مهاجرت کاری با رشته حسابداری

مهاجرت کاری با رشته حسابداری

حسابداری یکی از مشاغل پردرآمد در اروپا یا کشورهای انگلیسی زبان است و بسیاری از افراد آموزش دیده در این زمینه در ایران تمایل به مهاجرت به خارج از کشور را دارند. این رشته زیرشاخه‌های بسیاری داشته و افراد بی‌شماری در این رشته تحصیل می‌کنند که می‌توانند به عنوان یک حسابدار، حسابرس، تحلیلگر مالی، بانکدار، مشاور مالی، کنترل حقوق و دستمزد و … مشغول به کار شوند. شغل حسابداری جزو رشته های مورد تقاضا برای سازمان های مختلف محسوب می‌شود. البته شغل حسابداری در خارج از کشور نیز جزو رشته های مورد تقاضا برای سازمان‌های مختلف محسوب می‌شود. برای آشنایی با شرایط مهاجرت کاری با رشته حسابداری تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

شرایط مهاجرت کاری با رشته حسابداری به کانادا

بر کسی پوشیده نیست که کانادا یکی از برترین مقاصد مهاجرتی برای متقاضیان مهاجرت است و هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … به این کشور می‌آیند. فارغ التحصیلان رشته حسابداری می‌توانند در رشته‌های حسابداری، مدیریت مالی، امور مالی، بازرگانی، اقتصاد و غیره تحصیل کنند. آن‌ها می‌توانند تحصیلات خود را در رشته‌ها ادامه دهند و پس از فارغ التحصیلی با اقامت در کانادا در طول مدت تحصیل، شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. هزینه آموزش در مقاطع مختلف از 17 تا 20 هزار تومان است. متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 را ارائه دهند.


همان‌طور که گفتیم یکی از روش‌های مهاجرت حسابداران به کانادا روش کار می‌باشد. افرادی که مایل به مهاجرت کاری به کانادا هستند باید از طریق سیستم Skilled Worker مبتنی بر امتیاز آن کشور اقدام کنند. ابتدا، متقاضیان باید مدارک تحصیلی خود را برای بررسی به سرویس آموزش جهانی (WES) ارسال کنند. این سازمان مدارک متقاضی را ارزیابی می‌کند. سه روش توسط WES برای ارزیابی مدارک پیشنهاد شده است و متقاضیان شغل باید روش ارزیابی برای مهاجرت را انتخاب کنند. پس از ارزیابی مدارک، داوطلبان باید مشخصات خود را ایجاد کنند.

شرایط مهاجرت کاری با رشته حسابداری به کانادا

در سیستم اسکیل ورکر کانادا، متقاضیان می‌توانند بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار و سطح زبان خود امتیاز کسب کنند. سیستم اکسپرس اینتری شامل دو مرحله امتیازدهی است. در مرحله اول، متقاضیان برای ورود به استخر یا هر سیستم رقابتی دیگری باید 67 امتیاز کسب کنند. با توجه به امتیازاتی که در مرحله دوم کسب می‌کنند، می‌توانند با سایر افرادی که برای کار در کانادا اقدام می‌کنند رقابت کرده و در نهایت از کانادا دعوت نامه دریافت کنند. پس از اخذ اقامت دائم و در نتیجه ورود به کانادا، متقاضیان باید دوره‌هایی را برای یادگیری حسابداری در استان مربوطه بگذرانند.

شرایط مهاجرت کاری با رشته حسابداری به آمریکا

مهاجرت حسابداران به آمریکا مستلزم دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای آمریکایی است. به دلیل استانداردهای حسابداری متفاوت در کشورهای مختلف، دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما دشوار است. برای دریافت ویزا از طریق مهاجرت کاری، سازمان AACSB در آمریکا باید اسناد حسابداری خود را تایید کند. بهترین راه برای مهاجرت به آمریکا برای حسابداران از طریق تحصیل می باشد. افرادی که در رشته حسابداری تحصیل کرده اند می توانند در بسیاری از رشته های مالی اقدام کنند و پس از فارغ التحصیلی با یافتن کار، اقامت و گرین کارت خود را دریافت کنند.

کشورهای مناسب برای مهاجرت کاری حسابداران

شرایط مهاجرت کاری با رشته حسابداری به استرالیا و نیوزلند

استرالیا از جمله کشورهایی است که شرایط کاری ایده آل و اقتصاد بسیار قوی دارد. استرالیا بدون شک یکی از مقاصد مهاجرتی حسابداران است. افراد با سن مناسب که دارای سوابق خوبی در زمینه حسابداری هستند، به زبان مسلط بوده و دارای سن مناسبی هستند، می‌توانند برای کار در رشته حسابداری به استرالیا مهاجرت کنند. کشور استرالیا از طریق سیستم امتیازدهی Skilled Select و سه زیر کلاس (189، 190، 491) نیروی کار می‌پذیرد. داوطلبانی که قصد کار در این کشور را دارند، ابتدا باید مدارک خود را برای ارزیابی به سازمان‌های ارزیابی مدارک در استرالیا ارسال کنند. به طور کلی یکی از این سازمان هایی که اکثر رشته‌های دانشگاهی را ارزیابی می‌کند، وتاس است و حسابداران می‌توانند مدارک خود را برای ارزیابی به این سازمان ارسال کنند.


سه سازمان دیگر در استرالیا وجود دارد که اسناد را برای دپارتمان‌های حسابداری ارزیابی می‌کنند:Australia CPA، National Institude و Chartered Accountants است. ارزیابی مدارک و دریافت Assess به این معنی است که مدارک تحصیلی شما معادل سطح تحصیلات در استرالیا است. در حال حاضر، برخی از نهادهای ارزیابی مدارک، از شما می‌خواهند که گواهی آیلتس خود را نیز ارائه دهید.


پس از ارزیابی صلاحیت حسابداران توسط این سازمان ها، فرد باید از طریق ساب کلاس‌های مربوطه درخواست دهد و دعوت نامه ای از استرالیا برای شرکت در سیستم امتیازدهی دریافت کند. متقاضیان برای ورود به سیستم رقابتی باید حداقل 65 امتیاز از نظر سن، سوابق تحصیلی، سابقه کار و مدرک زبان کسب کنند، اما برای رقابت با سایر متقاضیان باید امتیاز بالاتری کسب کنند. برای ورود به این سیستم نمره دهی آیلتس حداقل 7 مورد نیاز است.


یکی دیگر از کشورهای واجد شرایط برای مهاجرت کاری با رشته حسابداری، نیوزلند است و متقاضیان می توانند با ویزای اسکیل ورکر برای این کشور اقدام کنند. این سیستم بر اساس سیستم امتیازدهی مانند نیوزلند، کانادا و استرالیا عمل می‌کند و یک نفر برای احراز شرایط باید امتیاز 100 را کسب کند، اما اگر امتیاز آنها بالای 160 باشد، شانس بسیار خوبی برای دریافت دعوتنامه دارند.

شرایط مهاجرت کاری با رشته حسابداری به استرالیا و نیوزلند

شرایط مهاجرت کاری با رشته حسابداری به اروپا

در قسمت‌های قبلی به مهاجرت حسابداران به کشورهای انگلیسی زبان پرداختیم و در این قسمت به بررسی بازار کار حسابداران در اروپا می‌پردازیم. به طور کلی برای مشاغل حسابداری در اروپا بهتر است متقاضیان از طریق تحصیلی وارد کشور مقصد شوند، چرا که باید از کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنند و با توجه به قوانین و استانداردهای حسابداری متفاوت در ایران و سایر کشورهای اروپایی، بهتر است.


تحصیل در کشورهای مختلف هزینه ها و شرایط متفاوتی دارد. در کشورهایی مانند آلمان، اتریش، فرانسه، نروژ، در صورت تحصیل دانش آموزان به زبان آن کشور، تحصیل آنها رایگان خواهد بود. لهستان یکی از کشورهایی است که دانشجویان می‌توانند در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس زبان انگلیسی را با هزینه بسیار کم مطالعه کنند.


لازم به ذکر است که برای تحصیل نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و دانشجویان می‌توانند دوره‌های زبان خود را در لهستان بگذرانند. هزینه تحصیل در لهستان بین 2 تا 4 هزار یورو در سال می‌باشد. آن دسته از دانشجویانی که در رشته حسابداری تحصیل کرده‌اند، می‌توانند بعد از فارغ التحصیلی در جستجوی شغل باشند و از طریق پیدا کردن کار مناسب، اقامت خود را دریافت کنند.

شرایط مهاجرت کاری با رشته حسابداری به اروپا

بهترین کشور برای مهاجرت کاری با رشته حسابداری

انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری با رشته حسابداری به عوامل زیادی وابسته است. به عنوان مثال از آنجایی که بر اساس سیستم امتیازدهی مانند کانادا، استرالیا، نیوزلند است و داوطلبان واجد شرایط می‌توانند با کسب امتیاز مناسب اقامت خود را دریافت کنند، پس با گذراندن دوره‌های حسابداری در کشور مربوطه می‌توانند شغل مناسبی پیدا کنند. اما در صورتی که متقاضیان مسیر تحصیل را به عنوان مسیر مهاجرت انتخاب کنند، کشورهای اروپایی از نظر هزینه مقرون به صرفه تری در نظر گرفته می‌شوند و می‌توانند پس از اتمام تحصیلات خود در اروپا وارد بازار کار شوند. میزان درآمد پرداختی به حسابداران نیز معیار مناسبی برای انتخاب مناسب ترین کشور برای مهاجرت حسابداران است.

انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری با رشته حسابداری به عوامل زیادی وابسته است.

بررسی شرایط بازار کار حسابداران در خارج از کشور

نرخ بیکاری در کشورهای مختلف نشان‌دهنده وضعیت بازار کار مشاغل مختلف در آن کشور است. افرادی که قصد مهاجرت کاری با رشته حسابداری را دارند باید از نرخ بیکاری در آن کشور اطلاع داشته باشند. در ادامه لیستی از نرخ بیکاری در کشورهای مختلف بررسی شده است که شامل:

کشور

نرخ بیکاری در سال 2020

کانادا

12.3

اتریش

9.2

هلند

4.3

نیوزیلند

4

آمریکا

11.1

استرالیا

7.4

آلمان

4.2

بررسی میزان حقوق حسابداری در کشورهای مختلف

بی شک دلایلی مانند نرخ بالای بیکاری در ایران و درآمد پایین و رفاه اجتماعی پایین برای رشته حسابداری از دلایل تصمیم به مهاجرت حسابداران به خارج از کشور است. علاوه بر مواردی که ذکر کردیم، تفاوت درآمد در کشورهای مختلف و رفاه اجتماعی خوب در سایر کشورهای خارجی یکی از قوی‌ترین دلایل انتخاب مقصد مهاجرتی است.

شغل

آمریکا

استرالیا

کانادا

آلمان

حسابدار

5480

66100

6720

2500

حسابرس داخلی

7670

84700

9050

3620

حسابدار خبره

7530

81000

8660

3280

دستیار حسابدار

4410

52400

5640

1920

بررسی میزان حقوق حسابداری در کشورهای مختلف
کلام آخر

در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت کاری با رشته حسابداری در کشورهای مختلف و بازار کار آن در کشورهای مختلف پرداختیم. البته از بین روش‌های مختلفی که برای مهاجرت بیان شد، روش تحصیل و کار انتخاب ایده آل تری است. روش دریافت ویزای کاری برای متقاضیان کشورهای اروپایی گزینه بهتری است و در صورتی که شرایط مناسبی از نظر سن، مدرک تحصیلی، زبان و سابقه کار در شغل حسابداری در استرالیا نیوزلند بسیار مطلوب است. امیدواریم شما از این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه مهاجرت کاری کسب کرده باشید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه کاریابی کاربین در تماس باشید.

سوالات متداول

در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت حسابداران باید فاکتورهای بسیاری را در نظر گرفت، براساس سیستم امتیاز بندی سه کشور کانادا، استرالیا و نیوزلند بهترین کشور هستند.

متقاضیان برای مهاجرت به این دو کشور، باید نمره زبان 6.5 ارائه دهند.

نرخ بیکاری این رشته در کشورهایی همچون نیوزلند و آلمان کمتر است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی