کار در دبی

کار در دبی

دبی یکی از شهرهای کشور رو به پیشرفت امارات است. حتی تصاویر هم گویای آن است که این کشور در طی دو دهه اخیر تغییرات بسیار چشمگیری کرده است. این ‌همه رشد حاکی از وجود فرصت‌های شغلی بسیار زیادی بوده که در کنار حقوق معاف از مالیات توانسته است جمع کثیری از مهاجران را به سمت خود فرابخواند. با کار در دبی هم می‌توانید بر درآمد خود بیفزایید و هم نیازی نیست تا فرسنگ‌ها از ایران دور شوید.


برای کار در امارات و یا سایر کشورها باید با فرهنگ، آداب ‌و رسوم و شرایط اقامت در آن کشور آشنا باشید تا بتوانید به ‌خوبی از پس آن برآیید. شاید خواندن این مقاله و چندین نمونه دیگر در اینترنت دید کلی شما را تغییر دهد؛ اما آنچه بیش از هر کار می‌تواند راهگشای شما باشد، کمک ‌گرفتن از مشاوران حرفه‌ای مجموعه کاریابی بین‌المللی کاربین است. با ما همراه باشید تا هم با شرایط کار در امارات آشنا شوید و هم بدانید که این مجموعه می‌تواند چه خدماتی را در اختیار شما قرار دهد.

فرم مشاوره رایگان

دبی از نظر ساخت ‌و ساز در حال پیشرفت است

آنچه خواهید خواند:

با امارات شروع کنید

امارات متحده عربی علاوه بر دبی از ۶ امارت دیگر نیز تشکیل شده و دبی یکی از شهرهای اصلی و توریست‌پذیر کشور امارات متحده عربی است. این کشور در واقع نقطه اصلی تلاقی سنت و مدرنیته محسوب می‌شود. جامعه سنتی دبی در کنار پیشرفت افسارگسیخته مدرنیته توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. اگر می‌توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید، در این کشور با هیچ مشکلی روبه‌رو نخواهید شد. دلیل آن نیز تسلط ۸۵ درصد مهاجران کاری به این زبان است. با این ‌حال، برای ارتباطات روزمره دانستن اندکی زبان عربی خالی‌ از لطف نیست. اگر امارات را انتخاب کرده‌اید؛ یعنی تمایل به کار در دبی دارید و این نشان می‌دهد که به‌ خوبی می‌دانید جز ابوظبی سایر امارات پیشرفت خود را با استاندارد زندگی جهانی تطبیق نداده‌اند.

برخی مشاغل مهندسی دارای کمبود نیرو است

فرش قرمز کدام مشاغل برای شما پهن است؟

کشور نفت‌خیز امارات با تنها ده میلیون جمعیت و ۳ درصد نرخ بیکاری مملو از فرصت‌های شغلی است که می‌توانید روی آن‌ها حساب باز کنید. اقتصاد این کشور اندکی وابسته به نرخ نفت است؛ اما تکیه اصلی آن بر صنایع دیگری است که رشد چشمگیری داشته‌اند. در واقع، نه‌ تنها نفت و پتروشیمی، بلکه صنایع آلومینیوم، قایق‌سازی، ساخت ‌و ساز ساختمانی، شیلات و صید ماهی و حتی صنایع ‌دستی نیز توانسته‌اند خود را با سایر صنایع هم مسیر کنند.

شرکت های بزرگ و چندملیتی در دبی

در کنار همه این صنایع وجود سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ چند ملیتی مانند هیلتون، ماریوت، اتحاد ایرویز، آسترازینکا، اسپلش، وبر شایک و TheOne نیز به‌ عنوان نقطه امیدی برای استخدام منتظر شما هستند. اما آنچه بیشتر در میان همه مشاغل و صنایع برای افراد تحصیل‌کرده و مهاجر جذابیت دارد، صنعت ساخت ‌و ساز، حوزه امور مالی و سرمایه‌گذاری، لجستیک، فناوری و گردشگری است. برای کار در دبی می‌توانید روی صنایعی مانند علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی حساب ویژه‌ای باز کنید. دلیل آن نیز کمبود مهارت نیروی کار انسانی در این حوزه‎‌‌ها است. حوزه بهداشت و سلامت نیز می‌تواند یکی از مواردی باشد که اگر در آن سررشته دارید، به ‌سادگی می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

مشاغل اغلب دارای قرارداد کوتاه مدت است

مشاغل فصلی که شما را فرامی‌خوانند

آنچه کاریابی در دبی را کمی سخت می‌کند، وجود قراردادهای کوتاه‌مدت و رواج شغل‌های تابستانی است. نمی‌توانید امیدوار باشید شغلی که پیدا کرده‌اید تا سال‌ها می‌تواند شما را تأمین کند. با این ‌حال، مشاغل حوزه گردشگری مانند هتلداری و گردشگری طرفداران بیشتری دارد و فرصت‌های زیادی را پیش رویتان قرار می‌دهد. ساخت‌ و ساز، نفت و خرده‌فروشی هم برای کارهای کوتاه‌مدت در این شهر بسیار مناسب هستند.

 

از طرف دیگر، برخی مشاغلی که در حوزه آموزشی هستند، در میان مهاجران بسیار طرفدار دارند. یکی از این مشاغل تدریس زبان انگلیسی است. اگر تافل دارید، کار برای شما در بسیاری از مدارس، کالج‌ها یا حتی دانشگاه‌ها و مراکز تدریس زبان زیاد است. به دلیل وجود مهاجران انگلیسی‌زبان در این شهر، بومی‌های این منطقه مشتاق یادگیری زبان هستند. دسته سوم مشاغل نیز آن‌هایی هستند که لازم است ابتدا دوره کارآموزی را بگذرانید. این مشاغل بسیار سخت و کم پیدا می‌شوند و دلیل آن اعتقاد ساکنان دبی بر قراردادهای کوتاه‌مدت است. حمایت کم از این مشاغل و سختی اخذ ویزا در کنار هم مانع از ریسک سازمان‌ها برای برپایی دوره کارآموزی در این کشور می‌شود.

برای ویزا به سفارت نروید

بدون ویزا، هرگز!

برای اقامت در کشور امارات لازم است تا مانند هر کشور دیگری ویزا دریافت کنید. در این بین، فراموش نکنید که دبی مانند کشورهای اروپایی یا آمریکایی به شما گرین کارت یا اقامت دائمی نخواهد داد. پس آنچه در نهایت به دست خواهید آورد، تنها ویزای موقت برای کسب ‌و کار در این کشور است. به‌ عنوان یک ایرانی می‌توانید یکی از انواع ویزایی را که در ادامه شرح خواهیم داد، دریافت کنید:


• ویزا با طعم قرارداد کار: این ویزا زمانی به شما داده می‌شود که در شرکتی استخدام شوید که در دبی مستقر است. با وجود این ویزا می‌توانید بین دو تا سه سال در این کشور بدون هیچ مشکلی اقامت داشته باشید.
• سرمایه‌گذاری در حوزه املاک: می‌توانید با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش مالی داشته باشد، سه سال در دبی زندگی کنید.
• خودتان کارفرمای خودتان باشید: اگر هنوز موفق به پیدا کردن کار در دبی نشده‌اید، می‌توانید خودتان در این شهر و کشور امارات شرکتی راه‌اندازی کرده و ویزای سه ‌ساله دریافت کنید. در صورتی‌ که بتوانید از نظر دولت امارات شرایط ویژه‌ای را احراز کنید، می‌توانید موفق به کسب ویزای طلایی شوید. این ویزا در دو نوع ۵ و ۱۰ساله در اختیار شما قرار می‌گیرد که هر کدام بسته به میزان آورده نقدی شما و سرمایه‌گذاری که کرده‌اید، به شما داده می‌شود.


درست است که مجوز اقامت به ایرانیان بسیار راحت‌تر از اتباع سایر کشورها داده می‌شود؛ اما آنچه مهم و مسلم است، این است که باید تأییدیه امنیتی را از دولت دریافت کنید. برای این کار باید به سازمان دولتی مربوطه که برای این امر در نظر گرفته شده است، مراجعه کنید.

کارت شناسایی مهاجران در امارات

اقدام برای ویزا به سبک ایرانیان

قبل از این که موفق به کار در دبی شوید، باید بتوانید ویزای خود را دریافت کنید. نکته مهمی که باید بدانید، این است که برای دریافت ویزا نمی‌توانید از طریق سفارت اقدام کنید. راه‌های جالبی در اختیار ایرانیان قرار داده شده است که شاید نتوانید تصور کنید. برای این که بتوانید ویزای اقامت دریافت کنید، سه گروه در امارات می‌توانند به شما کمک کنند.


شرکت‌های هواپیمایی مستقر در خود کشور امارات، آژانس مسافرتی یا هتلی که در آن اقامت دارید، سه ‌راه میان‌بر برای ارسال درخواست اقامت هستند. در این بین، کمک ‌گرفتن از این سه گروه یک شرط بسیار مهم دارد و آن این است که حتماً در هنگام درخواست از سایر خدمات آن‌ها استفاده کرده باشید. به ‌عنوان ‌مثال؛ در هتل مورد نظر اقامت داشته باشید یا از شرکت هواپیمایی بلیط تهیه کرده باشید.

برای دریافت ویزا چه مدارکی مورد نیاز است؟

چه مدارکی باید در دست داشته باشید؟

قبل از هر کاری مدارک خود را آماده کنید تا در ادامه مسیر با مشکل روبه‌رو نشوید. این مدارک شامل یک فرم درخواست ویزا است که باید پر کرده و کپی پاسپورت خود را ضمیمه آن کنید. دو عکس پرسنلی جدید و البته در اندازه عکس پاسپورت خود با شرایطی که دولت امارات تعیین کرده، نیز ضروری است. ویزایی که با آن وارد دبی شده‌اید، به‌ صورت اصل و کپی، کپی پروانه تجارت شرکتی که در آن استخدام شده‌اید، مدرک اقامت اسپانسری که شما را به امارات دعوت کرده است، کپی از کارت تأسیس و رونوشت از قرارداد اجاره نیز لازم هستند.


پس از تهیه این مدارک، باید مجوز ورودی تهیه کنید. گام اول دریافت تأییدیه امنیت مهاجرت شما است. پس از دریافت این نامه برای دریافت اقامت اقدام کنید و هزینه‌هایی را که لازم است، بپردازید. پس از طی ‌کردن همه مراحل به شما شناسه امارات تعلق می‌گیرد که با یک مهر در ویزای شما مشخص می‌شود. اکنون شما می‌توانید تا چند سال در دبی بمانید.

وقت کاریابی است

نه ‌تنها کار در دبی بلکه کار کردن در هر کشور دیگری نیازمند آن است که ابتدا کار مورد نظر خود را پیدا کنید. هر کشوری راه خاص خود را برای استخدام دارد. اگرچه وجود سایت‌های آنلاین و کاریابی آنلاین یکی از این راه‌ها محسوب می‌شود؛ اما یک راه همیشه وجود دارد که می‌تواند کمک شایانی به شما کند: مؤسسه کاریابی بین‌المللی کاربین! با کمک مؤسسه کاربین از همین ایران و حتی قبل از سفر می‌توانید کار مورد نظر خود را پیدا کنید، استخدام شوید و با خیال راحت از این که در دبی می‌توانید امرارمعاش کنید، برای مهاجرت برنامه بریزید. از این رو، سری به سایت کاربین بزنید تا بتوانید با این شیوه راحت آشنا شوید.

کلام پایانی

همه ما دوست داریم تا به هر طریقی آینده خود و خانواده‌مان را تضمین کنیم. اشتغال در شغلی که مناسب ما است و زندگی در کشوری که آینده درخشانی دارد، می‌تواند برای هر کدام از ما مفهوم متفاوتی داشته باشد. کار در دبی می‌تواند یکی از این راه‌ها باشد که شما را به آرزوهایی که در سر دارید، می‌رساند. تنها نکته اینجا است که هرگز به ‌تنهایی برای این کار اقدام نکنید. قبل از آن به مجموعه کاربین سری بزنید و از مشاوران آن تقاضای کمک کنید. به ‌این ‌ترتیب، راحت‌ترین مسیر را انتخاب خواهید کرد.


مجموعه کاریابی بین‌المللی کاربین، با مجوز رسمی از وزارت کار ایران و همکاری با کمپانی‌های معتبر کاریابی در سراسر کشور، این افتخار را دارد تا در شرایط سخت کنار شما باشد و شما را برای رسیدن به آرزوهایتان همراهی کند. از این رو، برای کار در دبی میتوانید روی کمک‌های این مجموعه حساب کنید.

مقاله ی پیشنهادی : 

لیست مشاغل مورد نیاز در دبی

سوالات متداول

نفت و پتروشیمی
صنایع آلومینیوم
قایق‌سازی
ساخت ‌و ساز ساختمانی
شیلات و صید ماهی
صنایع ‌دستی

هیلتون، ماریوت، اتحاد ایرویز، آسترازینکا، اسپلش، وبر شایک و TheOne

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی