ویزای انگلستان

ویزای انگلستان

کشور انگلستان را می‌توان یکی از برترین اقتصادهای جهان دانست. بهره‌گیری از برترین متخصصان سراسر جهان و استفاده از تکنیک های جدید موجب شده تا اقتصاد این کشور روزبه‌روز شکوفاتر شود؛ به همین جهت تقاضا برای دریافت ویزای انگلستان با استفاده از قابلیت جاب آفر نیز به طرز چشمگیری افزایش یافته است. در متن آشنایی با ویزای انگلستان قصد داریم شما را به‌طورکامل با نحوه دریافت ویزای کشور انگلستان به‌صورت کاریابی آشنا کنیم. اگر قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارید، با ما در ادامه متن همراه باشید تا به مواردی همچون شرایط موردنیاز، مدارک ضروری و میزان هزینه‌های زندگی در این کشور بپردازیم.

فرم مشاوره رایگان

اقتصاد انگلستان از قوی‌ترین اقتصادهای جهان به شمار می‌آید

آنچه خواهید خواند:

چرا انگلستان را انتخاب کنیم؟

شاید بتوان گفت در میان کلیه کشورهای اروپایی، انگلستان همواره دارای بهترین شرایط برای کارگران و کارمندان بوده است. توجه به حقوق افراد، ارائه آزادی‌های فردی و همچنین قانونمند بودن این کشور موجب شده تا در انتخاب آن هیچ شکی وجود نداشته باشد. پارلمان انگلستان همواره نسبت به ارائه قوانین حمایتی از کارگران و کارمندان مشهور بوده است. علاوه بر این، انگلستان به‌علت داشتن برترین مراکز آموزشی در سراسر اروپا (برای مثال دانشگاه آکسفورد)، محلی فوق‌العاده مناسب برای تحصیل فرزندان شما خواهد بود.


میزان جاب آفرهای این کشور نیز نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار بالاتر است. اقتصاد پرجنب‌وجوش انگلستان همواره به نیروی کار نیاز دارد. نیروی کاری که باتوجه‌به نرخ پایین فرزند آوری در این کشور قابل‌دسترسی نیست؛ به همین دلیل هرساله شاهد جذب میزان بسیار بالایی نیروی خارجی برای کار در این کشور هستیم. در ادامه متن آشنایی با ویزای انگلستان، به بررسی هزینه‌های زندگی در این کشور می‌پردازیم.

انگلستان مهد توجه به حقوق کارمندان و کارگران بوده است.

هزینه‌های زندگی در کشور انگلستان چقدر است؟

هزینه‌های زندگی در کشور انگلستان برخلاف کشور ما، با میزان درآمد هم‌خوانی دارد؛ به‌نحوی‌که میتوان ماهانه مقداری از درآمد را پس‌انداز کرد. به‌طورکلی می‌توان گفت هزینه زندگی برای یک فرد در کشور انگلستان حدوداً دو هزار پوند به‌صورت ماهیانه خواهد بود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه زندگی ارتباط مستقیمی با مکان سکونت شما دارد؛ برای مثال زندگی در شهر لندن بسیار گران‌تر از زندگی در شهری مانند نیوهمپشایر است.

سطح رفاه در انگلستان بسیار بالا است

نحوه دریافت ویزا

اگرچه می‌توان به‌صورت فردی برای دریافت ویزا اقدام کرد؛ اما به دلیل عدم آشنایی با بسیاری از کارفرمایان در کشور بریتانیا، احتمالاً به هدف خود نخواهید رسید. بهترین روش برای دریافت ویزا، استفاده از خدمات مشاوران مهاجرتی است. مؤسسه کاربین با داشتن طیف گسترده‌ای از کارشناسان مجرب، می‌تواند باتوجه‌به تخصص شما، کلیه جاب آفرهای موجود را در اختیارتان قرار دهد. پس از بررسی این جاب آفرها، می‌توانید گزینه مدنظر خود را انتخاب کرده و با همراهی یک کارشناس مهاجرتی، نسبت به اخذ ویزای انگلستان اقدام کنید.

شرایط دریافت ویزا

پیش از اعلام شرایط دریافت ویزای انگلستان باید به این نکته اشاره کنیم که این شرایط به‌صورت سالانه تغییر پیدا می‌کنند. همانند بیشتر کشورهای اروپایی، قوانین و شرایط دریافت ویزا برای افراد خارجی باتوجه‌به کشور مبدأ، ارتباط دولت انگلستان با آن کشور و … متغیر است؛ بنابراین بهترین روش برای مشاهده شرایط دریافت ویزا، مشاوره با مؤسسه‌های تخصصی مهاجرت به‌وسیله کاریابی خواهد بود. به‌طورکلی شرایط اصلی دریافت ویزای کشور انگلستان عبارت‌اند از:


• عدم وجود هرگونه سو پیشینه
• ارائه پاسپورت کاملاً معتبر
• اعتبار تاریخ پاسپورت (اگر مدت کمی از تاریخ اعتبار پاسپورت شما باقی مانده است، دراسرع‌وقت نسبت به تمدید آن اقدام کنید.)
• ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی (فرد متقاضی باید نود روز قبل از درخواست ارائه ویزا، مبلغی برابر با 950 پوند را در حساب بانکی خود داشته باشد.)
• ارائه مدارک زبان
• تکمیل کلیه فرم‌های مربوط به حقوق دریافتی در کشور انگلستان (این حدود حداقل باید سی هزار پوند در سال باشد.)
• ارائه کلیه مدارک مربوط به عدم اخذ تابعیت سوسيس و سایر مناطق اقتصادی اروپا
• کلیه مدارک مربوط به داشتن جاب آفر و اطلاعات مربوط به کارفرما
• نامه مربوط به درخواست کارفرما جهت استخدام فرد مدنظر

انواع مختلف ویزای کشور انگلستان

اگرچه ویزای انگلستان به چندین دسته مختلف ازجمله ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای ازدواج، ویزای تولد فرزند و … تقسیم خواهد شد؛ اما در دسترس‌ترین و بهترین روش برای دریافت اقامت این کشور، اقدام از طریق دریافت ویزای شغلی یا جاب آفر به‌وسیله دستیابی به مؤسسات کاریابی است. به‌طورکلی ویزای کاری در کشور انگلستان شامل دو بخش اساسی است. در ویزای کاری بلندمدت یا tier 2 افراد می‌توانند برای یک مدت نسبتاً طولانی در این کشور مشغول به کار شوند. در همین حال افرادی که ویزای کاری tier 1 را دریافت کنند، دوره زمانی کوتاه‌تری را برای فعالیت در کشور انگلستان در اختیار خواهند داشت.

انواع مختلف ویزای کشور انگلستان

ویزای بلندمدت شماره ۱؛ ویزای کاری عمومی

این نوع ویزا را میتوان برترین نوع ویزا برای دریافت اقامت کشور انگلستان دانست. شرط اصلی دریافت این ویزا، اخذ پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ساکن در انگلیس است. در این روش بیشتر مراحل توسط کارفرما طی خواهند شد. کارفرما باید با مراجعه به مراکز اشاره‌شده، نسبت به دریافت گواهی موسوم به sponsorship برای شما اقدام کند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که برای دریافت این ویزا، کارفرما باید سه ماه پیش از شروع کار، درخواست خود را ارائه دهد.


ویزاهایی که بدین شکل ارائه خواهند شد معمولاً سه الی پنج سال اعتبار دارند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع ویزای انگلستان که آن را از سایرین متمایز کرده است، امکان اقامت فرد درخواست‌دهنده به‌همراه خانواده خواهد بود. درواقع وی می‌تواند خانواده خود را نیز به‌همراه داشته باشد.

ویزای بلندمدت شماره ۲؛ ویزای خدمات درمانی

همان‌طور که از نام این ویزا می‌توان حدس زد، ویزای خدمات درمانی فقط مختص پزشکان، پرستان و سایر کادر درمانی خواهد بود. این گزینه می‌تواند برای پزشکان و پرستاران گزینه‌ای فوق‌العاده مناسب باشد.

ویزای بلندمدت شماره ۳؛ ویزای مربوط به مبلغان دینی

شاید تعجب کنید؛ اما باید بگوییم که ویزای مربوط به مبلغان دینی نیز در این دسته قرار می‌گیرد. شرایط کلی این ویزا همانند ویزا‌های قبلی است؛ ولی درخواست کارفرما باید توسط یک مؤسسه مذهبی ارائه شده باشد.

ویزای بلندمدت شماره ۴؛ ویزای مخصوص ورزشکاران

به‌طبع از نام این مدل از ویزای کشور انگلستان می‌توان به ماهیت آن پی برد. این ویزا تنها برای ورزشکارانی ارائه خواهد شد که توانسته باشند پیشنهاد sponsorship اداره دولتی ورزش کشور انگلستان را دریافت کرده باشند. مدت اعتبار این نوع ویزا نیز سه سال خواهد بود.

بهترین مؤسسه برای دریافت ویزا

باتوجه‌به شرایط گفته‌شده و همچنین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای انگلستان احتمالاً به نظر می‌رسد که دریافت ویزای این کشور کمی دشوار باشد. اگرچه این مورد صحت دارد؛ اما با استفاده از یک مؤسسه مهاجرتی معتبر می‌توانید تمامی شرایط موردنیاز برای مهاجرت به انگلستان را به دست بیاورید. به‌طورقطع می‌توان گفت علت شکست بسیاری از افراد در مسیر دریافت ویزای کاری کشور انگلستان همین مورد است. عدم آشنا با جزئیات قوانین موجب خواهد شد تا عده کثیری از آنان، در نیمه راه از تصمیم خود منصرف شوند.


به‌طبع استفاده از کارشناسان خبره درزمینه هر نوع روش مهاجرت به کشور انگلستان می‌تواند شانس پیروزی پرونده شما را به‌شدت افزایش دهد. مؤسسه کاربین که تخصصی‌ترین مرجع مهاجرت کاری با بیشترین پرونده‌های موفق و نماینده انحصاری بزرگ‌ترین و معتبرترین کمپانی‌ها و آژانس‌های کاریابی بین‌المللی جهت تأمین نیروی کار است، می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد. کاریابی بین‌المللی کاربین زیر نظر مستقیم وزارت کار ایران است و تمامی مراحل کاریابی برای افراد در خارج از کشور را مطابق دستور عمل‌های وزارت کار انجام خواهد داد. علاوه بر این، تمامی مراحل اجرایی و عقد قرارداد مطابق قوانین و مصوبه‌های وزارت کار انجام می‌گیرد.

یک مؤسسه کاریابی، برگ برنده شما درزمینه مهاجرت خواهد بود
سخن پایانی

در این متن سعی کردیم شما را به‌طورکامل با نحوه دریافت ویزای انگلستان و شرایط یا مدارک موردنیاز برای اخذ آن آشنا کنیم. همان‌طور که در ابتدای متن نیز گفته شد، انگلستان را می‌توان جزو بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان به‌شمار آورد. شرایط فوق‌العاده تحصیل و زندگی در این کشور موجب شده تا بسیاری از افراد نسبت به دریافت ویزای کاری انگلستان اقدام کنند. اگرچه در ابتدا این مسئله ممکن است دشوار به نظر برسد؛ اما با همراهی کارشناسان مؤسسه کاربین، مي‌توانید در کوتاه‌ترین زمان به اهداف خود رسیده و ویزای این کشور بی‌نظیر را دریافت کنید.

مقاله ی پیشنهادی : 

ویزای تحصیلی انگلستان

سوالات متداول

به‌طورکلی می‌توان گفت هزینه زندگی برای یک فرد در کشور انگلستان حدوداً دو هزار پوند به‌صورت ماهیانه خواهد بود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه زندگی ارتباط مستقیمی با مکان سکونت شما دارد

ویزای بلندمدت شماره ۱؛ ویزای کاری عمومی
ویزای بلندمدت شماره ۲؛ ویزای خدمات درمانی
ویزای بلندمدت شماره ۳؛ ویزای مربوط به مبلغان دینی
ویزای بلندمدت شماره ۴؛ ویزای مخصوص ورزشکاران

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر