مهاجرت کاری معماران به استرالیا

اشتغال در کشورهای پیشرفته آرزوی هر فردی است که تمایل دارد آینده خود را به بهترین شکل ممکن بسازد. درمیان کشورهای پیشرفته نیز استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که متقاضیان زیادی برای کار آن‌جا را انتخاب می‌کنند. به عنوان نمونه مهاجرت کاری معماران به استرالیا را می‌توان یکی از این نمونه‌ها دانست. دلیل آن نیز این است که در این کشور معماری ازجمله مشاغل حرفه‌ای محسوب شده و فرصت‌های زیادی برای آن وجود دارد.

 

اگر شما نیز در رشته معماری مشغول به کار هستید و تمایل دارید تا به استرالیا یا هر کشور دیگری مهاجرت کاری کنید، بهتر است قبل از هر کاری شغل موردنظر خود را پیدا کنید و سپس برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنید. به این منظور به سایت کاریابی بین المللی کاربین مراجعه کنید و از مشاوران آن‌جا کمک بخواهید. آن‌ها می‌توانند در این مسیر از پیدا کردن شغل تا سکونت در استرالیا همراه شما باشند.

فرم مشاوره رایگان

اشتغال در کشورهای پیشرفته آرزوی هر فردی است که تمایل دارد آینده خود را به بهترین شکل ممکن بسازد.

آنچه خواهید خواند:

آیا استرالیا نیاز به معمار دارد؟

از ویژگی کشورهای پیشرفته بررسی نیازها و تامین امکانات لازم برای برطرف کردن آن است. استرالیا نیز یکی از کشورهایی است که در لیست مشاغل موردنیاز خود، رشته معماری را برای سال‌های پیش رو ذکر کرده است. از دلایلی که دولت این کشور را قانع کرده تا باعث سهولت مهاجرت کاری معماران به استرالیا شود، اختلالاتی است که پس از همه‌گیری کرونا کشور با آن دست به گریبان بوده است.


پس از ابتلای جهان به کووید19، دولت استرالیا به این نتیجه رسید که نیاز است تا ساختمان‌ها از نظر تجهیز به تهویه و ایجاد فضای کار مقاوم‌سازی شده بهبود پیدا کنند. البته این شرایط باتوجه به آب‌وهوای منطقه باید انجام شود؛ در نتیجه نیاز به معمارانی هوشمند از سراسر دنیا است تا این نقاط ضعف را بپوشانند. همین امر باعث شد تا نیاز به این رشته در این کشور بیش از گذشته احساس شود.

استرالیا نیاز به معمار دارد.

گام‌هایتان را درست بردارید

برای اینکه بتوانید در قالب یک معمار به استرالیا مهاجرت کاری کنید، باید مراحل را درست طی کنید. هر گام اشتباه در این بازی می‌تواند شما را از هدفی که دارید دور کند. مهاجرت کاری معماران به استرالیا با طی این سه گام به سهولت امکان پذیر است؛ البته به این شرط که زیر نظر متخصصان کاربین باشد:

مانند بلبل انگلیسی صحبت کنید

درست است که انگلیسی زبان اصلی شما نیست؛ اما این نباید یک مشکل بزرگ برایتان محسوب شود. البته بهترین کار این است که قبل سفر، به این بخش داستان نیز فکر کرده باشید؛ اما اگر فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی برایتان مهیا نشده باشد، نگران نباشید. در استرالیا کلاس‌هایی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد و از آنجا که شما در محیط قرار گرفته‌اید با سرعت بیشتری زبان را خواهید آموخت. حتی اگر بتوانید کاری پاره وقت مانند کار در کافی شاپ را هم تجربه کنید این تسلط شما چندبرابر خواهد شد.

در استرالیا کلاس‌هایی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد

بدون داشتن مدرک، هرگز اقدام نکنید

مهاجرت کاری معماران به استرالیا بدون داشتن مدرک، کمی عجیب است و کار شما را برای یافتن شغل موردنظرتان دشوار خواهد کرد. درست است که می‌توانید دوره‌ها را در استرالیا سپری کنید؛ اما عاقلانه‌تر این است که بدون داشتن مدرک قصد مهاجرت کاری به این کشور را نداشته باشید. با این وجود اگر این دوره‌ها را در خود استرالیا بگذرانید، هم می‌توانید از ویزای فارغ‌التحصیلی برخوردار شوید و هم مجوز مهارتی دریافت کنید.

 

می‌توانید با ویزای تحصیلی اقدام کنید و در دوره‌هایی مانند دیپلم مدیریت پروژه یا گواهینامه مدیریت زیست محیطی و پایداری شرکت کنید، سپس با کمک این مدارک، برای دریافت ویزای مهارتی اقدام کنید. با هر دو مدرک امکان کار در بازار معماری برای شما مهیا خواهد بود. از طرفی به شما امکان می‌دهد تا بتوانید فرصت‌های شغلی بی‌نظیری مانند مدیر یا هماهنگ کننده پروژه، مدیر محیط زیست و مواردی از این دست را تجربه کنید. با این وجود اکیدا توصیه می‌کنیم از نظرات مشاوران و افراد حرفه‌ای در این زمینه بهره ببرید.

وقت اشتغال است

اکنون که به زبان انگلیسی مسلط هستید و مدارک مورد تایید دولت استرالیا را نیز کسب کرده‌اید، درهای استخدام به روی شما باز است. حتی می‌توانید برای ویزای تحصیلات تکمیلی درخواست دهید و با این شیوه 18 ماه دیگر نیز در این کشور سکونت داشته باشید. در ضمن می‌توانید بدون هیچ محدودیتی از نظر ساعت کاری، مشغول به کار شوید.


این شیوه فرصتی استثنایی را نیز در اختیارتان می‌گذارد تا بتوانید به شغل مورد علاقه خود در کشوری رویایی دست پیدا کنید. با این حال حتی اگر این مدارک را از قبل و در کشور خودتان کسب کرده باشید، نیمی از راه را رفته‌اید و تنها برای ویزای کاری لازم است تا درخواست دهید.

در استرالیا استخدام شوید

در استرالیا استخدام شوید

استرالیا یکی از کشورهایی است که تقاضای بسیار زیادی برای معماران دارد و فرصت‌های شغلی بی‌نظیری برای متقاضیان این رشته فراهم شده است. درصورتی که از این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اید کشور خوبی را برای اشتغال انتخاب کرده‌اید. این بدان معنی است که اگر بتوانید کمی در این کشور تجربه کاری کسب کنید حتی امکان این برایتان مهیا است که به عنوان اسپانسر در شرکت استخدام شوید و ویزای ماهر دریافت کنید. با این وصف لازم است بدانید که برای درخواست ویزای کار استرالیا به عنوان آرشیتکت، باید چه گام‌هایی بردارید:

ارزیابی مهارت

اولین گامی که برای مهاجرت کاری معماران به استرالیا لازم است تا موفق به دریافت ویزای کاری در این کشور شوند این است که از آزمون ارزیابی مهارت با سربلندی بیرون بیایند. البته ارزیابی مهارت گامی پیش از درخواست ویزا است. در صورت موفقیت امکان تقاضای برای مجوز اقامت به شما داده می‌شود. این ارزیابی که توسط شورای اعتبار بخشی معماران استرالیا انجام می‌شود نیازمندی برخی الزامات است که هرکدام شرایط و ویژگی‌های خاصی دارند. ما در ادامه به تفصیل نیازمندی‌های لازم را که ملاک این ارزیابی است در اختیارتان قرار خواهیم داد:

اولین گامی که برای مهاجرت کاری معماران به استرالیا لازم است تا موفق به دریافت ویزای کاری در این کشور شوند این است که از آزمون ارزیابی مهارت با سربلندی بیرون بیایند.

کسب مدارک معتبر استرالیایی

ما در این زمینه به تفصیل در قسمت‌های قبل توضیح داده‌ایم، با این وجود باید بدانید که این شورا تنها برخی از دوره‌هایی را به رسمیت می‌شناسد که در استرالیا یا در برخی از کشورهای دیگر برگزار می‌شود. البته برای اطلاع متقاضیان لیست این دوره‌ها در وب سایت خود این شورا ذکر شده است. درصورتی که موفق شوید مدرک معتبری را به دست آورید این امکان را دارید که در زیرمجموعه مدارک معتبر استرالیایی درخواست دهید. این روش نسبت به سایر روش‌ها هم ارزان‌تر است هم با سرعت بیشتری به خواسته خود می‌رسید.

آیا مدرک شما معتبر است؟

درصورتی که مدرکی که کسب کرده‌اید از کشوری دیگر باشد، لازمه آن این است که مدرک را برای شورا ارسال کنید تا گواهی شما را با مدارک مورد تایید خود معادل‌سازی کنند. ملاک این شورا برای دریافت صلاحیت شما این است که مدرک تحصیلی شما حداقل 5 سال زمان برده باشد. درصورتی که در دوره خود واحدهای کاراموزی عملی داشته باشید این زمان در میزان دوره شما محاسبه نخواهد شد. در ضمن لازم است مدرک شما این 6 زمینه را نیز تحت پوشش خود قرار دهد:

زمینه هایی که مدرک معماری شما باید پوشش دهد برای مهاجرت کاری به استرالیا

• مطالعه در زمینه طراحی و ترکیب و ادغام طراحی
• مطالعات فنی و اسناد
• مطالعات در حوزه تاریخ و نظریه
• مدیریت پروژه، پیاده سازی و مطالعات کاربر
• مطالعات محیطی
• مطالعات ارتباطی


این مدرک در دو مرحله مورد بررسی قرار می‌گیرد تا صلاحیت مدرک خارج از کشور شما تایید شود. البته لازم به ذکر است که مدرک شما حتی با دریافت تاییدیه تنها در یک مرحله موفق به کسب تاییدیه خواهد شد. درصورتی که توانستید مدرک خود را معادل سازی و تایید کنید، به همراه سایر مدارک موردنیاز برای استخدام و اشتغال در کشور استرالیا می‌توانید اقدام کنید.

کشورهای مختلف بنا به نیاز خود، تلاش می‌کنند تا افراد را با حرفه‌های مختلف به سمت کشور خود جذب کنند.

کلام پایانی

کشورهای مختلف بنا به نیاز خود، تلاش می‌کنند تا افراد را با حرفه‌های مختلف به سمت کشور خود جذب کرده تا با این شیوه نقاط ضعف خود را جبران کنند. برهمین اساس، معماری یکی از مشاغل پردرآمد، رو به رشد و البته دارای فرصت‌های شغلی فراوانی است که در استرالیا وجود دارد. از دلایل افزایش مهاجرت کاری معماران به استرالیا نه تنها میزان تقاضایی است که در این کشور وجود دارد بلکه پیشرفته بودن این کشور نیز جزو مواردی است که سکونت در این کشور را برای معماران لذت‌بخش می‌کند. اگر شما نیز دانش‌آموخته رشته معماری هستید و تمایل دارید از این پس در این کشور سکونت کنید، با متخصصان کاربین تماس بگیرید و از آن‎ها راهنمایی بخواهید.

مقاله پیشنهادی:

جاب آفر استرالیا

سوالات متداول

اعتبار مدرک شما را شورای اعتبار بخشی معماران استرالیا باید تایید کند. این شورا براساس معیارهایی که دارد این کار را انجام می‌دهد. باید مدارک خود را ارسال کنید تا نتیجه نهایی به اطلاعتان برسد.

اولین مهارت مورد نیاز داشتن تسلط کامل به زبان انگلیسی و مدرک معتبری در زمینه رشته معماری است. اگر این مدرک را در استرالیا کسب کنید با سرعت بیشتری موفق به اشتغال می‌شوید.

آزمونی است که توسط یک شورا در استرالیا از متقاضیان کار به عنوان معمار به عمل می‌آید و موفقیت در این آزمون امکان استخدام در این کشور را فراهم می‌کند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی