کار در ایرلند

کار در ایرلند

مهاجرت کاری یکی از روش‌هایی است که به افراد کمک می‌کند تا بتوانند آینده و زندگی خود را به شیوه‌ای که تمایل دارند، تغییر دهند. کشورهای اروپایی یکی از بهترین مناطقی است که فرصت‌های شغلی بیشتری‌ را در اختیار جویندگان کار قرار می‌دهد. کار در ایرلند نیز مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌تواند جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد.


برای اینکه بتوانید‌ در ایرلند استخدام شده و مشغول به کار شوید، لازم است فرصت‌های شغلی را از نظر بگذرانید و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. چنین امری نیازمند دسترسی کامل به همه موقعیت‌های شغلی است. این کار جز با کمک‌گرفتن از مؤسسات کاریابی بین‌المللی مانند آژانس کاربین امکان‌پذیر نیست. به سایت این مجموعه سری بزنید و از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. پیش از آن این مقاله را تا انتها بخوانید.

فرم مشاوره رایگان

استخدام در ایرلند شرایط مخصوص به خود را دارد

آنچه خواهید خواند:

در ایرلند استخدام شوید؛ اما چگونه؟

برای این‌که بتوانید مناسب‌ترین گزینه را برای امرارمعاش انتخاب کنید قبل از هر اقدامی باید بدانید کدام‌یک از صنایع موجود بیشترین فرصت شغلی‌ را در اختیارتان قرار می‌دهد. محبوب‌ترین حیطه برای کار در ایرلند، حوزه خدماتی است. این امر نیز مدیون توریست‌پذیر بودن این منطقه است. ورود و خروج بالای گردشگران به این کشور هزاران فرصت شغلی را در اختیار کارگران ماهر و مبتدی قرار می‌دهد.


علاوه بر خدمات، بخش فناوری نیز می‌تواند جزو گزینه‌هایی محسوب شود که اتباع خارجی زیادی را می‌تواند در خود جای دهد. غول‌های فناوری مانند گوگل، اپل، فیس‌بوک و حتی مایکروسافت محل مناسبی برای کاریابی محسوب می‌شوند. از همه این صنایع مهم‌تر تجربه و مهارتی است که دارابودن آن در برخی حوزه‌ها می‌تواند شما را به شغل محبوبتان برساند. امور مالی، رشته‌های مهندسی، حوزه سلامت، حیطه‌های مربوط به غذا و حمل‌ونقل از جمله مشاغلی هستند که همیشه برای افراد حرفه‌ای فرصتی طلایی به‌حساب می‌آید.

کارفرما باید برای دریافت کد اقدام کند

چه کسانی اجازه کار در ایرلند را دارند؟

برای این‌که موفق به پیدا کردن کار در ایرلند شوید لازم است با کمک مجموعه کاربین از فرصت‌های شغلی مطلع شوید؛ اما علاوه‌برآن باید شرایطی را نیز احراز کرده تا نظر مساعد کارفرما و دولت ایرلند را برای استخدام جلب کنید. درست است بسته به حرفه‌ای که قرار است در آن مشغول شوید این شرایط متفاوت است؛ اما به‌صورت کلی برخی از الزامات هستند که برای همه رشته‌ها عمومیت دارند. این موارد عبارت‌اند از:


تسلط بر زبان


ایرلندی‌ها به زبان انگلیسی تکلم می‌کنند؛ به همین دلیل تسلط بر زبان انگلیسی یکی از شروط اصلی برای کار در موقعیت‌‌های شغلی آزاد و غیردولتی است. مشاغل دولتی موظف به تکلم به زبان ایرلندی هستند.


تحصیلات


لازم نیست مدرک دانشگاهی داشته باشید؛ اما نداشتنش می‌تواند تا حدی برایتان دردسرساز باشد. اگر رقبای شما مدرک معتبر داشته باشند مطمئناً شانس شما برای قبولی نصف خواهد شد. هنگام پذیرش باید رزومه‌ای تحویل دهید که نشان دهد تا چه حد تجربه و تحصیلات دارید. گاه نداشتن مدرک تحصیلی در سطوح عالی پای شما را برای رفتن به ایرلند می‌بندد.

مشاغل آزاد جایگاه خوبی در ایرلند دارند

در مورد مشاغل آزاد ایرلند بدانید!

استخدام در مشاغل آزاد در ایرلند مانند سایر کشورهای دیگر کمی سخت است و به‌سادگی که فکر می‌کنید نیست. شاید کاریابی در شرکت‌ها و سازمان‌ها بسیار ساده‌تر از مشاغل آزاد باشد. بااین‌حال بهتر است از گزینه سایت‌ها و راه‌های آنلاین به دنبال این قبیل مشاغل بگردید یا از مؤسسات کاریابی بین‌المللی مانند سایت کاربین کمک بگیرید. خوداشتغالی نیز راه دیگری برای کسب درآمد در ایرلند است که به شما کمک می‌کند مزایای زیادی را به دست آورید.

مشاغل محبوب در ایرلند

شما می‌توانید با خوداشتغالی و بیمه کردن خود از مزایای بازنشستگی استفاده کنید یا اعضای خانواده و پدر و مادرتان را نیز با خود به ایرلند ببرید. اگر شغل شما فنی است شانس بیشتری برای کار در ایرلند دارید. کارهایی مانند توسعه و طراحی وب، برنامه‌نویسی و طراحی گرافیک نیز جای پیشرفت بسیاری در این کشور دارند. سایر مشاغل آزاد محبوب در ایرلند شامل ترجمه، کپی‌رایتینگ، تدریس زبان انگلیسی، تحلیل داده و عکاسی هستند.

در ایرلند بیشتر در شرکت‌ها استخدام می‌شوید

در ایرلند چقدر حقوق می‌گیرید؟

به میزان پایه حقوق در ایرلند سال‌ به ‌سال و به‌آرامی افزوده شده است و این افزایش بیشتر مرهون گسترش بازار کار در این کشور است. بسته به محل زندگی می‌توانید انتظار تغییر در دستمزد را نیز داشته باشید. به‌عنوان‌مثال در دوبلین همان قدر که قیمت‌ها بسیار بیشتر است، دستمزد نیز زیادتر خواهد بود. با این تفاسیر میانگین حقوق سالانه حدود ۴۰۰۰۰ یورو و معادل ۴۳۰۰۰ دلار است‌. در واقع مشاغل پاره‌وقت نزدیک به سالی ۱۸۰۰۰ یورو یا معادل ۲۰۰۰۰ دلار درآمد دارند و کارمندان تمام‌وقت حدود ۴۸۰۰۰ یورو یا ۵۳۰۰۰ دلار در سال به طور متوسط دستمزد دریافت خواهند کرد.

ایرلندی‌ها سرکار چگونه رفتار می‌کنند؟

ایرلندی‌ها در جزئیات با عموم فرهنگ‌هایی که می‌شناسید بسیار تفاوت دارند. کار در ایرلند در صورتی احترام گذاشتن به فرهنگ آن‌ها، امری ساده خواهد بود. به‌عنوان‌مثال اگر به همکار خود هدیه دهید بسیار کار ناپسندی انجام داده‌اید؛ اما اگر به منزل همان فرد دست‌خالی بروید باز هم دچار اشتباه شده‌اید. علاوه بر این موارد جزئیات دیگری در فرهنگ کسب‌وکار ایرلندی‌ها وجود دارد که بد نیست از آن‌ها مطلع باشید. درست است که ایرلندی‌ها به سلسله‌مراتب اعتقاد دارند و آن را در زمینه کسب‌وکار خود رعایت می‌کنند؛ اما اگر هرازگاهی آن را زیر پا بگذارید اصلاً مشکلی ایجاد نمی‌شود‌. حتی اگر مقام بالایی در اداره یا شرکت نداشته باشید؛ ولی باز هم می‌توانید نظر خود را ابراز کنید.

جلسات اغلب ایرلندی‌ها غیررسمی است

از بیمه ایرلند چه می‌دانید؟

زمانی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌گیرید کدی به شما داده می‌شود که آن را PPS می‌نامند. این کد مجموعه منحصربه‌فردی از اعداد بوده که متشکل از ۷ رقم و یک کاراکتر الفبایی است. نامه‌ها و اطلاعات دولتی شما در این کد قرار می‌گیرند. به کمک این شماره می‌توانید به مزایایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، مانند رفاه اجتماعی یا حتی گواهینامه دسترسی پیدا کنید. زمانی که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرید نیمی از حق بیمه را کارفرما و نیم دیگر را کارگر پرداخت می‌کند. اتباع خارجی نیز این امکان را دارند تحت پوشش بیمه قرار گیرند؛ اما تنها درصورتی‌که دو معیار اولیه را داشته باشند می‌توانند از آن بهره‌مند شوند:


● ساکن ایرلند باشید
● ثابت کنید که نیازمند این کد هستید. برای اثبات این قضیه باید مشغول کار در ایرلند باشید. اگر هنوز در ایرلند استخدام نشده‌اید، پس نمی‌توانید از این بیمه برخوردار باشید‌. حتی نقل‌مکان به ایرلند و جستجوی کار نیز برای اثبات کافی نخواهد بود.

کد PPS چه مزایایی دارد؟

علاوه بر اینکه لازمه کار در کشور ایرلند دارابودن این کد است، به کمک آن می‌توانید از مزایای دیگری نیز برخوردار ‌شوید. به کمک این شماره می‌توانید کارت رایگان مسافرتی به دست آورید یا برای دانش‌آموزان خود شناسه دانش‌آموزی دریافت کنید، از خدمات درمانی عمومی مانند دارو یا پرداخت خدمات پزشکی بهره‌مند شوید و کودک خود را تحت طرح ایمن‌سازی کودک قرار دهید. کمک‌هزینه مسکن، گواهینامه رانندگی و طرح درآمدی مانند مالیات و کاهش بهره وام مسکن نیز از جمله این خدمات است.


برای اینکه مشمول این طرح شوید لازم نیست حساب بانکی افتتاح کنید و آدرس محل اقامت ثابت داشته باشید. تنها لازم است برای درخواست این کد کارفرمای شما درخواست ابتدایی را ارسال کند. چنانچه کارفرمای شما قادر به انجام این کار نیست یا به هر دلیلی به این کد زودتر از استخدام نیاز دارید، می‌توانید مدارک زیر را آماده کرده و به وزارت امور اشتغال و حفاظت اجتماعی ارسال کنید:


● گذرنامه
● مدرکی که ثابت کند در ایرلند اقامت دارید. اگر این مدرک را در اختیار ندارید از قرارداد کاری استفاده کنید. چنانچه در منزل دوستتان اقامت دارید قبض آب و برق آن محل را همراه با یادداشتی از دوستتان ببرید که تأیید کند در آن منزل زندگی می‌کنید.


پس از صدور کد، کارتی نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت که حاوی نام، عکس و امضای شما و کدی است که به شما تعلق‌گرفته است. نوار مغناطیسی پشت کارت به شما در زمینه پرداخت‌های رفاه اجتماعی کمک می‌کند. پرداخت‌های تأمین اجتماعی برای کمک‌هزینه زایمان، سود بیماری، منفعت برای جویندگان کار، مستمری ازکارافتادگی، سود مراقبت، بازنشستگی و مواردی ازاین‌قبیل در اختیارتان قرار خواهد گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کار در ایرلند، با ما در تماس باشید.

باید استخدام شوید تا کد به شما تعلق گیرد
کلام پایانی

همه افراد برای رسیدن به زندگی بهتر تلاش می‌کنند تا به بهترین مکان نقل‌مکان کنند یا شغل بهتری برای خود به دست آورند. برخی از افراد تلاش می‌کنند هم محل زندگی خود و هم شغلی که دارند را تغییر دهند. ایرلند یکی از محبوب‌ترین مناطق برای کسانی است که تلاش می‌کنند هر دوی این دو تغییر را با هم به زندگی خود بدهند.

کار در ایرلند گزینه مناسبی است؛ زیرا بازار کار رو به پیشرفت این کشور فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار جویندگان کار قرار می‌دهد. اگر به سایت کاربین سری بزنید می‌توانید با کمک مشاوران این مجموعه بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. مجموعه کاربین، نه‌تنها می‌تواند در زمینه کاریابی  به هر روشی به شما کمک کند، بلکه با ارائه مشاوره مناسب‌ترین گزینه شغلی را برای شما در خارج از کشور به دست خواهد آورد؛ در نتیجه با اطمینان خاطر به امرارمعاش در کشوری دیگر خواهید پرداخت.

سوالات متداول

توسعه و طراحی وب
برنامه‌نویسی
طراحی گرافیک

میانگین حقوق سالانه حدود ۴۰۰۰۰ یورو و معادل ۴۳۰۰۰ دلار است‌.

مشاغل آزاد محبوب در ایرلند شامل ترجمه، کپی‌رایتینگ، تدریس زبان انگلیسی، تحلیل داده و عکاسی هستند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی