کاردر پرتغال

کار در پرتغال

 شما برای کار در پرتغال تنها کافی است که تجربه و مدرک تحصیلی معتبری داشته باشید و اگر به پرتغالی صحبت کنید می توانید به این بهشت زیبای اروپایی مهاجرت کنید. پرتغال کشوری در ناحیه اندلس قرار گرفته در جنوب غرب اروپا در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین اقتصادهای این قاره است. این کشور در حال رشد در تولید ناخالص ملی سرانه بوده و با کاهش نرخ بیکاری در سالهای اخیر بازار کار آن این کشور را به طور فزاینده ای در حال تبدیل کردن به یکی از مهاجر پذیرترین کشور های اروپا کرده است.


 بسیاری از شرکت های فناوری مستقر در پرتغال از کارمندانی از تمام نقاط جهان استقبال می کنند و این تعداد لحظه به لحظه در حال افزایش می باشد.هم اکنون بهترین مشاغل در پرتغال شامل رشته های فناوری اطلاعات هستند. بخش گردشگری پرتغال نیز برای کسانی که به چندین زبان مسلط هستند بسیار عالی می باشد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

کار-در-پرتغال

مهاجرت کاری به پرتغال

ابتدا، اجازه دهید شما را راهنمایی کنیم که چگونه به عنوان یک ایرانی در پرتغال شغلی پیدا کنید تا بتوانید مجوز اقامت این کشور را نیز دریافت کنید. ابتدا باید بدانید که آیا واجد شرایط کار در پرتغال به عنوان یک خارجی هستید یا خیر.

 

شرایط کار در پرتغال

شهروندان اروپایی برای زندگی و کار در پرتغال نیازی به ویزا یا مجوز کار ندارند. آنها تنها باید آدرس خود را در شهرداری ثبت کنند و از Finanças شماره مالیات درخواست کنند. اما شما به عنوان ایرانی باید از قبل برای ویزای کار پرتغال اقدام کنید. این امر مستلزم داشتن یک قرارداد کاری یا پیشنهاد کاری می باشد. شما از این طریق می توانید مجوز اقامت در این کشور را دریافت نمایید.

 

فرصت های شغلی در پرتغال

تعداد بسیاری از شرکت های بین المللی مستقر در پرتغال جستجوی کار را برای مهاجران در این کشور آسان کرده اند. فرصت های شغلی در زمینه های IT، بازاریابی و سایر مشاغل آنلاین و فناوری در پرتغال نیاز به نیروی کار خارجی را پر رنگ کرده اند. مشاغل در املاک و گردشگری مدت هاست که گزینه ای مطمئن برای مهاجران در این کشور شده است.

برای مشاغل هتلداری نیز خوب است که اقدام کنید،  شما باید توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی را نیز داشته باشید. با این حال، پرتغالی‌ها اغلب به خوبی به انگلیسی صحبت می‌کنند، ممکن است که از شما بخواهند زبان‌های دیگری مانند فرانسوی، اسپانیایی یا آلمانی را نیز بتوانید که صحبت کنید. شما همچنین ممکن است که بتوانید به عنوان یک معلم زبان فرصت هایی برای پیدا کردن کار نیز داشته باشید.

 

بدون توجه به خط کاریتان، مطمئن ترین راه برای داشتن یک شغل در پرتغال، داشتن سابقه کاری پیش از مهاجرت به این کشور است.

 

شما می توانید فرصت های کاری در پرتغال را به صورت آنلاین پیدا کنید. همچنین شما این امکان را نیز خواهید داشت که فرصت های شغلی را در وب سایت های شرکت های پرتغالی پیدا کنید. فهرستی از شرکت‌هایی که در زمینه کاری خود می‌خواهید با آن‌ها همکاری کنید تهیه کنید و صفحه استخدام آنها را تکمیل نمایید.

نحوه درخواست کار در پرتغال

بهترین راه برای یافتن شغل در پرتغال به عنوان یک خارجی، آشنایی و سازگاری با بازار کار پرتغال است: لازم است که با سبک رزومه کاری آنها آشنا باشید و بدانید که چگونه در مصاحبه ها و رویداد ها قصد دارید که شرکت کنید.

 

ارسال رزومه برای کار در پرتغال

رایج ترین رزومه پرتغالی به سه بخش تقسیم می شود. شما اطلاعات شخصی خود را باید در بالای صفحه بنویسید، به دنبال آن جدیدترین تجربه حرفه ای و کاری خود و پس از آن آخرین مدارک تحصیلی خود را ذکر کنید. با این اوصاف، شما مختارید ساختاری را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با حرفه شما باشد. بهتر است که بر مهارت های خاص خود تاکید داشته باشید.

 

رزومه های کوتاه بهتر هستند. یک صفحه برای نشان دادن توانایی های شما کافی می باشد. با این حال، در برخی مشاغل لازم است که برخی از جزئیات فنی را گزارش دهید، در این صورت ممکن است که رزومه شما دو صفحه شود، اما هرگز بیش از سه صفحه را ذکر نکنید.

 

با مشخصات شخصی خود شروع کنید. اینها شامل نام، ملیت، تاریخ تولد و شهر محل سکونت شما می شود. نیازی به ذکر وضعیت تاهل یا آدرس کامل شما نیست. گنجاندن یک عکس نیز به شما بستگی دارد—بعضی از استخدام‌کنندگان دوست دارند که چهره شما را نیز ببینند. زیرا این موجب می شود که رزومه شما شخصیت‌پذیرتر شود، اما این یک موضوع انتخابی است. اطلاعات تماس و پیوندهای خود را به رسانه‌های اجتماعی حرفه‌ای خود، وارد کنید.

در بخش سوم مدارک شما گنجانده شده باشد، دوباره به ترتیب زمانی معکوس.

 

اطلاعات اختیاری: در صورت تمایل می توانید مهارت های خود را فهرست کنید. در مورد سرگرمی‌ها، می‌توانید در صورت مرتبط بودن برخی از آن‌ها را بگنجانید، اما حتی در این صورت، این موارد باید به حداقل برسد.

اگر به زبان پرتغالی صحبت نمی کنید یا به هر زبانی که برای موقعیت شغلی مورد نیاز است، باید رزومه خود را به زبان انگلیسی ارسال نمایید.

نحوه-ی-کاریابی-در-پرتغال

مدارک مورد نیاز کار در پرتغال

پس از اینکه قرارداد کاری خود را دریافت کردید، کارفرمای شما باید برای مجوز کار شما درخواست دهد. مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست:

 

 • ویزای اقامت معتبر پرتغال
 • مدرک اقامت در پرتغال
 • گذرنامه معتبر یا سند مسافرتی صادر شده توسط دولت
 • 2 عکس در سایز گذرنامه و رنگی
 • نداشتن سابقه کیفری
 • قرارداد کاری بین کارفرما و کارمند
 • مدارک ثبت شده در تامین اجتماعی پرتغال
 • صورت های مالیاتی شرکت
 • اثبات این که این موقعیت کاری شما را شهروندی از اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس نمی تواند داشته باشد.
 

مدارک مورد نیاز ذکر شده در بالا فقط باید به عنوان یک راهنما در نظر گرفته شده باشد. این مدارک توسط کارفرمای شما ارائه می شود و ممکن است با مدارک مورد نیاز یکسان نباشد.

ما به شما توصیه می کنیم با کارفرمای خود تماس بگیرید و از وی بپرسید که چه مدارکی هنگام ارسال درخواست مجوز کار لازم است.

بهتر است که شما دو توصیه نامه را نیز داشته باشید و اطلاعات تماس یک همتای مورد اعتماد را نیز ارائه دهید که می تواند برای شما تضمین کند.

به طور کلی، شما نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر صلاحیت خود ندارید، حداقل در اولین درخواست برای یک موقعیت کاری. اگر به سایر مراحل فرآیند استخدام رسیدید، ممکن است از شما مدرک تحصیلی یا مدارک حرفه ای دیگری را نیز درخواست کنند.

 

مدارک مورد نیاز ویزای کار پرتغال

پس از تأیید مجوز کار پرتغال، باید برای ویزای کار پرتغال درخواست دهید. برای شروع درخواست خود به نزدیکترین کنسولگری یا سفارت پرتغال مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار پرتغال در زیر لیست شده است:

 

 • تکمیل فرم درخواست ویزای پرتغال 
 • گذرنامه معتبر یا سند مسافرتی صادر شده توسط دولت
 • 2 عدد عکس در سایز پاسپورت و رنگی
 • مدرکی که نشان دهد در طول اقامت خود در پرتغال قادر به تامین مالی خود می باشید.
 • عدم سابقه کیفری
 • سندی که به SEF اجازه دهد سوابق جنایی شما را بررسی کند
 • گواهی بیمه درمانی یا بیمه مسافرتی معتبر. این بیمه باید در پرتغال تحت پوشش قرار داده شده باشد.
 • مدرک اقامت در پرتغال این می تواند شامل قرارداد اجاره یا رزرو هتل باشد.
 • قرارداد کاری شما
 • اگر در حال حاضر در پرتغال هستید: ویزایی که ثابت کند از نظر قانونی مجاز به ورود به پرتغال هستید نیاز می باشد
 • اگر از ایران درخواست می دهید: مدرکی مبنی بر اینکه مجوز اقامت در پرتغال را دارید، مانند مجوز اقامت یا هر ویزای مرتبط دیگر نیز لازم است.
 

اینها رایج ترین مدارکی هستند که هنگام درخواست ویزای کار پرتغال در سفارت پرتغال مورد نیاز هستند. برخی از مجوزهای کار پرتغال وجود دارد که ممکن است مدارک اضافی دیگر را نیز درخواست کنند. توصیه می کنیم برای بررسی مدارکی که برای ویزای کاری پرتغال خود نیاز دارید، با کنسولگری/ سفارت پرتغال تماس بگیرید.

توصیه می کنیم در اسرع وقت شروع به جمع آوری تمام مدارک خود کنید. این روند در دراز مدت آسان تر خواهد شد.

حداقل دستمزد و میانگین حقوق در پرتغال

میانگین حقوق در پرتغال 1100 یورو (1200 دلار آمریکا) ناخالص در ماه است. برای آندسته از کارمندان ماهر، این رقم به طور میانگین به 1800 یورو ناخالص (2000 دلار) می رسد. برای کسانی که مدرک دانشگاهی ندارند، این رقم ممکن است که به 900 یورو (990 دلار) کاهش پیدا کند.

اجاره بها در پرتغال 1100 یورو (1200 دلار) می باشد. اگر می خواهید در این کشور راحت زندگی کنید، باید حداقل 1500 یورو (1650 دلار) خالص درآمد داشته باشید.

میانگین حقوق سالانه در پرتغال بر اساس حرفه، مدرک تحصیلی، تجربه کاری و غیره متفاوت است. برای یک کارگر بسیار ماهر، میانگین حقوق سالانه حدود 22500 یورو (24700 دلار آمریکا) در نظر گرفته شده است.

 

حداقل حقوق در پرتغال در حال حاضر 600 یورو (660 دلار) در ماه است. شما باید بر درآمد خود از 654 یورو (720 دلار) شروع به پرداخت مالیات کنید. بنابراین حداقل دستمزد مشمول مالیات نمی شود. با این حال، شما همچنان ملزم به پرداخت بیمه اجتماعی هستید که 11 درصد از درآمد شما را نیز مشمول می کند.

حداقل-دستمزد-در-پرتغال

مشاغل پرتقاضا در پرتغال

بیشترین مشاغل پرتقاضا در پرتغال در بخش های گردشگری (هتل ها، کترینگ ها، رستوران ها و غیره)، ارتباطات، مشاغل فناوری اطلاعات و مراقبت های بهداشتی (پزشکان و به ویژه پرستاران) می باشد.

برای مرجع، فهرستی از این حرفه های پرتقاضا را به همراه سایر مشاغل رایج و اینکه به طور میانگین ​​چقدر پرداخت می کنند، به شما ارائه خواهیم کرد.

میانگین حقوق سالانه

 • حسابداری 21000 تا 23000 یورو
 • معماری 20،000 تا 22،000 یورو
 • پزشکی 25،800 تا 28،500 یورو
 • تکنسین درمانی 10،000 تا 12000یورو
 • مدیر هتل 80،000 تا 88،500 یورو
 • مدیر بازاریابی 27،000 تا 29،700 یورو
 • پرستار 12،000 تا 13،200 یورو
 • مدیریت محصول 39،000 تا 42،900 یورو
 • پذیرش 12،700 14000یورو
 • مهندس نرم افزار 22000 تا 24200 یورو
 • برنامه نویس 15000 تا 16500 یورو

خوداشتغالی

در این بخش همه چیزهایی که ارزش دانستن در مورد خوداشتغالی در پرتغال دارد را به شما خواهیم گفت. شما در همین راستا می توانید دریابید که چگونه می توانید خوداشتغال شوید، مشاغل برتر خوداشتغالی کدامند و برخی از مزایایی که از این طریق می توانید کسب کنید چه چیزهایی هستند.

 

چگونه در پرتغال خوداشتغال شویم؟

راه های مختلفی برای خوداشتغالی در پرتغال وجود دارد. دانستن اینکه کدام نوع کسب و کار را راه اندازی کنید اولین چالش شما خواهد بود. شرکت‌ها معمولاً بر اساس تعداد کارمندان به دو دسته تقسیم می‌شوند: آنهایی که فقط با یک فرد کار می‌کنند که به عنوان pessoa singular شناخته می‌شود و شرکت‌هایی که بیش از یک نفر را استخدام می‌کنند، به نام pessoa colectiva نام برده می شوند.

 

کار به عنوان فریلنسر در پرتغال

اگر قصد دارید یک کسب و کار انحصاری یا یک فریلنسر باشید، باید قبل از انجام هر نوع تجارت ، کسب و کار خود را در Finanças ثبت کنید. تا زمانی که گردش مالی کسب و کار شما از 200,000 یورو (220,000 دلار) تجاوز نکند ، ممکن است بتوانید مالیات خود را با یک روش مالیاتی ساده پرداخت کنید. فریلنسرها اغلب تحت مالیاتی به نام recibos verdes (دریافتی سبز) کار می کنند.

 

شما می توانید یک کسب و کار را به عنوان یک فرد empresario em nome که به موسسه انفرادی معروف است راه اندازی کنید. این نوع کسب و کار در صورت بدهی، این خطر را دارد که دارایی های شخصی شما را با در خطر بیاندازد. اگر می‌خواهید از این امر اجتناب کنید، می‌توانید یک محدودیت یکپارچه ایجاد کنید، که دارایی‌های شخصی و شرکتی شما را از هم جدا می‌کند، اما برخی از مزایای مالی را حذف می‌کند و به حداقل سرمایه‌گذاری ۵۰۰۰ یورو (۵۵۰۰ دلار آمریکا) نیاز دارد.

 

مزایای خوداشتغالی در پرتغال

خوداشتغالی در پرتغال که قانوناً موظف به اعلام گردش مالی و پرداخت حق بیمه می باشد، از بیشتر مزایایی که سایر کارمندان دریافت می کنند، بهره می برد.

افراد خوداشتغال در شرایط زیر توسط تامین اجتماعی حمایت می شوند:

 • بیماری ؛
 • شرایط بهداشتی مرتبط با کار؛
 • بی اعتباری؛
 • کهنسالی؛
 • مرگ.

این همچنین شامل مزایای بیکاری برای افراد empresários em nome ، صاحبان موسسات ثبت شده به عنوان یک شرکت محدود، و همچنین کارگران مستقلی است که عمدتاً با یک کارفرما کار می کنند.

خوداشتغالی-در-پرتغال

ساعات کاری در پرتغال

در پرتغال، یک هفته کاری در مجموع 40 ساعت کاری از دوشنبه تا جمعه می باشد. هر شرکتی می‌تواند برنامه‌های خود را تنظیم کند، اما یک روز کاری معمولی در پرتغال از ساعت 9:00 صبح شروع می‌شود و در ساعت 18:30 به پایان می‌رسد، با یک ساعت و نیم استراحت ناهار در بین آن‌ها. از شما انتظار نمی رود که آخر هفته ها کار کنید، مگر اینکه در قرارداد کاری شما خلاف آن ذکر شده باشد. اکثر پرتغالی ها در روز های تعطیل کار نمی کنند. پرتغالی ها دوست دارند که از زمان استراحت خود به جای کار کردن لذت ببرند.

تامین اجتماعی در پرتغال

با تامین اجتماعی شما میتوانید از مراقبت های بهداشتی رایگان یا مزایای ناتوانی، بیکاری، و غیره بهره مند شوید. شما در صورت اقامت قانونی در پرتغال می توانید شماره تامین اجتماعی دریافت کنید. شماره تامین اجتماعی در پرتغال NISS، Número de Identificação de Segurança Social نامیده می شود . این یک شماره 11 رقمی است که شما را برای اهداف استخدام و مزایای تامین اجتماعی شناسایی می کند.

 

اگر به عنوان کارمند مشغول به کار هستید، کارفرمای شما باید در شروع قرارداد کاری شما را به تامین اجتماعی ارجاع دهد. کارفرمای شما باید ویزای شما را همراه داشته باشد تا ثابت کند که شما به طور قانونی وارد پرتغال شده اید.

از شما خواسته می شود فرم Mod.RV1009-DGSS را امضا کنید که توسط کارفرمای شما پر شده است. وقتی قرارداد کاری شما ارسال شد، باید NISS خود را نیز دریافت کنید.

 

اگر به صورت خوداشتغالی اقدام می کنید، باید خودتان برای شماره تامین اجتماعی در پرتغال درخواست دهید. شما باید فرم صحیح را به همراه سایر مدارک به اداره تامین اجتماعی در محل سکونت خود ارسال نمایید.

سوالات متداول

کاور لتر  یا همان Cover Letter اجباری نیست، اما این البته بستگی به فرصت شغلی و زمینه کاری شما دارد. موقعیت های شغلی فنی نیازی به کاور لتر ندارند، در حالی که برای مشاغلی ارتباطی شما باید کاور لتر داشته باشند.

به عنوان یک مالیات دهنده، در موارد زیر تحت حمایت تامین اجتماعی پرتغال هستید:

 • مزایای بیکاری
 • صدمات ناشی از کار و سایر شرایط بهداشتی
 • بیماری
 • زایمان
 • مستمری سالمندی
 • مزایای از کار افتادگی
 • مرگ
 • تکمیل فرم RV1000-DGSS
 • شناسه از کشور مبدا
 • شماره مالیات پرتغالی
 • گذرنامه؛
 • مجوز اقامت

هنگامی که در تامین اجتماعی ثبت نام کردید، می توانید از طریق پلتفرم تامین اجتماعی، Segurança Social Direta ، مراحل را به صورت آنلاین انجام دهید .

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی