کار در گرجستان

کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی به‌حساب می‌آید. وضعیت اقتصاد و بازار کار گرجستان طی سی‌سال اخیر به طور چشمگیری بهبود پیدا کرده است. در کشور گرجستان تنها ویزای کاری از نوع جاب آفر صادر می‌شود. ازاین‌جهت داشتن دعوت‌نامه کاری برای دریافت ویزای کاری گرجستان الزامی به‌حساب می‌آید. 

 

یکی از مزایای کار و زندگی در گرجستان نسبت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هزینه‌های نسبتاً پایین زندگی در این کشور است. در حال حاضر میزان هزینه‌های زندگی در این کشور حدود بیست و پنج درصد کمتر از کشور‌های عضو اتحادیه اروپاست. طبق آخرین آمار حدود دوازده درصد از نیروی کار فعال در کشور گرجستان خارجی هستند. در ادامه درباره شرایط کار در این کشور بیشتر می‌پردازیم. 

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

بررسی شرایط و مقررات کلی برای کار در کشور گرجستان

گرجستان جزو کشورهای واجد شرایط برای پیوستن به اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. ازاین‌جهت احتمال عضویت این کشور در اتحادیه اروپا طی سال‌های آینده وجود دارد. به دلیل روابط اقتصادی نزدیک گرجستان با کشورهای عضو اتحادیه اروپا بازار کار این کشور به طور قابل‌توجهی گسترش پیدا کرده است. افرادی که خواهان کار در گرجستان هستند ویزای D1 این کشور را اخذ می‌کنند. در صورت تمایل به اخذ این نوع ویزا برای در ابتدا یک موقعیت شغلی در این کشور بیابید. 

 

پس از ارسال درخواست همکاری، کارفرمای گرجستانی در صورت تمایل به استخدام کارجوی خارجی برای آن یک دعوت‌نامه صادر می‌کند. کارفرمایان گرجستانی بسیار آسان‌تر از کارفرمایان اروپایی می‌توانند افراد خارجی را استخدام کنند. این موضوع یکی از مزایای اصلی این کشور نسبت به کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. پس از دریافت دعوت‌نامه کاری از سمت کارفرمای گرجستانی می‌توانید فرایند اخذ ویزای این کشور را آغاز کنید. 

 

برای استخدام‌شدن در گرجستان باید به زبان رسمی این کشور یا همان گرجی به طور کامل تسلط داشته باشید. میزان مالیات‌بردرآمد بسیار پایین نیز یکی دیگر از مزایای کار در گرجستان به‌حساب می‌آید. میزان مالیات‌بردرآمد در این کشور در حدود 18 درصد است. در برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان و فرانسه کارکنان باید حدود چهل درصد مالیات‌بردرآمد بپردازند. 

 
شهر تفلیس در کشور گرجستان

مراحل حقوقی اخذ ویزا برای کار در کشور گرجستان

متقاضیان کار در گرجستان پس از دریافت دعوت‌نامه کاری باید مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا را به اداره مهاجرت ارسال کنند. شرایط استخدام در گرجستان برای افرادی که دارای سابقه کاری هستند، به طور قابل‌توجهی آسان‌تر است. در واقع کارفرمایان گرجستانی برای ارسال دعوت‌نامه کاری به افراد دارای سابقه کار تمایل بیشتری دارند. باتوجه‌به محبوبیت بسیار بالای ویزای کار کشور گرجستان فرایند صدور آن نسبتاً طولانی است. در اکثر مواقع افراد برای اخذ ویزای کار کشور گرجستان باید بین دو تا سه ماه صبر کنند. طی این مدت کارکنان اداره مهاجرت کشور گرجستان مدارک ارسال شده توسط متقاضیان را مورد بررسی قرار می‌دهند. متقاضیان اخذ ویزای کاری گرجستان باید توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های زندگی طی نود روز ابتدایی اقامت در گرجستان را داشته باشند.

 

درصورتی‌که متقاضیان اخذ ویزای کاری خواهان دریافت ویزای گرجستان برای همسر و فرزندانشان باشند باید این موضوع را در فرم تقاضانامه ذکر کنند. در اکثر مواقع ویزای کاری کشور گرجستان بری افرادی که سنشان بالای شصت و پنج سال باشد، صادر نمی‌شود. این افراد در صورت تمایل به مهاجرت به کشور گرجستان باید از طریق ویزای سرمایه‌گذاری اقدام کنند.

سبک زندگی مردم در گرجستان

برسی لیست مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری کشور گرجستان

مهم‌ترین مدرک جهت اخذ ویزا برای کار در گرجستان دعوت‌نامه کاری است. از میان سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری از نوع D کشور گرجستان می‌توان به گواهی سلامت اشاره کرد. تمامی متقاضیان کار در کشور گرجستان باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را نیز برای اخذ ویزا به اداره مهاجرت گرجستان ارائه دهند. در نظر داشته باشید تمامی مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت کشور گرجستان باید به زبان گرجی ترجمه شده باشند.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری کشور گرجستان

هزینه صدور ویزای کار کشور گرجستان حدود نود و پنج لاری است. تمامی متقاضیان باید این هزینه را پیش از ثبت درخواست برای اخذ ویزای کاری گرجستان پرداخت کنند. ارائه رسید پرداخت این هزینه در هنگام اخذ ویزای کاری الزامی به‌حساب می‌آید. از میان سایر مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزا برای کار در گرجستان می‌توان به پاسپورت با اعتبار بیش از سه ماه اشاره کرد. ارائه قرارداد کاری تنظیم‌شده بین کارفرما و کارجو برای اخذ ویزای کاری کشور گرجستان الزامی به‌حساب می‌آید. تمامی موارد ذکرشده در قرارداد کاری مانند میزان درآمد و ساعات کاری باید مطابق با قوانین دپارتمان کار در کشور گرجستان باشد. تمامی متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور گرجستان باید مدرک زبان گرجی در سطح B2 داشته باشند.

میزان درآمد کارکنان در گرجستان

شرایط کاری برای دانشجویان خارجی در کشور گرجستان

برخی از افراد از طریق اخذ ویزای تحصیلی وارد کشور گرجستان می‌شوند. دارندگان ویزای تحصیلی می‌توانند تا دوازده ماه برای یافتن کار در گرجستان بمانند. این افراد در صورت یافتن فرصت شغلی طی این مدت برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری واجد شرایط خواهند شد. در نظر داشته باشید ویزای کاری کشور گرجستان برای افرادی که در دانشگاه‌های این کشور تحصیل‌کرده‌اند، نسبتاً سریع‌تر صادر می‌شود.


دانشجویان خارجی نیازی به ارائه گواهی سلامت برای اخذ ویزای کاری کشور گرجستان ندارند. معمولاً افراد دارای مدرک آکادمیک فرصت‌های شغلی پردرآمدتری را در کشور گرجستان پیدا می‌کنند. برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری پس از دریافت جاب آفر باید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرد. تکمیل فرم تقاضانامه برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار کشور گرجستان الزامی است.


نزدیک به یک‌پنجم دارندگان ویزای کاری گرجستان در ابتدا ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کرده بودند. دارندگان ویزای تحصیلی برای تبدیل ویزای خود به ویزای کاری باید از اداره پلیس این کشور یک گواهی عدم سوءپیشینه بگیرند. اداره مهاجرت کشور گرجستان از تمامی متقاضیان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری چند قطعه عکس پاسپورتی می‌خواهد.

مهندسان خارجی در گرجستان

میزان درآمد کارکنان در کشور گرجستان

به‌طورکلی متوسط درآمد کارکنان در کشور گرجستان نسبت به کارکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کانادا و آمریکا پایین‌تر است. با کار در گرجستان می‌توان تمامی هزینه‌های زندگی را تأمین کرد. در حال حاضر میزان درآمد متوسط سالانه در کشور گرجستان بیست هزار لاری است. افرادی که در زمینه مشاغل موردنیاز کشور گرجستان مشغول به کار شوند می‌توانند درآمد بالاتری نیز کسب کنند.


اکثر دریافت‌کنندگان ویزای کاری گرجستان سابقه کاری دارند. معمولاً افراد دارای سابقه کاری نسبت به تازه‌کاران درآمد بالاتری کسب می‌کنند. در حال حاضر پزشکان، پرستاران و کارشناسان فناوری اطلاعات نسبت به سایر مشاغل درآمد بالاتری دارند. این افراد بین سی تا چهل و پنج درصد حقوق بیشتری نسبت به سایر کارکنان دریافت می‌کنند. از میان سایر مشاغل پردرآمد در کشور گرجستان می‌توان به متخصص گیاه‌پزشکی اشاره کرد.


به‌طورکلی متوسط حقوق پزشکان در کشور گرجستان حدود سی هزار لاری است. پرستاران نیز حدود بیست و هشت هزار لاری در هر سال درآمد دارند. کارشناسان فناوری اطلاعات یا آی‌تی نیز با کار در گرجستان بین بیست و شش تا سی و دو هزار لاری در هر سال درآمد کسب می‌کنند. برای اخذ ویزای گرجستان می‌توانید با کاربین تماس بگیرید.

کار در یک کارخانه در کشور گرجستان

شرایط اخذ اقامت گرجستان با کار در این کشور

امکان اخذ کارت اقامت دائم از طریق کار در گرجستان وجود دارد. به‌طورکلی درصورتی‌که کارکنان خارجی ده سال به‌صورت مداوم در کشور گرجستان کار کنند، برای اخذ ویزای کاری گرجستان واجد شرایط می‌شوند. به دارندگان کارت اقامت دائم کشور گرجستان مجوز کار و سرمایه‌گذاری در گرجستان نیز تعلق می‌گیرد. در صورت تمایل به اخذ کارت اقامت دائم کشور گرجستان باید به دفاتر وزارت کشور مراجعه کنید.


دارندگان ویزا برای کار در گرجستان در صورت تمایل به اخذ کارت اقامت دائم باید ویزای کاری خود را به دفاتر وزارت کشور گرجستان تحویل دهند. هزینه صدور کارت اقامت کشور گرجستان سیصد لاری است. ارائه رسید پرداخت این هزینه برای اخذ کارت اقامت دائم کشور گرجستان الزامی به‌حساب می‌آید. میزان درآمد متقاضیان اخذ کارت اقامت دائم کشور گرجستان باید بالاتر از سی هزار لاری در سال باشد.


درصورتی‌که متقاضیان خواهان دریافت کارت اقامت دائم برای همسر و فرزندانشان باشند باید سند ازدواج و گواهی تولد را نیز به وزارت کشور تحویل دهند. فرایند صدور کارت اقامت دائم گرجستان بین هشت تا ده هفته طول می‌کشد. داشتن مدرک زبان گرجی برای اخذ کارت اقامت گرجستان الزامی به‌حساب می‌آید. پس از اخذ کارت اقامت دائم می‌توان نسبت به دریافت تابعیت کشور گرجستان نیز اقدام کرد.

برسی مدارک پیش از اعطای اقامت
نتیجه‌گیری

برای اقامت کاری به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه بین‌المللی کاربین تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین وکلا همکاری می‌کند. متخصصان حقوقی کاربین بسیار مجرب هستند. با مؤسسه کاربین می‌توان ویزای کاری، کارت اقامت و ویزای سرمایه‌گذاری را بسیار سریع‌تر اخذ کرد. بازار کار کشور گرجستان در چند دهه اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته است. اداره مهاجرت گرجستان تنها ویزای جاب‌آفر صادر می‌کند. ازاین‌جهت برای کار در گرجستان باید ابتدا از سمت یک کارفرما در این کشور دعوت‌نامه دریافت کنید. پس از اخذ دعوت‌نامه، با جمعآوری و ارسال مدارک فرایند صدور ویزا برای افراد آغاز می‌شود. کارکنان در گرجستان بیست هزار لاری طی سال درآمد دارند. پس از ده سال کار می‌توان اقامت گرجستان را نیز اخذ کرد.

سوالات متداول

میزان مالیات‌بردرآمد در این کشور در حدود 18 درصد است.

دعوت‌نامه کاری
گواهی سلامت
مدارک تحصیلی و سوابق کاری
ارائه رسید پرداخت
پاسپورت
قرارداد کاری تنظیم‌شده
مدرک زبان گرجی

با کار در گرجستان می‌توان تمامی هزینه‌های زندگی را تأمین کرد. در حال حاضر میزان درآمد متوسط سالانه در کشور گرجستان بیست هزار لاری است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی