کار در اتریش

کار در اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که از نظر میزان شادی جهانی در جایگاه یازدهم در کل دنیا قرار دارد و با جمعیتی 9 میلیون نفری از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که اقتصاد کشور اتریش نیز در مقایسه با کشورهای دیگری که در قاره اروپا وجود دارند بسیار پررونق‌تر است. تمامی این عوامل در کنار یکدیگر باعث می‌شوند تا کار در اتریش یکی از جذاب‌ترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد.


باتوجه‌به نیاز شدیدی که دولت این کشور برای نیروهای کار متخصص دارد شرایطی فراهم شده است که نیروهای متخصص در زمینه‌های مختلف بتوانند با کمترین هزینه و به ساده‌ترین شکل ممکن به این کشور مهاجرت کنند. البته باتوجه‌به تقاضای زیادی که برای مهاجرت کاری به این کشور وجود دارد باید بدانید که مهاجرت شما دارای شرایط خاصی نیز خواهد بود. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص کار در کشور اتریش و مهاجرت کاری به این کشور هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید تا اطلاعات موردنیاز خود را دراین‌خصوص به دست بیاورید.

شرایط کار در اتریش

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

شرایط کلی که برای کار در اتریش وجود دارد

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که از نظر نرخ بیکاری در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و همین عامل نیز باعث شده تا نیاز به نیروهای متخصص و فنی در این کشور به میزان زیادی احساس شود. یکی از مهم‌ترین شروطی که برای کار در اتریش وجود دارد این است که شما حتما باید دانش تخصصی درباره زبان رسمی مردم این کشور داشته باشید. آشنایی با این زبان به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شکل بهتری با مردم این کشور ارتباط داشته باشید و زندگی خوبی را در این کشور تجربه کنید.


از طرف دیگر نباید فراموش کنید که هرچه رزومه بهتری برای کارکردن در کشور اتریش داشته باشید می‌توانید موقعیت‌های شغلی بهتری را پیدا کرده و در نتیجه درآمد بالاتری را نیز در این کشور تجربه کنید. کارکردن در کشور اتریش ممکن است چالش‌های مهمی را نیز برای شما به همراه داشته باشد که از جمله این چالش‌ها می‌توان به قانونمند بودن مردم این کشور اشاره کرد.

مزایای کار در اتریش

کار در کشور اتریش چه مزایای مهمی را برای ما دارد؟

یکی از مهم‌ترین مزایای کار در اتریش این است که شما می‌توانید سطح رفاه بسیار خوبی را تجربه کنید. میزان درآمدی که نیروهای متخصص در این کشور می‌توانند داشته باشند نسبت به هزینه آنها بسیار مناسب است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا رفاه اقتصادی خوبی را در این کشور تجربه کنند. البته باید بدانید که عوامل مختلفی روی این میزان درآمد تاثیرگذار هستند که در ادامه بیشتر دراین‌خصوص صحبت خواهیم کرد. در کشور اتریش امکان پیشرفت شغلی بسیار زیادی وجود دارد.

مزایای کار در اتریش

شرکت‌هایی که در حال حاضر در کشور اتریش فعالیت دارند بیشتر شرکت‌های بین‌المللی هستند یا این‌که ارتباطات خوبی را با شرکت‌های بین‌المللی دارند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا امکان پیشرفت شغلی زیادی برای شما وجود داشته باشد. زمانی که شما ویزای کاری کشور اتریش را دریافت می‌کنید در واقع این امکان را دارید تا اعضای خانواده خود را نیز به این کشور بیاورید. برای این کار تنها کافی است که ویزای همراه را دریافت کنید. برای اخذ ویزای همراه کشور اتریش تنها کافی است که تمکن مالی و مدارک و اسناد یک واحد آپارتمان اجاره یا خریداری شده را به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهید.

درخواست برای کار در اتریش

چگونه برای پیداکردن کار در اتریش درخواست دهیم؟

یکی از نکات بسیار کلیدی و مهمی که باید در خصوص کار در اتریش بدانید پیداکردن کار در این کشور است. به‌طورکلی جامعه کشور اتریش جامعه‌ای کوچک است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا پیداکردن کار در آن چندان سخت نباشد. بااین‌حال اگر شما با چالشی در این مسیر مواجه شدید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از آژانس‌های کاریابی در این زمینه کمک بگیرید. این آژانس‌ها معمولا خدمات خود را به‌صورت آنلاین نیز در اختیار شما قرار می‌دهند و نیازی به مراجعه حضوری وجود ندارد.


پس از این‌که کارفرمای دلخواه خود را در کشور اتریش پیدا کردید زمان آن است که وارد خاک این کشور شده و جلسه حضوری خود را با کارفرمایی که انتخاب کرده‌اید برگزار کنید. برای این کار شما می‌توانید از هریک از انواع ویزاهای مختلف کشور اتریش استفاده کنید. با حضور در جلسه حضوری شما دعوت‌نامه‌ای را از کارفرمای خود دریافت خواهید کرد که می‌توانید این دعوت‌نامه را در کنار مدارکی که در ادامه بیان می‌کنیم در اختیار اداره مهاجرت کشور اتریش یا سفارت این کشور قرار داده و درخواست صدور اقامت خود را ارسال کنید.

درآمد در کشور اتریش

میزان درآمد کارکنان در کشور اتریش چقدر است؟

به‌طورکلی باید بدانید که میانگین درآمد در کشور اتریش برابر 1848 یورو است که تقریبا معادل 2369 دلار در کشور آمریکا است. این میزان حقوق نسبت به هزینه‌هایی که شما در کشور اتریش دارید بسیار بالاست و به همین علت نیز شما می‌توانید زندگی خوبی را در این کشور تجربه کنید. البته نباید فراموش کنید که بازه حقوقی که شما دارید کاملا متفاوت از این میانگین خواهد بود و البته به عوامل مختلفی نیز بستگی دارد که باید به این عوامل دقت داشته باشید.


اولین عاملی که روی میزان درآمد شما در کشور اتریش تاثیرگذار است پوزیشن شغلی شماست. برای کار در اتریش شما باید تلاش کنید تا به دنبال موقعیت‌های شغلی باشید که بیشترین درآمد را دارند. در ادامه درباره برخی از این مشاغل صحبت خواهیم کرد. در مرحله بعدی شما باید بدانید شهری که در آن مشغول به کار هستید نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی میزان درآمد نهایی شما داشته باشد. میزان تجربه و رزومه‌ای که شما برای خود آماده کرده‌اید نیز به طور مستقیم با میزان درآمد شما در ارتباط خواهد بود. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما تلاش کنید تا رزومه خوبی را برای خود تهیه کنید.

مدارک موردنیاز برای کار در اتریش

برای کار در اتریش به چه مدارکی نیاز داریم؟

احتمالا یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای شما به وجود آمده این است که برای کار در اتریش به چه مدارکی نیاز داریم؟ از جمله مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

– مدارک شغلی که شما باید برای پیداکردن کارفرما ارائه دهید که از جمله آنها می‌توان به رزومه، سابقه‌های کاری پیشین و … اشاره کرد.
– مدارک تحصیلی که مربوط به تحصیلات تخصصی شما در زمینه کاری که دارید است. البته درصورتی‌که در زمینه کاری خود تحصیلات ندارید بهتر است سایر مدارک تحصیلی که دارید را نیز در لیست مدارک قرار دهید.
– مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی که بهتر است به زبان رسمی این کشور ترجمه شده باشند.
– پاسپورت معتبر برای مهاجرت به کشور اتریش
– دریافت دعوت‌نامه از کارفرما و قراردادن این دعوت‌نامه در لیست مدارک نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
– شما باید انگیزه‌نامه خود از مهاجرت کاری به این کشور را نیز در لیست مدارکی که دارید قرار دهید.
– مدرک بانکی مبنی بر تمکن مالی برای زندگی در کشور اتریش

بهترین مشاغل در اتریش

بهترین موقعیت‌های شغلی در کشور اتریش کدام موقعیت‌ها هستند؟

کشور اتریش مانند بسیاری از کشورهای دنیا یک کشور صنعتی است که دارای موقعیت‌های شغلی زیادی در این حوزه است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا پذیرش زیادی نیز از میان مهاجران خارجی داشته باشد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد کار در اتریش را دارید احتمالا این سوال در ذهن شما نیز به وجود آمده که بهترین موقعیت‌های شغلی در این کشور کدام گزینه‌ها هستند؟ ما در این بخش قصد داریم پاسخ کاملی را به این سوال در اختیار شما قرار دهیم.


یکی از موقعیت‌های شغلی بسیار جذابی که در کشور اتریش وجود دارد موقعیت‌های شغلی مرتبط با مهندسی هستند. مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر سه حوزه فوق‌العاده کارآمد و جذاب در کشور اتریش به شمار می‌آیند که دولت این کشور هرساله متخصصان زیادی را در این حوزه‌ها جذب‌ می‌کند. بااین‌وجود شاید برای شما جالب باشد که بدانید مدیریت اجرایی پردرآمدترین موقعیت شغلی در این کشور به شمار می‌آید که دارای میانگین حقوق 90590 یورو در سال است.


در جایگاه‌های بعدی که در این لیست قرار دارند به ترتیب می‌توان به حوزه‌های خدمات مالی، بازاریابی، کنترل مالی و استراتژی و … اشاره کرد. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد کار در اتریش را دارید حتما باید به این نکته دقت داشته باشید که این موقعیت‌های شغلی درآمد بیشتری دارند. البته نباید فراموش کنید که سایر موقعیت‌های شغلی در کشور اتریش نیز دارای درآمد مخصوص به خود هستند و می‌توانند زندگی راحتی را برای شما به ارمغان بیاورند.

نتیجه‌گیری

کار در اتریش می‌تواند به‌عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور شناخته شود. شما با کارکردن در این کشور می‌توانید از شرایط شغلی بسیار خوبی برخوردار بوده و از طرف دیگر درآمد بسیار خوبی را نیز در این کشور داشته باشید. نباید فراموش کنید که امروزه در کشور اتریش امکان پیشرفت شغلی به میزان زیادی وجود دارد. برای کارکردن در کشور اتریش و مهاجرت کاری به این کشور به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه کاریابی ما نیز استفاده کرده و از خدمات و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهیم بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

رفاه اقتصادی بالا
امکان پیشرفت شغلی زیاد
همراه بردن اعضای خانواده

به‌طورکلی باید بدانید که میانگین درآمد در کشور اتریش برابر 1848 یورو است که تقریبا معادل 2369 دلار در کشور آمریکا است.

مدیریت اجرایی پردرآمدترین موقعیت شغلی در این کشور به شمار می‌آید که دارای میانگین حقوق 90590 یورو در سال است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی