کار در لوکزامبورگ

کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با مشخصات لوکزامبورگ برای مقصد کاری خود هستند. از این رو، در این مقاله قصد داریم کار در لوکزامبورگ را به طور مفصل توضیح دهیم و قوانین مرتبط با آن را برای علاقمندان بازگو کنیم. اگر از علاقمندان به زندگی در کشورهای اروپایی مرفه هستید و تصمیم خود مبنی بر مهاجرت را به طور جدی گرفته‌اید، بد نیست با مطالعه این مقاله با کشور لوکزامبورگ به عنوان مقصدی محبوب آشنا شوید و در خصوص دریافت ویزای کاری آن اطلاعاتی را کسب کنید.

فرم مشاوره رایگان

کشور سبز لوکزامبورگ واقع شده در قسمت غربی قاره اروپا

آنچه خواهید خواند:

اقتصاد فولادین در لوکزامبورگ

همان طور که لوکزامبورگ قلب سبز اروپای غربی به ‌شمار می‌رود، مهاجران از خدمات بخش‌های مبتنی بر فناوری‌های توسعه ‌یافته آن بهره ‌می‌برند. این کشور با به دست آوردن 102.900 دلار آمریکا به عنوان دومین تولید ناخالص ملی در جهان شهرت یافته است. اقتصاد قدرتمند و استوار در این کشور موجب شده است تا مهاجرانی که موفق به دریافت اقامت در این کشور می‌شوند، به مدت پنج سال از پرداخت مالیات معاف باشند.


کار در لوکزامبورگ برای سال‌ها انتخابی جذاب توسط مهاجران به خصوص غیر اروپاییان بوده است؛ چراکه مهاجران با هدف یافتن مقصدی با تورم پایین که نرخ بیکاری کمی دارد، از کشور خود خارج می‌شوند و به سایر نقاط دنیا سفر می‌کنند. یکی از این نقاط رو به رشد کشور جذاب لوکزامبورگ است که در خلال سال‌های بحران اقتصاد جهانی نیز موفق‌تر از سایر کشورهای دنیا عمل کرد و بدهی کمتری برجای گذاشت.


از طرف دیگر، مسئله اشتغال در این کشور در سال‌های اخیر تبدیل به مسئله‌ای جزئی شده است که برای افرادی با تحصیلات دانشگاهی و مهارت‌های خاص نیز به مراتب کم دردسرتر است. با آغاز قرن بیستم در لوکزامبورگ، صنعت فولاد رشد عظیمی را تجربه کرد و به محرک اصلی در بدنه اقتصاد بدل شد، به طوری که از آن زمان تاکنون ArcelorMittal به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در دنیا در این کشور مستقر شده است. با این وجود، امروزه صنعت فولاد و آهن در این کشور تنها 7 درصد اقتصاد را تشکیل می‌دهند. اکنون خدمات مالی و بخش‌های مسلط بر فناوری نقش غالب در اقتصاد لوکزامبورگ را بر عهده گرفته‌اند و همچنان در حال رشد و پویایی شگرفی هستند. این کشور با دارا بودن زیر ساخت‌های مخابراتی و ثبات اقتصادی تحسین‌آمیز و همچنین دسترسی آسان به بانک‌های پرآوازه اروپایی کار در لوکزامبورگ را به گزینه‌ای خارق‌العاده تبدیل کرده است.

دریافت ویزای لوکزامبورگ برای دریافت اقامت و کار در این کشور

دومین سرزمین ثروتمند در دنیا

کشور اروپایی لوکزامبورگ بعد از قطر بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی را دارد. این در حالی است که ساختار اقتصاد در این کشور تنوع بسیار زیادی دارد و بخش‌های تولیدی و مالی قوی آن در جهان زبانزد است. لوکزامبورگ خود را به عنوان مرکز فناوری در دنیا معرفی کرده است و در این راستا، وجود دفاتر اصلی اسکایپ و آمازون شواهدی برای اثبات این ادعا هستند. با وجود ساختار اقتصادی قوی و متنوع در این سرزمین، قوانین مالیاتی سست و ضعیف این کشور موجب شده‌اند که لوکزامبورگ همواره به عنوان بهشتی برای ثروتمندان دنیا باشد.


سرمایه‌گذاران خارجی نیز برای سرمایه‌گذاری در این کشور ثروتمند فرصت‌های بی‌شماری را در مقابل خود دارند. صنایع متوسط و فناوری‌های پیشرفته از جمله برترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری برای متقاضیان خارجی هستند. دولت نیز برای جذب هرچه ‌بیشتر سرمایه‌گذاران غیر لوکزامبورگی مزایای تشویقی بسیاری از جمله معافیت در مالیات، اهدای تجهیزات کارخانه‌ای و کمک در امر ساخت‌ و ساز را در نظر گرفته است. با وجود کوچک بودن بخش کشاورزی در این منطقه، حدود 1.3 درصد از کارکنان را به کار گرفته است.

شرایط کار در لوکزامبورگ

کار در لوکزامبورگ دارای حداقل دستمزد قانونی برای افراد است. روش پرداختی‌ منحصر به فرد در این کشور دستمزد عادلانه برای همه کارکنان را تضمین می‌کند. به عبارتی باید گفت که در سراسر این کشور، میزان حداقل دستمزد برای هر شخصی بیش از کمترین دستمزد در کلیه کشورهای دنیا است، البته نرخ پرداختی برای کارکنان با توجه به سن و میزان تجربه کاری آن‌ها متغیر خواهد بود.


شرایط و ساعات کاری در این سرزمین به شدت به سایر کشورهای اروپایی شبیه است. میزان ساعات کار در هفته برای کارکنان این منطقه 40 ساعت در هفته است و اضافه کاری نیز به همه کارمندان پرداخت می‌شود. نکته بسیار عالی در باب کار در این کشور کوچک، انعطاف‌پذیری بالای شرکت‌ها و ادارات است که به کارکنان خود اجازه می‌دهند تا ساعات کاری خود را به دلخواه بچینند. ضمناً در سیستم کاری لوکزامبورگ مرخصی برای کارمندان در طول یک سال 25 روز در نظر گرفته شده است.

توسعه روابط با کار در کشور لوکزامبورگ

نرخ مالیات در لوکزامبورگ

همان طور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره شد، لوکزامبورگ دارای سیستم مالیاتی ضعیفی است. کارمندان در ابتدای هر سال مالی باید یک کارت به عنوان کارت مالیاتی را تکمیل کنند. این کارت‌ها به آدرس منزل ساکنان این کشور به طور خودکار ارسال می‌شود. میزان مالیات نیز از کل میزان پرداختی حقوق کسر می‌شود. اگر بیش از شش ماه در این کشور سکونت داشته باشید، شما یک شهروند محسوب می‌شوید و موظف به پرداخت مالیات هستید.

فعالیت های مشمول مالیات در لوکزامبورگ

درآمد حاصل از فعالیت‌های شغلی، سود تجاری، سود حاصل از مشاغل آزاد یا همان خود اشتغالی، درآمد خالص برای بازنشستگان، درآمد یا سود حاصل از سرمایه‌گذاری، درآمد حاصل از اجاره ملک، سود حاصل از جنگلداری و سایر منابعی که امکان درآمد خالص از آن‌ها وجود دارد، هشت دسته درآمدی هستند که مشمول مالیات می‌شوند. از این میان، تنها درآمد حاصل از کار در لوکزامبورگ و بازنشستگی است که در مبدأ کسر می‌شود. برای سایر درآمدها باید در پایان سال مالی اظهارنامه‌ای را تکمیل کرده و به اداره مالیات لوکزامبورگ ارسال کنید.

تحصیل در لوکزامبورگ رؤیایی دست‌یافتنی

معافیت مالیاتی در لوکزامبورگ برای مهاجران

از سال 2014 تاکنون مقامات لوکزامبورگی دست به اقداماتی تحسین برانگیزی درباره مهاجران زدند. دولت برای جذب کارکنان و متخصصان ماهر که عمدتاً مهاجر هستند، معافیت مالیاتی ویژه‌ای را به عنوان یک مزیت کاری در نظر گرفته است. برخی از این معافیت‌ها شامل هزینه‌های مهاجرت به این کشور، هزینه‌های مورد نیاز برای تهیه مسکن و تحصیل فرزندان مهاجران در مدارس است. معافیت‌های مالیاتی در این زمینه‌ها بسیار شگفت‌انگیز و قابل توجه هستند. این مبالغ برای جابه‌جایی مهاجران به مقصد لوکزامبورگ تا 80.000 یورو و برای سایر هزینه‌های مکرر 3.000 یورو در نظر گرفته شده است. برای استفاده از این معافیت مالیاتی چشمگیر تنها باید حواستان باشد که به کارفرمای خود اطلاع دهید که نامزد معافیت مالیاتی هستید.

سیستم بیمه تأمین ‌اجتماعی در لوکزامبورگ

سیستم بیمه تأمین اجتماعی حاکم بر لوکزامبورگ دارای طیف بسیار گسترده‌ای از مزایا و منفعت‌های بی‌شمار برای ساکنان است. مزیت عضویت و مشارکت در تأمین اجتماعی این کشور اروپایی علاوه بر بهره‌مندی از مزایای درمان و خدمات بهداشتی به دریافت مستمری در زمان بیکاری، پیری و بیوگی زنان نیز اشاره دارد. متقاضیان زنی که برای کار در لوکزامبورگ عضو این طرح از بیمه تأمین اجتماعی هستند، می‌توانند در زمان بارداری از مرخصی زایمان نیز بهره ببرند.


به خاطر داشته باشید که برای استفاده از مزایای بیکاری در این سرزمین باید حداقل 26 هفته در یک سال گذشته را کار کرده باشید و به تأمین اجتماعی کمک‌رسانی کرده باشید. حق عضویت شما در این طرح از بیمه به طور خودکار از حقوق هر ماهتان توسط کارفرما کسر می‌شود. برای دریافت اطلاعات جامع‌تر در خصوص تأمین اجتماعی در اروپا به خصوص کشور لوکزامبورگ بهتر است با متخصصان مؤسسه کاربین در تماس باشید.

خطوط حمل و نقل در لوکزامبورگ

جستجو کار در لوکزامبورگ

مهم‌ترین بخش برای کار در لوکزامبورگ و مهاجرت‌های کاری موفق، یافتن شغل مناسب است. متقاضیان برای به دست آوردن مشاغل مورد نیاز خود می‌توانند با مراجعه به مؤسسه بین‌المللی کاربین در آژانس توسعه کار ثبت‌نام کنند و شغل مورد نظر خود را به راحتی بیابند. متقاضیانی که دارای ملیت‌های خارجی هستند، می‌توانند با دارا بودن اقامت قانونی در لوکزامبورگ و عضویت در سازمان تأمین اجتماعی در آژانس توسعه کار عضو شوند. با این وجود، اگر تصور می‌کنید به آزادی بیشتری برای یافتن شغل مورد نظر خود نیاز دارید، می‌توانید از طریق مؤسسه کاربین لیست آژانس‌های استخدامی را به دست آورید و در هر یک از آن‌ها عضو شوید. کاریابی اینترنتی نیز یکی دیگر از روش‌های ساده، اما غیر قطعی برای یافتن کار در کشور کوچکی مثل لوکزامبورگ است.

لوکزامبورگ پایتخت فناوری دنیا
سخن پایانی

همان طور که تاکنون دریافتید، کشور زیبای لوکزامبورگ در اروپا یکی از برترین و ثروتمندترین کشورهای دنیا به ‌شمار می‌آید. شما با کار در این کشور اطمینان خواهید داشت که نسبت به حداقل دستمزد در سایر کشورهای اروپایی دستمزد بیشتری دریافت کرده و در قلب اروپا زندگی خواهید کرد. کار در لوکزامبورگ امکان به همراه بردن اعضای خانواده مثل همسر و فرزندان وابسته را نیز به شما خواهد داد. بنابراین، در جهت ساختن آینده‌ای روشن برای کودکان خود تصمیم نهایی‌تان مبنی بر زندگی و کار در این کشور را قطعی کنید. برای این کار می‌توانید با مراجعه به مؤسسه کاربین شرایط خود و خانواده‌تان را با متخصصان در میان بگذارید و بهترین روش مهاجرت برای کار را در پیش بگیرید.

 

مؤسسه کاربین همواره در طول این مسیر پر پیچ و خم در کنار شما خواهد ماند و تا تحقق کار در لوکزامبورگ برای شما از پای نخواهد نشست. به طور قطع، تجربه کهن مسئولان این مؤسسه در این مسیر برای شما راهگشا خواهد بود.

سوالات متداول

درآمد حاصل از فعالیت‌های شغلی، سود تجاری، سود حاصل از مشاغل آزاد یا همان خود اشتغالی، درآمد خالص برای بازنشستگان، درآمد یا سود حاصل از سرمایه‌گذاری، درآمد حاصل از اجاره ملک، سود حاصل از جنگلداری و سایر منابعی که امکان درآمد خالص از آن‌ها وجود دارد، هشت دسته درآمدی هستند که مشمول مالیات می‌شوند.

میزان ساعات کار در هفته برای کارکنان این منطقه 40 ساعت در هفته است و اضافه کاری نیز به همه کارمندان پرداخت می‌شود.

بله، کار در لوکزامبورگ امکان به همراه بردن اعضای خانواده مثل همسر و فرزندان وابسته را نیز به شما خواهد داد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی