مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا

افراد بی‌شماری از سراسر جهان آرزوی مهاجرت به ایالات متحده آمریکا و کار یا تحصیل در این کشور را در ذهن خود می‌پرورانند. از میان تمامی روش‌های مهاجرت به آمریکا، مهاجرت کاری و پس از آن مهاجرت تحصیلی طرفداران بیشتری دارند. اما مهاجرت کاری به آمریکا مانند بسیاری از کشورهای دیگر جهان، نیازمند دریافت یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای آمریکایی برای انجام اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کاری این کشور است. به دلیل سیاست‌های رقابتی آمریکا در زمینه اقتصاد جهانی، این کشور ویزاهای کاری مختلفی را برای متقاضیان صادر می‌کند. اداره مهاجرت آمریکا به منظور برطرف کردن مشکل کمبود نیروی کار متخصص و ماهر، سالانه به متقاضیان زیادی ویزای کار اعطا می‌کند. در این مطلب از کاربین به بررسی شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت کاری به آمریکا می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت کاری به آمریکا؛ رویایی که چند قدم با آن فاصله دارید!

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت کاری به آمریکا چه شرایطی دارد؟

برای مهاجرت کاری به آمریکا، متقاضیان حتما باید یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از سوی یک کارفرمای آمریکایی دریافت کرده تا بتوانند برای یکی از ویزاهای کاری این کشور درخواست خود را ثبت کنند. دریافت جاب آفر و به تبع آن، ویزای کار آمریکا، در شرایطی امکان‌پذیر است که کارفرمای آمریکایی نیروی متخصص مورد نظر خود را در آمریکا پیدا نکند. آن موقع است که کارفرمای آمریکایی می‌تواند برای استخدام نیروی کار از اتباع خارجی درخواست دهد و‌ در صورت موافقت مقامات اداره کار این کشور، او می‌تواند آگهی استخدام اتباع خارجی را منتشر کند.

 

البته کارفرما باید اثبات کند که هیچ نیروی کار تبعه آمریکا برای موقعیت شغلی مورد نظر او، وجود ندارد. برای این کار نیز باید از قبل، شغل مورد نظر را آگهی کرده باشد. متقاضیان نیز برای دریافت پیشنهاد کاری باید به وب‌سایت‌های مختلف کاریابی بین‌المللی و آمریکایی مراجعه کنند و رزومه معتبر خود را برای کارفرمایان بفرستند. قراردادهای کاری در آمریکا معمولا دو ساله هستند و فرد باید در این دو سال برای همان کارفرما کار کند. سن مناسب برای مهاجرت کاری به آمریکا، زیر 40 سال است و فرد باید توانایی انجام کار مورد نظر را داشته باشد. بعد از دریافت جاب آفر، در صورت تایید اداره کار و اداره مهاجرت آمریکا، متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای خود اقدام کند. در این روش فرد از ابتدا گرین کارت دریافت خواهد کرد.

متوسط میزان حقوق مشاغل در آمریکا

هزینه‌های زندگی در آمریکا اگر چه بالاتر از بسیاری از کشورها است، اما سطح حقوق و دستمزد مشاغل مختلف در این کشور نیز در سطح قابل قبولی قرار دارد و افراد با داشتن یک شغل، می‌توانند هزینه‌های اولیه و کلی زندگی خود را تامین کنند. حداقل میزان حقوق در سال حدود 24.000 دلار و حداکثر میزان حقوق در سال حدود 423.000 دلار در نظر گرفته شده است و متوسط میزان حقوق در این کشور، 94.700 دلار در سال می‌باشد. یعنی به طور میانگین نیروی کار در آمریکا ماهیانه حدود 7.900 دلار درآمد کسب می‌کند.

متوسط میزان حقوق مشاغل در آمریکا

جستجوی کار در آمریکا از طریق وب‌‌سایت‌‌های کاریابی

برای دریافت پیشنهاد شغلی در آمریکا و مهاجرت کاری به این کشور، افراد متقاضی باید به وب‌سایت‌های کاریابی این کشور مراجعه کرده و با ارسال رزومه معتبر بتوانند با کارفرمایان این کشور ارتباط برقرار کنند. هر چه میزان تحصیلات و سابقه کاری فرد بالاتر باشد، در پذیرفته شدن او به‌عنوان نیروی متخصص تاثیر مستقیم خواهند داشت. لینکدین و ایندید از جمله بزرگ‌ترین و مشهور‌ترین وب‌سایت‌های‌ کاریابی در آمریکا هستند. دیگر وب‌سایت‌های کاریابی معتبر آمریکا عبارتند از:
• وب‌سایت Glassdoor
• وب‌سایت GoAbroad.com
• وب‌سایت Learn4Good
• وب‌سایت Dice

وب‌سایت‌های کاریابی معتبر آمریکا

روش بررسی درخواست دریافت ویزای کاری آمریکا

بعد از دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای آمریکایی، متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای جهت مهاجرت کاری به آمریکا درخواست خود را ثبت کند. پس از تایید درخواست ویزای کاری توسط سازمان خدمات مهاجرتی و شهروندی امریکا (USCIS)، این سازمان درخواست را به نهاد صدور ویزای آمریکا یا NVC انتقال می‌دهد. NVC پس از دریافت درخواست ویزا و تایید آن، شماره پرونده‌ای را به آن اختصاص می‌دهد. در صورت مطابقت تاریخ اولویت متقاضی ویزای کاری امریکا با آخرین تاریخ واجد شرایط، NVC از فرد متقاضی می‌خواهد که فرم‌های DS 261 ویزا، آدرس و نماینده قانونی در خاک ایالات متحده را تکمیل کند. همچنین پس از پرداخت هزینه‌های مربوطه، NVC از متقاضی می‌خواهد که مدارک لازم برای ویزای مهاجرت کاری به آمریکا، شامل فرم‌های درخواست، اسناد مدنی و سایر فرم‌ها را نیز ارسال کند.

روش بررسی درخواست دریافت ویزای کاری آمریکا

هزینه‌های ویزای مهاجرت کاری به آمریکا

هزینه‌های دریافت ویزای کاری آمریکا برای اتباع هر کشور متفاوت است و شامل مواردی مانند هزینه فتوکپی، دریافت مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست و هزینه‌های مربوط به خدمات سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برای مصاحبه ویزا می‌شوند. علاوه بر این موارد برای انجام خدماتی که در ادامه آمده‌اند نیز از متقاضیان هزینه دریافت می‌شود و هزینه‌های دریافت شده به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهند بود:


• هزینه ثبت دادخواست مهاجرت برای کارگران خارجی، فرم I-140، یا اخذ درخواست اشخاص دو رگه امریکایی- آسیایی، زنان بیوه شهروندان آمریکایی و مهاجرانی با شرایط خاص و فرم I-360
• هزینه پردازش درخواست ویزای مهاجرتی کاری امریکا یا فرم DS-260
• هزینه معاینات پزشکی و واکسیناسیون‌ مورد نیاز

هزینه‌های ویزای مهاجرت کاری به آمریکا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری آمریکا

برای مهاجرت کاری به آمریکا و اخذ ویزای کاری این کشور، افراد باید مدارکی را ارائه دهند که این مدارک باید کامل، بی عیب و نقص و معتبر بوده و حتما به زبان انگلیسی، ترجمه رسمی شده باشند. همچنین به‌عنوان یک فرد خارجی برای اخذ ویزای کاری آمریکا، متقاضیان باید این مدارک را به همراه داشته باشند:


• گذرنامه دارای اعتبار برای کل مدت اقامت فرد در ایالات ‌متحده و شش ماه پس از بازگشت او از آنجا
• عکس پاسپورتی شخص متقاضی
• شماره رسید موجود در دادخواست تایید شده
• تکمیل صفحه تایید درخواست ویزا یا فرم DS-160
• رسید پرداخت هزینه‌ها
• گواهی اثبات بازگشت فرد به کشور مبدا پس از اتمام مهلت اقامت به‌خصوص در مورد انواع ویزاهای کاری به‌استثنای ویزای H-1B و L
• گواهی تمکن مالی
• گواهی اثبات روابط خانوادگی با نماینده قانونی خود
• اثبات محل اقامت در خاک ایالات متحده


هزینه ثبت درخواست ویزاهای کاری آمریکا، ۱۹۰ دلار است. کسانی که متقاضی ویزای L یا ویزای ترانسفر داخل شرکتی هستند، باید فرم I-129S یا دادخواست غیرمهاجر بر اساس دادخواست L Blanket را پر کنند و هنگام مراجعه به سفارت جهت انجام مصاحبه ویزا آن را به‌همراه خود داشته باشند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری آمریکا

بررسی ویزای همراه برای مهاجرت کاری به آمریکا

افراد متقاضی مهاجرت کاری به آمریکا که موفق به دریافت یکی از انواع مختلف ویزاهای کاری این کشور شوند، می‌توانند برای همراهان خود یعنی همسر و فرزندان زیر 21 سال، درخواست ویزای همراه یا الحاق به خانواده ثبت کنند. به‌طور کلی در قانون مدنی آمریکا، همراه یا وابستگان به همسر و فرزندان زیر 21 سال اطلاق می‌شود. در ویزا‌های غیر مهاجرتی که به صورت موقتی صادر شده و بعدا به گرین کارت یا اقامت دائم آمریکا تبدیل می‌شوند، همسر متقاضی مجوز کار کردن در این کشور را ندارد و نوع اقامت او نیز اقامت موقت خواهد بود. افرادی که از طریق یکی از ویزاهای مهاجرت به آمریکا وارد شوند و گرین کارت یا اقامت دائم آمریکا را دریافت ‌کنند، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود نیز درخواست دریافت گرین کارت ثبت کنند.

 

در صورتی که فرد یکی از ویزاهای مهاجرتی را دریافت کند، در صورت دریافت ویزای همراه برای خانواده، همسر او نیز اجازه کار کردن خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین مسائل برای درخواست ویزای همراه، داشتن تمکن مالی مناسب برای پوشش هزینه‌های زندگی افراد خانواده است و از این رو، فرد متقاضی مهاجرت کاری به آمریکا، باید به‌واسطه شغل خود دارای میزان حقوق مکفی برای تامین و پوشش دادن هزینه‌های زندگی خود و همراهانش باشد.

بررسی ویزای همراه برای مهاجرت کاری به آمریکا

با کاربین رویای مهاجرت کاری به آمریکا، به واقعیت تبدیل می‌شود

موسسه کاریابی کاربین با سابقه‌ای طولانی و موفق در پرونده‌های کاریابی بین المللی، شما را در امور مهاجرت به کشور ایالات متحده آمریکا کمک می‌کند. کاربین علاوه بر ارائه انواع خدمات کاریابی کشور آمریکا، شرایط دریافت انواع ویزاهای کاری این کشور را نیز برای متقاضیان فراهم می‌کند و به آن‌ها مشاوره‌ها و اطلاعات لازم را ارائه می‌دهد. همچنین کارشناسان مجموعه ما، شما را از شرایط شغلی و مدارک لازم برای مهاجرت کاری به آمریکا آگاه می‌کنند و شرایط آن‌ها را ‌به‌طور کامل شرح می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

مقدار هزینه ثبت درخواست برای ویزاهای غیرمهاجرتی مانند ویزای توریستی، تجاری، دانشجویی و مبادلات ۱۶۰ دلار آمریکا است. هزینه بیشتر ویزاهای کاری آمریکا، مبلغ ۱۹0 دلار است.

افردای که در خارج از ایالات‌ متحده زندگی می‌کنند و قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند، معمولا باید از وزارت امور خارجه ایالات‌ متحده (DOS) درخواست خود را برای ویزای کار آمریکا ثبت کنند. افرادی که کشور ملیت آن‌ها معاف از ویزا باشد، برای ورود به خاک ایالات متحده، نیازی به دریافت ویزای آمریکا ندارند.

بله. برای این که متقاضی بتواند به ایالات ‌متحده مهاجرت کاری داشته باشد، ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای اهل ایالات‌ متحده آمریکا دریافت کند. در این صورت کارفرما موافقت می‌کند که از متقاضی حمایت مالی داشته باشد.

بله در برخی موارد با دریافت ویزای کاری آمریکا، متقاضی مستقیما با گرین کارت اقامت دائم وارد خاک آمریکا می‌شود.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی