کار در هند

کار در هند

مهاجرت کاری به کشورهای خارجی گزینه‌ای است که بسیاری از کارجویان ایرانی در نظر می‌گیرند. بسیاری از این افراد در تلاش برای مهاجرت به کشوری هستند که به ایران نزدیک باشد. یکی از این کشورها، هند است که در آسیای مرکزی قرار دارد. هند پس از چین پرجمعیت‌ترین کشور جهان به شمار می‌رود. با اینکه زبان اصلی مردم این کشور هندی است، اما بیشتر مردم آن به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. بنابراین برای اشتغال در هند، تسلط به زبان انگلیسی کافی خواهد بود. کشور هند فرصت‌های شغلی بسیار خوبی برای افراد متخصص در زمینه‌هایی مانند تدریس زبان انگلیسی، آشپزی حرفه‌ای و خلبانی دارد. در این مطلب به بررسی شرایط کار در هند و روش‌های کاریابی در این کشور می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت کاری به هندوستان؛ اشتغال در دومین کشور پرجمعیت دنیا

آنچه خواهید خواند:

قوانین کار در هند و مزایای اشتغال در این کشور

قوانین کا‌ری در هند تا حدودی نسبت به کشورهای غربی متفاوت است. در کشور هند، تنها یک روز در هفته تعطیل است؛ یعنی شاغلین در این کشور از روز دوشنبه تا شنبه مشغول به کار هستند. به طور میانگین این افراد 48 ساعت در هفته کار می‌کنند که به عبارتی معادل روزانه هشت ساعت کار می‌شود. یکی از مزایای کا‌ر در هند این است که حقوق و مزایای مشاغل با هزینه‌های زندگی در این کشور تناسب دارد. همچنین برخی از شرکت‌های بین‌المللی دارای شعبه در هند، به کارکنان خود کمک‌هزینه مسکن، خدمات درمانی و خدمات دیگری را ارائه می‌دهند.


یکی دیگر از مزایای اشتغال در هند عدم نیاز به دانستن زبان هندی است. تنها تسلط به زبان انگلیسی برای کار در این کشور کافی است. باید اشاره کرد که مهاجرت کا‌ری به هند هزینه زیادی نداشته و زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورها هزینه کمتری دارد. بنابراین در صورت داشتن تخصص در یک شغل خاص، به راحتی می‌توانید در هندوستان مشغول به کار شوید.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کا‌ری هند

برای مهاجرت به هند و اشتغال در این کشور باید ویزای کا‌‌ری هند را دریافت کنید. برای اخذ ویزای کاری لازم است که از یک شرکت رسمی و ثبت شده در هند پیشنهاد کاری داشته باشید. معمولا سفارت هند ویزای کاری این کشور را صادر می‌کند که بین یک تا پنج سال اعتبار دارد و قابل تمدید خواهد بود. معمولا با اخذ ویزای کاری، متقاضیان ابتدا اقامت یک‌ساله هند را دریافت می‌کنند. البته باید اشاره کرد که مدت اعتبار ویزای کاری به مدت قرارداد امضا شده بین کارفرما و متقاضی نیز بستگی دارد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کا‌ری هند

معمولا افراد دارای تخصص در یک زمینه خاص از همان ابتدا اقامت پنج‌ساله دریافت می‌کنند. به عنوان مثال متخصصین فناوری اطلاعات با اخذ ویزای کاری اقامت سه‌ساله دریافت خواهند کرد. طبق قوانین کشور هند، افرادی که ویزای کاری این کشور را دریافت می‌کنند، باید قوانین این کشور را رعایت کرده و به طور مرتب مالیات خود را بپردازند. لازم به ذکر است که برخی از افراد صرفا برای انجام یک پروژه خاص در هند ویزای کاری دریافت می‌کنند. ویزای کا‌ری این افراد تا پایان پروژه اعتبار دارد و پس از آن انقضای ویزا به اتمام خواهد رسید.

 

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کا‌ری هند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
• یک عدد عکس رنگی
• اسناد هویتی مانند شناسنامه
• نامه پیشنهاد کا‌ری ارسال شده از سوی کارفرما در هند
• فرم تکمیل شده درخواست ویزای دارای شماره ثبت BGD
• گواهی سلامت جسمی و روانی
• گواهی عدم سوء پیشینه
• آخرین مدارک تحصیلی
• گواهی تخصص در زمینه شغلی مورد نظر
• انجام واکسن تب زرد

مشاغل مورد نیاز کشور هند

طبق قوانین کشور هند، اتباع خارجی نمی‌توانند در این کشور به کارهای خدماتی مشغول شوند. در واقع فقط افراد متخصص در مشاغل خاص می‌توانند برای کا‌ر در هند اقدام کرده و ویزای کاری دریافت کنند. کشور هند یکی از کشورهای درحال‌توسعه به شمار می‌رود؛ از همین رو در برخی مشاغل خاص به نیروی کار ماهر نیاز دارد.

مشاغل مورد نیاز کشور هند

از جمله مشاغل مورد نیاز در کشور هند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• سرآشپز
• مشاور کسب‌وکار
• متخصص نصب تجهیزات صنعتی
• خلبان
• بازاریاب دیجیتالی
• مهماندار هتل
• متخصص مدیریت
• مدرس و مترجم زبان‌های خارجی
• متخصصین در زمینه تکنولوژی


کشور هند در چندین زمینه صنعتی پیشرفت‌های زیادی داشته و اکنون نیازمند نیروی کار متخصص در این زمینه‌ها است. از جمله این صنایع می‌توان به کشاورزی، پارچه‌بافی و فولاد اشاره کرد. همچنین یکی از مشاغلی که شدیدا به نیروی کار متخصص نیاز دارد، برنامه‌نویسی و مهندسی کامپیوتر است. باید اشاره کرد که تقاضا برای کار در هند زیاده شده و به همین خاطر رقابت شدید برای استخدام در این مشاغل وجود دارد. بنابراین کاریابی در کشور هند کار آسانی نخواهد بود.

وضعیت بازار کار و نرخ بیکاری در هند

یکی از مهم‌ترین مواردی که متقاضیان کا‌ر در هند باید مد نظر داشته باشند، وضعیت بازار کار و نرخ بیکاری این کشور است. هند به عنوان یک کشور درحال‌توسعه، در زمینه اقتصادی پیشرفته زیادی داشته؛ اما همچنان به نیروی کار متخصص نیاز دارد. از همین رو بسیاری از شرکت‌ها نیروی کا‌ر ماهر خارجی برای مشاغل تخصص خود استخدام می‌کنند. در سال 2022 نرخ بیکاری در کشور هند 7.2 درصد ثبت شده است که نشان می‌دهد شانس استخدام در این کشور نسبتا بالا خواهد بود. چرا که از هر 100 نفر تقریبا 93 نفر در هند مشغول به کا‌ر هستند.

میزان درآمد مشاغل مختلف در کشور هند

متقاضیان کا‌ر در هند باید در شغل انتخابی خود دقت لازم را داشته باشند و تمام جوانب را در نظر بگیرند. یکی از این جنبه‌ها میزان درآمد مشاغل مختلف در کشور هند است. باید بدانید که کشور هند از واحد پولی روپیه استفاده می‌کند. همچنین میزان درآمد نیروهای کاری که به صورت رسمی استخدام شده‌اند، با توجه به میزان تحصیلات عالی و جنسیت آن‌ها تعیین می‌شود. به طور میانگین میزان درآمد زن‌های تحصیل‌کرده در هند حدود 610 روپیه است؛ اما مردان تحصیل‌کرده به طور میانگین حدود 805 روپیه درآمد دارند.

میزان درآمد مشاغل مختلف در کشور هند

به طور کلی میانگین درآمد سالانه برخی از مشاغل در هند به شرح زیر است:
• مهندسی مکانیک حدود 323000 روپیه (حدود 4000 دلار)
• مدیر عامل حدود 711400 روپیه (حدود 8710 دلار)
• مهندس نرم‌افزار حدود 465700 روپیه (حدود 5700 دلار)
• مهندس عمران حدود 308600 روپیه (حدود 3800 دلار)
• مشاور تجزیه‌وتحلیل نرم‌افزار حدود 604500 روپیه (حدود 7400 دلار)

میانگین درآمد سالانه برخی از مشاغل در هند

روش‌های کاریابی در کشور هند

مهم‌ترین قدم برای کار در هند، کاریابی در این کشور است. بهترین روش برای پیدا کردن کار در هند، مراجعه به سایت‌های کاریابی این کشور به شمار می‌رود. در این روش، شما باید مدارک تحصیل و رزومه کاری خود را در این سایت‌های کاریابی قرار دهید. باید اشاره کرد که لازم است رزومه کاری شما باید به زبان انگلیسی در این سایت‌ها قرار بگیرد. سپس این سایت‌ها فرصت‌های شغلی مناسب با شرایط شما را معرفی خواهند کرد. در صورتی که بتوانید از یک کارفرمای هندی پیشنهاد کاری دریافت کنید، وارد مرحله اخذ ویزای کاری خواهید شد.

روش‌های کاریابی در کشور هند

برخی از سایت‌های کاریابی در هند شامل موارد زیر می‌شوند:
• سایت کاریابی RK International
• سایت کاریابی M.Enterprise
• سایت کاریابی Quick Employment
• سایت کاریابی ABC Consultants
یک روش دیگر کاریابی در هند، اخذ ویزای توریستی این کشور است. در واقع شما با این ویزا در یک مدت محدود می‌توانید به صورت حضوری در کشور هند به دنبال کار بگردید. در صورت پیدا کردن کار در هند به این روش، باید به کشور خود برگشته و برای اخذ ویزای کاری هند اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای همراه هند

متقاضیان کار در هند این امکان را دارند که برای خانواده خود ویزای همراه دریافت کنند. مدت اعتبار ویزای همراه هند با مدت اعتبار ویزای کاری متقاضی یکسان است. یعنی تا زمانی که ویزای کاری متقاضی اعتبار داشته باشد، ویزای همراه نیز تا همان زمان معتبر خواهد بود. باید اشاره کرد اگر همسر متقاضی در هند کار پیدا کرده و استخدام شود، می‌تواند ویزای همراه خود را به ویزای کاری تبدیل کند.

امکان اخذ اقامت و تابعیت هند به‌واسطه کار در این کشور

با مهاجرت کاری به هند و اشتغال در این کشور امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور وجود دارد. به این صورت که اگر متقاضی به مدت هفت سال اقامت موقت کاری در کشور هند داشته باشد، اقامت دائم این کشور را دریافت خواهد کرد. در صورتی که متقاضی پس از اخذ اقامت دائم به مدت پنج سال دیگر در کشور هند اقامت داشته باشد، تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست می‌آورد. به عبارتی دیگر با اقامت به مدت 12 سال امکان اخذ تابعیت هند فراهم می‌شود.

امکان اخذ اقامت و تابعیت هند به‌واسطه کار در این کشور

اقامت کاری به هند با خدمات مشاوره‌ای کارشناسان کاربین

اشتغال در کشور هند از چند نظر می‌تواند گزینه خوبی باشد. مهم‌ترین دلایل این موضوع تناسب هزینه زندگی با میزان درآمد و امکان کار به زبان انگلیسی هستند. کار در هند شرایط خاصی مانند عدم امکان اشتغال اتباع خارجی به مشاغل خدماتی دارد. از همین رو برای مهاجرت کاری به این کشور لازم است که با تمام شرایط آن آشنا باشید. موسسه کاربین با سال‌ها سابقه در زمینه ارائه مشاوره کاریابی در تمام مراحل اقامت کاری به هند همراه شما خواهد بود. ما در کاربین بهترین کارشناسان اقامت کاری را به شما معرفی می‌کنیم تا از مشاوره تخصصی آن‌ها در زمینه کار به هند بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

خیر. اتباع خارجی تنها در مشاغل تخصصی خاص مانند خلبانی، آشپزی و مهندسی امکان اشتغال در کشور هند را دارند.

بله. با اقامت موقت به مدت هفت سال می‌توانید اقامت دائمی دریافت کنید. همچنین پنج سال پس از اخذ اقامت دائم امکان اخذ تابعیت برای شما فراهم می‌شود.

ویزای کاری هندی بین یک تا پنج سال معتبر است و می‌توان آن را تمدید کرد. البته مدت اعتبار این ویزا به مدت قرارداد کاری شما با کارفرما نیز بستگی دارد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی