مهاجرت کاری به فنلاند

مهاجرت کاری به فنلاند

اقتصاد فنلاند بسیار توسعه یافته و صنعتی است. بخش اصلی اقتصادی این کشور، تولید است. تنها عضو اسکاندیناوی اتحادیه اروپا، فنلاند است. این کشور یک شریک تجاری مهم برای ایالات متحده آمریکا، چین، فرانسه و آلمان است. بازار کار در این کشور بسیار خوب است. اگر به دنبال فرصت شغلی در فنلاند هستید، لازم است که به دنبال ویزای کار فنلاند یا مجوز کار فنلاند باشید. در این مقاله ما پاسخ سوالات شما در مورد مهاجرت کاری به فنلاند ، مجوز کار، الزامات، فرآیند درخواست پاسخ خواهیم داد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-به-فنلاند

کار در فنلاند

شهروندان کشورهای اسکاندیناوی، دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد از ویزای کار فنلاند معاف هستند. لطفا توجه داشته باشید که مجوز کار با ویزای کار متفاوت است. شهروندان کشورهای شمال اروپا تا زمانی که بخواهند می توانند در فنلاند زندگی و کار کنند. اما لازم است که شهروندان این کشور ها به اداره ثبت محلی خود در فنلاند اطلاع دهند.

 

شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و تمامی 26 عضو منطقه شنگن می توانند تا 90 روز بدون ویزا در فنلاند زندگی و کار کنند. به غیر از این کشورها، برخی کشورهای دیگر هم هستند که از ویزای کوتاه مدت فنلاند معاف هستند. آنها همچنین می توانند برای زندگی و کار تا 90 روز بدون ویزا وارد فنلاند شوند. با این حال، اگر بخواهند می توانند بیشتر در این کشور بمانند، اما لازم است که برای اجازه اقامت اقدام کنند.

 

اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا که به ویزای کوتاه مدت فنلاند نیاز دارند برای کار در فنلاند باید ویزای کار فنلاند و مجوز کار این کشور را دریافت کنند. این در حالی است که مدت اقامت آنها مهم نیست. آنها نیاز به ویزای کار فنلاند دارند این در حالی است که اگر آنها می توانند تا 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند.

انواع مجوز اقامت فنلاند

نوع مجوز اقامتی که درخواست می دهید بستگی به هدف سفر شما به فنلاند دارد:

 • خوداشتغال
 • کار از طریق تخصص
 • محقق
 • تعطیلات کار
 • رابطه صمیمی پایدار

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت کاری به فنلاند با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

انواع-ویزای-فنلاند

مجوز کار فنلاند

بله، همه کسانی که می خواهند در فنلاند کار کنند باید برای ویزای کار فنلاند و مجوز کار درخواست دهند. متقاضیان می توانند از طریق خدمات الکترونیکی به صورت آنلاین یا کاغذی در این مورد درخواست خود را ارائه دهند. در هر دو مورد، دریافت مجوز و تایید مراجع ضروری می باشد.

اداره مهاجرت فنلاند مسئول تصمیم گیری در مورد اعطای مجوز کار به شما است. اداره اشتغال و توسعه اقتصادی فنلاند نیز تا حدی مجوز شما را مورد تایید قرار می دهد تا متقاضی بتواند مجوز دریافت کند. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر در فنلاند هستید نمی توانید برای مجوز اقامت اقدام کنید. در صورتی که ویزای توریستی فنلاند را دریافت کرده اید و برای جستجوی کار به این کشور سفر کرده اید و کار را پیدا کرده اید، نمی توانید برای مجوز کار از داخل کشور درخواست دهید.

 

در این راستا شما لازم است که فنلاند را ترک کنید و برای مجوز کار از کشور خود درخواست دهید. برای دریافت ویزای کار فنلاند به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار در این رابطه قرار دهند.

 

مهاجرت کاری به فنلاند برای ایرانیان

کارفرمایان فنلاندی مایل به استخدام کارمندان ماهر از سراسر جهان هستند .شما لازم است که ثابت کنید که فردی هستید که کشور فنلاند به شما نیاز دارد.  شما باید به دنبال شغلی باشید که با شرایط شما سازگار باشد.

زمانی که در فنلاند شغلی پیدا کردید که تا نه ماه در یک دوره یک ساله ممکن است که طول بکشد، می توانید برای ویزای کار فصلی درخواست دهید. اما اگر مدت زمان آن بیش از نه ماه باشد، باید برای ویزای کار بلند مدت فنلاند اقدام کنید و ویزای کار فصلی طبق قانون برای شما مناسب نیست. مشاغلی که اغلب می توانید پیدا کنید در بخش باغبانی، کشاورزی یا گردشگری خواهند بود.

 

برای کار فصلی که بیش از 90 روز اما کمتر از یک سال طول می کشد، باید برای مجوز اقامت کوتاه مدت فنلاند درخواست خود را ارائه دهید. اگر کار شما کمتر از 90 روز طول بکشد، نیازی به ویزای کار فصلی فنلاند ندارید. مانند درخواست ویزای کار، شما باید برای مجوز کار به اداره اشتغال و توسعه اقتصادی فنلاند مراجعه کنید. آنها تصمیم می گیرند که مجوز را صادر کنند یا خیر.

 

در صورت تایید، اداره مهاجرت فنلاند درخواست را بررسی می کند و تصمیم می گیرد که آیا مجوز کار را برای شما صادر کند یا خیر. قرارداد کار تعیین کننده اعتبار مجوز کار است. شما همچنین باید به مؤسسه بیمه اجتماعی فنلاند که نامیده می شود برای برخورداری از تأمین اجتماعی و مراقبت های بهداشتی درخواست خود را ارائه دهید.

به یاد داشته باشید که خانواده شما نمی توانند برای اجازه اقامت تحت یک کار فصلی فنلاند درخواست دهند و یا همراه شما به فنلاند مهاجرت کنند.

لازم به ذکر است که مهاجرت کاری به فنلاند نسبت به گذشته بسیار ساده شده است.

دریافت-ویزای-کار-فنلاند

شرایط ویزای کار فنلاند برای مهاجرت کاری به فنلاند

شما باید برای دریافت ویزای کار فنلاند این مواردی را که در ادامه برای شما ذکر کرده ایم با دقت توجه کنید.

گذرنامه

از تاریخ انقضای مجوز اقامت شما باید بیش از سه ماه اعتبار وجود داشته باشد. نباید بیشتر از ده سال پیش باشد و سه صفحه خالی نیز باید گذرنامه شما داشته باشد.

عکس

دو عکس در اندازه پاسپورت با پس زمینه واضح را نیز لازم است که که شما داشته باشید.

قرارداد کار

یک کپی از قرارداد کار اصلی با کارفرمای نهایی را داشته باشید. این باید شامل شرایط استخدام و جزئیات آن باشد.

فرم درخواست ویزای کار فنلاند

میتوانید آن را از سفارت یا کنسولگری که در آن درخواست میکنید دریافت کنید. لطفا در تکمیل آن دقت کنید. اطلاعات شما در فرم باید با مدارک شما یکی باشد. سپس آن را چاپ، امضا و تاریخ گذاری کنید.

تجربه کاری

مدارکی که نشان دهنده سابقه کار شما در زمینه ای است که در آن مشغول به کار هستید.

بیمه سلامت

شما باید بیمه درمانی معتبر در فنلاند و تمامی 26 کشور عضو شینگن داشته باشید. باید تمام هزینه های پزشکی شما را برای 30000 یورو پوشش دهد.

کاور لتر

شما هدف سفر خود به فنلاند را لازم است که به دولت فنلاند اعلام کنید.

اثبات وضعیت مدنی

شما لازم است که وضعیت اجتماعی و مدنی خود را نیز اثبات کنید که از آنها می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

– گواهی ازدواج

– شناسنامه فرزندان شما

– گواهی فوت همسر

– مدرکی برای داشتن بودجه کافی

شما باید ثابت کنید که بودجه کافی برای پوشش هزینه های خود در فنلاند دارید. پیشنهاد شغلی باید تمام هزینه های شما را پوشش دهد، یا باید به اندازه کافی برای پوشش بخشی از هزینه های خود پول داشته باشید.

ویزای مهاجرت کاری به فنلاند

اگر قرار است بیش از شش ماه برای یک کارفرما کار کنید، باید موارد زیر را ارائه دهید:

– گواهی مالیات پرداخت شده

– گواهی یک شرکت بیمه در مورد حق بیمه قانونی کارفرما

– بیمه بیکاری، بیمه عمر گروهی و بیمه حوادث

– گزارش در مورد استخدام نیروی کار از بازار کار فنلاند و بازار کار در اتحادیه اروپا

 

لطفاً توجه داشته باشید که مقامات فنلاندی حق درخواست مدارک بیشتری را دارند و شما باید آن مدارک مورد

نیاز را ارائه کنید.

کارایابی-در-فنلاند

مراحل درخواست ویزای کار فنلاند

روند درخواست برای ویزای کار فنلاند به شرح زیر است:

پیشنهاد شغلی

اولین قدم برای درخواست ویزای کار فنلاند، داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در فنلاند است. از این رو کارفرمای شما لازم است که فرصت شغلی شما را در اتحادیه اروپا به مدت ده روز تبلیغ کرده باشد. اگر کسی برای این کار در منطقه نباشد، می تواند آن را به یک شهروند غیر از اتحادیه اروپا پیشنهاد دهد. شما و کارفرمای فنلاندی می توانید از طریق ایمیل، اسکایپ یا واتس اپ در تماس باشید. او پیشنهاد کار را برای شما ارسال می کند و شما قرارداد را امضا خواهید کرد.

 

فرم درخواست

ما باید فرم درخواست ویزای کار فنلاند را از وب سایت سفارت یا کنسولگری فنلاند در ایران دانلود کنید. شما همچنین می توانید آن را به صورت کاغذی دریافت کنید. اطلاعاتی که پر می کنید باید با مدارک شما یکی باشد. سپس آن را چاپ، تاریخ بزنید و امضا کنید.

 

الزامات

مانند هر نوع ویزا دیگری، ویزای کار فنلاند نیز شرایط خاص خود را دارد. همانطور که در بالا توضیح دادیم باید تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. لطفاً توجه داشته باشید که حتی یک نقص کوچک در مدارک شما می تواند ویزای شما را رد کند. حتی روی جزئیات کوچک و بی اهمیت تمرکز کنید.

 

تعیین وقت ویزا

اکنون باید یک وقت ملاقات برای سفارت یا کنسولگری فنلاند در ایران تعیین کنید. می توانید با آنها تماس بگیرید یا از طریق وب سایت آنها این کار را انجام دهید. لطفا تاریخ و ساعت قرار ملاقات را به خاطر بسپارید. شما باید حضوری در آن شرکت کنید و دیر نکنید. پوشیدن لباس کمی رسمی بهتر است. فراموش نکنید که درخواست، شرایط و گذرنامه خود را به همراه داشته باشید. همه آنها را به مقامات پایانی ارسال کنید. سپس هزینه رسیدگی به درخواست خود را پرداخت کنید.

 

مصاحبه

در طول قرار ملاقات خود، باید مصاحبه نیز انجام دهید. افسر ویزا از شما چند سوال در مورد سابقه، خانواده، تجربه کاری، هدف از سفر شما به فنلاند و غیره می کند. سعی کنید صادق، دوستانه و بسیار قوی به سوالات پاسخ دهید.

 

در انتظار پردازش

وقتی قرار به پایان رسید، باید منتظر بمانید. زمان رسیدگی به ویزای کار فنلاند متفاوت است. همچنین به چند عامل بستگی دارد. اما اغلب حدود 30 تا 45 روز کاری طول می کشد. اگر درخواست شما رد شود، مقامات نامه ای برای شما ارسال می کنند. اگر درخواست شما پذیرفته شود، روادید لازم را به پاسپورتتان می چسبانند.

هزینه های مهاجرت کاری به فنلاند

هزینه ویزای کار فنلاند در صورت درخواست آنلاین یا کاغذی متفاوت است. اگر به صورت آنلاین درخواست دهید، باید 490 یورو بپردازید، اما درخواست کاغذی 690 یورو برای شما هزینه دارد. هزینه ذکر شده برای بار اول است و اگر برای بار دوم باشد، ممکن است مجبور به پرداخت بیشتر باشید. همچنین اگر می خواهید خانواده خود را به فنلاند بیاورید، باید هزینه درخواست آنها را نیز بپردازید.

 

تمدید ویزای کار فنلاند

می توانید ویزای کار فنلاند خود را تمدید کنید. اگر اعتبار یک ساله دارید، می توانید آن را برای یک سال دیگر تمدید کنید. زمانی که حداقل چهار سال در فنلاند زندگی می کنید و تمام شرایط را دارید می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

زمان بررسی ویزای کار فنلاند

 • زمان پردازش ویزای کار فنلاند متفاوت است. بستگی دارد به:
 • حجم کاری سفارت یا کنسولگری
 • مورد خاص شما وضعیت سیاسی کشور
 

بر اساس گزارش سرویس مهاجرت فنلاند، متوسط زمان بررسی برای کلیه مجوزهای اقامت مرتبط با کار در نیمه 111 روز بوده ، اول سال 2021 برای چیزی در حدود 61 روز بوده است. این در حالی است که در سال 2020 است. همچنین اعداد و ارقام حاکی از آن است که صدور پروانه کار حدود 45 درصد افزایش داشته است. سرویس مهاجرت فنلاند قصد دارد که زمان پردازش را در سال 2023 به یک ماه کاهش دهد تا انتظار کمتری را کسانی که قصد دارند به فنلاند مهاجرت کنند پیش رو داشته باشند.

درامد-در-فنلاند

ویزای جستجوی کار فنلاند

فنلاند مانند آلمان ویزای جستجوی کار ارائه نمی دهد و چنین برنامه ای در این کشور وجود ندارد. اما متقاضیانی که واقعاً مایل به یافتن شغل در کشور فنلاند هستند و مایل به انجام هر کاری می باشند می توانند برای ویزای توریستی فنلاند اقدام کنند. ویزای توریستی به متقاضیان اجازه می دهد تا به این کشور مهاجرت کنند و تا 90 روز را نیز در این کشور اقامت داشته باشند.

 

این زمان مناسبی برای جستجوی شغل، مصاحبه و تلاش برای یافتن شغل در این کشور است. اگر پیشنهاد کاری را پیدا کردید و قرارداد خود را امضا کردید، باید کشور فنلاند را ترک کنید و برای مجوز کار از کشور خود درخواست دهید. به یاد داشته باشید که تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری امکان پذیر نیست.

همچنین قبل از درخواست ویزای کار باید برای مجوز کار اقدام کنید. بنابراین، بهتر است شانس خود را از دست ندهید و هر مرحله را طبق دستور و قانون انجام دهید.

زمان بررسی ویزای کار فنلاند

زمان بررسی ویزای کار فنلاند 45 روز است. اما به یاد داشته باشید که ممکن است حتی بیشتر طول بکشد. اگر زمان پردازش استاندارد، مقامات مدارک بیشتری را از سوی شما درخواست کنند، زمان پردازش بیشتری را خواهید داشت.

بیمه درمانی برای مهاجرت کاری به فنلاند

آشما باید بیمه درمانی معتبر در فنلاند و سایر کشورهای شینگن داشته باشید .لازم است که تمام هزینه های پزشکی خود را تا 30000 یورو پوشش دهید. لطفا مطمئن شوید که شرکت بیمه ای که از آن بیمه خریداری می کنید در اروپا و فنلاند معتبر باشد. نکته دیگر اینکه در صورت رد ویزا باید بیمه را به شرکت برگردانید. بنابراین مشخص کنید که آیا آنها این گزینه را در بیمه دارند یا خیر.

 

مصاحبه ویزای مهاجرت کاری به فنلاند

در طول قرار ملاقات برای ویزا، باید مصاحبه انجام دهید. افسر ویزا چند سوال از شما خواهد پرسید. شما باید با صبر و حوصله به تمام سوالات پاسخ دهید. سعی کنید در عین صمیمیت و صادق بودن با قدرت به سوالات پاسخ دهید. باید بدانید که سرنوشت ویزای شما در این مصاحبه رقم می خورد. اگر مقامات فنلاندی شک دارند که شما پس از زمان معین کشور را ترک نخواهید کرد یا قصد انجام کاری غیرقانونی را دارید، ممکن است درخواست شما را رد کنند. سوالاتی که از شما خواهند پرسید ممکن است که شامل موارد زیر باشد:

 • مکانی که شما زندگی می کنید
 • خانواده
 • زمینه
 • سابقه کار قبلی
 • وضعیت تأهل
 • سرگرمی های شما.
 • فرزندان
 • پیوندهای شما با کشور خود
 • آیا کسی با شما سفر می کند؟
 • وسایل مالی
 • شرکت هایی که در آنها کار کرده اید
 • چرا فنلاند را برای کار انتخاب کرده اید؟
 • بیمه
 • برنامه های بعدی
 • آیا پس از پایان مدت مجوز کار به کشور خود باز خواهید گشت؟
 • و غیره.
زندگی-در-فنلاند

نتیجه گیری

ما در این مقاله هر آنچه که باید در مورد ویزای کار فنلاند بدانید را توضیح دادیم. اتباع متقاضی در صورت واجد شرایط بودن می تواند برای ویزای کار در فنلاند درخواست دهد. اولین و مهمترین شرط، پیشنهاد کاری از یک کارفرمای فنلاندی این است که مایل به استخدام یک نیروی کار خارجی باشد. می توانید از طریق وب سایت ها و پلتفرم ها یا از طریق آژانس های کاریابی کار های لازم را در فنلاند جستجو کنید.

 

اگر همه چیز حل و فصل شود، متقاضی باید برای مجوز کار فنلاند اقدام کند. اگر دولت فنلاند با درخواست متقاضی موافقت کند، مجوز کار را به وی خواهد داد و متقاضی می تواند برای مجوز کار به سفارت یا کنسولگری این کشور درخواست خود را ارائه دهد. متقاضی باید شرایط ذکر شده را داشته باشد.. در صورتی که مقامات به مدارک تکمیلی بیشتری نیاز داشته باشند، باید آماده ارائه تمامی آنها باشید. برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار فنلاند و یا سایر کشورها می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

مقاله ی پیشنهادی :

مهاجرت کاری

سوالات متداول

اولین حرکت، دریافت پیشنهاد شغلی در کشور فنلاند می باشد.

خیر، آنها باید مجوز کار بگیرند، سپس ویزای کار بگیرند و برای کار وارد این کشور شوند.

اگر واجد شرایط هستید و پیشنهاد را دریافت می کنید، آسان است، و نرخ رد ویزای فنلاند بسیار پایین می باشد.

اولین مجوز کار فنلاند اغلب برای یک سال معتبر است. سپس می توانید برای تمدید آن اقدام کنید. اگر برای یک اعتبار زمانی خاص درخواست می دهید، ممکن است دولت فنلاند آن را به شما اعطا کند.

بله، می توانید خانواده خود را بیاورید. اما آنها باید برای ویزای خود اقدام کنند. برای صرفه جویی در زمان و رسیدگی به ویزای خانواده می توانید درخواست خود را با هم ارسال کنید. همچنین باید ثابت کنید که بودجه کافی برای تامین هزینه های خانواده خود را دارید. آنها ممکن است حق کار در سال اول اقامت در فنلاند را نداشته باشند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی