرادی که دارای حداقل مدرک کارشناسی هستند.
● گروه دوم: افرادی که حداقل مدرک فوق‌دیپلم دارند.
● گروه سوم: افراد با مدرک دبیرستان

بر اساس قانون دولت امارات، افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند در این کشور استخدام شده و مشغول به کار شوند‌، البته حداکثر سن برای استخدام تعیین نشده است.

مدارک موردنیاز را فراهم کنید

زمانی که تصمیم می‌گیرید تا برای دریافت ویزای کار امارات اقدام کنید، باید مدارکی را تنظیم کرده تا در اختیار دولت این کشور قرار دهید. بهتر است قبل از هر اقدامی مدارک خود را آماده کنید تا در هنگام درخواست، زمان خود را از دست ندهید. این مدارک به شرح زیر هستند:
● اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
● عکس پرسنلی جدیدی که از نظر شرایط با الزامات دولت امارات همخوانی داشته باشد.
● کپی مدارک تحصیلی، دقت کنید که مدارک تحصیلی شما باید توسط وزارت امور خارجه کشور خودتان و کشور امارات تأیید شده باشد.
● گواهی پزشکی که نشان دهد شما در سلامت کامل هستید. این گواهی باید توسط مراکز بهداشت مورد تأیید دولت امارات صادر شده باشد.
● مجوز تجاری، کارت و سایر مدارک شرکتی که در آن استخدام شده‌اید.

چه هزینه‌هایی باید بپردازید؟

در کنار همه مدارکی که برای دولت امارات تهیه می‌کنید، لازم است تا هزینه‌هایی را نیز پرداخت کنید. این هزینه‌ها برای دریافت مجوز کار الزامی است. به‌عنوان‌مثال درخواست اولیه‌ای که برای ویزای کار امارات به‌صورت الکترونیکی ارسال می‌کنید، نیازمند پرداخت ۲۰۰ درهم است. این مبلغ برای همه رشته‌ها و همه گروه‌ها یکسان است.

 
زمانی که مجوز کار شما تأیید شد، افرادی که در گروه یک قرار می‌گیرند، باید ۳۰۰ درهم پرداخت کنند. گروه دوم خود به سه سطح A،B و C تقسیم می‌شوند. افرادی که در سطح A قرار گرفته‌اند، باید ۶۰۰ درهم بپردازند. این مبلغ برای سطح B و C به ترتیب ۱۵۰۰و ۲۰۰۰ درهم است. افرادی که در دسته سه قرار دارند و همه افراد بالای ۶۵ سال فارغ از دسته و گروه، باید ۵۰۰۰ درهم پرداخت کنند. دسته دوم بر اساس مهارتی که دارند به سطوح مختلفی تقسیم می‌شوند. توجه کنید که در اکثر موارد کارفرما این هزینه را پرداخت می‌کند.

در کنار همه مدارکی که برای دولت امارات تهیه می‌کنید، لازم است تا هزینه‌هایی را نیز پرداخت کنید.

چند نکته تکمیلی که باید بدانید

به‌صورت کلی پس از این‌که همه مدارک را به دولت تحویل دادید تا ۵ روز کاری باید منتظر بمانید. پس از این ‌۵ روز، وزارت ویزای کار امارات را برای شما صادر می‌کند. این مجوز زمانی که برای اولین‌بار صادر شد، تنها ۳۰ روز اعتبار دارد و می‌تواند برای ۳۰ روز دیگر تمدید شود. در مدت این ۶۰ روز شما این امکان را دارید تا در امارات سکونت کنید و برای دریافت ویزای اقامت و سایر مراحل، زمان خواهید داشت.


ویزای اقامتی که به شما داده می‌شود بسته به شغلی که دارید، بین ۱ تا ۳ ساله صادر می¬شود و البته می-توانید آن را مجدد ‌تمدید کنید. برای تمدید لازم است کارفرمای شما ۳۰ روز قبل از سررسید زمان انقضای ویزایی که دارید، برای تمدید اقدام کند. تمدید ویزا نیز از نظر مراحلی که باید طی کنید، معادل همان مراحلی است که برای دریافت این مجوز طی کرده¬اید. کارفرما باید درخواست خود را مبنی بر ادامه همکاری با شما به وزارت کار ارسال کرده و تأییدیه را دریافت کند.

به‌صورت کلی پس از این‌که همه مدارک را به دولت تحویل دادید تا ۵ روز کاری باید منتظر بمانید

چه کسانی با شما به امارات می‌آیند؟

زمانی که شما در این کشور استخدام شده و ویزای کار امارات را دریافت کرده باشید، می‌توانید نقش اسپانسر را برای همسر و فرزندان خود ایفا کنید. با این ویزا می‌توانید خانواده درجه یک را با خود به امارات ببرید و آن‌ها نیز اجازه دارند تا در این کشور اقامت کنند. برای این که بتوانید اسپانسر خانواده خود بشوید، باید معیارهایی داشته باشید که برای زنان و مردان متفاوت است. این شرایط عبارت‌اند از:


● درصورتی‌که مرد باشید، باید ماهانه یا ۴۰۰۰ درهم معادل ۱۰۸۹ دلار آمریکا درامد داشته باشید یا ۳۰۰۰ درهم معادل ۸۱۷ دلار درامد همراه با محل اقامت داشته باشید.
● درصورتی‌که زن هستید، باید به¬عنوان حقوق ماهانه ۱۰ هزار درهم و یا معادل ۲۷۲۳ دلار دریافت کنید. داشتن مجوز از اداره کل اقامت و امور خارجی نیز الزامی است.


به این نکته دقت کنید که وقتی در مرحله اول درخواست خود را برای صدور ویزای اعضای خانواده ارسال می‌کنید، باید دو روز صبر کرده تا از شما مدارک تکمیلی خواسته شود. زمانی که مدارک نهایی را ارسال کردید، باید دو هفته صبر کنید تا مجوز نهایی به دست شما برسد. اغلب موارد همین مقدار زمان می¬برد و در صورت وجود مشکل این زمان بیشتر خواهد شد.

زمانی که شما در این کشور استخدام شده و ویزای کار امارات را دریافت کرده باشید، می‌توانید نقش اسپانسر را برای همسر و فرزندان خود ایفا کنید
سخن پایانی

شما به هر دلیلی که تصمیم داشته در کشورهای دیگر اقامت داشته باشید، باید بتوانید مجوز مربوطه را از دولت کشور موردنظر خود دریافت کنید. بسته به شرایطی که دارید و قوانینی که دولت‌ها دارند، این ویزاها متفاوت خواهد بود.

اگر تصمیم دارید در کشور امارات مشغول به کار شوید، لازمه آن دریافت ویزای کار امارات بر اساس مراحل و ضوابط و با کمک مدارکی است که در این مقاله توضیح دادیم. بااین‌وجود باید در نظر داشته باشید که بدون کمک و راهنمایی متخصصان موسسه کاریابی کاربین، مؤسسه کاریابی بین‌المللی، اقدام نکنید. با مشورت این مشاوران بهترین راه و بهترین شغل را قبل از رفتن پیدا کنید و سپس مراحل دیگر را بدون هیچ مشکلی طی کنید.

مقاله ی پیشنهادی : 

کار در امارات

سوالات متداول

ویزای کار کشور امارات بین ۱ تا ۳ سال اعتبار دارد. این ویزا قابل تمدیدکردن است و ۳۰ روز قبل از زمان سررسید لازم است تا کارفرمای شما تقاضای تمدید آن را ارسال کند.

در گام اول باید ویزای استخدامی را دریافت کنید. این کار توسط کارفرمای شما انجام می‌شود. سپس باید به امارات بروید و غربالگری پزشکی برای شما انجام شود. در مرحله آخر برای ویزای کار درخواست دهید.

خیر. در صورت داشتن ویزای تحصیلی قادر به انجام کار پاره‌وقت هستید؛ اما اگر ویزای کاری داشته باشید، نمی‌توانید مشغول به تحصیل شوید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی