کار در ایسلند

کار در ایسلند

یکی از امن‌ترین کشورهای جهان که مهاجران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند، کشور ایسلند است؛ اما نکته مهم این است که مهاجرت بدون اشتغال در سرزمینی دیگر می‌تواند معضلی بزرگ محسوب شود. اگر شما هم در پی نقل‌مکان به سرزمین دیگری هستید که بتوانید رویای آینده خود را در آنجا به بهترین شکل رقم بزنید، می‌توانید با پیداکردن کار در ایسلند جامه عمل به این آرزوی خود بپوشانید.

 

مشاغل بسیار زیادی برای مهاجران در ایسلند وجود دارد، تنها نکته این است که بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. برای این کار فراموش نکنید که مشورت با افراد حرفه‌ای در این زمینه می‌تواند مثل برگ برنده شما را مستقیم به رؤیایتان برساند؛ به همین دلیل ما توصیه می‌کنیم با مشاوران و متخصصان مؤسسه کاریابی بین‌المللی کاربین تماس بگیرید. این شانس را از دست ندهید. پیش از آن این مقاله را تا انتها مرور کنید و با اشتغال در این کشور و خدمات مؤسسه کاربین بیشتر آشنا شوید.

فرم مشاوره رایگان

ایسلند دارای مناظر زیبا است

آنچه خواهید خواند:

ایسلند یا کشوری دیگر؟ مسئله این است!

اگر کسی از شما بپرسد چرا کشور ایسلند را برای ادامه زندگی و اشتغال انتخاب کرده‌اید چه پاسخی به او خواهید داد؟ شاید تصور کنید ایسلند تنها یک جزیره زیبا با مناظر دل‌انگیز است؛ اما این، همه ماجرا نیست. دلایل زیادی وجود دارد که می‌تواند همه را برای این مهاجرت اقناع کند. اولین و مهم‌ترین دلیلی که می‌توانید به آن استناد کنید، هزینه مناسب زندگی در این کشور، البته در مقابل حقوقی است که کسب می‌کنید. فراموش نکنید سبک زندگی شما نیز در این هزینه کم، بی‌تأثیر نیست. بااین‌همه، به‌صورت کلی، نسبت به سایر کشورها زندگی و کار در ایسلند خرج زیادی ندارد. بااین‌وجود در کنار این موارد، فرهنگ غنی و مردم مهربان، امنیت بسیار زیاد و مناظر طبیعی می‌تواند سایر دلایلی باشد که شما را برای ادامه زندگی در این کشور ترغیب می‌کند.

زندگی و کار در ایسلند خرج زیادی ندارد

ایسلند با چه شغلی منتظر شما است؟

درست است که ایسلند جزیره‌ای در میان اقیانوس اطلس است؛ اما کشوری اروپایی و البته پیشرفته است که هم فرصت‌های شغلی زیادی در آن وجود دارد و هم می‌تواند تجربه زندگی بالایی را در اختیارتان قرار دهد. اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید مشاغل زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما در امرارمعاش کمک کند. گردشگری، تدریس زبان انگلیسی، صنعت ساخت‌وساز یا مشاغل حوزه سلامت سرشار از فرصت‌هایی هستند که شما می‌توانید در آن‌ها مشغول باشید.

ایسلند کشوری بسیار امن است

بااین‌حال باید بدانید که برخی از این مشاغل بیشتر برای اتباع سایر کشورها مناسب است. به‌عنوان‌مثال گردشگری یکی از حوزه‌هایی است که جای بیشتری برای شما دارد، دلیل این امر تکلم اغلب گردشگران به زبان انگلیسی است. پس می‌توانید انگلیسی خود را تقویت کنید و در هتل‌ها یا سایر بخش‌های مربوط به این بخش مشغول به کار شوید.


علاوه بر گردشگری می‌توانید در برخی از صنایع مانند ذوب آلومینیوم، فراوری ماهی، نیروگاه آبی و حیطه تولید محصولات پزشکی و دارویی نیز استخدام شوید. کشور ایسلند چون در نیروی کار خود با کمبود مهارت و تجربه روبه‌رو است، می‌تواند با آغوش باز پذیرای نیروی انسانی ماهری باشد که از سایر کشورها برای کار در ایسلند به این سرزمین مهاجرت کرده‌اند.

همراه با درخواست ویزا باید قرارداد را نیز بفرستید

آیا شرایط کار در ایسلند را دارید؟

درست است که اتباع اغلب کشورها این اجازه را دارند که در ایسلند مشغول به کار شوند؛ اما مهاجران برخی از کشورها با سهولت بیشتری قادر به یافتن کار در ایسلند هستند. البته برخی از قوانین نیز وجود دارد که اطلاع از آن‌ها برای مهاجران لازم و ضروری است. مهم‌ترین شرط برای استخدام، داشتن مجوز کار است. هرچند اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا به‌سادگی قادر به اشتغال در این کشور هستند؛ اما دریافت آن برای سایر مهاجران کمی پیچیده است. اگر قصد دارید تا برای کسب‌وکار راهی این کشور شوید، باید قبل از اینکه درخواست ویزای خود را ارسال کنید، کار پیدا کرده و قراردادی را با کارفرمای خود تنظیم کنید. پس از اینکه درخواست خود را ارسال کردید، باید حداقل 90 روز منتظر تأیید دولت ایسلند بمانید.


این انتظار تنها زمانی منجر به تأیید دولت می‌شود که دولت با کمبود نیروی کار روبه‌رو باشد. در غیر این صورت هر فرد به‌سادگی نمی‌تواند مجوز اقامت دریافت کند. اگر در رشته‌‌ای تخصص دارید یا ورزشکار هستید، کمی کار برایتان آسان‌تر خواهد بود. با همه این احوالات، سه نوع مجوز برای اتباع خارجی کاندید اشتغال در این کشور وجود دارد که به شرح زیر است:

گزینه‌های کاری موجود را بررسی کنید

ویزا برای متخصصان

اگر از دانشگاه یا سازمان فنی دارای مدرک معتبر در رشته‌ای هستید، این ویزا به شما تعلق می‌گیرد. تنها نکته این است که رشته شما در ایسلند باید با کمبود نیروی کار مواجه باشد. شما باید به دولت ایسلند ثابت کنید که شرایط بهتری از یک شهروند ایسلندی یا از اتباع کشورهای منطقه اقتصادی اروپا دارید. اگر آن‌ها را اقناع کنید که به تخصص شما نیازمند هستند، ویزایی بلندمدت به شما اعطا می‌شود. توجه کنید در برخی از موارد این ویزا تمدید نخواهد شد.

ورزشکاران بخوانند!

یکی از ساده‌ترین شیوه‌های دریافت ویزا، این روش است. اگر ورزشکار هستید یا مربی ورزشی هستید که می‌توانید تیم‌های ملی المپیک ایسلند را همراهی کنید، یک گام از بقیه جلو هستید. دولت ایسلند به شما به‌سادگی ویزا خواهد داد.

کمبود موقت نیروی کار و اعطای ویزا

اگر متوجه شدید که در زمینه و رشته خاصی در ایسلند دولت با کمبود نیروی کار ماهر روبه‌رو شده است، و از قضا شما نیز در این زمینه حرفی برای گفتن دارید، تا دیر نشده عجله کنید و برای مهاجرت اقدام کنید. فراموش نکنید این ویزا فقط یک‌بار قابل تمدید خواهد بود.

مهم‌ترین مدرک دریافت ویزا است

چه مدارکی نیاز دارید؟

چنانچه دارای شرایط لازم برای کار در ایسلند هستید، لازم است برخی مدارک را تهیه کرده و سپس آن‌ها را همراه با درخواست خود ارسال کنید. قبل از هر کار باید فرم درخواستی را که نشان دهد شغل موردنظر با کمبود نیروی کار مواجه است شما و کارفرمایتان امضا کرده و ارسال کنید. در کنار آن نیز باید قرارداد کاملی که تأیید شده و امضا کرده‌اید ضمیمه این مدارک کنید. اگر به انگلیسی یا ایسلندی تسلط دارید یک کپی از مدرک معتبر آن در کنار هرگونه گواهینامه یا سابقه کاری که در طی 7 سال گذشته کسب کرده‌اید را باید ارسال کنید. از همه مهم‌تر کارفرمای شما باید مدارکی ارائه دهد که در آن تأیید کند قبل از توافق با شما تلاش‌های او برای استخدام افراد از ایسلند یا سایر کشورهای اروپایی با شکست روبه‌رو شده است. البته باید هزینه سفر و رفت‌وبرگشت شما نیز توسط کارفرما پرداخت شده باشد.

رزومه و بیانیه

مانند سایر کشورهای اروپایی، برای استخدام نیاز به یک رزومه کامل و قوی دارید که ثابت کند شما از شهروندان اروپایی و ایسلندی مهارت و تجربه بسیار بیشتری دارید و کاندید بهتری برای استخدام هستید. البته در کنار این رزومه، بهتر است یک بیانیه شخصی نیز بنویسید تا انگیزه، هدف و نقاط قوت خود را در آن شرح دهید. می‌توانید این رزومه را برای کارفرمای خود از طریق ایمیل ارسال کنید. چنانچه پاسخی از کارفرما دریافت نکردید، این به معنی رد شما نیست. بهتر است یکبار دیگر ایمیلی ارسال کنید یا تماس برقرار کنید.


فراموش نکنید این رزومه و بیانیه، یکی از مهم‌ترین مواردی است که کارفرما را راضی می‌کند به شما به‌عنوان یکی از کاندیداهای اصلی فکر کند. نیازی نیست دستاوردهای دوران دبیرستان خود را در آن ذکر کنید. سعی کنید یک بیانیه کاملاً قابل‌قبول بنویسید. خطوط اولیه بسیار مهم هستند. این نامه می‌تواند شما را به اوج ببرد یا در عین لیاقت باعث رد شما شود.

تأییدیه از کارفرمای قبلی

 با کمک یک تأییدیه از کارفرمای قبلی خود می‌توانید کارفرمای جدید را تحت‌تأثیر قرار دهید. با همه کسانی که سابقاً با آن‌ها همکاری داشته‌اید صحبت کنید و آن‌ها را در جریان امور قرار دهید این تأییدیه به شما کمک می‌کند به مدیران شغل جدید خود نشان دهید گذشته درخشانی دارید که به آن افتخار می‌کنید.

کار در ایسلند سخت است یا آسان؟

اگر موفق به پیداکردن کار در ایسلند شده‌اید حقوق شما مانند کارمندان ایسلندی و با همان ضوابط پرداخت خواهد شد و شما باید مانند آنان 40 ساعت در هفته کار کنید. در ازای هر 24 ساعت کار می‌توانید از 11 ساعت استراحت برخوردار شوید. 35 دقیقه استراحت برای ناهار و 15 دقیقه برای قهوه شامل شما نیز خواهد شد. حداقل دستمزدی که در قبال کار در ایسلند به شما تعلق می‌گیرد حدود 2600 دلار در هر ماه است. در واقع به‌ازای هر ساعت کار نزدیک به 32 دلار دریافت می‌کنید که مبلغی معادل 66460 دلار در سال می‌شود. این دستمزد از میانگین دستمزد کشورهای اروپایی بسیار بالاتر است و فراموش نکنید بهترین مشاغل را در این ایسلند می‌توانید پیدا کنید.

سه نوع ویزای کاری وجود دارد
کلام پایانی

برای داشتن زندگی خوب در کشورهای اروپایی، باید در همان کشور استخدام شوید. این به شما کمک می‌کند تا بتوانید بیشتر با مردم آن کشور در ارتباط باشید و هزینه زندگی خود را به‌خوبی تأمین کنید. البته فراموش نکنید که یافتن کار در ایسلند یا هر کشور اروپایی دیگر به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست. ما به شما توصیه می‌کنیم با متخصصان مؤسسه کاریابی کاربین تماس بگیرید. این مجموعه دارای مجوز رسمی از وزارت کار ایران است و با کمک کمپانی‌های معروف کاریابی می‌تواند به شما در این زمینه کمک شایانی کند. مؤسسه کاریابی بین المللی کاربین یکی از معدود آژانس‌هایی است که خدمات بین‌المللی در زمینه استخدام و کاریابی به سایر کشورها در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. با مشاوران این مجموعه مشورت کنید و مناسب‌ترین گزینه را برای خود برگزینید.

سوالات متداول

حداقل دستمزدی که در قبال کار در ایسلند به شما تعلق می‌گیرد حدود 2600 دلار در هر ماه است. در واقع به‌ازای هر ساعت کار نزدیک به 32 دلار دریافت می‌کنید که مبلغی معادل 66460 دلار در سال می‌شود.

اولین و مهم‌ترین دلیلی که می‌توانید به آن استناد کنید، هزینه مناسب زندگی در این کشور، البته در مقابل حقوقی است که کسب می‌کنید. فراموش نکنید سبک زندگی شما نیز در این هزینه کم، بی‌تأثیر نیست. بااین‌همه، به‌صورت کلی، نسبت به سایر کشورها زندگی و کار در ایسلند خرج زیادی ندارد. بااین‌وجود در کنار این موارد، فرهنگ غنی و مردم مهربان، امنیت بسیار زیاد و مناظر طبیعی می‌تواند سایر دلایلی باشد که شما را برای ادامه زندگی در این کشور ترغیب می‌کند.

گردشگری
تدریس زبان انگلیسی
صنعت ساخت‌وساز
مشاغل حوزه سلامت
ذوب آلومینیوم
فراوری ماهی
نیروگاه آبی
تولید محصولات پزشکی و دارویی

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی