کار در انگلستان

کار در انگلستان

اگر به فکر کار در انگلستان هستید، باید بدانید مسیری که پیش روی شما است، به ‌سادگی اشتغال در سایر کشورها نیست. روندی که باید بپیمایید، کمی چالش‌برانگیز و گاهی گیج‌کننده است، البته اگر بتوانید از افراد خبره و ماهر کمک بگیرید، می‌توانید به‌ سلامت از این مسیر سخت عبور کنید، اما قبل از آن باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

 

اگر این مقاله را تا انتها بخوانید، به ‌خوبی متوجه می‌شوید که لازم است تا چه پیش‌نیازهایی برای استخدام در این کشور را فراهم کنید و کدام ویزا بیشتر برای شما مناسب است. با این‌ وجود، ما به شما توصیه می‌کنیم که بی‌گدار به آب نزنید. مجموعه کاربین مشاورین مجربی در زمینه استخدام در سایر کشورها دارد و می‌تواند حتی در زمینه کاریابی در انگلستان نیز به شما کمک کند. این مقاله را بخوانید و سپس با مشاوران این مجموعه صحبت کنید.

فرم مشاوره رایگان

برای کار در انگلستان ویزاهای مختلفی وجود دارد

آنچه خواهید خواند:

کاریابی در انگلستان

برای این که بتوانید در کشور انگلستان امرار معاش کنید، باید شغلی داشته باشید. این لازمه زندگی در هر کشوری است. برای پیدا کردن کار در انگلستان شیوه‌های زیادی وجود دارد. می‌توانید از سایت‌های آنلاین کمک بگیرید یا پس از مراجعه به این کشور به مؤسسات کاریابی مراجعه کنید. با این ‌حال، فراموش نکنید که گرفتن ویزای کاری در انگلستان نیازمند این است که در ابتدا استخدام شوید و سپس برای دریافت ویزا اقدام کنید. به همین دلیل، ما به شما توصیه می‌کنیم تا قبل از هر اقدامی از مؤسسات کاریابی بین‌المللی مانند کاربین کمک بگیرید.

 

نوشتن رزومه و ارسال آن برای شغلی که مورد نظر شما است، یکی از کارهای ضروری به حساب می‌آید. رزومه خود را ارسال کنید و پس از نهایی ‌شدن قرارداد کاری خود بسته به شرایطی که دارید، درخواست ویزای خود را ارسال کنید. با این شیوه به‌ محض ورود به انگلستان شما شاغل هستید. می‌توانید روی مجموعه کاربین برای دریافت ویزا و سایر موارد مانند تعیین وقت مصاحبه یا حتی پیدا کردن هتل و محل زندگی مناسب نیز حساب ویژه‌ای باز کنید. کاربین شما را در این مسیر تنها نمی‌گذارد.

شرایط کار در انگلستان

چه کسانی از نظر انگلیسی‌ها واجد شرایط هستند؟

برای کار در انگلستان به‌ عنوان فردی که دارای تابعیت کشوری دیگر است، باید شرایط خاصی را فراهم کنید تا دولت انگلستان بتواند ورود و اشتغال شما را تأیید کند. مهم‌ترین نکته داشتن ویزایی بوده که در حکم مجوز شما برای اقامت در این کشور است، البته برای به‌ دست ‌آوردن دل کارفرما نیز باید مهارت و تجربه کافی داشته باشید. در کنار همه این موارد، تسلط شما به زبان انگلیسی و اثبات آن توسط مدرکی معتبر می‌تواند از ضروریات مهاجرت به انگلستان محسوب شود.

 

هنگامی که تصمیم دارید به دنبال شغل باشید، قبل از هر کاری باید این کار را بر اساس مهارت، تجربه و دانش خود انجام دهید. تلاش کنید که این جستجو را معطوف به سمتی کنید که با این ویژگی‌ها هم ‌راستا باشد. از طرفی، توجه کنید که حقوقی که به دست می‌آورید، نیز بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر توانستید شغلی پیدا کنید که این دو ویژگی را هم‌ زمان داشته باشد، وقت آن است که درخواست خود را به‌ عنوان متقاضی ارسال کنید. در کنار درخواست باید یک بیانیه بنویسید که هدف شما را توصیف کند. فرستادن رزومه را فراموش نکنید.

 

پس از ارسال و دیده‌ شدن تقاضای شما توسط کارفرما، در اغلب مواقع ممکن است برای شما وقت مصاحبه تعیین شود. مواردی که در مصاحبه مطرح می‌شوند، بسته به شغل شما متفاوت است. بهتر است خود را برای این مرحله نیز آماده کنید تا بتوانید با موفقیت آن را پشت سر بگذارید.

سایت‌های آنلاین یا مؤسسات کاریابی بین‌المللی به شما کمک می‌کنند

ویزای مورد نیاز شما کدام است؟

بدون داشتن ویزا نمی‌توانید وارد هیچ کشوری شوید و در هیچ کجای دنیا اقامت داشته باشید. برای کار در انگلستان نیز ویزاهای مختلفی وجود دارد که به شما اجازه استخدام و اشتغال در این کشور را می‌دهد. یکی از مرسوم‌ترین نوع مجوزهایی که در این راستا داده می‌شود، ویزایی موسوم به Tier-based است. این مجوز خود دارای پنج زیرمجموعه است که هر کدام از آن‌ها دارای شرایط و الزامات خاصی هستند. سیستم امتیازی و ویزای کوتاه‌مدت نیز دو نوع دیگر مجوز کاری هستند که دولت به متقاضیان می‌دهد.

ویزایی برای کارگران ماهر

این نوع ویزا دسته دوم از پنج زیرمجموعه‌ای است که ذکر کردیم. دولت انگلستان از این روش برای جذب نیروی کار ماهر بهره می‌برد. در صورتی‌ که توانستید در موقعیتی با این سمت استخدام شوید و معیارهای کارفرما را دارا باشید، ویزای Tier 2 می‌تواند مناسب شما باشد. قبل از هر چیز شرایط کسب این ویزا داشتن یک پیشنهاد استخدام از کارفرمایی است که مجوز کار در این کشور را داشته باشد. مهارت شما نیز باید در زمینه‌ای خاص باشد.


اگر تسلط شما به زبان انگلیسی نیز مناسب باشد، می‌توانید در یکی از پنج ردیف زیر قرار بگیرید:
• افرادی که پیشنهاد شغلی آن‌ها هم طولانی ‌مدت بوده و هم شغل مورد نظر آن‌ها دارای کمبود نیروی کار در انگلستان است.
• پیشنهاد مشاغلی که تعداد کمی از آن‌ها در انگلستان وجود دارد.
• کارگران بسیار ماهری که پیشنهاد شغلی دارند.
• کارگران بسیار ماهر و حرفه‌ای که دولت کارفرمای آن‌ها را تأیید می‌کند و در این راستا، به آن‌ها گواهی می‌دهد.
• افرادی که برای نقل و انتقالات درون شرکت در نظر گرفته می‎شوند.

برخی مشاغل برای اتباع خارجی جذاب‌تر است

ویزای برای کادر بهداشت و مراقبت

پزشکان و پرستاران یا به‌ طور کلی کادر درمان و مراقبت‌های بهداشتی از طریق این ویزا می‌توانند برای کار در انگلستان درخواست دهند. فراموش نکنید که شرط اصلی دریافت این نوع ویزا گواهی حمایت از سمت کارفرمایی است که از طرف دولت تأیید شده باشد.

ویزایی برای فارغ‌التحصیلان

چنانچه تحصیلات خود را در انگلستان سپری کرده و در تابستان 2021 مدرک خود را از این کشور دریافت کرده‌اید، می‌توانید حداکثر دو سال دیگر نیز در همین منطقه زندگی کنید. اگر مدرک شما دکترا باشد، این وضعیت تا سه سال افزایش پیدا خواهد کرد. برای دریافت این ویزا هم می‌توانید در انگلستان حضور داشته باشید و هم می‌توانید از کشوری دیگر و به ‌صورت آنلاین درخواست خود را ارسال کنید. توجه کنید که شغل مورد نظر شما هیچ تفاوتی در دریافت ویزا ایجاد نمی‌کند.

باید از رقبایتان پیشی بگیرید

چه مشاغلی در انگلستان بیشترین متقاضی را دارند؟

اتباع خارجی اغلب در برخی مشاغل خاص مشغول به کار می‌شوند. گردشگری و هتلداری، کشاورزی، حوزه بهداشت و درمان و ساخت ‌و ساز از جمله این موارد هستند؛ اما باید گفت که تعداد افرادی که در پست‌های حساس و مدیریتی مشغول به کار هستند، نیز افزایش چشمگیری پیدا کرده است. می‌توان دلیل این امر را استقبال کارفرمایان از نیروی کار ماهر دانست. با این ‌وجود، برخی از مشاغل را می‌توان نام برد که طرفداران بیشتری در میان اتباع خارجی دارند. به ‌عنوان ‌مثال؛ پیشخدمت رستوران، سرآشپز یا کارکنان هتل از زمره این مشاغل هستند. کارگر یا میوه‌چین مزارع، پرستار، کمک بهیار یا کار در منزل، لوله‌کش، برق‌کار، وکیل، حسابدار و مهندس از دیگر مشاغلی هستند که کارگران و اتباع سایر کشورها به آن مبادرت می‌ورزند.

چه مشاغلی در انگلستان بیشترین متقاضی را دارند؟

درست است که می‌توانید از میان مشاغل یاد شده با سهولت بیشتری کار پیدا کنید، اما فراموش نکنید که این مسئله الزامی نیست. آنچه می‌تواند بیشتر برای شما کاربرد داشته باشد، توانایی و مهارت شما و میزان درآمدی است که یک شغل به شما می‌دهد.

این نکات شانس شما را نسبت به رقبایتان افزایش می‌دهد

برخی از موارد و امور باعث می‌شوند که شما کاندید برتر برای دستیابی به یک شغل مشخص شوید. برای کار در انگلستان ضروری‌ترین نکته نوشتن بیانیه و رزومه است. اگر بتوانید این دو مورد را بسیار قوی تهیه کنید تا توجه کارفرما به شما جلب شود، شانس پیروزی شما افزایش پیدا می‌کند. فراموش نکنید که این درخواست را متناسب با شرکت مورد نظر تهیه کنید. یک رزومه یا بیانیه برای همه شرکت‌ها مفید نیست. برای هر سازمان یا موقعیت، در همان حوزه و راستا بنویسید.

کدام ویزا مناسب شما است

چرا کار در بریتانیا؟

به‌ طور کلی، زندگی در بریتانیا مزایای خاص خود را دارد؛ اما سؤال این است که کار در انگلستان چه مزایایی می‌تواند داشته باشد؟ بدون شک انگلستان یکی از کشورهایی است که استاندارد بالایی برای زندگی دارد و می‌توان از مزایای دیگری مانند حوزه سلامت بسیار پیشرفته، فرهنگ بسیار غنی و امکان سفر به تمام اروپا بدون هیچ مسئله‌ای نام برد. همه این موارد در کنار هم می‌توانند به شما کمک کنند تا به این فکر بیفتید که کار در این کشور می‌تواند آینده شما را تغییر دهد.

کلام پایانی

زندگی در کشورهای اروپایی جذابیت‌های خاص خود را دارد؛ اما اشتغال در کنار آن امری ضروری است. کار در انگلستان یکی از مواردی است که توجه افراد بسیاری را به خود جلب می‌کند. تغییر زندگی و جنبه‌های مختلف آن بهترین دلیل برای این اقدام است. نکته اینجا است که نمی‌توانید به ‌سادگی این مسیر پر پیچ‌ و خم را طی کنید؛ به همین دلیل، لازم است حتماً با افراد حرفه‌ای و کاربلد مانند مشاوران مجموعه کاربین مشورت کنید و از آن‌ها برای یافتن شغل کمک بگیرید. فراموش نکنید که مؤسسه کاریابی بین‌المللی کاربین از معدود مجموعه‌هایی است که با مجوز وزارت کار به شما اطمینان می‌دهد که همه‌ مراحل را قانونی طی کرده و در سرعت و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند و شما را در امر پیدا کردن کار در انگلستان یاری کند.

سوالات متداول

گردشگری و هتلداری، کشاورزی، حوزه بهداشت و درمان و ساخت ‌و ساز

بدون شک انگلستان یکی از کشورهایی است که استاندارد بالایی برای زندگی دارد و می‌توان از مزایای دیگری مانند حوزه سلامت بسیار پیشرفته، فرهنگ بسیار غنی و امکان سفر به تمام اروپا بدون هیچ مسئله‌ای نام برد.

ویزایی برای کارگران ماهر
ویزای برای کادر بهداشت و مراقبت
ویزایی برای فارغ‌التحصیلان

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی