اقامت دائم آمریکا

اقامت دائم آمریکا

آمریکا رتبه اول اقتصاد دنیا است و از لحاظ آموزشی 5 دانشگاه این کشور در رتبه های اول تا دهم قرار دارند. این کشور به همراه داشتن سیستم بهداشتی و درمانی بسیار با کیفیت نه تنها در سال های اخیر بلکه از قدیم و الایام قطب اول مهاجرتی در جهان بوده است. مهاجرت به سرزمین فرصتها و دریافت اقامت دائم آمریکا میتواند رویای شیرین شما را به واقعیت تبدیل کند و شما را به آنچه که آرزوی آن را داشته اید برساند. آمریکا نه تنها در بخش های اقتصادی، آموزشی و بهداشتی به قله‌های ترقی رسیده است، بلکه این کشور از هر لحاظ دیگر برتر بوده است.

 

 

آمریکا از لحاظ اجتماعی، ورزشی، سیاسی، نظامی، علمی و کیفیت زندگی توانسته که از کشور های دیگر گوی سبقت را برباید و در رتبه نخست جهان قرار بگیرد. به غیر از این عوامل نیز اگر هم مورد خاصی بوده باشد که این کشور در رتبه نخست قرار نداشته باشد با اختلاف بسیار ناچیزی در جایگاهای بعدی قرار گرفته است. بنابراین در یک کلام می توان گفت که تمام خوبیها یکجا جمع شده‌ است و آن هم در آمریکا است. جهان وابستگی خاصی به آمریکا دارد و این امری‌ست که به هیچ عنوان قابل انکار نیست.

 

آمریکا را به جرات میتوان گفت که شاید تنها کشوری در جهان باشد که تحولات داخلی آن بر تمامی کشورها دیگر تاثیرگذار است. ما نیز به دلیل اهمیت مهاجرت به آمریکا و کار و زندگی در این کشور و دریافت اقامت دائم آن به بررسی مو به مو تمام جوانب آن پرداخته ایم. اگر قصد دارید که با مقوله اقامت آمریکا، ویزای آمریکا، اقامت دائم آمریکا از طریق تحصیل، اقامت دائم آمریکا از طریق کار و اقامت دائم آمریکا از طریق سرمایه گذاری آشنا شوید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

اقامت-دائم-امریکا

مهاجرت به آمریکا

اگر بخواهیم آمریکا رو سریع و ساده تنها در یک پاراگراف معرفی کنیم اینگونه است که آمریکا کشوری است که بالاترین سطح رفاه اجتماعی، ثروتمند‌ترین مردم، بهترین ارتش نظامی، بالاترین کیفیت زندگی و آموزشی و فوق پیشرفته‌ترین امکانات اجتماعی را در اختیار دارد. این کشور با ویژگی‌های فوق‌العاده ای که دارد به مقصدی بسیار مطلوب برای زندگی می باشد. عجیب نیست که بسیاری از متقاضیان مهاجرت اولویت اول خود را به کشور آمریکا قرار می دهند.

شما هم قطعا در بین تمام کشور های جهان رویای زندگی در کشور آمریکا را دارید. پس بهتر است که همین حالا آستین‌ها را بالا زده و برای مهاجرت به کشور دست به کار شوید و آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل کنید. اگر شما فکر می کنید که ورود به خاک آمریکا سخت و طاقت فرسا است بهتر است که این تفکر خود را تغییر دهید و به این فکر کنید که مهاجرت به آمریکا امکان پذیر و شدنی است.

تنها شما به یک سکوی پرتاب نیاز دارید. کارشناسان و متخصصان به همراه وکیلان حاذق در موسسه مهاجرتی کاربین همه و همه می توانند سکوی پرتابی برای تحقق آنچه شما در رویای خود دارید باشند. پس بهتر است که این آرزوی خود را از دست ندهید و برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم آمریکا هر چه سریعتر اقدام کنید.

ویزای اقامت آمریکا

روشهای بسیار زیادی برای دریافت ویزا و ورود به ایالات متحده وجود دارد که ما به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد، بر اساس استاندارد سازمان مهاجرت امریکا ویزاهای صادر شده برای متقاضیان خارجی، به دو گروه کلی تقسیم می‌شود:

 

 

 • ویزای غیر مهاجرتی یا اقامت موقت آمریکا که Nonimmigrant Visa نام دارد.
 • ویزای مهاجرتی یا اقامت دائم آمریکا که Immigrant Visa نامیده می شود.
 

 

البته لازم به ذکر است که ویزای مهاجرتی اقامت دائم با شهروندی آمریکا تفاوت هایی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

تفاوت اقامت دائم و شهروندی آمریکا

 

شباهت‌های بسیاری‌ که دو مقوله اقامت دائم و شهروندی آمریکا دارند موجب شده است که بسیاری این دو مورد را معادل هم بدانند. اما این دو مورد تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند و از آنها می توان به این موارد اشاره کرد که کاندیدا شدن در انتخابات و حق رای، دریافت کمک هزینه‌ آموزشی، دریافت بیمه درمانی و شغل در دولت تنها از طریق شهروندی امکان پذیر است. در مجموع می توان گفت که اقامت دائم گامی برای دریافت تابعیت آمریکا است. بنا بر قانون مهاجرتی در کشور آمریکا، تابعیت مهمترین و بالاترین مقامی است که به یک مهاجر داده می شود. تابعیت معادل شهروندی آمریکا است.

 

 

اقامت دائم و قانونی آمریکا همان گرین کارت نام دارد. شما از طریق دریافت اقامت دائم آمریکا این امکان را خواهید داشت که  به مانند یکی از شهروندان آمریکایی در این کشور به تحصیل، کار و زندگی بپردازید. دارنده کارت سبز یا همان گرین کارت در صورتی که قوانین لازم را رعایت کند این امکان برای وی وجود دارد که پس از گذشت 5 سال پس از سپری کردن فرایندی به نام “naturalization”برای دریافت شهروندی آمریکا درخواست خود را تحویل مقامات مهاجرت امریکا کند.

 

 

فرآیند naturalization چیز خاص و پیچیده ای نیست شما در این مدت تنها لازم است که تسلط خود را زبان انگلیسی افزایش دهید، با تاریخ آمریکا آشنا شوید و بیش از ۶ ماه از آمریکا خارج نشوید.

گرین-کارت-آمریکا

اقامت توریستی آمریکا

هر سال افراد بسیاری با اهداف کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری پا به امریکا می گذارند. یکی از مهمترین انواع ویزا که در بین مهاجران از تمام جهان از محبوبیت بیشتری برخوردار است ویزای توریستی آمریکا می باشد. ویزای توریستی آمریکا به دلایل بی شماری از جمله تجارت و گشت و گذار در آمریکا به کسانی که قصد دارند وارد این کشور شوند ارائه می شود. در واقع مهاجرت به آمریکا از طریق این ویزا یکی از پرطرفدارترین روشهاست. از طریق این ویزا شما می توانید مجوز سفر کوتاه مدت این کشور را دریافت کنید. دریافت این ویزا می تواند برای تاجران مناسب باشد.

از این میان مهمترین ویزاهایی که به مهاجران اعطا می شود شامل موارد زیر می باشد:

 

 • ویزا B1 – برای تجارت
 • ویزا B2 – برای گردشگری
 • ویزای B-1 / B-2 – ترکیبی از هر دو

 

ویزای گردشگری B1 تجاری آمریکا

 

این ویزا مختص و مناسب افرادی‌ست که می خواهند با اهداف گوناگون از جمله تجارت و اقتصاد یا شرکت در رویدادهای ورزشی وارد کشور آمریکا شوند. از مهمترین مواردی که شما از طریق این ویزا این امکان را خواهید داشت که به آمریکا وارد شوید می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • شرکت در مجامع علمی و پژوهشی.
 • شرکت در مذاکرات کاری.
 • بستن قرارداد تجاری.
 • دریافت مشاوره در آمریکا با همکاران تجاری.
 • حضور در گردهمایی های تحصیلی در خاک آمریکا.
 • حضور در همایش ها و نمایشگاه ها.
 • حضور در کنفرانس‌های تجاری و علمی.
 • حضور در سمینارهای علمی در ایالات آمریکا.

 

ویزای گردشگری B2 بازدید از آمریکا

 

ویزای گردشگری B2 آمریکا مختص و مناسب افرادی است که می خواهند به صورت موقت وارد خاک آمریکا شوند. این ویزا می تواند برای افرادی که اهداف دیدار از خانواده خود را دارند مناسب باشد. شما اگر همچنین قصد داشته باشید که برای تفریح از ایالت‌ها و شهرهای امریکا و یا حضور در برنامه های بشر دوستانه داشته باشید می توانید از طریق این ویزا به آمریکا مهاجرت کنید. برای ایرانیان دریافت این ویزا می تواند مناسب باشد. از مهمترین عواملی که شما باید برای حضور در آمریکا این ویزا را دریافت کنید می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • حضور در کشور آمریکا برای دیدار از خانواده و فامیل.
 • سفر به آمریکا برای تفریح و گشتُ‌گزار.
 • حضور در آمریکا برای بازدید از جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی در این کشور.
 • سفر به آمریکا و مشارکت در رویدادهای اجتماعی.
 • حضور برای درمان در آمریکا و دریافت معاینات پزشکی.
 • شرکت در رویداد های بشر دوستانه در خاک آمریکا.

 

لازم است که شما برای حضور در آمریکا و اخذ اقامت توریستی مامور سفارت یا کنسولگری را برای سفر به این کشور متقاعد کرده باشید. ما در ادامه به معرفی قوانین دریافت اقامت دائم آمریکا از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

اواع ویزای توریستی آمریکا

اقامت دائم آمریکا از طریق ویزای تحصیلی

تحصیل و کسب دانش در هر کشوری که یکی از قدرتمندترین سیستم های آموزشی را در جهان دارد و دانشگاه‌های آن از اعتبار بالاتری برخوردار است می تواند برای آینده شما مفید تر باشد. بسیاری از دانشگاه های آمریکا در صدر رده بندی جهانی قرار دارند و چهار دانشگاه برتر آمریکا دقیقا چهار دانشگاه جهان نیز هستند. دریافت ویزای تحصیلی این کشور و مهاجرت به آمریکا می تواند یک تجربه بی نظیری برای شما باشد. تحصیل در امریکا در دسته غیر مهاجرتی آمریکا قرار دارد.

 

 

 

اما شما می توانید از طریق تحصیل در این کشور مسیر خود را برای دریافت ویزای اقامت دائم آمریکا به صورت دائم در بیارید. شما از تحصیل در آمریکا می توانید به راحتی اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید. شما در این میان تنها کافیست که در دوران تحصیل خود یک کارفرما پیدا کنید و مشغول به کار شوید و پس از مدتی نیز از طریق کارفرمای خود گرین کارت آمریکا را دریافت نمایید. انواع ویزای تحصیلی مختلفی در کشور آمریکا وجود دارد که از آنها می توان به ویزاهای M/F/J  اشاره داشت. البته ویزای J، توسط اداره مهاجرت آمریکا به عنوان ویزای مبادله‌ای در نظر گرفته شده و هدف اصلی آن نیز برای مبادلات فرهنگی و یا علمی در نظر گرفته شده است.

 

 

 

در آمریکا هم ویزا ممکن است که یک عدد داشته باشد و این یعنی هر کدام از ویزاهای فوق نشان دهنده آن است که این ویزا به چه کسی تعلق خواهد گرفت. مثلا وقتی شما ویزای F1  آمریکا را دریافت کنید می توانید از طریق آن در آمریکا تحصیل کنید و ویزای F2  را نیز برای همراهان خود دریافت کنید.

 

ویزای تحصیلی  F آمریکا

ویزای تحصیلی F1  را می توانیم یکی از متداول‌ترین انواع ویزای تحصیلی آمریکا دانست که به مهاجران اختصاص داده شده است. شما این امکان را خواهید داشت که پس از پذیرش از یکی از موسسات آموزشی و یا دانشگاه های آمریکا ویزای تحصیلی F1 را دریافت کنید. شما لازم است که برای درخواست ویزای دانشجویی یا همان F1 آمریکا فرم‌های مربوط را تکمیل کرده و به اداره مهاجرت آمریکا تحویل دهید.   دارنده این ویزا این اجازه را خواهد داشت که 20 ساعت در هفته کار کند.

 

ویزای F2  نیز این امکان را به همسر و فرزندان شما می دهد که همراه با شما به آمریکا مهاجرت کند. در هفته 40 ساعت نیز همسر شما مجوز کار خواهد داشت. فرزندان شما از طریق این ویزا نیز می تواند مجوز تحصیل در مدارس آمریکا را دریافت کنند. مواردی که موجب می شود شما ویزای F1 را دریافت کنید عبارتند از:

 

 • تحصیل در موسسات آکادمیک آمریکا.
 • تحصیل در موسسات زبان آمریکا.
 • تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آمریکا.
 • تحصیل در مدارس آمریکا.
 • تحصیل در دانشکده های هنر در ایالت های آمریکا.
 • تحصیل در مهمترین موسسات آموزشی آمریکا.

 

‌ویزای تحصیلی M آمریکا

ویزای M1 نیز برای کسانی که قصد شرکت در رشته‌های مختلف و در دوره های فنی و حرفه‌ای را دارند می تواند مناسب باشد. این ویزا برای رشته های غیر آکادمیک صادر می شود. مانند ویزای F1 شرایط دریافت ویزای M1 نیز همانگونه است. به همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال شما نیز از طریق ویزای M1 شما این امکان داده شده است که از طریق ویزای M2 همراه شما به آمریکا مهاجرت کنند. شرایطی که شما از طریق آن می توانید ویزای M1 را دریافت کنید عبارتند از:

 • تحصیل در تمام موسساتی که به صورت غیر آکادمیک فعالیت می کنند.

 

ویزای تحصیلی مبادله‌ای J آمریکا

ویزای J1 آمریکا نیز ویزایی است که به عنوان تبادل اطلاعات بین کشور های دیگر با آمریکا در نظر گرفته شده است. برای مثال افرادی که قصد دارند برای پژوهش و تحقیق در دانشگاه های آمریکا به این کشور مهاجرت کنند می توانند از طریق ویزای مبادله J آمریکا به این کشور مهاجرت کنند. از طریق ویزای J2 نیز همراهان شما این امکان را خواهند داشت که با ویزای J1 شما از جمله همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال به آمریکا مهاجرت کنند. افرادی که می توانند از طریق ویزای J1 به آمریکا مهاجرت کنند شامل دانش آموزان، مهندسان، پژوهشگران، کارآموزان، متخصصان صنعتی، استادان، پزشکان متخصص، دانشجویان، معلمان، پرستاران و جراحان می باشد.

اگر قصد دریافت اقامت دائم آمریکا را دارید و میخواهید با روش مهاجرت به این کشور آشنا شوید می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کاربین در تماس باشید.

اقامت-تحصیلی-امریکا

اقامت دائم آمریکا از طریق کار

ویزای کاری آمریکا یک ویزای غیر مهاجرتی یا موقت است که البته شما با داشتن شرایط لازم اقامت دائم آمریکا می توانید آن را دریافت کنید. برای آن دسته از اشخاصی‌ که بخواهند از طریق کار در امریکا به‌طور موقت و برای مدت زمان معلوم به صورت غیر مهاجرتی به کشور آمریکا مهاجرت کنند می توانند ویزای کاری آمریکا را نیز دریافت کنند.

مهاجرت به آمریکا دارای مزایای بی شماری است که از آنها می توان به این موارد اشاره داشت:

 

 

 • وجود فرصت‌های شغلی بسیار فراوان
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 

البته مزایای فراوان دیگری نیز وجود دارد که ما در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. از کارفرمایی اگر شما بتوانید دعوتنامه کاری دریافت کنید در صورتی که وی اقامت کشور آمریکا را داشته باشد این امکان وجود دارد که به راحتی تنها بر اساس یک پیشنهاد کاری ویزای کار آمریکا را اخذ کنید. برای دریافت ویزای کار در آمریکا چند نوع ویزا وجود دارد. البته لازم است که شما توجه کنید که ویزاهایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد در دسته های ویزاهای غیر مهاجرتی قرار دارند.

 

ویزای کاری  H1 آمریکا

این ویزا نیز برای کسانی است که قصد دارند در مشاغل تخصصی در آمریکا کار کنند.  ویزای کاری H1 یکی از مهمترین ویزاهای کاری است که در رده‌بندی بهترین ویزاهای غیر مهاجرتی‌ آمریکا بشمار می آید. در آمریکا شما می توانید که از طریق این ویزا به صورت حرفه‌ای مشغول به کار شوید. از طریق این ویزا کارکنان معتبر خارجی می توانند که در بیزینس‌های آمریکایی استخدام شوند و در حرفه خود در این کشور به صورت موقت استخدام شوند. حداقل مدرک مورد نیاز شما برای دریافت این ویزا، لیسانس یا معادل آن می باشد.

 

ویزای کاری  H2A آمریکا

این ویزا نیز برای کسانی است که قصد دارند که به صورت کارگران موقت کشاورزی در آمریکا مشغول به کار شوند. در حوزه کشاورزی این امکان را کارفرمایان خواهند داشت که کارگران خارجی را از طریق این ویزا برای کار در زمینه های کشاورزی برای مدت زمان مشخصی برای کار به آمریکا دعوت کنند.

 

ویزای کاری  H2B آمریکا

این ویزا نیز برای کسانی است که قصد دارند به عنوان کارگر موقت غیر کشاورزی در آمریکا به کار مشغول شوند. ویزای H2B به واسطه کارفرمایان در کشور ایالات متحده برای متقاضیان ارسال می شود. اگر کارفرما نیاز به نیروهای کار موقت داشته باشد می تواند از طریق این ویزا شما را برای مهاجرت به آمریکا دعوت کند. مجوز استخدام کارگران خارجی از طریق این ویزا به کارفرمایان داده شده است تا به صورت موقت در مشاغل غیر کشاورزی از آنها استفاده کنند. شما از طریق این ویزا می توانید در سواحل تفریحی، کوه‌های اسکی و یا پارک های تفریحی مشغول به کار شوید.

 

ویزای کاری H3 آمریکا

این ویز برای آندسته از افرادی است که قصد دارند به عنوان کارآموز یا آموزش خاص در آمریکا مشغول به کار شوند مناسب است. اتباع خارجی از طریق این ویزا این امکان را خواهند داشت که به طور موقت به عنوان کارآموز به آمریکا مهاجرت کنند.

 

ویزای کاری H1B1 آمریکا

این نیز یکی از مهمترین ویزاهای کاری آمریکا است که برای افرادی که قصد دارند برای قراردادهای تجارت آزاد به این کشور مهاجرت کنند مناسب است. شهروندان کشورهای شیلی و سنگاپور برای توافقات تجارت آزاد می توانند این ویزا را به راحتی دریافت کنند.

 

ویزای O آمریکا

این ویزای نیز از طریق اداره مهاجرت آمریکا برای افرادی که توانایی فوق‌العاده را داشته باشند می تواند مناسب است. این ویزا برای افرادی که نخبه بوده و توانمندی های بسیار خوبی را داشته و یا اینکه دستاوردهای خاصی داشته باشند می توانند از طریق این ویزا به آمریکا مهاجرت کنند.

 

ویزای P1 آمریکا

این ویزا یکی از مهمترین ویزاهایی است که به هنرمندان و ورزشکاران تعلق می گیرد. شما برای شرکت در یک رقابت ورزشی و یا هنری به عنوان ورزشکار و یا هنرمند این امکان را نیز خواهید داشت که از طریق این ویزا به آمریکا مهاجرت کنید. به عنوان عضوی از یک گروه هنری شما این امکان را نیز خواهید داشت که برای یک مدت زمانی‌ مشخص به آمریکا مهاجرت کنید.

 

ویزای P2 آمریکا

هنرمندان نیز از طریق این ویزا می توانند به آمریکا مهاجرت کنند. شما به عنوان هنرمند از طریق این ویزا این امکان را نیز خواهید داشت که به آمریکا سفر کنید.

 

ویزای  P3 آمریکا

ویزای P3 آمریکا نیز برای افرادی‌ است که می خواهند به شکل موقت برای اجرا برنامه‌ای‌، تدریس و یا تعلیم در زمینه هنری و یا سرگرمی یا اینکه شرکت  در یک دوره فرهنگی‌ به آمریکا مهاجرت کنند.

 

ویزایQ1  آمریکا

این نیز یکی از مهمترین ویزای مهاجرتی از طریق کار در امریکا است که شما می توانید از طریق این ویزا با برنامه های تبادل تمدن‌ها و مبادلات فرهنگی به آمریکا مهاجرت کنید. شما چنانچه قصد داشته باشید که در طرح‌های تبادل فرهنگی بین‌المللی آمریکا شرکت کنید این امکان را خواهید داشت که از طریق این ویزا به آمریکا سفر کنید. شما این امکان را نیز خواهید داشت که برای موارد زیر به آمریکا از طریق ویزای Q1 مهاجرت کنید:

 • برای مقاصد آموزشی
 • به اشتراک‌گذاری تاریخچه فرهنگی و آداب و رسوم

اقامت دائم آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری شما این امکان را خواهید داشت که از طریق دو نوع ویزای سرمایه‌گذاری E1 و E2 / غیر مهاجرتی اقدام کنید. ویزای E1 برای انواع مبادلات در نظر گرفته شده است و ویزای E2 نیز یک نوع ویزای سرمایه گذاری در آمریکا می باشد. دریافت این دو نوع ویزا می تواند بیشتر برای کسانی که قصد دارند در آمریکا سرمایه گذاری کنند مناسب باشد. تمام افراد فعال در زمین‌های مختلف کسب و کار و بیزینس مانند مدیران و کارمندان از طریق این ویزا این امکان را خواهند داشت که به آمریکا مهاجرت کنند.


آندسته از افرادی که مایلند برای یک دوره زمانی به ایالات متحده آمریکا سفر کنند و در یک برنامه تجارت بین‌المللی شرکت داشته باشند می تواند مناسب باشد. شما برای سرمایه‌گذاری و تجارت در آمریکا از طریق این ویزا می توانید مجوز اقامت در ایالات متحده آمریکا را از طریق این ویزا دریافت کنید. لازم به ذکر است که این ویزا در دسته ویزاهای غیر مهاجرتی‌ آمریکا تعلق گرفته است. این به این معنی است که سرمایه‌گذار E1 یا E2 این امکان را نخواهد داشت که اقامت آمریکا را دریافت کند.


شما این امکان را نخواهید داشت که پس از ورود به خاک آمریکا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. اما شما این امکان را خواهید داشت که با توسعه فعالیت‌تان و اثبات توانایی در سودآوری ویزا اقامت دائم آمریکا را دریافت کنید. در یک کلام می توان گفت که شما از طریق سرمایه گذاری در وهله اول امکان دریافت اقامت دائم آمریکا را نخواهید داشت اما با داشتن شرایط لازم این امکان را خواهید داشت که ویزای EB5  آمریکا را دریافت کنید که این ویزا همان گرین کارت آمریکا می باشد.

سرمایه گذاری در آمریکا

اقامت دائم آمریکا از طریق خانوادگی

ما در این بخش قصد داریم که شما را با چند نمونه از انواع ویزای خانوادگی آشنا کنیم که از طریق آن می توانید اقامت دائم آمریکا را نیز دریافت کنید. ساده ترین روش دریافت اقامت امریکا دریافت ویزای خویشاوندی آمریکا است. شما اگر شرایط خاصی را که مورد نیاز است را داشته باشید این امکان را خواهید داشت که از طریق روابط خانوادگی مخصوصا خانواده درجه یک به آمریکا مهاجرت کنید. خصوصا از طریق بستگان شما به راحتی امکان مهاجرت به آمریکا را خواهید داشت و محدودیتی نیز برای شما از طریق این ویزا وجود نخواهد داشت.

 

سه نوع برنامه مهاجرتی برای کسانی که قصد دارند از طریق این برنامه مهاجرتی به آمریکا مهاجرت کنند وجود دارد. از این سه نوع برنامه می توان به این موارد اشاره داشت:

 

 • مهاجرت فوری بستگان درجه یک.
 • ویزای خویشاوندی اولویت دار.
 • ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا.

 

مهاجرت فوری بستگان درجه یک به آمریکا

 

بر اساس نسبت خانوادگی شما می توانید این ویزا را دریافت کنید. شما با داشتن رابطه با یک تبعه‌ی آمریکا به شرطی که وی به عنوان خانواده درجه یک (IR) شما باشد واجد شرایط دریافت اقامت دائم آمریکا خواهید شد. انواع ویزاهای صادر شده برای مهاجرت از طریق ویزای درجه یک شامل موارد زیر است:

 

 • ویزای IR-1

برای همسر یکی از  شهروندانی که در  ایالات متحده آمریکا حضور دارد

 • ویزای IR-2

برای فرزند یک تبعه آمریکایی که سن او کمتر از 21 سال است.

 • ویزای IR-3

اخذ فرزندخوانده که در خارج از آمریکا قرار دارد (پذیرش یتیم)

 • ویزای IR-4

فرزندخوانده ای که در آمریکا حضور دارد (پذیرش یتیم)

 • ویزای IR-5

مهاجرت پدر و مادر یکی از اتباع آمریکایی که وی کمتر از 21 سال سن داشته باشد.

 

ویزای خویشاوندی اولویت دار آمریکا

 

آندسته از افرادی که رابطه خانوادگی با یکی از شهروندان و یا فردی که اقامت دائمی آمریکا را دارد داشته باشند، می توانند برای دریافت ویزای مهاجرتی اولویت دار آمریکا اقدام کنند. این ویزا نیز خود شامل انواع ویزا می شود که از آنها می توان به این موارد اشاره داشت:

 

 • اولویت اول (F-1):

برای آندسته از افرادی که یکی از فرزندان یک تبعه آمریکایی هستند. از شرایط لازم این است که وی مجرد بوده و کمتر از 21 سال سن داشته باشد.

 • اولویت اول (F-2): A/B

این ویزا نیز برای همسران/ فرزندان دارنده گرین کارت آمریکا می باشد.

 • اولویت سوم (F-3):

فرزندان متاهل یک تبعه آمریکایی می توانند این ویزا را نیز دریافت کنند.

 • اولویت چهارم (F-4):

این ویزا نیز مختص به خواهران یا برادران یک تبعه آمریکایی است که حداقل 21 سال سن داشته باشند.

 

ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا K1,2,3,4 | (IR1,CR1)

 

شما برای اخذ ویزای همسر این امکان را خواهید داشت که اگر با یکی از شهروندان این کشور ازدواج کرده و نامزد شده باشید طبق قانون ایالات متحده به آمریکا به این کشور مهاجرت کنید. ویزای ازدواج به دسته ویزای زیر گروه K غیر مهاجرتی آمریکا اختصاص دارد و این دسته را می توانیم از انواع ویزاهای IR و CR مهاجرتی آمریکا بدانیم. تنها دو زوج زمانی می توانند ویزای CR1 , IR1 را دریافت کنند که از فبل به‌صورت رسمی با یکدیگر ازدواج کرده باشند.

 

 • ویزای نامزدی K-1:

شما در صورتی این ویزا را می توانید دریافت کنید که قصد داشته باشید تا با ورود به خاک امریکا به طور رسمی ازدواج خود را به ثبت برسانید.

شما این امکان را خواهید داشت که پس از ازدواج قانونی برای دریافت اقامت دائم، اصلاح وضعیت مهاجرتی خود را انجام دهید.

 • ویزای K2:

واجد شرایط K1 این امکان را خواهد داشت که فرزندان خود را از طریق ویزای K2  به آمریکا بیاورد.

 • ویزای ازدواج K-3:

همسر یک شهروند آمریکایی زمانی که بخواهد به صورت قانونی وارد آمریکا شود می تواند برای دریافت این ویزا اقدام کند.

 • ویزای K-4:

متقاضیان K3 از طریق ویزای K3  این امکان را خواهند داشت که فرزندان واجد شرایط خود را به آمریکا بیاورند.

 

سوالات خود را در مورد شرایط اقامت دائم آمریکا در پایان این مقاله مطرح نمایید. تا کارشناسان ما در قسمت دیدگاه ها به سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ دهند.

اقامت مبتنی بر اشتغال

شما در این قسمت نیز با ویزاهای مبتنی بر اشتغال آمریکا که Employment Based Visas  نامیده می شوند آشنا خواهید شد. ویزاهای مبتنی بر اشتغال هر ساله بسیار صادر می شوند که به اختصار EB نیز نامیده می شوند. این ویزا به منظور ورود افراد ارزشمند و موثر به خاک آمریکا طراحی شده است. شما می توانید در زمینه‌های مختلف کاری، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی به ایالات متحده آمریکا تحت مقررات قانون مهاجرت از طریق این ویزا مهاجرت کنید. پنج دسته اصلی ویزاهای مهاجرتی مبتنی بر کار به این صورت می باشد:

 

ویزای EB1 آمریکا

در دسته ویزاهای مبتنی بر اشتغال ویزای EB1 را بی شک می توانیم به عنوان اولین نوع ویزا در نظر بگیریم. تمام افرادی که دارای توانایی و یا مهارت های خاصی هستند می تواننند از طریق این ویزا به آمریکا مهاجرت کنند. دریافت این ویزا می تواند فرصتی برای دریافت اقامت دائم آمریکا باشد. اگر شما جزو نوابغ و نخبگان باشید این امکان را خواهید داشت که از طریق این ویزا اقدام کنید.

 

ویزای EB2 آمریکا

از طریق اشتغال به کار شما می توانید برای این ویزا اقدام کنید. شما لازم است که برای دریافت این ویزا مدرک تحصیلی بالاتر از کارشناسی داشته باشید. اگر هم مهارت کاری ویژه ای داشته باشید می توانید برای دریافت این ویزا اقدام کنید. افرادی که میتوانند از طریق این ویزا به امریکا مهاجرت کنند شامل این افراد می شود:

 • داشتن حداقل 5 سال تجربه کاری و تخصص با مدرک پیشرفته.
 • در علوم یا هنر داشتن توانایی استثنایی.
 • داشتن توانایی استثنایی در کسب و کار.

 

ویزای EB3 آمریکا

سومین اولویت، ویزا EB3 آمریکا است. افراد متخصص و کارگران ماهر و ساده اقامت دائم و قانونی را می توانند از طریق این ویزا دریافت کنند. یکی از ساده‌ترین روش های دریافت گرین کارت آمریکا را می توانیم همین برنامه مهاجرتی EB3 بدانیم. شما از طریق این ویزای کاری نیاز به مدرک زبان نخواهید داشت. دریافت این ویزا می تواند بهترین گزینه برای متقاضیانی باشد که قصد دارند به آمریکا مهاجرت کنند اما شرایط سرمایه گذاری را ندارند.

 

ویزای EB4 آمریکا

متقاضیان با شرایط خاص این نوع ویزای کاری را می توانند دریافت کنند. کارمندان و نیروهای سازمان‌های بین‌المللی، کودکان و نوجوانانی با عارضه و بیماری، افسران بازنشسته و کارمندان مذهبی از افرادی هستند که می توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

 

ویزای EB5 آمریکا

این ویزا می تواند برای افرادی مناسب باشد که قصد دارند سرمایه گذاری 500 هزار دلاری یا 1 میلیون دلاری در آمریکا انجام دهند. شما تنها کافی است که با کسب و کار خود حداقل 10 نفر را به صورت تمام وقت استخدام کنید تا بتوانید برای دریافت ویزای EB5 واجد شرایط باشید.

اقامت-کاری-آمریکا

اقامت دائم آمریکا از طریق لاتاری

یکی دیگر از مهمترین ویزاهایی را که شما می توانید دریافت کنید از طریق لاتاری می باشد. لاتاری به نوعی برنامه‌ مهاجرتی است که از طرف دولت آمریکا برای حفظ تنوع نژادی در نظر گرفته شده است. برای مهاجرت به آمریکا بسیاری از ایرانیان هر ساله شانس خود را برای دریافت ویزای لاتاری می‌آزمایند. ساده‌ترین و یکی از ارزان‌ترین روش های مهاجرت به آمریکا لاتاری است. مزایای بسیاری مهاجرت به آمریکا از طریق این روش وجود دارد. از این امتیازات بسیار مهمی که به شما داده خواهد شد با چند نمونه در بخش زیر آشنا خواهید شد:

 

 • شما برای مهاجرت از طریق این برنامه نیاز به تسلط به زبان انگلیسی نخواهید داشت.
 • امکان تحصیل و کار کردن به محض ورود به خاک آمریکا برای شما وجود دارد.
 • در همان ابتدای راه شما می توانید اقامت دائم یا همان گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.
 • میتوانید در هر شهری و ایالتی که تمایل دارید زندگی کنید
 • به تحصیلات عالی نیاز نخواهید داشت.
 • به جاب افر و کارفرما نیاز نخواهید داشت.
 • در بین روش‌ های مهاجرتی در جهان ارزانترین و آسانترین است.
 • رایگان شما می توانید از طریق این برنامه مهاجرتی در دانشگاه های این کشور ثبت نام کنید.

سخن نهایی

در این مقاله ما مو به مو روش هایی که شما از طریق آن امکان دریافت اقامت دائم آمریکا را دارید مورد بررسی قرار دادیم. اینگونه می توانیم برداشت کنیم که از مجموع تمام مواردی که به شما شرح داده شد یکی از بهترین و قویترین اقتصاد های قدرتمند جهان در اختیار کشور آمریکا است. زندگی در آمریکا همراه با مزایای بی شماری است. شما با زندگی در آمریکا این امکان را خواهید داشت که از کیفیت بالای زندگی در این کشور بهره مند شده و بازار کسب و کار خود را به بالاترین سطح خود برسانید.  

 

برای سرمایه گذاری، آمریکا بی شک یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت در بین تمام کشور های جهان می باشد. از لحاظ شاخص های تحصیلی نیز کشور آمریکا همراه با دانشگاه های بسیار خوبی که دارد می تواند به عنوان بهترین کشور جهان برای تحصیل در نظر گرفته شود. سیستم بهداشتی نیز در کشور آمریکا بسیار پیشرفته است. درهای آمریکا بر روی ایرانیان هم اکنون باز است؛ چیزی که در چند سال پیش اینگونه نبود. این امکان برای شما به وجود آمده است که با داشتن شرایط لازم به آمریکا مهاجرت کنید و بتوانید به راحتی به همراه خانواده خود در این کشور زندگی کنید.

 

 

 

 به جهت دریافت  مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد اقامت دائم آمریکا می توانید به صورت مستقیم با متخصصان و کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین به صورت رایگان با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 -021 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

دانشگاه های آمریکا گران هستند اما امکان دریافت بورسیه در آنها وجود دارد هزینه تحصیل چیزی. دانشگاه های آمریکا بین 20 تا 90 هزار دلار می باشد. اما به طور میانگین برای تحصیل در دانشگاه های دولتی آمریکا ۲۳۰۰۰ دلار و در حدود ۶۰.۰۰۰ دلار نیز باید در دانشگاه های خصوصی آمریکا هزینه کنید.

در تمام کشور های جهان اعطای تابعیت یا بر اساس خون است و یا خاک. اعطای تابعیت در کشور آمریکا نیز بر اساس  خاک می باشد. با تولد در آمریکا فرزند شما می تواند تابعیت این کشور را اخذ کند. 

بله شما می توانید از طریق ویزای نوع H1 ، EB3 ، H1B و J1 اقامت آمریکا را دریافت کنید.

بله – شما با ۵۰۰ هزار دلار در آمریکا با دریافت ویزای نوع EB 5 و با ۳۰۰ هزار دلار از طریق ویزای E2 این امکان را خواهید داشت که اقامت آمریکا را دریافت کنید.

بله این امکان برای شما وجود دارد تا از طریق ازدواج با اتباع آمریکا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. تابعیت این کشور را نیز می توانید تنها پس از چند سال دریافت نمایید.

برای تحصیل در آمریکا مهمترین شرایطی که باید داشته باشید؛ مدرک زبان، پرداخت شهریه و دریافت برگه پذیرش است.

بله همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال متقاضی اقامت آمریکا می توانند با داشتن شرایط لازم اقامت آمریکا را دریافت کنند. همسر متقاضی نیز این امکان را خواهد داشت که در آمریکا تا 40 ساعت مشغول به کار شود.

این امکان وجود دارد که هنرمندان و ورزشکاران و تمام کسانی که استعدادهای برتر و توانایی های ویژه ای را دارند اقامت امریکا را اخذ کنند.

بسته به این که شرایط شما چیست بهترین روش مهاجرت و دریافت اقامت آمریکا متفاوت می باشد. شما می توانید برای ارزیابی بهترین روش مهاجرت بر اساس شرایط خود فرم مهاجرتی آنلاین کاربین را تکمیل کنید. تا کارشناسان مجموعه کاربین بهترین روش اخذ ویزای تحصیلی آمریکا را به شما معرفی کنند. اما به صورت کلی در حال حاضر اقدام از طریق ویزای برنامه E2 آمریکا بهترین روش اقامتی می باشد.

به صورت کلی اینگونه می توانیم بگوییم که ویزای E2 آمریکا در حال حاضر بهترین روش مهاجرتی برای ایرانیان است.

بله شما از طریق اخذ ویزای کاری EB3 آمریکا می توانید ساده و سریع به این کشور مهاجرت کنید. این روش اخذ اقامت آمریکا بسیار ساده بوده و شما نیازی به مدرک زبان و سرمایه نخواهید داشت.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر