دانشگاه های معروف اروپا

دانشگاه های معروف اروپا

دانشگاهی که شما قصد دارید در آن تحصیل کنید تأثیر بسزایی در آینده شما خواهد گذاشت. به همین دلیل بسیار مهم است که هنگام انتخاب، دانشگاه های برتر اروپا را در نظر داشته باشید. کارفرمایان در سراسر جهان همواره به دنبال متخصصانی هستند که از بهترین دانشگاه های جهان فارغ التحصیل شده باشند. دانشگاه های معروف اروپا مانند، کمبریج، بولونیا و یا آکسفورد با داشتن رتبه های علمی برتر، بهترین امکانات تحصیلی، ورزشی و زندگی را به دانشجویان خود ارائه می دهند.

 

 

لازم به ذکر است که صرف تحصیل در معروفترین دانشگاه های اروپا موفقیت شما تضمین نمی شود. موفقیت شما به دستاوردهای شغلی، عزم، اراده و سخت کوشی شما نیز بستگی دارد. ما در اینجا لیستی از دانشگاه های معروف اروپا را برای شما فراهم کرده ایم که در میان آنها بهترین دانشگاه های آلمان، بهترین دانشگاه های اسپانیا و بهترین دانشگاه های انگلستان قرار دارند. برای آشنایی با دانشگاه های معروف اروپا این مقاله را مطالعه بفرمایید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

تحصیل-در-اروپا

دانشگاه های معروف اسپانیا

اسپانیا معروفترین دانشگاه های اروپا را در اختیار دارد و خدمات بی شماری را به جامعه علمی جهان ارائه کرده اند. از معروفترین دانشگاه های اسپانیا می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

 

 • دانشگاه پلی تکنیک مادرید
 • دانشگاه کامپلوتنس مادرید
 • دانشگاه بارسلونا

 

دانشگاه پلی تکنیک مادرید

دانشگاه پلی تکنیک مادرید را بی شک می توان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیا دانست. از این رو برخی از مراکز و دانشکده های این دانشگاه چیزی بیش از صد سال قدمت دارند. مهمترین دانشکده های دانشگاه پلی تکنیک مادرید معماری و مهندسی هستند که در تاریخ اسپانیا نیز از تاثیر شگرفی داشته اند. این دو دانشکده تقریباً چیزی در حدود دو قرن در تاریخ فناوری اسپانیا نقش اساسی بازی کرده اند.

 

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد. شما می توانید در رشته های تجارت و علوم اجتماعی، مهندسی و علوم و فناوری در این دانشگاه تحصیل کنید و مدرک این دانشگاه را دریافت کنید. این دانشگاه بی شک یکی از بهترین دانشگاه های اسپانیا است که شما می توانید در آن تحصیل کرده باشید. در هر ترم این دانشگاه چیزی در حدود 3000 کارمند و 35000 دانشجو در حال فعالیت هستند.

 

دانشگاه کامپلوتنس مادرید

بی شک یکی از بهترین و معروفترین دانشگاه های اروپا و اسپانیا دانشگاه کامپلوتنس می باشد. این موسسه دولتی تحت در  مادرید پایتخت اسپانیا قرار دارد و لقب یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان را یدک می کشد. این دانشگاه شناخته شده معتبرترین دانشگاه در اسپانیا است. پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه مونالوآ قرار دارد. اما بسیاری از کالج های دانشگاهی آن در مرکز مادرید واقع شده اند.

 

بهترین رشته هایی که شما می توانید در این دانشگاه بخوانید شامل علوم بازرگانی و اجتماعی، هنر و علوم انسانی، پزشکی و بهداشت، مهندسی و علوم و فناوری می باشد. دانشگاه کامپلوتنس یک دانشگاه بسیار بزرگ است و در هر ترم چیزی بیش از 45000 دانشجو را در اختیار دارد و کارکنان آموزشی بسیار با کیفیتی را برای آموزش و مراقبت در اختیار دارد.

 

دانشگاه بارسلونا

یکی از بهترین و معروفترین دانشگاه های اروپا دانشگاه بارسلونا می باشد که در سال 1450 در ناپل تأسیس گردید. سپس این دانشگاه با تغییر مکان در سال 1717 سرانجام در سال 1842 به شهر بارسلونا انتقال پیدا کرد. امروزه این دانشگاه دارای شش پردیس در بارسلونا است.

شهر بارسلونا یکی از بهترین، زیباترین و بزرگترین شهر های اسپانیا بوده و پایتخت منطقه خودمختار کاتالان می باشد. شما در این دانشگاه می توانید دوره های رایگان زبان اسپانیایی و کاتالانی را بگذرانید.

 

شما می توانید در تمام مقاطع در رشته های هنر و علوم انسانی، تجارت و علوم اجتماعی، پزشکی و بهداشت و همچنین زبان و فرهنگ به همراه مهندسی و علم و فناوری تحصیل کنید. دانشگاه بارسلونا یک مرکز آموزشی بسیار بزرگ است که 45000 دانشجو و 5000 کارمند را در هر ترم در خود جای می دهد.

دانشگاه-بارسلونا
دانشگاه بارسلونا

دانشگاه های معروف آلمان

یکی از بهترین کشور های جهان برای تحصیل، آلمان می باشد. تحصیل در آلمان اغلب رایگان بوده و با هزینه های بسیار کمی همراه می باشد. سیستم آموزشی آلمان یکی از برترین سیستم های آموزشی جهان است. بسیاری از دانشگاه های معروف اروپا در این کشور  قرار گرفته اند. دانشگاه های معروف آلمان عبارتند از:

 

 • هامبورگ
 • هومبولت
 • مونیخ
 • برلین
 • فریبورگ
 • فنی برلین

 

دانشگاه هامبورگ

یکی از بهترین دانشگاه های آلمان و اروپا بی شک دانشگاه هامبورگ می باشد که از شش دانشکده تشکیل شده است. شما در دانشگاه هامبورگ تقریباً می توانید همه رشته های تحصیلی را داشته باشید.

از اقتصاد، حقوق و علوم اجتماعی گرفته تا علوم انسانی، انفورماتیک (علم اطلاعات) و علوم طبیعی شما در دانشگاه هامبورگ در هر رشته ای که بخواهید می توانید تحصیل کنید.

یکی از مهمترین رشته های این دانشگاه بی شک رشته پزشکی است. دانشگاه هامبورگ بیش از 5000 کارمند و چیزی در حدود 38000 دانشجو در هر ترم دارد و از این لحاظ بزرگترین دانشگاه آلمان است.

 

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین در سال 1810 تأسیس شد و اکنون عنوان “مادر دانشگاههای مدرن” را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه شهرت بسیار زیادی در ارائه رشته انسان شناسی دارد. سیستم آموزشی دانشگاه هومبولت اولین در نوع خود بوده و سپس سیستم آن در سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

 

هم اکنون چندین دانشگاه از طریق این دانشگاه فعالیت می کنند. در این دانشگاه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند. شما می توانید در رشته های پزشکی و بهداشت، زبان و فرهنگ و علم و فناوری، هنر و علوم انسانی، تجارت و علوم اجتماعی تحصیل کنید. با آنکه این دانشگاه در حال حاضر تنها 200 کارمند دارد اما بیش از 35000 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

 

دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ بی شک یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان می باشد که در پایتخت استان بایرن مونیخ قرار گرفته است. مدارک این دانشگاه در سراسر جهان از ارزش بالایی برخوردار بوده است.

دانشگاه مونیخ 34 برنده جایزه نوبل را به جهان تحویل داده است. لودویگ ماکسیمیلیان نام دیگر دانشگاه مونیخ است. مونیخ را می توان دومین دانشگاه بزرگ آلمان نامید.

 

دانشجویان خارجی بسیاری در این دانشگاه تحصیل می کنند و چیزی بیش از 15 درصد از دانشجویان این دانشگاه را تشکیل داده اند. این دانشگاه تا حد بسیاری در چشم انداز مونیخ ادغام شده است.

دانشگاه مونیخ در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته ها از هنر و علوم انسانی، تجارت و علوم اجتماعی گرفته تا پزشکی و بهداشت، زبان و فرهنگ و علم و فناوری دوره های خود را ارائه می کند.

در هر ترم در این دانشگاه چیزی در حدود 45000 دانش آموز تحصیل می کنند و این دانشگاه در حدود 4000 تا 4500 کارمند در اختیار دارد.

 

دانشگاه برلین

یکی از بهترین دانشگاه های جهان در زمینه تحقیقات دانشگاه برلین می باشد. این دانشگاه رابطه بسیار خوبی با دانشگاه های بزرگ جهان در مسکو، قاهره، سائوپائولو، دهلی نو، پکن، نیویورک و بروکسل دارد. این دانشگاه یک دانشگاه پژوهش محور است و برای حمایت از دانشمندان و محققان خدمات بسیار خوبی را ارائه می کند.

تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در بیش از 150 رشته شامل بازرگانی و علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی، پزشکی و بهداشت، زبان و فرهنگ و همچنی علم و فناوری ارائه می شود. این دانشگاه 30،000 دانشجو را در خود جای داده است و چیزی در حدود 2500 کارمند در آن مشغول به کار هستند.

 

دانشگاه فرایبورگ

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های آلمان است که در بین دانشگاه های جهان از اعتبار بسیار خوبی نیز برخوردار است. دانشگاه فرایبورگ با هدف ایجاد زمینه ای برای یادگیری، تدریس و تحقیق تاسیس شد که عوامل سیاسی در آن دخالت نداشته باشد.

در حال حاضر، در دانشگاه فرایبورگ چیزی بیش از 600 دانشمند و محقق در حال فعالیت هستند. شما در این دانشگاه می توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در تمام رشته های دانشگاهی مانند علوم بازرگانی و اجتماعی، زبان و فرهنگ، هنر و علوم انسانی، پزشکی و بهداشت و مهندسی و علوم و فناوری تحصیل کنید.

در این دانشگاه چیزی بیش از 20000 دانشجو تحصیل می کنند و بیش از 5000 کارمند نیز خدمات آموزشی ارائه می کنند. تمام متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید در ابتدا در دوره های زبان آلمانی شرکت کنند.

 

دانشگاه فنی برلین

دانشگاه فنی برلین در منطقه شارلوتنبورگ برلین واقع شده است. این دانشگاه نقش بسیار مهمی را صنعتی شدن شهر برلین ایفا کرده است. این دانشگاه دسترسی به دانشجویان خود دسترسی به امکانات فناوری و علوم طبیعی را فراهم کرده است. این دانشگاه دارای یک کتابخانه علمی مدرن است که در اروپا بی نظیر می باشد.

 

در تمام مقاطع تحصیلی این دانشگاه از جمله دیپلم، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. شما می توانید در رشته های تجارت، علوم اجتماعی، هنر، علوم انسانی، علم و فناوری تحصیل کنید.

در این دانشگاه تقریبا چیزی در حدود 25000 دانشجو در هر ترم در حال تحصیل هستند و بیش از 5000 کارمند فعالیت می کنند.

دانشگاه-فنی-برلین
دانشگاه فنی برلین

دانشگاه های معروف انگلستان

همواره در بین 10 دانشگاه برتر جهان دانشگاه های انگلستان قرار داشته و تحصیل در دانشگاه های این کشور  آرزوی هر دانشجویی می باشد. دانشگاه هایی معروف انگلستان عبارتند از:

 

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه امپریال کالج لندن
 • دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن
 • دانشگاه گلاسکو
 • دانشگاه کالج لندن
 • دانشگاه ادینبورگ

 

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد بهترین و قدیمی ترین دانشگاه اروپا می باشد. این دانشگاه خدمات خود را برای اولین بار در سال 1096 ارائه کرد. دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان در جهان است که چیزی بیش از 22000 دانشجو را در خود جای داده است.

از میان دانشجویان این دانشگاه 9850 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری و 11.772 دانشجوی کارشناسی می باشند. بسیاری از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویانی دیگر نقاط جهان تشکیل داده اند.

 

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در اکثر رشته های دانشگاهی از جمله علوم بازرگانی و اجتماعی، زبان و فرهنگ، هنر و علوم انسانی، مهندسی و علوم و فناوری و پزشکی و بهداشت رشته های خود را ارائه می کند. دانشگاه آکسفورد چیزی بیش از 5000 کارمند دارد.

یکی از تاثیرگذارترین دانشگاه های جهان این دانشگاه بوده که تاکنون 9 بار نیز برنده جایزه ملکه شده است. این دانشگاه بیش از هر دانشگاهی در جهان افتخار کسب کرده است.

 

دانشگاه گلاسکو اسکاتلند

دانشگاه گلاسکو یکی از تاثیرگذارترین دانشگاه های انگلیسی زبان در جهان بوده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های بریتانیا می باشد. در حال حاضر دانشگاه گلاسکو چهارمین دانشگاه قدیمی در کل کشور های انگلیسی زبان است.

این دانشگاه از جمله دانشگاه هایی است که از تحقیق درآمد بالایی کسب می کند. این دانشگاه همچنین یکی از اعضای افتخار گروه نخبگان راسل نیز می باشد.

 

رویکرد این دانشگاه بیشتر بر روی تحقیقات می باشد. این دانشگاه به دانشجویان خود فرصت های بسیاری در مورد اشتغال، تحصیل در خارج، شرکت در انواع فعالیت های اجتماعی و آموزشی را می دهد. شما در این دانشگاه می توانید در مقاطع تحصیلی دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های علوم بازرگانی و اجتماعی، هنر و علوم انسانی، مهندسی و علم و فناوری، زبان و فرهنگ، پزشکی و بهداشت به تحصیل بپردازید.

رشته دکتری این دانشگاه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد. این دانشگاه در رشته های تجارت و علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی، پزشکی و بهداشت، مهندسی و علوم و فناوری دوره های خود را ارائه می کند.

 

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن در سال 1895 در انگلستان برای پرورش متخصصان علوم اجتماعی تاسیس گردید. پردیس این دانشگاه در قلب لندن واقع شده است.

مهمترین موضوعاتی که در این دانشگاه آموزش داده می شوند عبارتند از روانشناسی اجتماعی، جرم شناسی، مردم شناسی، روابط بین الملل و جامعه شناسی. این دانشگاه در بسیاری از مقاطع از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های هنر و علوم انسانی، تجارت و علوم اجتماعی دانشجو می پذیرد.

 

تعداد دانشجویان که در این دانشگاه می توانند تحصیل کنند محدود است و در هر ترم تنها چیزی در حدود 9000 تا 10.000 دانشجو تحصیل می کنند. به همین دلیل این دانشگاه کارمندان زیادی ندارد و حداکثر 1500 کارمند در این دانشگاه فعالیت می کنند.

بیش از 35 رهبر سیاسی در سراسر جهان در این دانشگاه تحصیل کرده اند. این دانشگاه 16 برنده نوبل در زمینه صلح، اقتصاد و ادبیات به جهان هدیه کرده است.

 

دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند

این دانشگاه که در اندازه های یک شهر می باشد در سال 1582 با کمک مالی سلطنتی تاسیس شد. چیزی بیش از 400 سال است که این دانشگاه میزبان فیلسوفان، دانشمندان و سیاستمداران بزرگی از سراسر جهان است.

یک واقعیت جالب در مورد این دانشگاه این می باشد که تقریباً چیزی در حدود دو سوم دانشجویان این دانشگاه ملیتی خارجی دارند.

42  درصد از دانش آموزان این دانشگاه از اسکاتلند، 30 درصد از انگلستان،10  درصد از اتحادیه اروپا و 18 درصد از دیگر مناطق جهان می باشند.

 

شما در این دانشگاه می توانید در رشته های علوم بازرگانی و اجتماعی، زبان و فرهنگ، پزشکی و بهداشت و مهندسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کنید.

حداکثر 25000 دانشجو در هر ترم در این دانشگاه تحصیل می کنند. و چیزی در حدود 3000 کارمند در این دانشگاه نیز در حال خدمت هستند.

از مهمترین فارغ التحصیلان این دانشگاه می توان به گوردون براون، ایان رانکین، کاترین گرینگر، کریس هوی، جی کی رولینگ، چارلز داروین اشاره داشت.

 

دانشگاه کالج لندن

دانشگاه کالج لندن که به نام UCL  شناخته می شود، یکی از برترین دانشگاه های انگلستان است که در قلب لندن واقع شده است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های تحقیقاتی جهان است و امکانات تحقیقاتی چشمگیر را به دانشجویان خود اراده می کند.

هر ساله این دانشگاه جدیدترین پیشرفت های تحقیقاتی، اکتشافات و ایده های خود را ارائه می دهد. این دانشگاه میزبان موزه و کتابخانه بریتانیا نیز مباشد که این برای دانشجویان می تواند الهام بخش باشد. بی شک برای یادگیری و تحقیق دانشگاه کالج لندن در نوع خود بی نظیر است.

 

دانشگاه کالج لندن اولین دانشگاهی است که در آن از هر نژاد و مذهبی می توانند تحصیل کنند. در این دانشگاه تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های علوم بازرگانی و اجتماعی، هنر و علوم انسانی، زبان و فرهنگ و همچنین پزشکی و بهداشت و مهندسی ارائه می شود.

در این دانشگاه بیش از 5000 کارمند استخدام شده اند و بیش از 25000 دانشجو نیز تحصیل می کنند.

 

امپریال کالج لندن

کالج امپریال لندن یکی از بهترین دانشگاه های اروپا می باشد. این دانشگاه خدمات خود را در سال 1907 آغاز کرد و در سال 2007 صدمین سال تاسیس خود را نیز جشن گرفت. این دانشگاه یک نهاد مستقل می باشد اما پیشتر بخشی از دانشگاه لندن بوده است.

کالج امپریال لندن یکی از معتبرترین دانشگاههای انگلستان می باشد و به دلیل کیفیت بالای خود در تحقیق بسیار معروف است. درآمد تحقیقاتی این دانشگاه بین سالهای 2012 تا 2013 در حدود 429 میلیون پوند بوده است.

 

این دانشگاه در توسعه هولوگرافی، کشف پنی سیلین و پایه های فیبر نوری نقش بسیار مهمی را ایفا کرده است. این دانشگاه شامل هشت پردیس است که در اطراف لندن قرار گرفته اند. شما می توانید در این دانشگاه در زمینه پزشکی و بهداشت، مهندسی و علوم و فناوری تحصیل کنید.

در مقایسه با سایر کالج های موجود در اروپا شاید این دانشگاه خیلی بزرگ نباشد اما تا 15000 دانشجو می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند. بیش از 4000 پرسنل در این دانشگاه در حال فعالیت هستند.

 

دانشگاه کمبریج

بی شک یکی از معروفترین و بهترین دانشگاه های تاثیر گذار در سراسر جهان دانشگاه کمبریج می باشد. این موسسه آموزشی در سال 1209 تأسیس گردید، و از آن زمان جزء برترین دانشگاه های جهان بوده است. تکیه بر آموزش های گروهی کوچک با نظارت استادان از مزایای منحصر به فرد تحصیل در دانشگاه کمبریج می باشد.

شما در این دانشگاه می توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های علوم بازرگانی و اجتماعی، هنر و علوم انسانی، پزشکی و بهداشت، مهندسی و علوم فناوری و همچنین زبان و فرهنگ تحصیل کنید.

 

3000 کارمند در این دانشگاه در حال فعالیت هستند و حداکثر 25000 دانشجو نیز تحصیل می کنند. دانشگاه کمبریج تاکنون 89 برنده جایزه نوبل را به جهان هدیه کرده است. بالاترین سطح اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز در اختیار این دانشگاه می باشد.

دانشگاه-کمبریج
دانشگاه کمبریج انگلستان

دانشگاه های معروف سوئیس

سوئیس یکی دیگر از کشور های بسیار مؤثر در جامعه علمی جهان بوده و برندگان جایزه نوبل بسیاری از این کشور به جهان هدیه شده اند. از معروف ترین دانشگاه های سوئیس می توان به موسسه فناوری فدرال زوریخ و دانشگاه پلی تکنیک لوزان اشاره داشت.

 

موسسه فناوری فدرال زوریخ

موسسه فناوری فدرال زوریخ در واقع یک دانشگاه پلی تکنیک در زوریخ است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است و در سال 1855 تاسیس شده است. امروزه موسسه فناوری فدرال زوریخ یکی از برترین دانشگاه های جهان شناخته می شود.

بهترین رشته های این دانشگاه بی شک فیزیک، ریاضیات و شیمی می باشد.

 

در این دانشگاه رشته های مهندسی، علم و فناوری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند. این دانشگاه چیزی بیش از 5000 کارمند دارد و حداکثر 20000 دانش آموز در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. شما برای تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون پذیرش این دانشگاه قبول شده باشید.

 

دانشگاه پلی تکنیک لوزان

دانشگاه پلی تکنیک لوزان یک دانشگاه تحقیقاتی مبتنی بر پژوهش است که با بودجه عمومی در رشته های علوم، معماری و مهندسی دانشجو می پذیرد.

دانشگاه پلی تکنیک لوزان یک دانشگاه کاملا شناخته شده است و از بیش از 120 کشور جهان در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. در این دانشگاه چیزی بیش از 350 آزمایشگاه فعال می باشد. این تعداد آزمایشگاه اهمیت زیادی برای پشتیبانی از کارهای تحقیقاتی این دانشگاه را دارد.

 

این دانشگاه در سال 2012 با 110 اختراع یکی از برترین دانشگاه های جهان در این راستا بوده است.

در این دانشگاه می توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنید. رشته های محدودی در این دانشگاه از جمله مهندسی و علوم و فناوری ارائه می شود. به همین علت فقط تا 8000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. 3000 کارمند نیز در این دانشگاه استخدام می باشند.

دانشگاه-پلی-تکنیک-لوزان
دانشگاه پلی تکنیک لوزان

لیست دانشگاههای اروپا

اروپا دانشگاه های بسیار خوب و معروفی را در خود جای داده است. هلند، ایتالیا و نروژ همه از سیستم آموزش بسیار با کیفیتی بهره مند می باشند. از دانشگاه های معروف اروپا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • دانشگاه توونته
 • دانشگاه بولونیا
 • دانشگاه کاتولیکه
 • دانشگاه اسلو
 • دانشگاه وین
 • دانشگاه مسکو
 • دانشگاه فناوری سلطنتی استکهلم

 

دانشگاه توئنته – هلند

دانشگاه توئنته هلند با هدف آموزش مهندسان با کیفیت در سال 1961 تاسیس گردید و در ابتدا با عنوان دانشگاه فناوری هلند شناخته می شده است.

دانشگاه توئنته یک دانشگاه پژوهش محور است و چیزی بیش از 3300 دانشمند و متخصص در زمینه های مختلف مانند تحقیقات و نوآوری های پیشرفته با یکدیگر در این دانشگاه همکاری می کنند.

دانشگاه توئنته در حال حاضر با  دانشگاه کنیس پارک توئنته در زمینه کارآفرینی همکاری می کند.

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی در رشته های هنر و علوم انسانی، پزشکی و بهداشت، مهندسی و فناوری، تجارت و علوم اجتماعی در تمام رشته های دانشگاهی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه در هر ترم دانشجویان محدودی را می پذیرد و تنها در حدود 7000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.

 

دانشگاه بولونیا – ایتالیا

دانشگاه بولونیا در جهان غرب یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان محسوب می شود. تاریخ این دانشگاه با نام های بزرگی در  ادبیات و علم آمیخته شده است.

دانشگاه بولونیا به عنوان نقطه مرجع و سنگ بنای فرهنگ در میان تمام مراکز علمی اروپا شناخته می شود. این دانشگاه 198 رشته دانشگاهی را ارائه می کند. شما در این دانشگاه می توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های هنر و علوم انسانی، پزشکی و بهداشت، تجارت و علوم اجتماعی، مهندسی و علم و فناوری و زبان و فرهنگ تحصیل کنید. در این دانشگاه چیزی بیش از 5000 کارمند کار می کنند و 45000 دانشجو در حال تحصیل هستند.

 

دانشگاه کاتولیکه لوون – بلژیک

دانشگاه کاتولیکه لوون یکی از برترین دانشگاه های بلژیک است که در سال 1425 تأسیس گردید و این دانشگاه چیزی بیش از شش قرن تاریخی بسیار با افتخار را دارد. این دانشگاه بی شک در حال حاضر بزرگترین دانشگاه بلژیک می باشد. این دانشگاه بسیار جامع بوده و چیزی بیش از 70 رشته تحصیلی در این دانشگاه ارائه می شود. این دانشگاه یکی از محبوبترین دانشگاه های اروپا در میان دانشجویان جهان می باشد.

 

دانشگاه کاتولیکه پردرآمدترین دانشگاه بلژیک است و پردیس هایی در بروکسل و فلاندر دارد. در این دانشگاه شما می توانید در تمام مقاطع در رشته های تجارت و علوم اجتماعی، پزشکی و بهداشت، مهندسی، هنر و علوم انسانی تحصیل کنید. این دانشگاه این توانایی را دارد که تا 40،000 دانشجو را پذیرش کند. در این دانشگاه بیش از 5،000 کارمند نیز در حال خدمت رسانی هستند.

 

دانشگاه اسلو – نروژ

دانشگاه اسلو یکی از قدیمی ترین دانشگاه های نروژ می باشد که در سال 1811 تأسیس گردید. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است و یکی از قدیمی ترین موسسه های عملی در اروپا به شمار می رود.

در این دانشگاه تمام مقاطع دیپلم، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند. مهمترین رشته هایی که شما می توانید در این دانشگاه تحصیل کنید شامل علوم بازرگانی و اجتماعی، هنر و علوم انسانی، پزشکی و بهداشت، مهندسی،علم و فناوری و زبان و فرهنگ است.

 

دانشگاه اسلو بک دانشگاه تحقیقاتی است که 49 رشته آن به زبان انگلیسی ارائه می شوند. کلاس های این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد دو ساله است. این دانشگاه دانشجوی زیادی را در هر ترم نمی پذیرد. اما چیزی بیش از 40000 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. حدود 5 دانشمند از این دانشگاه توانسته اند که جایزه نوبل کنند که یکی از آنها برنده جایزه صلح نوبل بوده است.

 

دانشگاه وین – اتریش

دانشگاه وین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا می باشد و در سال 1365 تأسیس گردید. دانشگاه وین را بی شک می توان قدیمی ترین دانشگاه در بین کشورهای آلمانی زبان دانست.

دانشگاه وین همچنین بسیار بزرگ بوده و در اروپای مرکزی به عنوان بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی و آموزشی شناخته می شود. این دانشگاه بیش از 60 پردیس دارد. در این دانشگاه چندین رستوران، کتابخانه و کتابفروشی فعالیت می کنند. دانشگاه وین را می توان بدون شک یک دانشگاه فناوری بسیار بزرگ دانست. در این دانشگاه در حال حاضر بیش از 45000 دانشجو در حال تحصیل هستند و بیش از 5000 کارمند استخدام شده اند.

 

دانشگاه دولتی مسکو – روسیه

یکی از بهترین، معروفترین و قدیمی ترین دانشگاه های جهان دانشگاه دولتی مسکو می باشد. این دانشگاه سابقه بسیار درخشانی در تاریخ علمی روسیه از سال تاسیسش در 1755 داشته است.

در این دانشگاه بیش از 10 مرکز تحقیقاتی و چهار موزه وجود دارد که شرایط بسیار خوبی را برای پژوهش دانشجویان فراهم کرده است.

 

دانشگاه مسکو بلندترین سازه ساختمانی در حوزه آموزش را در جهان در اختیار دارد. در این دانشگاه شما می توانید دوره های بین المللی جمعیت شناسی یونسکو را نیز داشته باشید.

تمامی رشته ها از هنر و علوم انسانی، تجارت و علوم اجتماعی تا پزشکی و سلامت، زبان و علم و فناوری در مقاطع لیسانس تا دکتری در این دانشگاه ارائه می شود. این دانشگاه بیش از 30،000 دانشجو دارد که 4500 کارمند در آن در حال خدمت رسانی هستند.

 

موسسه فناوری سلطنتی استکهلم – سوئد

یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های فنی در سراسر اروپا را می توان دانشگاه موسسه فناوری سلطنتی استکهلم نامید. این دانشگاه در حوزه علوم کاربردی و عملی تاکید فراوانی دارد و در زمینه علوم زیستی مولکولی، علوم الکترونیک، فناوری اطلاعات و تحقیقات از بهترین دانشگاه های جهان می باشد.

شما در این دانشگاه می توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مهندسی و علوم و فناوری تحصیل کنید.

در هر ترم این دانشگاه بیش از 2000 کارمند و 15000 دانشجو در حال فعالیت هستند. دانشگاه فناوری سلطنتی استکهلم در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های سراسر جهان، دانشجویان خارجی بیشتری را پذیرش می کند.

دانشگاه-فناوری-سلطنتی-استکهلم
دانشگاه فناوری سلطنتی استکهلم

کسب اطلاعات بیشتر

شما می توانید برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های معروف اروپا و مهاجرت تحصیلی با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در امور مهاجرت تحصیلی در تماس باشید. برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان از کارشناسان ما با شماره تلفن های 28111107 – 021 و یا 22654650 – 021 تماس بگیرید.

 

مقاله پیشنهادی : مهاجرت تحصیلی به اروپا

سوالات متداول

در میان 200 دانشگاه برتر اروپا دانشگاه آکسفورد را می توان معتبرترین دانشگاه نامید. پس از این دانشگاه نیز دانشگاه های کمبریج، کالج لندن و ادینبورگ قرار گرفته اند.

بر اساس رتبه بندی دانشگاهی QS، در مجموع 381 دانشگاه در اروپا فعالیت می کنند، تقریباً 38 درصد از آنها در انگلستان قرار گرفته اند. بر همین اساس انگلستان 84 دانشگاه، آلمان 46 دانشگاه و فرانسه 31 دانشگاه در این رتبه بندی دارند.

بزرگترین دانشگاه آموزشی در سراسر اروپا دانشگاه فدرال لندن می باشد.

ارزان ترین کشوری که شما می توانید در آن تحصیل کنید آلمان می باشد. شهریه دانشگاه های آلمان بسیار کم بوده و اكثر آنها حتی رایگان هستند. اما به صورت میانگین شهریه هر ترم شما در دانشگاه های آلمان در حدود 1000 دلار است.

 • فاصله حمل و نقل خود را کاهش دهید.
 • وزن و ابعاد بسته های خود را کم کنید.
 • شرکت های با تخفیف را پیدا کنید.
 • از حمل و نقل با تخفیف برخوردار شوید.

دانشگاه های بسیاری در نروژ و آلمان قرار دارند که به دانشجویان از سراسر جهان دوره های رایگان را ارائه می کنند.

دانشگاه بولونیا به نام مادر دانشگاه های اروپا شناخته می شود. این دانشگاه که در ایتالیا قرار گرفته است در سال 1088 تاسیس شد و هیچگاه فعالیت علمی این دانشگاه نیز قطع نشده است. هم اکنون دانشگاه بولونیا، عنوان قدیمی ترین دانشگاه اروپا را در اختیار دارد. 

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. برای گرفتن فاند از دانشگاه های معروف اروپا چه شرایطی باید داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر