کار در کشور دانمارک

کار در دانمارک

در گذشته مهاجرت به کشورهایی نظیر دانمارک برای بسیاری از ایرانیان حتی قابل‌تصور هم نبود؛ اما امروزه کار در دانمارک جزو جذاب‌ترین گزینه‌های مهاجرت کاری به شمار می‌رود. چرا زندگی در دانمارک در اولویت مهاجرین است؟ دانمارک از نظر آب‌وهوا در شرایط خوبی به سر می‌برد و همچنین بهره بردن از مشاغل متنوع و داشتن امنیت مالی، مزیت های دیگر مهاجرت کاری به دانمارک است.

 

دانمارک در شمال اروپا واقع است که از نظر دسترسی به اروپا در بهترین موقعیت جغرافیایی قرار دارد. کپنهاگ به‌عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شود. 80 درصد مردم دانمارک مسیحی پروتستان بوده و زبان مردم در این کشور دانمارکی است. بسیاری از دانمارکی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند؛ اما شما حتماً باید با زبان دانمارکی آشنا باشید و جزو ضروری‌ترین شرایط مهاجرت به این کشور است.

 

دانمارک برای فرهنگ، آموزش و برنامه‌های اجتماعی اهمیت زیادی قائل است و به لذت‌بردن شهروندان از زندگی و رفاه آنها، توجه می‌کند. در این مقاله با بررسی کشور دانمارک نهایتاً متوجه خواهید شد که چرا مهاجرین از بین کشورهای مختلف به دانمارک علاقه‌مند هستند.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

شرایط زندگی در دانمارک

احتمالاً شما هنگام خواندن این مقاله تصمیم گرفته‌اید که از کشور خود نقل‌مکان کنید؛ بنابراین بهتر است به طور کامل با شرایط زندگی و کار در کشوری مانند دانمارک آشنا شوید تا بتوانید تصمیم‌گیری آسان‌تری داشته باشید. کشور دانمارک به‌عنوان کشوری توسعه‌یافته شناخته می‌شود، همچنین به یکی از شادترین کشورها در جهان معروف است و کار در دانمارک می‌تواند به بهبود زندگی شما کمک کند.

کشور محبوب دانمارک

مزایای زندگی در دانمارک

• طبیعت زیبا برای تفریح و گردشگری
• اهمیت سلامتی و تندرستی در دانمارک
• وجود امکانات فراوان با¬هدف لذت از زندگی
• مراقبت‌های بهداشتی رایگان
• تحصیل رایگان در دانمارک
• هزینه اجاره منزل مقرون‌به‌صرفه
• نزدیکی به شهرهای اروپایی

مزایای زندگی در دانمارک

مزایای کار در دانمارک

• امنیت مالی بالا
• تأکید بر کار گروهی
• توجه به تعادل بین کار و زندگی
• مشاغل بین‌المللی با آینده درخشان
• میانگین 37 ساعت کار در هفته
• اشتغال در کشوری توسعه‌یافته
• تأکید مدیران بر بهره‌وری بیشتر کارکنان
• دریافت حقوق بالا باتوجه‌به ساعات کاری

فرصت‌های شغلی در دانمارک

دانمارک هر دو سال یکبار لیستی از کمبود مشاغل کشور خود را منتشر می‌کند، این لیست به لیست مثبت معروف است. شما می‌توانید با مراجعه به این لیست و باتوجه‌به مهارت‌ها و سوابق خود، شغل موردنظر خود را انتخاب کنید. بازاریابی، فروش، متخصص تغذیه، روزنامه‌نگاری، پرستاری، مهندسی عمران، روابط‌عمومی، مدیریت، داروسازی و… از جمله مشاغل پرطرف‌دار موجود در این لیست هستند که از طریق این مشاغل می‌توانید کار در دانمارک را تجربه کنید.

شرایط کاری در دانمارک

حقوق در دانمارک چقدر است؟

اگر موفق به پیداکردن کار در دانمارک شدید، می‌توانید حقوقی که در ادامه به آن اشاره شده است را تجربه کنید. متوسط حقوق ناخالص سالانه تا سال 2019 در دانمارک، حدود 520000 کرون یا به عبارتی 84000 دلار آمریکا محاسبه شده است. به‌عبارت‌دیگر شما می‌توانید به طور میانگین ماهانه حقوقی معادل 47000 کرون و یا 7000 دلار آمریکا دریافت کنید.


این میزان حقوق بدون درنظرگرفتن مالیات محاسبه شده است. میزان حقوق دریافتی به مدارک تحصیلی، مهارت‌ها، سوابق و شغل اتخاذ شده بستگی دارد؛ بنابراین نمی‌توان برای همه افراد یک نسخه پیچید. باید این نکته را در نظر بگیریم که حقوق یک پزشک با یک فروشنده در هیچ کشوری برابری نمی‌کند و در هر مرکز و شرکتی رده‌های شغلی متفاوتی وجود دارد که حقوق متناسب با رده شغلی در نظر گرفته می¬شود.

دستمزد و درآمد در دانمارک

آشنایی با مالیات در دانمارک

دانمارک در مقایسه با برخی کشورها نرخ مالیاتی بالایی دارد، نرخ مالیات‌بردرآمد این کشور حدود 45 درصد محاسبه شده است؛ اما مردم این کشور از پرداخت مالیات‌بردرآمد خود راضی به نظر می‌رسند و جزو شادترین مردم جهان هستند. کار در دانمارک با درآمد خوبی همراه است و پرداخت مالیات از این درآمد، به رفاه مردم در این کشور کمک می‌کند.


دانمارکی‌ها با وجود پرداخت مالیات، می‌توانند از زندگی لذت ببرند و کیفیت زندگی خوبی را تجربه کنند. تحصیلات رایگان، کمک‌هزینه‌های دانشجویی، مرخصی‌های سالیانه، دسترسی همگانی به مراقبت‌های بهداشتی، پرداخت درصد بالایی از هزینه‌های مهدکودک فرزندان و دریافت حقوق بازنشستگی از جمله مزیت‌های رفاهی در این کشور به شمار می‌رود که در ازای دریافت مالیات برای آنها فراهم می‌شود.

بررسی هزینه‌های زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک بنا به اینکه قرار است به‌تنهایی زندگی کنید یا به‌عنوان یک خانواده، متفاوت است و شامل هزینه‌ کلی زندگی و هزینه اجاره می شود. آنچه در ادامه به آن می پردازیم هزینه‌هایی است که با استفاده از نظرسنجی و به‌صورت مطالعاتی تخمین زده شده است. هزینه ماهانه زندگی تک‌نفره بدون احتساب اجاره خانه 7223 کرون یا 1003 دلار است، همچنین هزینه زندگی یک خانواده چهارنفره 25996 کرون یا 3610 دلار بدون تخمین اجاره محاسبه شده است.

یک‌ خانه آپارتمانی یک‌خوابه و واقع در مرکز شهر با 7544 کرون اجاره می‌شود، البته برای اجاره این خانه اگر خارج از مرکز شهر باشد، باید 5741 کرون کنار بگذارید. هزینه اجاره آپارتمان‌های سه¬خوابه در مرکز شهر و خارج از مرکز به ترتیب 13212 کرون و 10213 کرون محاسبه شده است.

کیفیت بالای زندگی در دانمارک

چطور به دانمارک مهاجرت کاری داشته باشیم؟

اگر تصمیمتان برای مهاجرت کاری به دانمارک جدی است، باید مسیر مهاجرت کاری را طی کنید، مسیری که در آن شرایط و راه های متفاوتی وجود دارد و مدارکی موردنیاز است تا شما را به مقصد برساند. دریافت ویزای کاری و کار در دانمارک، یکی از پرطرف‌دارترین مسیرهای مهاجرت است؛ بنابراین شما باید ویزای کاری را دریافت کنید و سپس در آینده با استفاده از آن، برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید.

شرایط دریافت ویزای کاری

شرایط مهاجرین برای دریافت ویزای کار متفاوت است، به‌عبارت‌دیگر اگر شما شهروند اتحادیه اروپا باشید اصلاً نیازی به ویزا ندارید؛ اما اگر از سایر کشورها مانند ایران هستید، باید اقدام به دریافت ویزای کار کنید. برای این هدف باید بر اساس رشته تحصیلی، مدارک و سوابق خود به دنبال یک شغل متناسب با شرایط خود بگردید و از یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنید. دریافت ویزای کاری یکی از قدم‌های لازم جهت گرفتن اقامت دائم در کشور دانمارک است.

اقامت دائم در دانمارک

شما پس از اینکه ویزای کار دریافت کردید و مشغول کار در دانمارک شدید، باید برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهید؛ اما بهتر است پیش از اتمام مجوز موقت خود اقدام کنید؛ زیرا اگر فرصت را از دست بدهید و اقامت موقت شما باطل شود، از تاریخ اتمام مجوز به بعد، شما به‌صورت غیرقانونی ساکن دانمارک هستید و در این صورت عواقب اسکان غیرقانونی دامن‌گیرتان خواهد شد.


درخواست اقامت دائم نیازمند شرایط اولیه و شرایط تکمیلی است. به بیان دیگر شما باید شرایط اولیه و حداقل دو مورد از شرایط تکمیلی را برای دریافت اقامت دائم داشته باشید. دریافت اقامت دائم به نظر سخت می‌رسد؛ اما اگر با استاندارهای این کشور آشنا باشید و مسیر درستی را انتخاب کنید، نهایتاً مجوز اقامت دائم را دریافت خواهید کرد.


شرایط اولیه دریافت اقامت دائم


• سن بالای 18 سال
• باید در حال حاضر شغل داشته باشید.
• حداقل 3 سال و 6 ماه شاغل بوده باشید.
• نباید بدهی عمومی داشته باشید.
• دارنده 8 سال اقامت قانونی در دانمارک باشید.
• آزمون زبان دانمارکی 2 را بگذرانید.


شرایط تکمیلی اقامت دائم دانمارک


• موفق به گذراندن آزمون زبان دانمارکی 3 شده باشید.
• حداقل 4 سال شاغل بوده باشید.
• قبولی در آزمون شهروند فعال
• بالاتر بودن درآمد سالانه شما از میزانی مشخص

دریافت اقامت دائم دانمارک

بیشترین مهاجران دانمارکی از کجا می‌آیند؟

کشور مهاجرپذیر دانمارک با معرفی لیست مثبت کمبود مشاغل و استقبال از مهاجرین، هرساله افراد زیادی را به کشور خود جذب می‌کند و کار در دانمارک یکی از مهم‌ترین اهداف مهاجرین است. تعداد مهاجران ساکن در دانمارک تا ژانویه 2022، بیش از 44000 نفر محاسبه شده‌ است. لهستان، سوریه و رومانی به ترتیب گروه‌های بزرگ مهاجران در این کشور را تشکیل داده‌اند.

مسیر یافتن شغل در دانمارک

شما با یافتن شغل می‌توانید شانس خود را برای زندگی در دانمارک امتحان کنید. همان‌طور که در مقاله اشاره شد، دانمارک هر دو سال یکبار لیستی از کمبود مشاغل خود را منتشر می‌کند. حال شما هستید که باید با یادگیری زبان انگلیسی و به‌ویژه دانمارکی، به سایت‌های مختلف کاریابی در اینترنت مراجعه کنید و رزومه خود را جهت بررسی ارسال کنید.

مهاجرت به دانمارک
سخن پایانی

زندگی در دانمارک از مزایای مختلفی برخوردار است و یک مهاجر قبل از رفتن، استاندارد زندگی در کشور مقصد را با کشور خود مقایسه می‌کند. سبک زندگی و برنامه‌های رفاه اجتماعی در دانمارک موردتوجه ویژه مسئولان این کشور است. دریافت مالیات در این کشور نیز صرف افزایش استاندارد و کیفیت زندگی در آن می‌شود. در کشوری مانند دانمارک می‌توانید از زندگی لذت ببرید و در طول هفته با بهره‌وری بالا؛ اما ساعت کاری کم، بین کار و زندگی خود تعادل ایجاد کنید. اگر کار در دانمارک را انتخاب کرده اید، باید بدانید مهاجرت کاری تنها با مشاوره و همراهی یک تیم باتجربه و باسابقه درخشان مثل کاربین امکان‌پذیر می‌شود.

مقاله ی پیشنهادی : 

مهاجرت کاری به دانمارک

سوالات متداول

• طبیعت زیبا برای تفریح و گردشگری
• اهمیت سلامتی و تندرستی در دانمارک
• وجود امکانات فراوان با¬هدف لذت از زندگی
• مراقبت‌های بهداشتی رایگان
• تحصیل رایگان در دانمارک
• هزینه اجاره منزل مقرون‌به‌صرفه
• نزدیکی به شهرهای اروپایی

بازاریابی، فروش، متخصص تغذیه، روزنامه‌نگاری، پرستاری، مهندسی عمران، روابط‌عمومی، مدیریت، داروسازی و…

به طور میانگین ماهانه حقوقی معادل 47000 کرون و یا 7000 دلار آمریکا

هزینه ماهانه زندگی تک‌نفره بدون احتساب اجاره خانه 7223 کرون یا 1003 دلار است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی